Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyber kvalitniho multimetru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st duben 17 2013, 7:17    Předmět: Citovat

Prave preto je ten napajaci konektor zapojeny tak ze pri nabijani baterie sa neda merat. Nezapne sa merak. Navyse tomuto pristroju DT860 to vobec nebude vadit Very Happy na bezne merania staci. Do UT70A som si aj koli cene trufol zasahovat navyse gumovy ochranny obal ma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: st duben 17 2013, 12:56    Předmět: Citovat

aha, zase je člověk o něco chytřejší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal376



Založen: Apr 24, 2010
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po květen 20 2013, 16:30    Předmět: Citovat

Zdarec,vybírám si nějaký "lepší"multimetr.Po zkušenosti s Protek HC506
(Dneska jsem ho byl vrátit) jsem se rozhodl radši trochu připlatit (Tak do cca 5000Kč),padl mě do oka AMPROBE 37XR-A máte s ním někdo nějaké zkušenosti,nebo poradíte něco iné?
Díky za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libajs



Založen: Aug 11, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2013, 10:40    Předmět: Citovat

PetrSinger napsal(a):
Nakonec zakoupen VC99.
Má vyšší rozlišení 6000 oproti 4000, což využiju při měření Li-Po akumulátorů a další výhodou je měření teploty a proudový rozsah do 20A.
Nakonec s výbavičkou navíc (přenosný futrál na zip a dva kroko-káblíky) stál 740,- vč. poštovného z HK.
Musím říct, že je super pro moje potřeby a doporučuji všem, kteří chtějí něco lepšího než to nejlevnější co je na trhu.

Od napsání příspěvku uběhlo několik měsíců, tak se ptám, máte někdo nějaké nové zkušenosti VC99?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mopho



Založen: Nov 26, 2013
Příspěvky: 25
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: so únor 15 2014, 14:31    Předmět: Citovat

Michal376 napsal(a):
... jsem se rozhodl radši trochu připlatit (Tak do cca 5000Kč),padl mě do oka AMPROBE 37XR-A máte s ním někdo nějaké zkušenosti,nebo poradíte něco iné?
Díky za každou radu.


Koupil jsi ten AMPROBE 37XR-A ?

Ja se rozhoduju mezi nim a drazsim fluke 177.
Taky by me zajimalo jaky je ten amprobe. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mopho



Založen: Nov 26, 2013
Příspěvky: 25
Bydliště: SM

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 18:28    Předmět: Citovat

Jinak, pri rozhodovani jaky vybrat multimetr stredni tridy,muzou hodne napovedet videa od tohoto typka.
http://www.youtube.com/watch?v=wRd2fX_1318

Pri nataceni videi pouziva stativ,dobre rozliseni 720,a ma prijemny hlas s cistou anglictinou. (ne jak Dave Jones z EEVblog, z Australie)

Jeho kanal videi s meraky http://www.youtube.com/user/mjlorton
Me to pomohlo pri rozhodovani. Smile
Jen si ho jeste pomacam nekde na prodejne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2015, 16:16    Předmět: Citovat

Znáte multimetry od Taiwanského výrobce Brymen? Stály by za zvážení.
Hlavně model BM257 je docela výhodný. http://www.tme.eu/en/details/bm257/portable-digital-multimeters/brymen/bm257s/
http://www.brymen.com/product-html/0000-User/BM250-manual-print3-r3.pdf
http://ittsb.eu/BRYMEN%20BM257%20Review.html
http://www.brymen.com/product-html/cata250/Bm250s.htm
https://www.youtube.com/watch?v=tXu0lsOjvDs
https://www.youtube.com/watch?v=hhBbvIf3E0s
Mezi výhody patří dobré napěťové dimenzování a velké pojistky.
http://www.eevblog.com/forum/testgear/brymen-bm-257-pictures-and-mini-review/
Nabízí se mnoho modelů.



BM-257-03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BM-257-03.jpg
 Velikost:  60.99 kB
 Staženo:  141 krát


BM-257-04.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BM-257-04.jpg
 Velikost:  113.77 kB
 Staženo:  148 krát


BM257 multimeter.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BM257 multimeter.jpg
 Velikost:  289.8 kB
 Staženo:  125 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so květen 09 2015, 20:25    Předmět: Citovat

Kdyby se vám náhodou líbily multimetry GreenLee od Conrada, tak vězte, že se jedná o přejmenované a předražené modely Brymen, snad model BM829. http://www.brymen.com.tw/product-html/cata820/Bm820s.htm
Asi je nejlepší koupit je u www.tme.eu.
Dále se také vyskytují pod značkou Metrel.



GreenLee DM-820A.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  GreenLee DM-820A.jpg
 Velikost:  210.09 kB
 Staženo:  130 krát


Metrel MD9060.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Metrel MD9060.jpg
 Velikost:  69.51 kB
 Staženo:  129 krát


Brymen BM829.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Brymen BM829.jpg
 Velikost:  76.58 kB
 Staženo:  134 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: po srpen 31 2015, 15:42    Předmět: Citovat

Neříká někomu něco značka Benning?
Mám možnost si v práci vybrat multimetr, jenže to musí být přednostně Benning. Prý by to měla být německá firma s tradicí, ale žádné ohlasy jsem tady nenašel.
Radši bych měl Fluke, Keysight (dřív Agilent), ale ty jsou dražší.
Mj mám na starosti dielektrický tester (VN test izolace a izolační odpor kabelového svazku) a zde bych na multimetru uplatnil velký rozsah odporu (40 nebo 50 MΩ), napětí (to se dá řešit děličem). Taky často měřená kapacita kabelu vůči kovovému rámu je malá (cca 20 pF), to už je na hranici citlivosti multimetrů a to jen těch lepších.

Ostatní požadavky na multimetr nejsou krom kapacity nějak speciální: True RMS, AC proud, indikace špatně připojených banánků není na škodu, dobrý přístup k baterce a pojistkám.
Dokáže mě rozčílit časté vypínání v kombinaci s chybějícím on,/off tlačítkem. Taky neustálé přehazování polarity AC/DC měření při změně voličem by mě štvalo. To bylo dokonce vytýkáno v recenzi menším Fluke multimetrům.
Ten Taiwanský Brymen nevypadá špatně, i pan Lorton na youtube ho docela chválí, otázka je co s kvalitou a přesností po čase používání a co odolnost vůči VN (když v režimu autorange připojím 1000 VAC)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 11:02    Předmět: Citovat

Díval jsem se i po těch Brymenech a docela se mi líbí.
Po zjišťování informací k výběru multimetru bych se měl zaměřit na napěťovou odolnost vstupu při měření např. odporu. Na to prý odejde dost multimetrů buď úplně nebo ohmický rozsah. Stát se to může docela snadno - nabitý kond v obvodu nebo prostě lidská chyba.

Líbí se mi Brymen 525 , v datasheetu má přímo napsáno: Overload protections - .... V, mV, Ω, and others: 1050 Vrms, 1450 Vpeak. Tak snad to bude pravda.
Benning MM 9 má při měření R, C, ... napsanou ochranu: 600 Veff

Snad tím výrobci nemyslí pouze ochranu před úrazem obsluhy, ale skutečně plnohodnotnou ochranu před poškozením multimetru (?)

U toho Brymen 525 nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC (pro I, U rozsahy) v datasheetu, přičemž tento kombinovaný rozsah má horší přesnost (0,5 % +3d) než čistě DC Voltage (0,08 % + 2d). Je tím asi myšleno měření DC napětí pulzního charakteru při různých frekvencích?
Na rozdíl od Benningu MM9 má Brymen vyšší přesnost, rychlejší vzorkování, větší rozsahy, lepší hroty (ostré, ne banánky).
Ještě nevím, jak funguje ten dvouřádkový display a v jakých kombinacích veličin. Líbilo by se mi zobrazení DC napětí a AC složky zvlášť (měření zvlnění), ale asi to bude jenom na AC [V] a [Hz] nebo teploty T1 a T2...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 11:32    Předmět: Citovat

Tady máte návod na Brymen.
http://www.biall.com.pl/BAZA_PRODUKTOW_SMB/102091/102091.INSTRUKCJA_EN..2010-03-08.1.pdf
http://brymen.eu/wp-content/uploads/biall/102082/102082.INSTRUKCJA_EN..2014-11-04.1.pdf
citace:
nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC

To umožňuje měřit současně AC a DC složku.

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne čt září 03 2015, 11:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 11:47    Předmět: Citovat

Ten Benning asi teda je německá firma. http://cz.benning.de/cz/corporate/vyrobky-sluzby/merici-a-zkusebni-technika/digital-multimeter/benning-mm-7-1.html
Ale jejich multimetry jsou s největší pravděpodobností vyráběny Taiwanskou firmou Appa. To není špatné. http://www.appatech.com



BENNING_MM11.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BENNING_MM11.jpg
 Velikost:  204.31 kB
 Staženo:  121 krát


appa 109n pic02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  appa 109n pic02.jpg
 Velikost:  70.41 kB
 Staženo:  118 krát


APPA 109N.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  APPA 109N.jpg
 Velikost:  84.86 kB
 Staženo:  124 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 11:50    Předmět: Citovat

Další příklad.
Takové zhodnocení: Appa - ne zas tak dobrá ochrana proti VN, někdy pouze 1000V cat II. Ale zase mohou být vodotěsné.
Brymen - Ochrana 1000V cat. IV, ale bohužel žádné vodotěsné modely.

U Benningu údaj o vodotěsnosti nevidím.



BENNING_MM1-3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  BENNING_MM1-3.jpg
 Velikost:  176.95 kB
 Staženo:  142 krát


appa_62t.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  appa_62t.jpg
 Velikost:  242 kB
 Staženo:  107 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 14:39    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):

citace:
nerozumím rozdělení rozsahů na AC&AC+DC

To umožňuje měřit současně AC a DC složku.

Tak to by bylo super pro měření na filtračních kondenzátorech přímo za provozu - zvlnění. Myslím, že klasickým multimetrem to budu těžko měřit, doteď jsem musel osciloskopem (mám pouze doma).

Vodotěsnost mě až tak netrápí, toto bude dílenský měřák.

Už jsem si asi vybral - BM 525S , celkově na mě působí "vychytaně".

Ještě studuji možnost kalibrace, ale v manuálu píšou:
citace:
If self-diagnostic message “rE-O” is being displayed while powering on, the meter is reorganizing internal parameters. Do not switch off the meter, and it will be back to normal measurement shortly. However, if self-diagnostic message “C_Er” is being displayed while powering on, some meter ranges might be largely out of specifications. To avoid misleading measurements, stop using the meter and send it for re-calibration.

Budu muset zjistit, jakým způsobem se to kalibruje a jestli to zvládně běžná česká firma za pomocí trimrů uvnitř anebo naopak musí být autorizovaná pro Brymen, což by mohl být v ČR problém.



brymenAC_DC.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brymenAC_DC.png
 Velikost:  157.51 kB
 Staženo:  123 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4242
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt září 03 2015, 14:59    Předmět: Citovat

taky záleží na četnosti použití, mě běží měřák tak 6 hodin denně a to u mnoha multimetrů znamená tak 30-40 hodin provozu. U mě zvítězila kdysi APPA 97R oprotu metexům umí 120 hodin, ale už tu sra**ku nikdy nechci, vypíná se sama po určité době ať měřím nebo ne jedině musím přepnout rozsah což je v okamžiku měření príma, buzeruje že vbrzo vypne a než začne měřit po zapnutí trvá to snad 5 sekund. Když měřím krátkodobé jevy třeba po zapnutí tak mám neustálou touhu napsat výrobci co si o nich myslím. Bohužel stále je mi líto těch peněz co stála a tak se s ní trápím dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund