Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tester součástek, C včt. ESR, L, R, D..
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 7:53    Předmět: Citovat

Pro Severman_cz
Pojistky pro ATMega328 - Ex-FC ; H-D9 ; L- FC ; pro Q = 8MHz. Jinak na výše uvedené adrese pod \Software\trunk - 151 zatím poslední verze , stahuje se kliknutím na Download GNU tarball pod tabulkou. Nastavení pojistek je pro všechny ATMega 8 až 328 uvedeno v souboru Makefile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sewerman_cz



Založen: Feb 13, 2011
Příspěvky: 289
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 12:12    Předmět: Citovat

Download GNU tarball jsem zvládl, ale je tam toho tolik, že jsem se v tom nedokázal prokousat, co je poslední verze a co je pro Atmega 328, proto jsem se ptal po hotovém hex případně eep.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 17:19    Předmět: Citovat

Něco jsem poslal na SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4486
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 18:35    Předmět: Citovat

Nebuď takovej tajemnej. Wink Ta krabička vypadá víc než dobře, tak se poděl o zkušenosti.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sewerman_cz



Založen: Feb 13, 2011
Příspěvky: 289
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 20:07    Předmět: Citovat

tatous napsal(a):
Něco jsem poslal na SZ.

Jestli mně, tak mi nic nedorazilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: st únor 13 2013, 21:59    Předmět: Citovat

Hafca,nedělám tajemno, rád se podělím. Pánové autoři používají dva typy zapojení PCB (1. circuit diagram a 2.strip grid board version ). Liší se zapojením některých portů ATMegaXXX -viz. tabulka porty.txt - a tedy i softu. Nejen pro každý typ PCB je jiný soft, ale i pro každý typ ATMega8,88,168. Pro 328 se požívá zatím soft pro 168. Navíc soft "strip grid board version" při vzájemně propojených vstupech po startu provede "selftest" t.j. automatickou kalibraci. Nejnovější verze softu je trunk151.


porty.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  porty.txt
 Velikost:  332 Bajtů
 Staženo:  403 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 6:48    Předmět: Citovat

Přidávám schémata a PCB v EAGLE 6.4.0e . Větší typ je osazen LCD MC21605C6W s podsvětlením LED s odběrem podsvětlení 8-10mA, menší PCB LCD MC1602x-SYR bez podsvětlení.


TT_v1.zip
 Komentář:
Typ 1 - circuit diagram s dvojitým tlačítkem bez aretace

Stáhnout
 Soubor:  TT_v1.zip
 Velikost:  92.29 kB
 Staženo:  497 krát


TT_v2.zip
 Komentář:
Typ 2 - strip grid board version s dvojitým tlačítkem bez aretace

Stáhnout
 Soubor:  TT_v2.zip
 Velikost:  93.73 kB
 Staženo:  385 krát


TT_ms_v2.zip
 Komentář:
Typ 2 - strip grid board version s mikrospínačem

Stáhnout
 Soubor:  TT_ms_v2.zip
 Velikost:  78.72 kB
 Staženo:  537 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano19



Založen: Feb 19, 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so únor 23 2013, 19:02    Předmět: Citovat

Kupil som tento činsky klon transitor testera, vymenil som LCD za podsvietený a umiestnil do krabičky.
Je to verzia 2.2 - 26.11.2012. Má osadený Atmega168 SMD prevedenie. Pri selfteste mi vzpísalo verziu firmware 1.02.

Podľa návodu ktorý nájdete na stránkach o ktorých už písal "tatous" som preprogramoval na najnovšiu funkčnú verziu 1.05 a nastavil som aj slovenskú verziu textov. Funguje to spolahlivo, aj ked som všetko netestoval, som s týmto testerom velmi spokojný. Pôvodne som chcel postaviť ESR meter z ruských stránok od Ruslana ale za tu cenu čo som kúpil tento sa mi to neoplatí.



2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2.jpg
 Velikost:  38.92 kB
 Staženo:  291 krát


1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  1.jpg
 Velikost:  45.2 kB
 Staženo:  316 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3740
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 6:23    Předmět: Citovat

Jsi šikula, má to pěkný vzhled díky té krabičce, kde jsi jí koupil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano19



Založen: Feb 19, 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2013, 10:21    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Jsi šikula, má to pěkný vzhled díky té krabičce, kde jsi jí koupil?

Krabička je z Avelmaku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 1:33    Předmět: Citovat

stano19 - Na kolik ten tester vyšel? Příp. odkud? Jak je to s přesností/"blbuvzdorností"? A metody měření? (kmitočty, napětí,...?)
Chystam se si taky něco pořídit a nemůžu se rozhodnout, jestli něco jednoduchýho (jako např. "zajícometr"), příp. něco jako tohle (asi bych to i zbastlil, ale zabralo by mi to dost času/úsilí a to nemluvim o tom, že nevim, čim bych nahrával obsah eepromky ... ), uvažoval jsem i o něčem jako je např. v amaru (PE11_2011), ale to zas neřeší měření kapacity nebo indukčnosti cívek. Proto uvažuju, jestli raději nepořídit nějakej univerzálnější multimetr. Ty kvalitní (jako Fluke,ap.) jsou pro moje bastlířský/třídící/"domoopravárenský" účely asi zbytečnej přepych a hlavně nejsou zrovna levný, z těch levnějších uvažuju o něčem jako CEM DT-9935 / UNI-T UT 70B , ap. - doporučil by mi někdo, co vybrat? Jak to bude v porovnání přesnosti podobnejch multimetrů a měřáků jako tyhle?
A co třeba měření vnitřního odporu baterek? Už ani nevim, u čeho jsem viděl, že se dal měřit pomocí přidanejch kondenzátorů v sérii a následný kalibraci - dá se to nějak (podobně) i u zmiňovanejch/podobnejch multimetrů?... Díky za rady, postřehy, ap.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stano19



Založen: Feb 19, 2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 18:58    Předmět: Citovat

Bastlfanda napsal(a):
stano19 - Na kolik ten tester vyšel? Příp. odkud? Jak je to s přesností/"blbuvzdorností"? A metody měření? (kmitočty, napětí,...?).


Tester ma vyšiel na 22 dolárov, kupoval som ho na ebay. Teraz su ceny o niečo vyššie. Som tiež len domáci opravár takže nepotrebujem velmi presné meranie. Je to okopírovaný tester ktorý vyvíjajú Nemci, Číňania použili SMD súčiastky. Čo sa týka blbuvzdornosti, tester si sám zistí čo je to za súčiastka, či tranzistor , dioda, led, tyristor, odpor, kondenzátor, cievka a podobne. Treba dať pozor aby nebol kondenzátor nabitý.

Dá sa zostrojiť tester aj vlastnoručne, neobsahuje vela súčiastok ale mne sa to za tú cenu neoplatí.

Čo sa týka multimetrov ťažko radiť, ja mám dobré skúsenosti s automatickým prepínaním rozsahov sú blbuvzdornejšie. Chýbalo mi meranie cievok a ESR takže som zvolil tento tester s ďalšími možnosťami.
Vnútorný odpor baterii - neviem poradiť, nemám zatial skúsenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bastlfanda



Založen: Jul 11, 2012
Příspěvky: 301
Bydliště: za Prahó

PříspěvekZaslal: st únor 27 2013, 22:43    Předmět: Citovat

stano19 - díky, blbuvzdornost díky tý automatice koukam docela slušná, ještě to budu muset zvážit ... dneska jsem měl možnost si na chvíli půjčit multimetr Fluke, příjemně mě překvapilo, že kapacitu to měří nejspíš fakt přesně i v obvodu, ale ESR asi ne ... neměl jsem teda moc času projít si k tomu návod a pořádně si to "ohmatat", ale v obvodu mi to ukazovalo hodnoty v MOhm/kOhm (i u novejch/vyměněnejch kondů) a neustálilo se to (jako by to ten kondenzátor nabíjelo), u novýho nezapájenýho kondu mi to ukázalo nějakejch 0,75Ohm, což je sice pořád hodně, ale asi nejreálnější hodnota ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatous



Založen: Sep 06, 2004
Příspěvky: 122
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2013, 5:43    Předmět: Citovat

Na adrese http://www.mikrocontroller.net/svnbrowser/transistortester/Software/ vyšla verze 1.06 - rev. 156
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4015
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: so březen 16 2013, 20:39    Předmět: Citovat

Tak mi včera přišel z AUKRA. Dnes jsem to dobastlil, akorát jsem displej vyměnil za prosvětlený. Jinak dnes ho na AUKRU prodává o 150 kč levněji. Sad


ESR 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ESR 1.jpg
 Velikost:  91.12 kB
 Staženo:  290 krát


ESR.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ESR.jpg
 Velikost:  244.56 kB
 Staženo:  302 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
Strana 2 z 14

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund