Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zprovoznění rádia Telefunken T250
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 21:34    Předmět: Citovat

Milan napsal(a):
Bohužel zejména na SV je slyšitelný brum,na který nemá vliv ani "odbručovač",ani kondenzátory filtrů.Ještě budu bádat,vypadá to ale,že to brumí již z první elektronky a s tím asi nic neudělám,snad nějaký RC článek resp.vazební kondenzátory "poladit".

R1 by mohl být stíněný a všechny vodiče co jsou přímo na G1 (RENS1204) taky . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1333
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 22:26    Předmět: Citovat

No,mohlo by to tak být lepší,možná jsem si ale ten brum vyrobil v redukci patic elektronek-při napěchování patice loctal do původní se propojovací drátky mohly dotknout,protože se kříží, a i když jsou izolované, může to jít elektrostaticky z f na g1. Zkusím žhavení odpojit a napájet první elektronku ve žhavení ss externím zdrojem,co to udělá. Stíněným kablíkům bych se raději vyhnul,abych originál obvody nerozboural,a hlavně nezapojil na g1 kapacity desítky až stovky pF,které rozhodí zpětnou vazbu. Když to nepůjde jinak,zkusím brum potlačit 2-3 derivačními články někde mezi anodou E1 a g1 E2,i když to bude dost "tupé" - hifi z toho stejně nikdy nebude.Další možnost je třeba snížit paralelním odporem impedanci v g1 E1,je tam 2M2,obvykle bývá 1 M. Do jara mám na hraní ještě dost času.... Jinak díky za rady a podněty,člověk se pořád učí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12065
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2013, 22:32    Předmět: Citovat

Milan napsal(a):
No,mohlo by to tak být lepší,možná jsem si ale ten brum vyrobil v redukci patic elektronek-při napěchování patice loctal do původní se propojovací drátky mohly dotknout,protože se kříží, a i když jsou izolované,

jenže to by reagovalo na točení odbručovacího poťáku !
Hele, není ten poťák přerušený ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 1333
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st únor 20 2013, 16:13    Předmět: Citovat

Tak dnes konečně vše hotovo. To bručení dělá skutečně 4Ž1L v redukční patici,na odbručovač to reaguje ,lze nalézt minimum,ale ne nulu. Potlačil jsem to dvěma derivačními články za sebou mezi zesilovačem /náhradou tlumivky a g1 E2. Nakonec jsem ještě vyměnil kondenzátory v bloku,když to běželo tak 2 hodiny,měl blok tak 60 stupňů ,naměřen svod na C1 cca
6 mA,ostatní kondenzátory v bloku do 50 mikroampér. Krabice byla asi teplem a časem zdeformovaná,tak jsem udělal jinou,jen jsem zachraňoval originál drátky - vřele doporučuji na noc do mražáku a ráno rána kladívkem,rozsype se to krásně,i jednotlivé kondenzátory se krásně vylouply i s drátky. Horor byl pokus nalepit napnutý brokát do osazení skříně pro reproduktor . Vyřízl jsem desku ze sololitu,napnul na ni PE fólii,aby se látka k desce nepřilepila,na ni napnul brokát a napnutý asi padesáti hřebíčky fixoval do sololitu. Pak jsem to namazal lepidlem,dal do skříně,zatížil,aby dolehly kraje desky a nechal lepidlo zaschnout . Poté jsem sololitovou desku vyndával - ale i s látkou , tak to skončilo v koši.
Takže jsem z překližky cca 6 mm vyřízl rámeček šíře asi 2,5 cm dle tvaru osazení pro reproduktor,na něj "za sucha" tj. bez lepidla napnul připínáčky brokát,vložil do skříně a ráměček přitáhl reproduktorem. Sedí to perfektně,brokát je krásně napnutý, moc dobře by se do něj píchaly odznaky ,jak jsem to jako kluk dělával na dědově prastarém rádiu...
Díky moc všem za rady a podněty a přeji příjemnou zábavu s podobnými "zlobidly" .Kamarád ještě našel na půdě zcela vybrakovanou,
ale celistvou větší skříň Telefunken podobného provedení z bakelitu jako je T250 a uvažuje,že by se do ní mohlo vestavět malinké FM rádio,tak mám i nadále o čem přemýšlet , než to jaro konečně přijde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st únor 20 2013, 18:14    Předmět: Citovat

Milan napsal(a):
... Sedí to perfektně,brokát je krásně napnutý, moc dobře by se do něj píchaly odznaky ,jak jsem to jako kluk dělával na dědově prastarém rádiu...

Tímto jsi mně připomněl, jak jednou kolega vyprávěl:
Donesl mu známý z práce nějaký lampáč, že mu zkresluje. Po odmontování repra vytahal z rádia hrst jehel na ruční šití. Manželka majitele s oblibou využívala rádio coby jehelníček. Když ony se ty jehly tak krásně zapíchávaly nejen do brokátu, ale spíše do papírové membrány repra Laughing
Jejím kmitáním (za provozu) ale docházelo k tomu, že jehla postupně mizela do útrob rádia - až si ji přitáhnul magnet.
No a příště manželka dotyčného byla nucena vyhledat jehlu novou (nenaleznuvše tu původní), aby i ta v zápětí byla "vcucnuta" tím magnetem Shocked Cry
Bude tomu asi tak 40 let nazpět Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund