Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Canon pixma MP540-chybová hláška B200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 13:28    Předmět: Citovat

A mělo to omytí hlavy dlouhodobý efekt, tiskárna stále jede?
Moje Canon Pixma iP4950 právě ohlásila chybu B200.

Mám ji rok a čvrt, je na kupovaná na firmu, takže po standardní záruce, ale je v rozšířené záruce u Alza.cz.
Tak řeším co s tím. Zda dát na reklamaci a být měsíc bez tiskárny (ev. mezitím koupit novou), koupit novou hlavu atd.
Používám ji hodně na potisk CD-R, jinou tu pro tento účel nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 18:57    Předmět: Citovat

URcite by som tu zaruku vyuzil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: pá říjen 04 2013, 14:52    Předmět: Citovat

Tak reklamaci mi v rozšířené záruce neuznali, došlo k nasycení materiálu pro odpadní inkoust a skončila životnost tiskárny.
Už mám novou tiskárnu Canon Pixma iP7250.

Ale rád bych se zeptal ještě na jednu věc.
Nevím, zda je v původní tiskárně vadná také hlava, či zda je funkční.
Rád bych si ji tu nechal do zásoby.

A můj dotaz - lze používanou hlavu nějak uložit, aniž by zaschla?
Něčím to propláchout?
Máte někdo zkušenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po říjen 07 2013, 14:49    Předmět: Citovat

Destilkou.
A přelepit ji tím lepítkem, kterým jsou přelepené nové kusy.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nagant



Založen: Nov 11, 2005
Příspěvky: 1064
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt říjen 10 2013, 9:25    Předmět: Citovat

Dík za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eico



Založen: Sep 21, 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne září 21 2014, 21:12    Předmět: Citovat

Čaute. Ta chyba mě zaskočila a mimořádně nas*ala. Mám Pixma MP540, několik let, jinak funkční. Používám neoriginální náplně a nestydím se za to. V nich to evidentně není i když spousta lidí tvrdí, že ano. Ač jsou originální vhodnější, považuju je primárně za předražené.
Nejvíce mě dostalo, že tato chyba zablokuje i skenování, nechápu logickou souvislost... snad aby nám to co nejvíc znepříjemnilo život.

Ad řešení:
Prošel jsem pár videí na youtube, kde vyhazují tiskárny z okna... ztráta času.
Zkoušel jsem resetovat tiskárnu - kombinace tlačítek power a off... ztráta času. Jedině jsem se dostal do servisního módu. Stáhl jsem si servisní program, který však nefungoval (patrně tím, že mám 64bitové windows a prý jsou potřeba 32bitové).

Co jsem udělal:
1) vyjmul catridge, vyjmul tiskovou hlavu - je jen volně uložená, dá se bez problému vytáhnout. Tu jsem asi 15 minut vymýval vodou, dokud z ní tekla barva... a teklo jí dost. Pak jsem otřepal, jemně usušil ubrouskem a vložil do tiskárny plus cartrige. Zapnu tiskárnu a... chyba stále trvá.

2) podle návodu na jednom fóru jsem zkusil tento postup:
- otevřít kryt a počkat, až se vozík s náplněmi dostane doprostřed
- vypnout ze sítě a chvilku počkat
- zapnout do sítě a zapnout tiskárnu
- těsně před tím, než se vozík dostane zcela doleva (ale musí být už za polovinou cesty) nebo prostě před tím, než se na tiskárně objeví hlášení o otevřeném krytu, jej zavřu.

Tiskárna se normálně zapnula. Po vypnutí a zapnutí se opět objevila chyba B200. Zopakoval jsem celý postup v bodě 2, navíc preventivně zadal hloubkové čištění a chyba se zatím neobjevila. Nevím, jakou roli hraje čištění v bodě 1, doporučuji ho provést. Přeju hodně zdaru. Jakmile mi pixma doslouží úplně, kupuju jinou značku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marshal



Založen: Sep 05, 2004
Příspěvky: 1024
Bydliště: UL

PříspěvekZaslal: ne září 28 2014, 7:51    Předmět: Citovat

mám (měl jsem) canon iP 4950 - oznámila mi chybu B200. Nějdřív jsem se snažil to všelijak rozchodit, pak jsem se podíval na barvy a ejhle dvě kartridže byly suché, tiskárna ale docházející inkoust nehlásila ! Inkoust jsem doplňoval a používal jsem reseter. Vinu za vyschlé kartridže připisuji reseteru - asi neudělal vše co měl.
Hlava je ve věčných lovištích a tiskárna půjde na SD, poučení z toho mám - nepoužívat reseter a kontrolovat náplně vizuálně - je to ale vopruz.
I přesto jsem objednal opět Canon Smile ale zkusím to s tímto:
"Samoresetující se patrony komp.s Canon CLI551 + PGI550
- Patrony jsou plnitelné, s automatickým resetem čipu"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1739
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: ne září 28 2014, 9:38    Předmět: Citovat

Na Canone iP4700 mi po 2,5 roku zablokovalo vozík v parkovisku a vypísalo tiež chybu B200. Nepomohli žiadne postupy,lebo závada bola čisto mechanická.
Ulomila sa jedna plôška na nulovom spínači pre mechaniku čistenia hlavy.
Po jeho výmene beží dodnes.
Ten spínač bol úplne jednoduchý,aký sa dával napr.do kazeťákov na identifikáciu vloženej kazety,akurát trochu menší.Po malej úprave tam pasoval z walkmana. Tlačí dodnes.
A problém so zaschnutou hlavou (stalo sa zo 5x) nikdy nehlásila ako chybu - len nevytlačila nič,alebo niektorá farbička chýbala.
Pri jednom total zaschnutí nepomáhal už preplach ani horúcou vodou priamo z bojlera (chcel som jej vyrezať drevený krížik na hrobček) som ešte ako poslednú možnosť vyskúšal ju "uvariť" - ako v rozprávke Polievka zo sekere.
Dal som ju do širšieho kastróla,podlial vodou a na okraji platne nechal zovrieť,potom som teplotu tesne pred bodom varu udržiaval asi 20 minút.Vyšlo z nej ešte dosť farby (predtým pri preplachovaní už nešlo nič) a ešte horúcu som ju založil do tlačiarne.Pozakladal zásobníky ,spustil hľbkové čistenie a tlač skúšobného obrázka (nakreslený v "malovaní" s velkými plochami základných farieb). Asi tretina stránky bola po vytlačení nekvalitná (ešte zostaky vody v hlave) ,ale zvyšok bol už OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út únor 24 2015, 19:37    Předmět: Citovat

Tak tu mám od známýho Canon MP620 s chybu B200. Sehnal jsem si i servisní manuál, kde doporučují výměnu zdroje, nebo hlavy a logic boardu. Zdroj je v pořádku, zkoušel jsem ho externě. Takže zbývá hlava a logic board, což se samozřejmě nevyplatí. Na netu je spousty destruktivních videí kvůli této chybě. No zkusím si projít nějaký diskuze a uvidíme, moc šancí tomu nedávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tygrik



Založen: Mar 21, 2012
Příspěvky: 279

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 11:17    Předmět: Citovat

Zdravim chci nvazat diskuzi. Mam tiskarnu canon mg 5150 a po zapnuti hlasila chybu B200 tal sem dal reset a nyni to hodi chybu b 200 az kdyz dam tisk. Rika se ze je problem v tiskove hlave. Ale kdyz tiskarnu dam do servisniho modu a spustim Service tool a tam test print tak to v pohode testovaci stranku vytiskne. Tak to bude pouze naprogramovany. Co vy na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 19:55    Předmět: Citovat

A resetoval jsi počítadlo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tygrik



Založen: Mar 21, 2012
Příspěvky: 279

PříspěvekZaslal: po červenec 09 2018, 21:01    Předmět: Citovat

Tak na reset me to nepusti servicetool hodi error code 001 tak snaz zjistim kde je chyba u tertu tisku to jde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2020, 22:22    Předmět: Citovat

Nahodou som nasiel tento postup resetu chyby B200:
1. Turn OFF Power
2. Open the print head bay (as though you were about to change inks)
3. Turn ON power
4. Wait for print carriage to start moving to the left and let it go past half way
5. Before print carriage reaches left hand side (but after going halfway across) shut the cover.
6. Leave the Printer turned on
7. Good to go.

Hlava musi byt mechanicky vporiadku (nezaschnuta) a cartridge nesmu byt prazdne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund