Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla Condor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po leden 14 2013, 9:19    Předmět: Citovat

Ve všech novějších výrobcích Tesla jsou plošňáky z NDR. Ty Condorové jsou ale opravdu mizerné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 16:44    Předmět: Citovat

No bude to pakárna to dát do kupy,magič je ještě stará konstrukce s kartáčema.Toho polského švába co řídí otáčky ještě mají v TSnova tak ho koupím a budu ladit.Teď musím dát dohromady konec,předzes a tuner magič nechám až na konec.
Chtěl jsem se zeptat jestli je možné zaměnit tu starou mechaniku za tu novou s optickým snímáním bez dalších úprav,Někdy se totiž oběví na alegro.pl na prodej celá mechanika tak bych to rovnou celé přehodil a měl bych o starost méně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 17:16    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
Někdy se totiž oběví na alegro.pl na prodej celá mechanika tak bych to rovnou celé přehodil a měl bych o starost méně.


udělej to, jestli budeš mít možnost . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 17:30    Předmět: Citovat

Osobně si myslím že bude jenb stačit mechaniku přehodit a jen zapojit kabely veškerá elktronika je na té mechanice takže by to mělo šlapat.
Teď tam je jen modul koncového zesilovače ale budu to sledovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spirit



Založen: Mar 14, 2012
Příspěvky: 217
Bydliště: West Slovakia

PříspěvekZaslal: út leden 15 2013, 19:11    Předmět: Citovat

Je to už dávno ale tiež myslím že to šlo zameniť.

Mám tu celý KS - síce ponáhľam, ale môžem sa teraz niekam napichnúť a ohmicky zmerať ak ti pomôže - niekedy to helfne. Bezchybný nie je, tento vtedy v Condori skresľoval, dal som vtedy nový (boli niekedy zvláštne závady skresľovania, nič sa nedarilo nájsť, ale stačilo prehodiť iný modulček s MBA810, alebo ich prehodiť navzájom medzi sebou, alebo pridať keramiky a bolo po závade - tento bol ale imúnny a nestálo mi za to ho za každú cenu opravovať). Akú závadu teda má, neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2013, 19:34    Předmět: Citovat

Tak jsem měl chvíli čas tak jsem dal dohromady koncák.Vyměnil jsem všechny LEDky v indikátoru a nastavil všechny napětí,vše sedí jak má.Teď budu dělat na předku,chtěl jsem koupit nové potenciometry ale tyhle typy jsem nesehnal tak je budu renovovat.Potom se konečně vrhnu na tuner.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: so leden 19 2013, 17:42    Předmět: Citovat

Tak předzes jede,potenciometry jsou vyčištěné a nechrastí.Teď jsem si hrál s tunerem a asi je vadný IO A290D na 8 pinu mám přes 2V což prý tam nemá co dělat a tohle napětí jsem našel na celé jedné straně IO na druhé je pro zmenu skoro všude kolem 5V.
Při poslechu rádia je slyšet slabý brum ale to asi bude tím že to mám všechno vytažené z bedny a leží to vedle sebe na stole (i trafo) pokud uzemním jen rukou jde to o poznání níže ten brum tak to snad po složení bude v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2013, 11:00    Předmět: Citovat

Teď mám netechnický dotaz,dají se někde sehnat ovládací knoflíky pro tento magnetofon? Chybí mi dva pro korekce jeden menší pro volume a ještě mi chybí na izostat pro POWER.Pravděpodobně je asi neseženu ale možná má někdo tip na hodně podobné aspoň pro ty korekce ty bych vyměnil všechny aby byli stejné.Pro POWER jsem koupil tlačítko na izostat ale má větší průměr.Plastové imitace imbusů asi nahradím opravdovými imbusy stříknutými do černé barvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: po leden 21 2013, 15:02    Předmět: Citovat

Tak tuner jede konečně stereo,ten dehet s cigaret dal Condorovi zabrat.Najdříve jsem vaměnil tranzistor KC 237 ale pořád stejné potom jsem vyměnil IO A290D taky beze změny,proměřil jsem co se dalo ale vše bylo v normě.Potom mě napadlo šáhnout na trimr RP 104 a ejhle najednou se rozjel na stereo.Ten dehet asi zalepil ten trimr takže se zvednul odpor a proto to nechtělo přepnout na stereo.Takže vše kromě magnetofonu je opravené,složím to a budu hledat celou mechaniku protože tuhle už asi nikdo nedá dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: po leden 21 2013, 17:57    Předmět: Citovat

Moc jsem nevěřil, ale o to větší gratulace ! Very Happy
_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: út leden 22 2013, 13:39    Předmět: Citovat

Ale no tak... něco jsem už postavil (actidamp II,IV,dispre II, DPA 223) ale vždy to bylo podle návodu s tím problém nemám ale nikdy jsem neudělal žádný vlastní koncept,no a k tomu bylo schéma i se seznamem součástek tak s tím nebyl velký problém.Našel jsem na Allegro jednoho prodejce který tam rozprodává Condora tak jsem mu psal jestli nemá celou mechaniku.Odepsal že jednu kompletní má tak ji asi koupím i když by nebyl problém udělat nové DPS a udělat celou elektroniku novou i toho polského švába na řízení otáček jsem našel ještě v prodeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: st leden 23 2013, 14:48    Předmět: Citovat

Tak mé nadšení bylo předčasné,když jsem vše ladil rozebrané tak jsem poslouchal jen přes sluchátka po složení a zapojení reproduktorů jsem zjistil že mi nehraje jeden kanál(ve sluchátkách hrají oba).Problém bude asi na jedné polovině levého kanálu na koncáku protože pokud zapnu spare tedy úsporu energie že hraje jen jedna polovina obou můstku tak hrají oba repro pokud spare vypnu hraje jen jeden kanál ale silněji.Musím to celé znovu rozebrat a mrknout na to, je zajímavé že všechny napětí na všech 4 MBA sedí.Je to pomsta od RVHP Confused
Ještě jsem zjistil že bude problém i na desce nahrávání i když není sepnuté rele na nahrávání tak oba indikátory svítí naplno pokud sepnu nahrávání tak indikátory reagují správně jak na manuál tak i na automatiku po odpojení této desky indikátory zhasnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2013, 17:02    Předmět: Citovat

Tak opravdu jedno MBA bylo vadné,teď už to šlape ale i když jsem zavřel bednu a basy mám na plno připadá mi že jich je málo.Vím že ty MBA se dávaly do televizí a že to do basů moc nešlo ale připadá mi že kdysi ten Condor hrál více do basů.
Může mi někdo poradit jestli by se to nedalo nějak upravit? Všiml jsem si že na každé desce od zesilovače je zezadu přidaný jeden odpor který ve schématu není nemůže to být tím? Možná vyschly nějaké elity bohužel nemám měřák na měření elitů tak mi zkuste poradit na co se zaměřit.Ještě přemýšlím jestli náhodou ty širokopásmové repráky už neochably ale to asi né.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2013, 17:22    Předmět: Citovat

To není závada, ale vlastnost. Vyrovnaný zvuk se dá dosáhnout až ke konci dráhy poťáku, kritizovali to i v recenzi. Korekcema ty basy na Condoru moc přehulit nejdou. Můžeš si zapnout INTIM a osolit hlasitost, pak bude basů dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2013, 17:32    Předmět: Citovat

To jsem zkoušel ale na intim se ubere celé pásmo spíš se ubere jen hlasitost na korekce to nemá vliv, basů je pořád málo.Je zajímavé že můžu dát volume úplně na plno a nic není přebuřené jen výšek musím trošku ubrat ty rvou do uší jako prase.Zítra zajdu ke známému ten má taky condodora tak to porovnám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
Strana 2 z 15

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund