Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Plazma Panasonic TX-P37X20E, chyba 4
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 14:13    Předmět: Plazma Panasonic TX-P37X20E, chyba 4 Citovat

Mám na stole rozdělanou tuto plasmovou TV. Po zapnutí bliká chvíli zelená LED,pak červená 4x- dle dokumentace mi k dispozici hlásí chybu Power SOS.
Zjištěn zkrat na desce SS --TNPA5072 AD.Ve zkratu je : 3kusy tranzistoru RJP30E4 a 3 kusy RF1501.Napětí ze zdroje pro tuto desku změřeno 192V a 15.2V.Bez SS boardu hlásí chybu 6.
Prosím o radu odborníky zdatné v těchto plasmách.
Nebudu měnit transistory,na stránkách Sahyho jsem našel (ZSUS) TNPA5072 AC.Lze tyto boardy zaměnit?
Měla by stačit výměna SS boardu,nebo je třeba ještě něco prověřovat?Jedná se mi o příčinu vadného SS boardu.Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 14:31    Předmět: Citovat

Ta písmenka AD/AC určují verzi osazení. Nejčastěji kvůli úhlopříčce. Kdybys měl obě v rukou, viděl bys, že mají jiné elyty a silnější tranzistory. Jestli je ta náhradní deska např. z úhlopříčky 42", tak by to fungovat mohlo.

Mezi závady, které mohou zničit výkonové desky patří to, že procesorová deska jim pošle špatné pulzy.

Hádám, že chyba 6 znamená, žes nechal připojené SC, když máš odpojené SS.
Má ten horní kabel, kterým se přelévá ušetřená energie mezi SS a SC ???

Raději to nafoť.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 14:53    Předmět: Citovat

Omlouvám se za svou chybu,při odpojení byla chyba 7! tzn 7 bliknutí červené LED.(se zapojeným vrchním kabelem zapojeným z SC do konektoru SS3 SS i s vypojeným,bylo to stejné).Ta je tam i teď a to mám celý board SS již venku.(ne žádných 6 jak jsem špatně uvedl).Omlouvám se.
Jak tedy teď dále nejlépe postupovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 15:50    Předmět: Citovat

Nafoť to, prosím.

Předpokládám, že je to tvá první plazma. A předpokládám, že Service Manual jsi nikde nenašel, protože já ho také nemám.

Ten kabel sice šetří energii, ale zvyšuje riziko, že budeš mít vymlácené také SC.

Na čísle nynější chyby nezáleží, pokud je způsobena tím, žes nechal připojené to SC. Tím jeho odpojením jsem myslel jeho úplné odpojení od procesorové desky "A-PCB".

Pokud je to pro tebe finančně přijatelné, tak nejjednodušší by bylo koupit obě desky SS i SC a obě je vyměnit.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 16:58    Předmět: Citovat

Posílám fota,ten SC TNPA5062 AB jse mi zatím ještě nepodařilo najít aktuální,to,co jsem našel bylo kolem 1600kč.Plasma je to moje druhá v životě.Jediný SM co mám je k TX-P50C2E. Chtěl jsem právě ten vývojový diagram,odpojte to a to a zapněte atd.


IMG_3980.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3980.JPG
 Velikost:  50.32 kB
 Staženo:  308 krát


IMG_3981.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3981.JPG
 Velikost:  53.08 kB
 Staženo:  362 krát


IMG_3982.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3982.JPG
 Velikost:  57.27 kB
 Staženo:  347 krát


IMG_3983.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3983.JPG
 Velikost:  55.56 kB
 Staženo:  309 krát


IMG_3984.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_3984.JPG
 Velikost:  60.46 kB
 Staženo:  245 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út únor 12 2013, 21:46    Předmět: Citovat

Žádný takový diagram neexistuje...
Druhá, kterou vlastníš, nebo druhá, kterou opravuješ?

Prostuduj si alespoň ten SM, který máš, jsou tam i schémata SS a SC, nebo i jiné ročníky, pro porovnání, např.: TH-42PH12EK GPH12D.
Zkusím něco sepsat. Zatím si pročti, co jsem psal na téma plazma ve starších vláknech.

Ještě odpoj od SC bílý páskový vodič se signálem.
V první aproximaci si to lze představit jako H-můstek, jedna větev je SC, druhá je SS. Když bude připojená jedna, ohlásí chybu a telka se vypne.

Můžeš odpojit také desky C1 a C2. Když necháš pouze zdroj, procesorovku, repráky a anténu, tak by mělo jít tu desku zapnout. Repráky budou hrát, a ty uslyšíš že není mrtvá.

Možná bys měl demontovat také SC, a zkusit vyhledat proražené tranzistory na něm. Pokud máš měřič ESR, který dovoluje kontrolovat elyty bez vypájení, tak je všechny zkontroluj.

Ano, mohl to způsobit i pouhopouhý vyschlý elyt.
Povšimni si, že na SS není žádný chladič. Veškeré chlazení se spoléhá na měděnou vrstvu na plošňáku. Pokud na to máš prostředky (stačí dvě páječky), ty vadné trandy odpájej. Nemusí být vadné všechny, ale jen některé.

Bývá zvykem měnit obě desky. Kdybys na zdravé telce náhodou rozpojil ten horní vodič, v lepším případě se vypne, v horším vyhoří SC a SS.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2013, 20:32    Předmět: Citovat

Děkuji za pomoc a radu.
Je to druhá plasma,kterou opravuji.
CRT mi prošly rukama stovky,LCD tak 20.Stále se učím.
Na desce SC zjištěny 2 vadné věci.Dioda D481-RFU20TM5S- 530V 20A zkrat a tranzistor Q451-RJP63F3A- zkrat.Podle zdrojů na netu by měl jít nahradit FGA90N33,příp.IRGP50B60..ap.Možná mám tyto 2 věci nasvědomí já,když jsem to zapl se zapojeným horním kabelem.
Originál RJP63F3A jsem našel na North.pl u nás nikde.S náhradami také nic moc,něco na farnellu ve větším pouzdru.
Board SS má vadné Q022,Q021,Q001,Q002, 4 kusy tranzistorů RJP30e4.Všechny jsem odpájel.Ty 2kusy RF1501 vypadají na diody a jsou ok.RJP30e4 jsem našel na avelmaku.
Všechny kondenzátory-elyty měřeny ESR testerem od Zajíce a vypadají na změření ok.
Desku SC bych nejraději opravil tj.vyměnil tranzistor a diodu.Nákupu desky SS se nebráním,nevím co mohlo odpravit ty RJP30e4..Může tam být skrytá vada,nějaký smd C nebo IC..Má cenu měnit tranzistory?(Jsou někde u nás k mání?Je možnost objednat desku SS mimo sahyho i jinde v cz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po únor 18 2013, 14:46    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsi, že samotná procesorovka se samotným zdrojem jdou zapnout?

A jaks opravil tu první?

Pokud na druhém konci toho vodiče SC3-SS3 bylo to zkratované SS, tak ano, je možné, že sis ty D481 a Q451 odpálil sám, ale úplně stejně je možné, že je to zničilo ještě předtím, než se telka stihla vypnout při úplně prvním výskytu té závady.
Můžou být načnuté taky ty budiče, dávali tam, tuším, nějaké Mitsubishi. Všimni si, že ty IGBT nemaj žádnou ochranu proti nadproudu.
Jestli jsou elyty dobré, tak se ty trandy mohly prostě upéct. Dovedl bych si i představit, že např.: nespínal Q16441, až se SS přehřálo.

Nejprve bych odletoval D16451 a tu D16481, a teprve poté Q16451.
Další krok: zkus použít propojku SC50, samozřejmě s odpojeným SU, SD (nebo SM), jak je popsáno v servisním manuálu.
Pokus se zaznamenat oscilogram z TPSC1.

Zdá se, že různá SC jsou ten nejpodstatnější rozdíl mezi jednotlivými modely toho ročníku.

Je otázka jestli radši koupit za 400Kč čtyři IGBT, nebo koupit celou desku za 1600Kč. Asi bych těch trandů koupil rovnou 10 kusů se slevou.

Tady: tgohome.com/ ... /Panasonic/ je docela zajímavá sbírka manuálů a školících materiálů.

V katalogu: TOSHIBA Discrete IGBTs 2011-3 (sekce 5-4) je obrázek druhé aproximace.
V těch kondenzátorech je rezervní napětí, které se přibližně rovná polovině napájecího. Když se ta půlka připojí na panel, kapacita panelu a kondenzátorů, společně s tou indukčností způsobí zákmit, který dosáhne až k napájecímu napětí. V ten okamžik se připojí horní tranzistor s mnohem menší tepelnou ztrátou, než kdyby to táhnul sám. Podobně to funguje cestou dolů.
Protože se to děje opakovaně, udržuje se rezerva téměř přesně na polovině napájecího napětí.



Toshiba_PDP_Example_.png
 Komentář:
Energy Recovery

Stáhnout
 Soubor:  Toshiba_PDP_Example_.png
 Velikost:  14.26 kB
 Staženo:  429 krát


_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út březen 05 2013, 19:39    Předmět: Citovat

Samotná procesorovka jede,můžu zesilovat zvuk a slyším jej.Nepsal jsem,protože čekám ještě na diodu RFU20TM5S,měla by snad dorazit do konce týdne.Ty RJP30e4 mám z ame,cena asi 80kč/kus.RJP63F3a není, mám RJP63F4a.Takže chybí ta dioda a mohl bych to zkusit.
Po dotazu na SS board mi odepsali ze serveru sahy,že board není k mání.Ame jej má za cca 3500kč.
S tím měřením průběhu mi to není moc jasné,jak to přesně provést.Konektor SC50 na boardu SC jsem našel,v servisním manuálu,který mám se o ní nic bližšího nepíše,SM board odpojím,ale co mám teda všechno zapojit?Které kabely? Vadné součástky neosazovat a 200V nepřipojovat...TPSC1 je označen na SC boardu u propojky na kondík C691 100uF/160V vůči zemi,nějak se mi to nezdá,vždyť on je zapojen jako filtrační....Chtělo by to více informací
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st březen 06 2013, 15:01    Předmět: Citovat

Po výměně všech elementů a zapnutí Tv bylo slyšet prasknutí,změřena vada Q601 RJK6026-zkrat na boardu SC,mnou vyměněné elementy se zdají být v pořádku.Vypadá to na závadu na boardu SC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt březen 07 2013, 11:23    Předmět: Citovat

To SS po osazení nových IGBT už znovu neodešlo?
Jestliže neodešlo, je možné, že jeho (pouze jeho) oprava byla úspěšná. Teď ještě zbývá udělat to SC tak, aby na něm během zkoušení neshořelo úplně všechno...

Jestli bouchnul Q16601, tak bych se bál taky o Q16621 a Q16421+Q16422.

A vyzkoušej také budící obvod mezi PC16684 a PC16603 a Q16601 !!!
Jak je vidět ze schématu, pro začátek stačí někde vzít 5 Voltů (třeba plochá baterka) na optron a 15 Voltů na napájení.
Přes rezistor (jednou 220 a podruhé 330 Ohmů) si rozsvítíš LEDku v optronu a oměříš si napěťové poměry na jednotlivých součástkách za ním, aby odpovídaly základním elektronickým zákonitostem.
Následně můžeš zkusit pustit do toho optronu např.: 1kHz, případně 1MHz (už si nepamatuju, jak přesně maj být ty pulzy široké).
Pro vyzkoušení budícího obvodu je dobré místo vypájeného IGBT (nebo MosFETu) zapojit kondík cca 10 až 100 nF a změřit si na něm budící pulzy.

Ekvivalentním způsobem vyzkoušej také PC16685 až Q16621, a IC16521 až Q16421+Q16422

Dovolím si domnívat se, že na celém SC není ani jedna jediná součástka, která by sama o sobě byla mimo možnosti chápání běžného televizního technika.
Komplikace nastává až v tom celkovém zapojení, protože těch součástek je pár set, a vymýšleli to Japonci.

Propojka SC50 slouží k tomu, aby si SC myslelo, že nadále pumpuje energii do panelu.
Oproti plně sestavené televizi je potřeba odpojit výstupy SS od panelu, a odpojit SU a SD (SM) od SC.
Jestli dobře koukám, tak místo SU a SD tam máš jen jednu desku nazvanou SM.
Pro jistotu se dělalo taky to, že se SU a SD (SM) odšroubovaly, odklopily a podepřely něčím nevodivým, aby se nedotýkaly SC ani kostry.
Tím oddělíš výkonové desky od zátěže (panelu) a můžeš to zkoušet téměř(!) naprázdno, napájení i ten vodič s půlkou napětí mají být zapojené.

Myslím, že ten kondík C16691 nestačí k tomu, aby napětí mezi VSCN_F a VFG vyhladil až na stejnosměrnou úroveň.
Možná se ti ten průběh bude líp měřit na TPVSCN (R16860), a měří se proti kostře (předpokládám osciloskopickou sondu, která ty stovky Voltů snese, a oscík odddělený od sítě).
A napětí VFG se taky říká "plovoucí zem", protože některé obvody se o ni opírají, ale proti kostře má průběh s nikoliv malým napětím. Taky je na těch šroubech, kterými je SM přišroubováno k SC.

Kdybys měl k dispozici zdroj s proudovým omezením, který by ti dokázal nahradit Vsus, mohl bys ho použít a doufat, že díky proudovému omezení nebudou ty výkonové součástky odcházet. Praxe je bohužel taková, že energie v kondenzátorech je dost velká na to, aby se polovodiče vymlátily dřív, než se vybijí elyty.

Možná bych ti ještě poradil vytisknout si ta schémata v dostatečně velkém formátu a popřemýšlet nad nimi, obrazovka PC je příliš malá a spoustu věcí už si nepamatuju.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 17:31    Předmět: Citovat

Úvodem moc díky Habesanovi za vyčerpávající popis a pomoc.
Po důkladnější analýze boardu SC jsem zjistil tyto vadné věci:
Q402-RJP56F4A
Q421-RJP43F4A
Q601-RJK6026
D451- B0ECHR000001-Panasonic special
D518- B0ECKP000055-Panasonic special
R601-1ohm

To jsem měřením zatím zjistil,všechny mnou osazené komponenty na desce SS i na SC jsou v pořádku,ty neodešly.Nyní přes 5V zdroj poměřuji větev u PC684,napěťové úrovně mi už tady nesedí,Q602,Q606,ap. stále stejné kolem 14V, něco není v pořádku,ať na opto připojím 5V (přes 220 i 330)nebo zem stále kolem 14V na C Q606 i na středu PC684,žádná změna.Vypadá to na více věcí špatných.Fety v optočlenu by měly podle mne spínat na střed + nebo zem,ale OPT vypadá mrtev,tranzistory ok.
Uvažuji o tom,než cpát dalších cca 500kč do opravy boardu SC ne-li víc,jestli nebude lepší koupit celou desku SC.Nejdříve jsem nechtěl dávat AME 3500kč.Teď jsem ji ale objevil na netu v jednom britském eshopu za 1450kč i s dopravou.Koupit ji za ty peníze už není problém.Jediná věc,co mě děsí je po přečtení mnoha příspěvků na podobné téma o vadném bufferu na desce datadriverů,který by mohl SC board znova poškodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1230

PříspěvekZaslal: čt březen 21 2013, 18:24    Předmět: Citovat

Mám od TX-P37X20E servisný manuál, ak by bol záujem....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 13:40    Předmět: Citovat

Ano, kup tu desku, jestliže to jde.
(viz. Já 12.2.2013 15:50.)

Došlo ke dvěma pochybením.
Měl jsem ti dřív napsat, ať vyzkoušíš ty optrony a budiče.
A tys měl použít SC50.

To jestli je vadný buffer na desce SM poznáš podle toho, že při testu s SC50 bude všechno v pořádku, a bouchne to, až když bude televize plně sestavena a začne hrnout energii přes desku SM do panelu.

Riziko, že Q16402 vzal sebou taky Q16401 existuje. (Celý H-můstek z první aproximace byl vymlácen...)
Takže žádný Q16422 tam není, alespoň se nemusí měnit, když není ani ve schématu...

ad D16451 versus D16618: V jiných modelech se na obou pozicích osazuje B0ECKP000055
Vůbec si nejsem jistý, že je to "Panasonic special", ty optrony také nesou loga úplně jiných firem, tak by je mělo jít koupit.
Zatím jsem na Googlu našel akorát to, že je to Křemíková dioda na 1 Ampér. V závěrném směru by mohla být vystavena stovkám Voltů, jak je vidět ve schématu.

Už jsem si uvědomil, čím se v praxi liší jednotlivé verze SS: TNPA5072.
Je to především osazení konektoru SS55/SS55A/SS55B a SS53A/SS53B.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vaseka



Založen: Sep 06, 2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so březen 30 2013, 0:34    Předmět: Citovat

Zdravím,jen skromný dotaz,mám tu tyhle telky 3 a u všech stejná vada,navíc mám vadu na desce TNPA 5072,tudíž mám vadné obě,jak jste na tom u vás??? tranzistory RJP30E4.Vypadá to,že to navrhoval někdo z "fukušimy" všechny jsou do 4 měsíců po záruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund