Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hantek DSO5202B
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 9:53    Předmět: Citovat

Zkusím to z druhý strany -dal by mi někdo tip na cenově dostupný oscilo pro hobby použití.Představu bych měl do 100MHz ,ale zatím jsem vyšší frekvenci než 25MHz nevyužil.(oscilo by mělo být zařízení třídy 2)
Vím že je to dnes těžká spotřebka a taky s tím počítám.
Díky za tipy.

Edit: Co tenhle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 17:52    Předmět: Citovat

tak zatím ses nepochlubil na co hodláš takový osciloskop používat Wink jaké máš plány do budoucna a podobně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 18:38    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
tak zatím ses nepochlubil na co hodláš takový osciloskop používat Wink jaké máš plány do budoucna a podobně

Jen pro bastlení.jak jsem psal.Za tu dobu co mám BM 566A jsem ho pouze jednou použil pro frkvenci 27MHz.Běžně se pohybuju v řádech max. kHz.Potřebuju dvoukanál - k prorovnávání dvou signálů. Plány do budoucna v tomto směru nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 20:46    Předmět: Citovat

pokud neměříš jednorázové děje, digitální komunikaci a podobně, tak si myslím že ti bude stačit ten analog co máš, pokud vyžaduješ menší rozměry tak koupit starší menší analog. Pokud bys chtěl ještě menší rozměry a nějaké to automatické měření, ukládání obrázků a podobně tak digitál, a postupoval bych nejspíš stylem.. kdo dá delší záruku a za lepší cenu. Ty levné digitály jsou všchny prašť jak uhoď, jeden má takové problémy, jiný zas jiné. Jejich měření a vlastnosti je nutné brát s rezervou. Kvalita odpovídá ceně.
Asi nejlepší kompromis bude i když se mi to špatně říká....DS1052E Rigol
3 roky záruka... po záruce ho můžeš odemknout na 100MHz
na vertikální nastavení má bohužel jen jeden knoflík pro oba kanály, sem tam se sekne ale ne tak často jako ten hantek, rychlost cca 500snímků za sekundu při 100k paměti. Při použití 2 kanálů klesne samplovací rychlost na polovinu a při použití 1M paměti klesne na 250MS/s (stejně jako u všech ostatních skopů téhle třídy) ukládání obrázků je do BMP - což je ten nejstupidnější formát, protože ho spousta uploadů nepodporuje a navíc je velký. Podle mě je to takový jakýsi střed...
v žádném případě ale ne pro profi nebo časté používání a servis
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 21:23    Předmět: Citovat

Vím že osciloskopy v tý třídě co plánuju je to všechno spotřební zboží.Proto jsem nikde v dotazech neuváděl že chci spolehlivý,kvalitní stroj (cena by byla úplně jinde).
DS1052E Rigol by se mi líbil cenově i velikostí,ale nelíbí se mi na něm malý display.Byl bych rád aby nový oscilo uměl jednorázový děje,měření digitálních signálů,možnost ukládat displej jako obrázek a nějaký automatický měření. Jak na tom je ten Owon SDS8102-V ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 21:33    Předmět: Citovat

Owony jsou mezi určitými lidmi docela oblíbené. Mezi nevýhody patří nízká akviziční rychlost pouze 33 průběhů za sekundu, absence dvojité časové základny a žádné nástroje na prohledávání či dělání značek v tom 10MB záznamu na kanál. Už se to tu někde řešilo. Jinak místo Rigolu bych bral raději Siglenta, protože má více ovládacích knoflíků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: so únor 02 2013, 21:42    Předmět: Citovat

Je to i u tohohle typu ? Má psáno vzorkovancí frekvenci v reálném čase 2GSa/s.Oni na tom vebu nepíšou žádný podrobnosti,což je škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 9:26    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
pokud neměříš jednorázové děje, digitální komunikaci a podobně, tak si myslím že ti bude stačit ten analog co máš, pokud vyžaduješ menší rozměry tak koupit starší menší analog. Pokud bys chtěl ještě menší rozměry a nějaké to automatické měření, ukládání obrázků a podobně tak digitál, a postupoval bych nejspíš stylem.. kdo dá delší záruku a za lepší cenu. Ty levné digitály jsou všchny prašť jak uhoď, jeden má takové problémy, jiný zas jiné. Jejich měření a vlastnosti je nutné brát s rezervou. Kvalita odpovídá ceně.
Asi nejlepší kompromis bude i když se mi to špatně říká....DS1052E Rigol
3 roky záruka... po záruce ho můžeš odemknout na 100MHz
na vertikální nastavení má bohužel jen jeden knoflík pro oba kanály, sem tam se sekne ale ne tak často jako ten hantek, rychlost cca 500snímků za sekundu při 100k paměti. Při použití 2 kanálů klesne samplovací rychlost na polovinu a při použití 1M paměti klesne na 250MS/s (stejně jako u všech ostatních skopů téhle třídy) ukládání obrázků je do BMP - což je ten nejstupidnější formát, protože ho spousta uploadů nepodporuje a navíc je velký. Podle mě je to takový jakýsi střed...
v žádném případě ale ne pro profi nebo časté používání a servis


Mne sa neseka ale obcas vyskoci help hlaska pri stlaceni start,stop tlacidla ale tto bude softom. Enkodery nic moc ale vraj uz sa polepsili, bmp a to je problem konvertovat do ineho formatu ? Vecsi displej by bol fajn, aby sa nastaveniami a hodnotami nezakrival priebeh signalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2013, 11:46    Předmět: Citovat

konvertovat to problém není, ale zdržuje to... když jiní výrobci jsou schopní ukládat v PNG tak proč ne Rigol? Bylo by mnohokrátlepší kdyby se dalo ukládat do PNG, mohli si klidně odpustit 3 druhy "skinů" které mění barvu rámečku Rolling Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=_RCmJ5IFcZs
jinak ty enkodery lepší nejsou, osazují to pořád tím stejným .. bohužel

překvapuje mě že se ti nekouše, asi nepoužíváš celou paměť 1Mpt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po únor 04 2013, 0:19    Předmět: Citovat

SDZ furt nevím, kolik hodláš utratit za svůj nový osciloskop. Pokud chceš, aby byl co nejlevnější, a přitom ještě docela seriozní přístroj, který bude sloužit mnoho let, tak bych se mrknul po nějakém GW Insteku. Pro bližší představu si u výrobce stáhni návod k použití. http://www.gwinstek.com/en/product/productbcategory.aspx?pid=3

GDS-2062 za 12826 Kč
http://eshop.micronix.cz/merici-technika/elektricke-veliciny/osciloskopy/digitalni/stolni/gds-2062.html

GDS-1072A-U za 15 048 Kč
http://www.mericitechnika.cz/instek-gds1072a-u

Bohužel, tyto osciloskopy jsou trochu zastaralé a např. nemají dvojitou časovou základnu. Takže tohleto u nich není!



dual timebase Lecroy.png
 Komentář:
Tohleto není u výše zmíněných GW Insteků.

Stáhnout
 Soubor:  dual timebase Lecroy.png
 Velikost:  70.87 kB
 Staženo:  112 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt únor 07 2013, 16:49    Předmět: Citovat

Mimochodem, je to smutné, ale dvojitou časovou základnu nemají ani Tektronixy TDS220, TDS1000 nebo TDS2000, ani TBS1000. Tyhlety řady jsou velice podobné, samozřejmě.
http://www.tek.com/oscilloscope/tds1000
http://www.tek.com/oscilloscope/tds2000-digital-storage-oscilloscope
http://www.tek.com/oscilloscope/tbs1000-digital-storage-oscilloscope
http://www.tek.com/oscilloscope/tps2000
Připomíná mi to např. stolní radiopřijímače Tesla, kterým se měnil akorát název, ale vnitřnosti zůstávaly furt hodně podobné. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund