Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reprozostavy a všetko okolo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 26 2013, 8:45    Předmět: Citovat

ARN100 je malý nenáročný středobas, ale za ty prachy co by člověk chtěl že? Každopádně celé pásmo nepokryje, potřebuje k sobě výškáč. Ona totiž chára není všechno.

Jak ty ARZ3608 chceš použít jako střeďáky? Psal jsem že do origo bedny mezi basáky a výškáč se to navíc nevejde, leda že bys jeden ten basáček demontoval a nahradil ho střeďákem. Pak by to bylo malé třípásmo, což by šlo. Jediná brzda by pak byla poněkud nešikovná impedance výškáče proti zaběhnutým zvyklostem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út únor 26 2013, 11:16    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):

Rozdiel medzi "basákom" a sreďákom vidím jedine v konštrukcii koša. Basák ho má klasicky otvorený a streďák plne uzavretý. Verím tomu, že keby som doň rozumne vyrezal otvory, urobil by som z neho rovnocenný basák (stredobas).

Už tě vidím, jak je "rozumně řežeš" a železné piliny chytáš "do vreca" a ne do štěrbiny toho magnetu Shocked
Takové nápady může mít leda náš Duvsan Cry Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 26 2013, 11:26    Předmět: Citovat

Nevěděl jsem že Duvsan je takovými nápady proslulý Smile není ale sám, nedávno jsme měli na Reprománii experta který takhle "tunil" kónický výškáč s uzavřeným košem vrtačkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út únor 26 2013, 19:18    Předmět: Citovat

Thales, tá Geniuska je trojpásmo. Veď si pozri ten link. Chcem nahradiť streďák a tam sa pekne vojde. Len treba podložiť kúskom gumy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 2:49    Předmět: Citovat

Jak si přišel na to že je to třípásmo když to je dvoupásmo? Smile

To že tam jsou tři repráky? Nezáleží na tom co vidíš, ale jak je to zapojené elektricky. Třípáísmo znamená že se vstupní signál rozdělí a zpracovává ve třech nestejných (vzájemně odlišných) pásmech - "kanálech" nebo jak bych ti to přiblížil. Zvlášť se reprodukují basy, zvlášť středy a zvlášť výšky. Přitom od každého pásma může být více než jeden reproduktor. Já tu mám třeba jeden projekt kde je v jedné bedně jeden výškáč, dva střeďáky a 4 basáky. Celkem tedy 7 reproduktorů a je to 3,5 pásmo, ne sedmipásmo.
Ty tam máš dva identické středobasové reproduktory, které jsou zapojené buď paralelně nebo sériově a k tomu je (obvykle přes kondík) zapojený výškáč. Žádný střeďák tam není a je to nejjednodušší dvoupásmo. Máš tam dvě akustická pásma. Smiř se s tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:08    Předmět: Citovat

Bejku, skoukni konečně tatyten link:
http://www.zive.sk/test-genius-sp-hf1800a-dobry-zvuk-netreba-preplacat/sc-3-a-286048/default.aspx
Máš tam vše. A já, jelikož to mám rozebrané, to potvrzuji. Ten reprák veprostřed má koš plný, už jen proto nemůže být basovej. A zapojenej je přes kondík 3µ3. Citlivost bídná, zvuk taky. Oba jsou 8Ω, výškáč 4Ω a taky přes kond.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:11    Předmět: Citovat

http://www.zive.sk/uploadedfiles/987593417.JPG

já koukám jako blázen . . . "třípásmo" jak vyšité . . .
a ještě další perlička, podívejte se do tabulky na výkon a spotřebu . . .
. . . není to náhodou už klamavá reklama???



SP-HF1800A.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SP-HF1800A.png
 Velikost:  183.4 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:19    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
A já, jelikož to mám rozebrané, to potvrzuji. Ten reprák veprostřed má koš plný, už jen proto nemůže být basovej. A zapojenej je přes kondík 3µ3. Citlivost bídná, zvuk taky. Oba jsou 8Ω, výškáč 4Ω a taky přes kond.

takže předpokládám,
když sis s tím dal takovou práci to rozebrat,
máš už někde na netu uloženejch alespoň 10 fotek ve vysokém rozlišení.
. . . dej nám sem ten link na ty tvoje fotky ať se taky přesvědčíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:33    Předmět: Citovat

To ale nebylo zřejmé protože jsem nikde nevygooglil jak to vypadá zevnitř a drtivá většina takto vyhlížejících beden ve spotřebce prostě jsou dvoupásma. Každopádně se jedná o značně atypické a zvláštní řešení (***). Není to určitě třípásmo ale jakési obrazek_cenzuraí dvoupásmo s kompenzací díry na středech. Jakou kapacitu má ten kondenzátor?


---------
***
Jestliže zepředu ty reproduktory vypadají stejně (stejný závěs i membrána), má to stejný koš (až na neprostřižené otvory) a jeden z nich je schopen fungovat jako střeďák tak je toho schopen i ten druhý. Pochybuju že by dělali nějaké další úpravy v podobě jiné cívky a středičky. Protože nedostatečná citlivost se projevuje obvykle jen na basech tak mě napadají jen dva důvody proč to může být takto řešené - buď ty basáčky mají ukrutně velká Qts vytvářející obr hrb na basech a nebo nějaká ekvalizace v zesilovači za účelem téhož. Nebo kombinace obého. Pak by vznikla díru kterou se snaží tím druhým reproduktorem vykrýt. Každopádně je to celé neskutečný paskvil. Tohle nikdo normální nedělá. v žádném případě se nejedná o konvenční třípásmo protože vyzařované pásmo basáku a pseudostřeďáku se v celém pásmu střeďáku překrývá. Vlastně je to takové 2,5pásmo naruby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:43    Předmět: Citovat

Ten k výškáči nevím, nedokážu přečíst, je k němu přilepenej a nechci jej trhat. Ke střeďáku jsem napsal, 3µ3. Divil jsem se, proč jsou korekce dělaný tak blbě. Možná proto. Ale to neberu, bude předělávka.

Fotky nemám, ale můžu. Ale pozděj, teď si jdu lehnout (po noční).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 7:57    Předmět: Citovat

3u3 se dává tak k většímu (rozuměj níže dělitelnému) výškáči. I když tohle je 8ohm tak je to dejme tomu trochu přehnaná hodnota pro výškáč. Ale středy? Každopádně nechtěl bych to poslouchat.

Jen pro zajímavost - v překopané (měřené) 1PF06708 je na středech 47uF a v mém ultralowendu (nejjednodušší bedna co trochu zahraje a dala se uplácat z toho co dům dal - ARO511 + ARE4608 v bedně od 1PF06819 bez zadní stěny) je 15uF + 2R. Kdykoliv i takový lowend postavím proti těm Geniusům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 15:56    Předmět: Citovat

Thales, tá Geniuska je trojpásmo. Veï si pozri ten link. Chcem nahradi streïák a tam sa pekne vojde. Len treba podloži kúskom gumy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5127
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 16:39    Předmět: Citovat

Jebni to už konečně z okna a kup si pořádný bedny Evil or Very Mad
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 17:36    Předmět: Citovat

Duvšane já jsem se koukal a už jsem na to i reagoval v minulém příspěvku jestli sis nevšiml. Tohle je asi takové třípásmo jako dělá jeden pravidelný inzerent na Aukru. Asi chodí brakovat na sběrný dvůr nebo kam, ale prostě udělá bednu a do ní nacpe všechny repráky co měl zrovna po ruce. Dá jich tam třeba 10 bez ladu a skladu. Jak je to zapojené uvnitř jsem neviděl (a ani to enchci vidět), ale známý od něj jednou nějaké jeho paskvily bral (protože z toho potřeboval nějaké repráky jako náhradní díl) a říkal že to bylo zapojené zcela náhodným způsobem jak se mu ty dráty připletly pod ruku a že to v životě nemohlo fungovat. Při "vývoji" těch soustav Genius měli nějakého takového vývojáře určitě také v partě protože to co tam je jsem ještě fakt nikde neviděl (***). Takže se smiř s tím že pokud to celé nepřevoráš tak výměna toho prostředního reproduktoru sama o sobě ničemu nepomůže. Bude to hrát jen jinak blbě než předtím.

*** Teda viděl, ale tam to mělo smysl. jednalo se obvykle o starší spotřební soustavy s velkým basákem, který má dle konstrukce sám o sobě poměrně velký útlum už na středních kmitočtech. Takže když se k němu připojí přes kondík střeďák který má konstrukci odlišnou a optimalizovanou na vyzařování středů tak se to částečně chová tak jako kdyby před basákem byla cívka. Jenže to není tenhle případ, tady prostě v oblasti středů oba ty repráky jedou natvrdo paralelně, což je něco zcela jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 20:26    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Thales, tá Geniuska je trojpásmo. Veï si pozri ten link. Chcem nahradi streïák a tam sa pekne vojde. Len treba podloži kúskom gumy.

Toto sa tam ako dostalo? Ja o tom neviem. Zaúradovali škriatkovia?

Pokiaľ ide o tie bedne, prišli ku mne s odpálenými koncami, že ich môžem mať za 5€, pani si kúpila iné. Koncák odišiel asi kvôli zlému styku s chladičom; diery boli vrtané asi pri veľkom tlaku, lebo na ich pozíciach boli vystúpené "kopčeky" a IO "visel v lufte". To som zrovnal a osadil náhradu. Tá si vyžiadala i druhý trafák, ten som mal skladom (pôvodný i tak príliš vibroval - hučal). Po oprave som sa pustil do úprav obvodu korekcií a keďže som zohnal spomínané streďáky, skúsim to s nimi. Ak neuspejem, bedne vrátim do pôvodného stavu a reprá využijem inde (napr. do niektorého TV s doplnením basáku - nebude to o HiFi, ale zlepšenie to bude). To je celý príbeh i s koncom. Viac si tie Geniusky nezaslúžia.

Hele, bedňa bez zadnej steny? To musí mať úchvatné basy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další
Strana 2 z 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund