Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
40Pavel71



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út duben 15 2014, 18:11    Předmět: Citovat

foto


1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  101.76 kB
 Staženo:  393 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út duben 15 2014, 18:18    Předmět: Citovat

Musíš nejdřív sundat i ten zadní kryt (drží ho zezadu dva TX15 šrouby) - ten se sundává prakticky vždy a ještě před sundáním předního krytu (tak blbě jsem to presso snad ještě rozebrané neviděl).

Jestli jsou zadní šrouby zarezlé kvůli propouštějícímu těsnění na nádrži, tak to máš sice horší, ale také to jde - přinejhorším se musí odvrtat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
40Pavel71



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út duben 15 2014, 18:29    Předmět: Citovat

Díky ohryzku za přímo online pomoc!!!! Vyhazovač vyměněn za nový, tak hurá do dalších 6 tisíc kafí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so duben 19 2014, 18:00    Předmět: Citovat

Ohryzku, pomoz, prosím..

Mám Krups 8050 a taky chybu č. 5: po zapnutí přístroje začne ohřev, potom automatický test, následuje žádost o doplnění, když potvrdím OK začne z trysky na paru téct horká voda, ale pak už z hadičky do hrnku na kafe neteče nic. To se dvakrát opakuje a skončí s chybou 5.

Morduju se s tím už týden. Nejdřív se jen ucpával mlýnek. Ten jsem vyčistil, horní kryt už jsem uměl oddělávat, Ale při montáži jsem nějak asi nakřivo zašrouboval krytku s chobotem na čisticí tabletu, ten chobot se nějak zašprajcoval a asi při zpětném chodu takové té zajížděcí hlavy praskla ta krytka v místě, kde se k ní napojuje ten chobot (a hlava normálně vyjela). Uvnitř nic nevypadalo poškozeně, ale asi se muselo ještě něco stát, pže se povedlo udělat jen malé espresso, jak se dalo dělat větší kafe, tak hlava nezajela až do válce (ten byl plný kafe a jakoby ho nedokázala stlačit a končilo to chybou 12. Plus vyteklo kafe do odpadní nádobky. Když jsem z válce to kafe vyšťáral, tak následující cyklus espressa začal zase normálně, ale kafe vyteklo zase do odpadní nádobky.

S tou chybou jsem vygůgloval zdejší forum a naučil jsem se demontovat zadní kryt (ale až z nějakýho ruskýho videa na youtube, ulomil jsem jednu pacičku předního předkrytu, pač ten rus to měl jakýsi nacvakávací a já se shora zasouvacíma packama). No ale než jsem našel to video, tak jsem ten kafovar všelijak otáčel na všechny strany, zkoušel násilí, ale samozřejmě bez odšroubování těch dvou šroubků pod předním předkrytem to sundat nešlo. A pak možná z toho povstala ta chyba 5.

Uvnitř nevidím nic podezřelýho, kromě toho, že ta válcová jednotka je na boku pěkně "glazovaná" připečeným kafem. Ještě neumím odmontovat ten vnitřní přední kryt, nevím, jestli je to potřeba.

Díky za rady odborníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so duben 19 2014, 18:57    Předmět: Citovat

Chybu 5 i 12 jsem na začátku tohoto vlákna popisoval - nechce se mi to psat znova, tak to hodím akorát do citace:

citace:
Chyba 5 - elektronika nezaznamená průtok vody po spuštění čerpadla - může být špatné čerpadlo, průtokoměr, rozdělovač, elektronika, vlastně cokoliv

chyba 12 - elektronika nezaznamenala 2x po sobě sepnutí mikrospínače horního dorazu tlakového válce, bývá buď nahoře (u starších verzí), nebo dole, "horní" typ zůstává v klidové poloze seplý, "dolní" se spíná jenom při pohybu vyhazovače kávových "puků" nahoru - ten mechanismus je udělaný docela svérázně (na hovno), nedá se pořádně opravit (neměl by ani pořádně fungovat), já to většinou upravuju na rozumnější variantu (pružina, co otáčí s pákou není o nic zapřená, musí se udělat pro ni nějaké úchyty), výrobce to začal v poslední době dělat také, ale až u nejnovějších typů (řady EA8xxx), tak tady to asi bude postaru.



Ten prasklý násypník na "čistící" tablety jsem už také jednou viděl, ale s pressem to nic neudělalo - akorát to skoro někoho sundalo.

Nevím ale, jak by se dala způsobit chyba 5 při demontáži - jedině snad tak přervat kabely od průtokoměr, popřípadě ho odpojit, ale to by byla snad hned jasná vada a nemuselo by se to tady řešit.


Víc toho poradit asi nemůžu - je na tobě, abys zkontroloval ty (možná) vadné díly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne duben 20 2014, 10:11    Předmět: Citovat

Díky aspoň za to. Samozřejmě jsem to už četl, ale moc mi to nepomohlo. K chybě č. 5 - čerpadlo ani průtokoměr to snad způsobovat nemůže - to by snad nešla ani parní tryska. Rozdělovač a elektroniku nevím, jak bych mohl zkontrolovat, ale ani nemyslím, že by to mohlo "odejít" při tom, co jsem dělal. Psal jsem sice o násilí, ale bylo přiměřené Smile Žádné viditelné porušení kabeláže nebo hadiček jsem nezaznamenal.

Nicméně pokročil jsem výrazně vpřed! Pročetl jsem i další vlákna o Krupsech a ve vlákně "Espresso KRUPS EA8025, chyba 06" jsem našel tvou radu o zavzdušnění systému. Zkusil jsem to a pomohlo! Po autotestu a doplnění kafovar normálně naběhl do menu. Asi se při tom všelijakém převracení kafovaru, jak jsem se pokoušel demontovat zadní kryt, někde dostala do systému vzduchová bublina, která pak bránila správnému doplnění.

Včil jsem se dostal do situace, ve které mi to předtím házelo chybu č. 12. Kafovar "nasucho", tj. s vodou, ale bez kávy, funguje správně, zdá se. S malým množstvím kávy v mlýnku taky. Jak se bude chovat s větším množstvím vody a dvojitým kafem zkusím odpoledne a dám vědět. Bojím se, že se to bude chovat stejně. Předtím byl válec plný kafe a hlava nezajela dovnitř, jakoby ho nedokázala stlačit. Jasněže potom nespínal ten mikrospínač, ale nemůže být příčinou, když bez kafe to normálně fachčí. Co by mohlo být příčinou toho, že hlava nezajíždí do válce?

Asi pak každopádně budu potřebovat vyměnit ten vyhazovák z mlýnku, který je asi omletý a stál na začátku všech těch trablů. Na tom odkaze na první stránce to v sortimentu nemají, to objednávají nějak mimo eshop "na přání"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne duben 20 2014, 10:20    Předmět: Citovat

Ten píst má to kafe sice trochu stlačit, ale o žádné slisování na polovinu původního objemu nejde - prostě se jen trochu stlačí, aby se vyrovnala hladina namleté kávy v pístu a nebyl tam žádný vzduch. Ty "puky" vzniknou až po výrobě kávy - po přečerpání vody se kafe nechá trochu vyschnou nahřátím topného tělesa na teplotu nad 100°C (voda unikne zpětným ventilem) a pak se vyhodí ven do nádobky.

K tomu vyhazovači - dřív je dodával Fagor jako ND k kávovarům se stejným mlýnkem, akorát momentálně je problém v tom, že fagor zkrachoval (nebo tak nějak - ND jsem od nich letos ještě neviděl) a tyto vyhazovače už nikdo nedodává, tak prostě už nejsou dostupné. Já mám pár posledních, ale ty nedám - také je potřebuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 7:28    Předmět: Citovat

Tak kafovar funguje, jakoby se nikdy ani nechumelilo. Což je sice dobře, ale jsem z toho jelen Shocked
Když tak nad tím přemýšlím, tak toho kafe ve válci nemohlo být nějak zvlášť víc, než jindy, takže spíš ta hlava nezajížděla dovnitř proto, že dno válce bylo na začátku cyklu skoro nahoře. Jak jsem potom špejlí vyšťárával (po chybě 12) nestlačené kafe z válce, uvědomuju si teď, že válec byl v tu chvíli jen asi 2cm hluboký. Co mohlo být příčinou?

Ještě k tomu vyhazováku - 40pavel71 nahoře ho vcelku nedávno sehnal od tebe, nebo někde jinde? Pokud někde jinde, tak snad to pořád sehnat jde. Výměně se nevyhnu, ten mlýnek se bude ucpávat cím dál častěji a celej ho kvůli kousku plastu fakt kupovat nechci Mad

A ještě jeden dotaz - potřebuju k výměně vyhazováku sundavat přední kryt? To ještě neumím Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 7:40    Předmět: Citovat

Jestli předtím bylo dno válce jenom 2cm hluboké, tak se asi někde sekla vyhazovací tyč, popřípadě nějak zasekl válec - dřív nebo později se to stane zase.

Nevím, kde 40pavel71 sehnal ten vyhazovač - ode mně ne. Popravdě jsem ty vyhazovače sháněl poslední dobou já - nakonec se našly ještě nějaké poslední zásaoby, ale nejsou moc dobré (prostě použité).

Při té výměně vyhazovače se musí vyndat celý mlýnek - určiště jsme to už tady někde popisoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 8:05    Předmět: Citovat

Ty jsi super a expresní poradce, díky moc.
A opravit se to dá jen výměnou celé topné jednotky, nebo to jde i jednodušeji?
Když to sehnal Pavel, seženu taky . Ještě mě napadlo, že by se to asi dalo vytisknout na 3D tiskárně to by možná bylo jednodušší Smile

Jo, to si počtu, az seženu vyhazivák, šlo mi jen o to, jestli se musí sundat přední kryt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 8:44    Předmět: Citovat

Ten tlakový válec se dá opravit výměnou celé topné jednotky (což sice není levné, ale je to jednoduché a jisté), nebo jde to i složitěji (rozebrat, vyčištit, vyleštit styčné plochy, vyměnit těsnění, promazat, složit, atd...) a není to moc jistá oprava - ve finále (po natlakování) může začat ze spojů téct voda a válec může být v horším stavu, jak původně - z toho důvodu je už opravuju jen ve vyjimečných případech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 15:32    Předmět: Citovat

Vážně uvažuju, že zkusím ten vyhazovák nechat vytisknout. Ale potřeboval bych k tomu znát podstatné rozměry a když rozmontuju svůj mlýnek, nebudu mít až do případného úspěchu kafe. Myslíš, že bys mohl nějaký svůj změřit a od ruky nakreslit jednoduchý výkres s kritickými rozměry? Ideální by byl ten se šikmými rameny, ale ten s kolmými by se zas jednodušeji zadával. Kdyby se to podařilo, nebyl bys škodnej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 18:11    Předmět: Citovat

Moc se mi do toho nechce, ale jestli si vzpomenu, tak to možná zítra překreslím. Akorát se moc nevyznám ve 3D tiskárnách, ale tipuju, že materiál bude potřeba nějaký tvrdší plast (aspoň stejný materiál jako je kryt mlýnku) a bude potřeba ho mít vytvarovaný ze všech stran - spodní základna není rovná.

Jestli se to podaří, tak jsem zvědavý na výsledek - jako odměnu bych chtěl minimálně nějaké podklady (elektronický výkres) pro tu tiskárnu - jeden známý má také nějakoou tiskárnu, ale zatím to moc slavně nedopadlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po duben 21 2014, 19:04    Předmět: Citovat

Brácha má hned několik 3D tiskáren. Ještě jsem žádný užitečný výsledek z toho neviděl, akorát si s tím hrají synovci a dělají všelijaké pitomosti Smile
Na první pohled se mi zdá, že ty výtvory mají malé "rozlišení", na površích je prostě moc vidět vlákno, ze kterýho je to lepený. To by snad nemuselo vadit, by se to mezi tím zalepilo kafem. Co se týče materiálu, mělo by to být snad v pohodě, má i ABS vlákno a ten vyhazovák nevypadá nijak zvlášť subtilně. Chtělo by to samozřejmě co nejjednodušší tvary, kvůli vytvoření toho"výkresu", takže třeba uvaž, jestli to případně nejde i zjednodušit. Já ten výkres udělat neumím, ale synovci by to snad měli zvládnout, aspoň to mají od bráchy za úkol.

Samože bys pak ta data dostal, i aspoň jeden zkušební kousek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út duben 22 2014, 18:08    Předmět: Citovat

Tak nakonec jsem to všechno stihl už dneska - měnil jsem jeden mlýnek, takže jsem ten vyhazovač měl nový. Přihazuju i nějaký výkres mlýnku + parametry, protože se to může hodit i někomu jinému - třeba i mně, až nebudu moct najít papíry s poznámkama...

Takže - mlýnek je zn. Eldom, typ EL60 . Používavá se v espressách zn. WIK, Fagor, AEG (ti to mají pod licencí WIKu), nejstarší Delonghi (EC2000) a ve všech novějších pressách od zn. Krups. (to sem píšu kvůli vyhledávání).

Vyhazovač jsem obkreslil z původní verze - t.j. s rovnýma lopatkama - nakonec až tak špatné nejsou a dobře se překreslují. Ty zahlé lopatky také nejsou zlé, ale nevím, jak bych ty zohyby (úhly, radiusy a tak) přenesl na výkres. Jestli bude potřeba, tak v nějakém návrhovém programu se už můžou upravit, já to ale nechám při starém.

Ohledně materiálu, textury a tak - lopatky by měly být hladké, aby se v nich neusazovalo staré kafe. Takže jestli ta tiskárna nezvládne udělat hladké plochy, tak je lepší vyrobit lopatky širší a pak je do hladka vybrousit pilníkem. Plast je na 90% PA6 GF30 - polyamid zesílený 30% sklených vláken (to označení bylo na jednom podobném mlýnku), možná i něco tvrdšího (PA66 GF40 nebo PPA), ale tyto materiály vypadají stejně, tak nevím. Jestli půjde nahradit pomocí ABS je také otázka - ABS se mi zdá křehčí.


Jako bonus připíšu postup při seřízení hrubosti mlýnku - po výměně za nový vyhazovač to asi bude potřeba. Tento postup není nijak ověřený (nemám ho z žádného manuálu a pod.), takže bez záruky. Nejdřív se musí klasicky odkrytovat presso a sundat bílý prestenec (k nastavovacímu knoflíku) z mlýnku. Pak se mlýnek nastaví na nějakou vyšší hrubost (aby v něm ještě horní kámen držel) a zapne se (připojí na 230V). Značky se na nastavovacím kole dělají na úrovni železné kuličky, co to kolo zajišťuje proti samovolnému otáčení.Takže:

1. pomalu se musí snižovat hrubost až po mez, kdy mlecí kameny o sebe začnou škrkat. Tady se značí 2. černá značka. 1. černá značka bývá nastavená v poloze maximálního zarvání mlýnku (když to už dál nejde) a v při seřizování není potřeba.

2. od této černé značky se kolo povolí o 4. stupně. Tady bývá červená značka - ta značí polohu, při které mlýnek mele nejjemnější kafe. Víc utažený by neumlel prakticky nic.

3. od červené značky se kolo povolí o 3-4. stupně. Tady bývá zelená značka. Ta by měla značit nejhrubější nastavení mletí (mlýnek má ale jenom 3 stupně mletí), po pravdě moc nevím, co znamená. Možná polohu, při které se mlýnek zkoušel v toválně - výsledek této zkoušky je nakreslený na boku mlýnku.

Po nakreslení značek se mlýnek nastaví na "červenou" hodnotu (nejjemnější mletí), nastavovací knoflík také a mezi mlýnek a stopku knoflíku se vrátí ten bílý prstenec. Toť vše.



vyhazovak.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vyhazovak.GIF
 Velikost:  5.52 kB
 Staženo:  322 krát


EL60.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EL60.PNG
 Velikost:  224.58 kB
 Staženo:  392 krát


EL60.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  EL60.GIF
 Velikost:  52.81 kB
 Staženo:  384 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund