Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reprozostavy a všetko okolo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 20:54    Předmět: Citovat

...

Naposledy upravil Duvsan dne po červenec 15 2013, 22:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 21:00    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Hele, bedňa bez zadnej steny? To musí mať úchvatné basy.

víš prd . . .

a už jsi něco slyšel o systému Open Baffle ???

podívej se sem nebo tady . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 6:32    Předmět: Citovat

Duvšane jak si přišel na ty bedny bez zadní stěny? nějak tady v tom vlákně nemohu dopátrat původ před tvým posledním příspěvkem na předchozí straně.

Jinak otevřené ozvučnice (OpenBaffle) mohou fungovat velmi dobře, jen to vyžaduje specifický přístup a konstruktér musí vědět velmi dobře co dělá. Nehodí se na to každý reproduktor a práce s výhybkou je pak také trochu jiná. Pokud se to udělá správně pak je basů dost a i kvalitních.

Z toho tvého výběru mě zaujaly jen ty Grundigy, ty mohou fungovat zajímavě a ty tam pravděpodobně jen omylem při tvém vkusu. Na ostatní bych se vykašlal.

U té Yamahy se mi to zdá nebo tam vidím fakt ARN5684 ?
http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=80&catit=54&catg=1
http://elektro.bazos.sk/inzerat/23044012/YAMAHA-NS-G30-mk-ll.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 7:19    Předmět: Citovat

Thales napsal(a):
... v bedně od 1PF06819 bez zadní stěny) ...

Tu. Alebo som zle pochopil súvislosť.

OK, OpenBaffle funguje i na spodné basy. Predbežne mi to vzhľadom na charakter šírenia basov pripadá riešenie "cez hubu", ale, viem o tom prd. A tedy nemôžem niečo tvrdiť.

Pokiaľ ide o môj vkus, myslím, že s tými Géniuskami som to už vysvetlil. Mám i lepšie reprobedne.

Inak predpokladal som, že odporučíš tie Grundigy. Od pohľadu sa mi páčia ešte Jamo, ale zvukovo lepšie nie sú, to nehrozí. Prečo majú tie Grundigy pred basákmi tie hviezdice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 7:29    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Prečo majú tie Grundigy pred basákmi tie hviezdice?
přesně to bude vědět jen výrobce bedýnek . . . ,
ale může to mít více důvodů, třeba ten reprák vyzařuje v části pásma pro střeďák nebo výškáč a dělalo to tam bordel, tak tam výrobce dal "tlumítko".
Nebo je to tam jako ochrana reproduktoru proti poškození,
nebo je to tam "jen tak" aby mohly být vznášeny dotazy na diskusích, aby bylo o čem se bavit . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 7:55    Předmět: Citovat

Aha, už jsem zapomněl že jsem o těch převoraných 1PFkách psal. On tam byl původně ARZ669 s černým textilním závěsem. Prima reprák, ale v té bedně nepodával kvůli malému rozumné výsledky tak jsem ho kanibalizoval na jinší zajímavější projekt. No a pak se mi tu ty bedny dlouho válely až do doby, kdy jsme se s klukama hecovali co by se asi tak dalo udělat nejednodušší bedna z toho co dům dal aby to nějak hrálo. Tak jsem se trochu zamyslel, vyhodil jsem i ten původní širokáč, místo něj dal jeho mladšího bratříčka a nakonec mi z toho vyšlo tohle.
Výhybka neměřená, čistě uchometrická a hraje to celkem příjemně. Pravda výšek je přeci jen trochu méně protože širokáč, zato středy jsou někde jinde a basy tomu nechybí protože ARO511 má velká Q a do OB se vyloženě hodí. Taky jsem převedl jejich nevýhodu v podobě slabšího vyzařování vyšších kmitočtů vlivem materiálu a geometrie staré membrány ve výhodu - nemusí tam být cívka na basech. Kdykoliv to proti těm geniusům postavím Cool Na to že ARO511 je reproduktor z 50. let minulého století to není špatné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt únor 28 2013, 16:57    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
Duvsan napsal(a):
Hele, bedňa bez zadnej steny? To musí mať úchvatné basy.

víš prd . . .

a už jsi něco slyšel o systému Open Baffle ???

podívej se sem nebo tady . . .


Treba Tesla 805A - Filharmonie - ma vcelku slusnej basovej projev Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2013, 19:24    Předmět: Citovat

Filharmonii jsem bohužel neslyšel (ale moc rád bych jí do sbírky, odmítám však za ní platit nesmyslné částky různým vydřiduchům tak tu mám v tomto formátu jen Chorál), ale znám ty repráky v tom tak si to umím celkem dobře představit jak to hraje. Ale to jsou všechno staré věci, tehdy byly otevřené ozvučnice běžným standardem. Chtělo by se to kouknout do současnosti - namátkově třeba:

Visaton NoBox
http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/breitband/noboxbb/index.html

Jamo R909
http://www.cptpraha.cz/cs/jamo-r-909-d2
Recenze a víc fotek http://www.6moons.com/audioreviews/jamo/909.html

Martin Logan
http://www.martinlogan.com/product-list.php

Nebo třeba taková amatérská konstrukce (mimochodem lepší jak ty Jamo):


Mimochodem všechny ty bedny jsem slyšel.



Jarous.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Jarous.jpg
 Velikost:  116.74 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 10:03    Předmět: Citovat

Tak teď nevím jestli jsme Duvsana přesvědčili nebo jestli se urazil a dál si laboruje po svém Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so březen 02 2013, 19:21    Předmět: Citovat

Čo neviem, o tom by som nemal hovoriť (písať). Otvorené ozvučnice sú mi trochu záhadou. Ešte by som to pobral v prípade väčšej deliacej steny. Ale nie je to môj obor, ani predmet záujmu.

Ohľadne tých Geniusiek som pred streďákom pristal na dvoch elytoch v sérii "proti sebe" s kapacitami 10µF a k nim paralelne podobná dvojka 2µ2(samozrejme nahradím zvitkom) a odpore 27Ω. Pre lineár vychádza nejak 18Ω, alebo až 15Ω, ale vzhľadom na malé rozmery bedni i repra som sa rozhodol basy trochu zvýrazniť. Ak priebežne zoženiem vhodné basáky, vymením i tie. Rentabilita je už v trapu.

Ďakujem za tú Artu. Chvíľu mi trvalo sa s ňou zoznámiť a nemám kalibrovaný mikrofón ani príslušnú zvukovku, ale pomohla v navigácii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá březen 08 2013, 23:14    Předmět: Citovat

O náhradnom výškači (4Ω) neviete niekto? Stávajúci má premačknutý stred.
Streďáku predradím 3x2µ2, čiže spolu 6µ6 a ten odpor 27Ω. Možno to ešte zmením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 09 2013, 9:08    Předmět: Citovat

Duvšane, Duvšane - ty ty bedny vaříš jako Babica dort: když nemáš jeden reprák dej tam druhý. Když nemáš ten druhý přibližně stejně veliký nedávej tam nic.

Proč chceš ten basáček vlastně měnit?

Výškáč bych ti řekl ať si tam dáš jaký chceš protože když to nemá žádnou koncepci tak je to skoro jedno, ale když budeš prozíravý pořídíš takový který půjde použít do nějakého odladěného dvoupásma až přijdeš na to že to co děláš je blbost. Kupříkladu Monacor DT-25N. Jak moc ti tam sedne mechanicky nevím protože neznám rozměry toho původního. Přeměř si to.

Kdybys býval řekl mohl jsem ti dát tip na schema na malé odladěné dvoupásmo, které právě díky odladěné výhybce hraje lépe než ta tvoje slátanina ve které chceš postupně vyměnit všechny reproduktory. To jsou jen vyhozené peníze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so březen 09 2013, 22:09    Předmět: Citovat

Zatlmovací odpor 27Ω pred streďákom prezrádza niečo o citlivosti basáku, chcelo by ho vymeniť. Ale, boli by to vyhodené peniaze. To už radšej druhé bedne. Takto to znie lepšie, ako pôvodne. Nezainvestujem už ani do výhybky, aspoň nie "na divoko".
Naposledy, je to trojpásmovka -- alebo 2,5-pásmovka, taká či onaká. Keď streďák prikryjem a zatlačím naň, aby sa nechvel, je to poznať. Už chcem len vymeniť výškač a to preto, že originálny je premačknutý.
Monacor DT-25N je priveľký. Asi nechám ten, čo je.

Ak niekto vie o niekom v požitaví, kto ladí bedne, to by som ešte skúsil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 12:25    Předmět: Citovat

Tak ještě jednou Duvšane - njprve pořádně čti a pak reaguj:

Thales napsal(a):
... pořídíš takový který půjde použít do nějakého odladěného dvoupásma až přijdeš na to že to co děláš je blbost.


Já se s tebou momentálně nehádám co to je, já ti jen navrhuju takový výškáč abys ho nemusel měnit až přijdeš na to že dobře odladěné dvoupásmo hraje lépe než špatné třípásmo. To jsem jasně napsal a pokud to chápeš jinak je to tvůj problém.


Co se týče citlivosti toho basáčku tak se nediv - malé basáčky mají vždy malou citlivost což je dané plochou jejich membrány. Fyziku neojebeš. Tak mají nízkou citlivost i kvalitní basáčky a nějaké noname čínské šroty na tom logicky nebudou lépe. Oproti tomu ARZ3608 má uprostřed svého pásma celkem solidní citlivost když se člověk podívá na měření, výškáče též bývají celkem dost citlivé a to i ty obyčejné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:55    Předmět: Citovat

Že dobré dvojpásmo je lepšie, než blbé trojpásmo, k tomu čínsky lacák, ma presviedčať nemusíš. S tým basákom si ma trochu upokojil. Snáď pochopíš, že tebou navrhnutý výškač sem pasovať nebudem. Jednak je o dosť väčší, jednak 80W je zbytočnosť a ekonomiku rozoberať nebudem. Už len chcem z toho čo mám vytiahnuť maximum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 27, 28, 29  Další
Strana 3 z 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund