Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martan



Založen: Jan 03, 2017
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 27 2017, 14:38    Předmět: Citovat

Ahoj. Nyní nastala tato chyba: Při prvním zapnutí čerpadla nastávají silné vibrace, až hrnek "poodjede" a z trysek nejde ani kapka. Při druhém zapnutí čerpadla už teče kafe, ale je ho o něco méně než obvykle. Puk má spíše kašovitou podobu, takže ho vyhazovač odstraní jen částečně a okolí ústí válce se neskutečně rychle zanáší rozemletým navlhlým kafem Confused Můj tip je - ztráta tlaku čerpadla, ale s jistotou to nevím. Dá se čerpadlo nějak otestovat Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po únor 27 2017, 18:10    Předmět: Citovat

Čerpadlo můžeš vymontovat a změřit manometrem maximální tlak a ten porovnat s katalogovým listem (u EP5 bývá 15 barů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martan



Založen: Jan 03, 2017
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 08 2017, 9:18    Předmět: Citovat

Čerpadlo jsem koupil zcela nové a přetěsnil jsem i hydraulický válec (tj. 2+1 o-kroužky). Výsledkem je ale následující "bídný" stav:
Po zapnutí a nažhavení přestane blikat modrá kontrolka, což je normální stav, pak ale samovolně distributor přepne do polohy "kafe" a hydraulický píst jde dolů - tam setrvá asi 20 sec. (během tohoto ani kapka z trysek) a poté se válec uvolní a vyhazovač vyhodí. Tento cyklus proběhne 2x a pak se rozblikají 4x kontrolky s chybou č. 6. Nechápu čím to může být - jak jsem říkal: přetěsněná hydraulika, nové čerpadlo, rozebraný a vyčištěný distributor, kontrola hadic - už mě nic nenapadá Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Borli



Založen: Nov 30, 2012
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po březen 20 2017, 14:22    Předmět: Citovat

Ještě k rozebírání mlýnku. Možná to tu už někdo psal, ale nechce se mi to celé číst. Naprosto jednoduchý postup rozebrání mlýnku je sundat horní bílé plastové kolo s tou pákou k nastavování hrubosti mletí, otočit nadoraz proti směru hod. ručiček bílé kolo s dírkami po obvodu, vytáhnout z mlýnku ven kolo s pevnou nerotační částí mlecích kamenů, odspodu mlýnku povolit klíčem 10 matici (pozor obrácený závit!!) a vysunout ven rotační část mlecích kamenů. A už máme vyhazovací kolo krásně venku. Nazpět obráceným postupem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fastr



Založen: Aug 10, 2014
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 22:00    Předmět: Citovat

Ahoj. Prosím někoho kdo by byl ochoten napsat mi postup pro prodloužení času mletí kávy u modelu XP 7220. Mele mi to jen 7s a puk má jen 10-11mm. Mlýnek mám s novým vyhazovákem a jinak vše funguje dobře. Přístroj jsem získal už jetý. Udělal jsem repasi těsnění, protože začal trochu téct. To jsem vyřešil, ale káva je celkem slabá a musím vždy dát dvě dávky na jedno kafe. Kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi postup, tak by mi moc pomohl. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitanek



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 8
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá březen 02 2018, 8:23    Předmět: Citovat

Dobrý den,

nevíte prosím někdo, kde by šel koupit nový vyhazovač mlýnku Eldom EL60? Na stránkách ze začátku vlákna ho již nemají a kvůli jedné součástce se mi nechce vyhazovat celý kávovar.

Dále bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá postup na prodloužení (respektive na změnu) doby mletí mlýnku pro kávovar KRUPS XP 7240

díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitanek



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 8
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st leden 08 2020, 11:09    Předmět: Citovat

Zdravím,

je to s podivem, ale můj Krups XP s datem výroby v roce 2007 stále funguje Wink (což se mi vzhledem k problémům co jsou zde zdá neuvěřitelné) mimo jiné (např. komplet přetěsnění) mi to jede díky kamarádovi co mi vytiskl na 3D tiskárně nové kolečko vyhazovače, pokud by náhodou někdo potřeboval, zkoušel jsem následující modely, ten s těmi zaoblenými rohy, co se zdá nejlepší nemá dobře vyřešený model, protože mezi lopatkami a kolem je drobná mezera - chce to doladit, nicméně i tak to funguje Wink

https://www.thingiverse.com/thing:2146002

https://www.thingiverse.com/thing:2086504

třeba to někomu pomůže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tvdigital



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 22 2020, 7:43    Předmět: Citovat

Zdravím odborníky na kávovary,
Krups EA8050 mi začal dělat loužičky a tak jsem vše vyčistil a přetěsnil. Vyčistil jsem i distributor vody, protože byl od přeteklého lógru strašně zakydanej.
Celej vnitřek distributoru byl zalepenej směsí vazelíny a kafe. Kolečka jsem znova namazal a chci se zeptat jestli se mažou i ty keramické kameny nebo ne a případně čím.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitanek



Založen: Oct 15, 2015
Příspěvky: 8
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út leden 05 2021, 11:04    Předmět: Citovat

Zdravím, na mém KRUPS XP 7240, jsem provedl další opravy

1. napružení pružiny páky pod vyhazovačem (kvůli stále se opakující chybě 12) (návod na první stránce tohoto vlákna)

2. při rozebrání jsem urval fastony u předního termistoru, po nápajení zpět kávovar nehřál (po proměření termistor dával jen hodnoty v jednotkách ohm), měl jsem tam SMD termistor, po bádání zjištěno, že se jedná nejspíše o typ B57471V2104J062,

nicméně bylo před Vánoci, já chtěl kafe, takže jsem zkusil zakoupit K164N100K ( https://www.elektro-hofman.cz/ntc-termistor-k164n100k-25-c-450mw-55-125-c/ ) ten jsem připájel na kontakty u fastonů, přimáčkl do místa SMD termistoru a podmázl teplovodivou pastou pod procesory. Funguje to parádně

měl by fungovat jakýkoli 100OHM NTC termistor např. https://www.gme.cz/termistor-ntc-b57164k0104k000#product-detail

3. kávovar jsem taky přetěsnil, používám obyč O kroužky a mažu tímhle https://www.penepex.cz/filter-logic-cfl-650-silikonove-mazivo-pro-kavovary-10-g/

těsnění uprostřed sítka v bojleru MS-5015004 https://www.penepex.cz/krups-ms-5015004-tesnici-krouzek-do-kavovaru/

těsnění pod nádobkou na vodu MS-0A01322A https://www.kovacek.cz/tesneni-presa-pod-nadrzi-xp-eaxx-ms-0a01322a-2

po roce a půl od výměny vyhazovače umleté kávy (kolečko s lopatkami pod mlýnkem), které mi vytiskl na 3D tiskárně kamarád není to kolečko takřka opotřebené (model jsem posílal výše ve vláknu)



no na třináct let starý kávovar to není špatný výkon Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: út leden 24 2023, 3:40    Předmět: Citovat

Udržuji při životě XP7220 s datem výroby někdy 2006/2007 a EA8050. Vnitřnosti stejné. Oba už mají několikátou sadu těsnění, asi tisícátou sadu těsnění pístu, několikrát čištěny a mazány a pár hadic je nových. Furt to maká.

Skóre XP7220 cca
- počet kafí: 11000
- počet parních cyklů: 70
- počet vodních cyklů: 20
- proplachování: 250

Skóre EA8050 cca
- počet kafí: 8000
- počet parních cyklů: 300
- počet vodních cyklů: 200
- proplachovaní: 800
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund