Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr VELMI levného osciloskopu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
XTOGOX



Založen: Mar 14, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 14:11    Předmět: Výběr VELMI levného osciloskopu Citovat

Chci si nechat poradit od odbornějších tak se zeptám i tady.

Bohužel jako student nedisponuju nabitou peněženkou a tak jsem po prohlížení stránek došel k Tomuto osciloskopu. Jedná se o USB osciloskop a z hodně reakcí jsem četl že Raději vzít obyčejný stolní než tohle.
Hledám ovšem velice levné řešení. ideálně do dvou tisíc a tenhle to splňuje.
Chci se vás jen zeptat, jestli tímto dokážu aspoň trochu měřit nebo to jsou vyhozené peníze.
Po bazarech jsem se už díval ale i tam jsou ceny přes 10k za stolní.


Děkuji za cené rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alles



Založen: Jun 21, 2005
Příspěvky: 481
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 15:40    Předmět: Citovat

záleží k jakým účelům budeš osciloskop využívat...
proběhl jsem zběžně návod, vadil by mě nízký vzorkovací kmitočet jen 200kHz, který omezuje použití osciloskopu do cca 20kHz aby obrázek ještě nějak vypadal.
Nikde jsem se taky nedočetl vstupní impedanci a kapacitu, takže použití sond může být problém. Bez sondy se špatně měří v obvodech s velkou impedancí, které pak škopek zatěžuje a zkresluje měření.
Nějak taky není jasné jakou citlivost má vertikální zesilovač..

V amatérském rádiu vychází teď nějaký seriál o koupi osciloskopu asi poslední čtyři čísla, možná by stálo za to přečíst.
Já mám teď starý ruský jednokanál C1-94, měří do 10MHz, citlivost 10mV-5V/dílek, impedance klasicky 1Mohm, je malý a na většinu měření doma mi stačí, vyšel na 1.000.-Je to za minimální prachy věc která se dá už považovat za měřidlo.
Dala by sehnat nějaká stará Tesla dvoukanál cca 1500-4000.-(bacha na malé lampové osciloskopy jako BM 370 a podobně, protože nemají stejnosměrný vstup - neměří DC složku signálu a nemají taky kalibrovanou časovou základnu)
Nový plnohodnotný digitál je záležitost tak 8.000.- to je na studenta hodně

opravdu záleží na oblasti využití...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 16:33    Předmět: Citovat

Pokud nechceš vyloženě digitál, tak se podívej po nějakém ruském nebo Tesláckém osciloskopu, i za 1000.- se dá sehnat slušný (např. já za tuto cenu koupil ruský C1-55 - prakticky stejný jako ten C1-94, pouze má dva paprsky).
_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 17:06    Předmět: Citovat

100kHz je velmi málo, takový osciloskop je nepoužitelný v podstatě k čemukoli, ani k měření něčeho digitálního, kmitající zesilovač neodhalí, možná jako EKG?
analog se dá koupit i za 1500, když budeš mít štěstí tak i nějaký TEK, nebo případně něco Japonského, Německého a pak Tesla a nebo nějaký Rusák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 18:01    Předmět: Citovat

http://aukro.cz/osciloskop-tesla-bm574-i2943694310.html
Ale kryt obrazovky se nedochoval. Sad
Jinak bych ale raději do osciloskopu věnoval o dost více, než 1500 Kč.
Tohle už je docela normální přístroj, asi lepší, než různé ruské přístroje.
http://www.elexbrno.cz/detail.php?proId=315&secId=113 Jak napsal kdysi Václav Malina v 90. letech, dobrý osciloskop stojí tolik, co kvalitní nový televizor... Je dobrý našetřit víc peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XTOGOX



Založen: Mar 14, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 22:14    Předmět: Citovat

Děkuji za cení rady.
V osciloskopech se nevyznám takže do teď jsem nevěděl jaké parametry si hlídat.
takže jeslti dobře chápu tak bych si měl hlídat vzorkovací kmitočet, vstupní imedanci, kapacitu a citlivost vert. zes. (to je vlastně mV na dílek předpokladam)
aradio si seženu a přečtu, určitě to k něčemu bude. Osciloskop kupuji na delší dobu že.

Oblast využití bych zatím viděl na maření NF signálů zesilovače. Popčípadě časem měření i vyšších kmitočtů např z MCU atd.

Zkusím kouknout i potěch starších výrobcích ci jste mi tu psali a snad i něco vyberu Smile

Takže ten USB rovnou zavrhuji.

Jen se tak dále zeptám , když už budu hledat, bude lepší si připatit třeba pár stovek za dvoukanál nebo je dostačující jednokanalový Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7898
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 22:21    Předmět: Citovat

No tak jednokanálové digitální osciloskopy v podstatě neexistují, snad jenom tyhlety kraxny. http://www.gme.cz/osciloskopy-digitalni-rucni/osciloskop-jednokanalovy-10mhz-velleman-pps10-p720-073/
Analogové jednokanálové se ještě docela prodávají v bazarech, ale dvoukanálový bude lepší.
Zajdi do čítárny v městské knihovně a projdi si tam pár posledních čísel amatérského rádia se seriálem o výběru osciloskopu. Teď v lednu bude už poslední část. Klidně si to všecko okopíruj - nad 75 Kč se nedostaneš... Tolik nyní stojí jeden výtisk Amára.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hiawata



Založen: Feb 14, 2009
Příspěvky: 55
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 23:32    Předmět: Citovat

Jednokanálové existují i z lepšímy parametry než ty z GME, ale v každém případě je lepší mít dvoukanálový, již jsem toto taktéž v minulosti řešil a dneska bych šel už jen do dvoukanálu, v dnešní době je celkem výběr za celkem slušnou cenu a parametry jsou taky jinde než před deseti lety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ross4435897



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 426
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2013, 14:37    Předmět: Citovat

Ja mam na bezne orienatcni mereni tohle HPS140i Da se koupit asi za 3.000,- a mozna uz i levneji ... cena neni tedy moc dobra, je to nepomerne hodne a zaroven nejvetsi nevyhoda. Vyhodou je velikost a jednoduchost, ale nema zadne vyssi funkce. Pouzitelny je bohuzel max. do 4MHz. Na spoustu beznych aplikaci slouzi docela dobre. Napr. jako milivoltmetr, NF vseho druhu, RMS, PWM a spinane zdroje atd ... pouzivam ho radeji misto obyc. voltmetru. Pokud vsak pozadujes neco na RF aplikace, pak se asi poohledni po necem jinem ... nejlevnejsi portable dvoukanalovy digital 50-100Mhz se da koneckoncu poridit uz za cenu okolo 8kkc.

Recenze je pomerne vystizna a rekl bych i pravdiva (az na tech 10MHz, realne jsou max. 4MHz) ... na youtubu ohledne neho take najdes spoustu ukazek, aplikaci a ruznych srovnani ...

Mam ho protoze nemam doma dostatek mista na elektoronkovy krabice. Asi po roce zkusenosti muzu rici ze bych si ho znovu uz neporidil, prestoze slouzi velmi dobre a bez problemu ... radeji bych pritlacil na penezich a sel do nejakeho 2ch. portablu ... Rigol a podobne ;o) casem se kazdy rozmlsa.

Jinak pokud te zaujaly tyhle handheldy a nevadi ti jak to vypada, tak se mrkni na stranky JYETECHu , da se to koupit primo tam, nebo myslim i na ebayi. Cena je sotva polovicni, a odpovida moznostem ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
XTOGOX



Založen: Mar 14, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2013, 16:04    Předmět: Citovat

spíše koukám po těch stolních starších ... raději budu mít starší ale kvalitní a snad dostačujíci Smile

Tesla BM556
Nějaký voltcraft

jinak to aukro co mi tady ukázal Hydrawerk

Tyhle zvažuju ... zkusím chytit ten z toho aukra, jinak kontaktuju ty ostatní dva..
Co si myslíte o tom voltcraftu ?
A u te tesly je napsáno že " Stroj odpovídá době používání a roku výroby" .. co si mám přestavit u osciloskopu ? dá se to nějak časem "opoužívat" Question

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2013, 16:14    Předmět: Citovat

Obrazovka se při častém používání vysvítí, takže na má menší jas. Plastové knoflíky nemusejí být jak za mlada a můžou to mít skoro za sebou. Potenciometry můžou být načnuté. Nic z toho nebrání používání - buď se to dá opravit, nebo se s tím smířit (v případě obrazovky).
U Tesla BM5xx pozor na modely, co používají tunelové diody. V případě její poruchy jsou prakticky nesehnatelné.
Voltcraft vypadá slušně, ale na tu Teslu podle mě nemá.

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2013, 16:45    Předmět: Citovat

Ještě jsem poruchu tunelek nemusel řešit. Je mi záhadou, proč tak odcházejí, vždyť ve spouštěcím obvodu ČZ nejsou nijak elektricky namáhané. V mém BM564 už je někdo vyměnil za jiné, podle vzhledu to vypadá na ruské. Mechanické řešení čs. tunelek vypadá na to, že kontakt páskových přívodů na polovodič bude mechanicky namáhaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
XTOGOX



Založen: Mar 14, 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2013, 11:16    Předmět: Citovat

Tak mám nabídku osciloskopu TESLA BM556 .. viděl jsem jej , není vysvícený (má dobrý kontrast) ale funguje pouze jeden kanál. Druhý dělá přibližně takovéto zvlnění viz obrázek (že mně obrazek_cenzura to nenapadlo vyfotit Rolling Eyes ) omluvte mou kreaci.

Od mechanika jsem se dozvěděl co to prodává že stačí vymněnit kondenzátory ve zdroji a mělo by to fungovat.

Cena je 1200 Kč za přístroj. Brali by jste to nebo raději ruce pryč ?



prubeh.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prubeh.png
 Velikost:  11.85 kB
 Staženo:  169 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
b1



Založen: Jan 12, 2013
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2013, 12:55    Předmět: Citovat

Já bych tyhle starý analogy moc nedoporučoval, protože je velká šance, že se po.... a oprava se nevyplatí.
Mám aps230 několik let a ok, dá se měřit i jednokanálem, doporučoval bych pro začátek velleman třeba jednokanál, měří a fungujou dobře.
Další možnost je usb, ale budeš pořád k měření tahat pc http://www.hadex.cz/r209-virtualni-osciloskop-2x40mhz-dso2090-s-usb-k-pc/
Výhoda digitálu je navíc ve funkcích trigrování a výborná věc je možnost poslat obraz do pc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2013, 15:16    Předmět: Citovat

Tu BM556 bych zkusil usmlouvat na půlku, obzvlášť pokud je bez sond. Nakonec bych možná těch 1000 Kč dal, ale já si věřím, že bych ho opravil.
Věříš si také tak?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund