Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

arduino - měření
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2013, 17:44    Předmět: arduino - měření Citovat

Dobrý den, chci si koupit arduino, přesně tenhle: http://www.ebay.com/itm/NEW-UNO-ATMEGA328P-PU-ATMEGA8U2-BOARD-USB-Cable-For-Arduino-2011-version-/190750349220?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c699b57a4 a k tomu ethernet http://www.ebay.com/itm/New-ENC28J60-Ethernet-LAN-Network-Module-Schematic-For-Arduino-51-AVR-LPC-STM32-/350585962026?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item51a08d3e2a + http://www.ebay.com/itm/New-design-20A-range-Current-Sensor-Module-ACS712-Module-Arduino-module-ACS712T-/181026550196?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a2605f1b4 (Ještě dodám, že jsem úplný začátečník v programování)

Jde mi o to, že mám solární panely a k nim chodím jednou týdně. Potřeboval bych aby mi to vypisovalo na internet napětí a proud (Nevím jestli musím taky koupit na napětí modul nebo to jde odměřit na pinech.) Našel by se tady někdo kdo by to uměl naprogramovat ? Jestli jdou ty součástky k sobě ? Velice děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2013, 19:38    Předmět: Citovat

Ahoj, vidím, že jsi na tom s arduinem podobně jako já Smile Velice hezký seriál o základech je tady. Dost věcí se dá pochopit z uvedených příkladů. Nevím jak to bude s tím ethernet shieldem co chceš koupit. Já si objednal tento. Vypadá to, že pro něj bude větší podpora na internetu (člověk si stáhne knihovnu plus příklady a studuje co to udělá, když něco změní v programu).
Jinak arduino má AD převodníky, takže napětí lze odměřit přímo na pinech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2013, 22:09    Předmět: Citovat

Ahoj arduino je parada mne natom bezi skoro cela domacnost. Jedine co bych ti vytknul je modul ethernetu co sis objednal nemam snim dobre zkusenosti. Poridil bych si tento http://www.ebay.com/itm/Ethernet-Shield-W5100-For-Arduino-UNO-mega-1280-2560-/181039264148?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a26c7f194 vlastnim ho mam tam na sd karte ccs styl k webu a sem nadsen. Co se tyce odmereni na pinech primo na desce nehrozi aspon si toho nejsem vedom. Jinak pokud bys potreboval poradit s tvorbou programu klido pisni rad pomuzu vytam kazdeho priznivce arduinona Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2013, 22:12    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
Ahoj, vidím, že jsi na tom s arduinem podobně jako já Smile Velice hezký seriál o základech je tady. Dost věcí se dá pochopit z uvedených příkladů. Nevím jak to bude s tím ethernet shieldem co chceš koupit. Já si objednal tento. Vypadá to, že pro něj bude větší podpora na internetu (člověk si stáhne knihovnu plus příklady a studuje co to udělá, když něco změní v programu).
Jinak arduino má AD převodníky, takže napětí lze odměřit přímo na pinech.


Ethernet sheid je paradni taky ho mam, ale nejsem si vedom odmereni na pinech jeslti se nepletu musi k tomu byt prece odelovaci deska nebo se mylim ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: pá leden 04 2013, 8:19    Předmět: Citovat

Proč by ne? Běžně se na arduino připojují potenciometry a jejich poloha se čte přímo programově (myslím že je to analog.read (pin); ) Tak proč by nemohl číst napětí, samozřejmě vhodně upravené děličem.
Koneckonců zde je o tom taky něco.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misan26



Založen: Jan 20, 2011
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: so leden 05 2013, 18:21    Předmět: Citovat

bylo to mysleno jak si napsal ze to nelze primo na piny a ze musi byt vhodny delic Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2013, 14:05    Předmět: Citovat

Pánové, trošku jste mi nasadili brouka do hlavy, tak jsem se rozhodl to zkusit.
Shodou okolností mám ve sklepě jednu rezervní autobaterku, kterou je potřeba občas vybít a nabít. Protože jsem poslední dobou línej jako veš, rozhodl jsem se postavit jednoduchoučký vybíječ, abych baterku nemusel hlídat.
K arduinu je to připojené pomocí triviálního přípravku na bastldesce viz. fotky.
Omlouvám se za kvalitu, fota jsou z mobilu a taky omluva za prasečí kód, jsem samouk.
Třeba se to bude někomu hodit.



IMAG0167re.jpg
 Komentář:
Celkovy pohled "v akci"

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0167re.jpg
 Velikost:  161.5 kB
 Staženo:  310 krát


IMAG0168re.jpg
 Komentář:
Pripravek

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0168re.jpg
 Velikost:  154.93 kB
 Staženo:  270 krát


IMAG0171re.jpg
 Komentář:
Pripravek_schema

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0171re.jpg
 Velikost:  203.06 kB
 Staženo:  499 krát


Vybijec_Pb_v1_1_CZ.pde.txt
 Komentář:
v1.1 - hlasky na displeji jsou nyni ceske, vypinaci napeti zvyseno na 11,5V.

Stáhnout
 Soubor:  Vybijec_Pb_v1_1_CZ.pde.txt
 Velikost:  5 kB
 Staženo:  340 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2013, 23:41    Předmět: Citovat

Paráda Smile jestli jsem dobře pochopil ten článek, tak stačí na měření
napětí udělat dělič napětí, aby max. napětí na pinech bylo 5V a pak to měří od 0 do 1023. Jenom misane máš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: ne březen 10 2013, 19:18    Předmět: Citovat

Dobrej, arduino je doma a zkusil jsem už nějaký programy. Teďka se snažím o logování na net. Pro zkoušku jsem našel toto: http://arduino.cc/en/Tutorial/WebServer
Doplnil IP a MAC adresu a píše mi to chybu. Nevíte co s tím ? Děkuji



Bez názvu.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bez názvu.png
 Velikost:  99.34 kB
 Staženo:  359 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2013, 13:09    Předmět: Citovat

je to chybná syntaxe zápisu pole bytů, správně je to takto:

kód:

byte mac[] = {0xDE, 0xAD, 0xBE, 0xEF, 0xFE, 0xED};
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk16



Založen: Jul 08, 2011
Příspěvky: 148
Bydliště: Rumburk

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2013, 13:16    Předmět: Citovat

Aha, už to funguje. Jenom jaká je adresa na "připojení" k arduino, zkoušel jsem přes IP, ale to mě připojí na modem.. děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2013, 13:29    Předmět: Citovat

Ta IP adresa co máš napsanou v programu je tvoje veřejná, kterou ti přiděluje o2. Velmi pravděpodobně máš nějaký jejich DSL modem/router.

Do shieldu potřebuješ nastavit adresu z rozsahu "vnitřní" sítě. Tj velmi pravděpodobně něco z rozsahu 192.168.xx.xx nebo 10.0.0.xx

V případě že nevíš jak adresu zjistit, tak ještě napiš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 15 2013, 17:36    Předmět: Citovat

Ve Windows 7 se dá zjistit IP adresa počítače v síti několika způsoby. Asi nejjednodušší je tento:

Z menu Start vybrat Ovládací panely, tam pak Centrum síťových připojení a sdílení. V dialogu co se zobrazí je seznam dostupných sítí (pravděpodobně tam budeš mít jednu). Klikni na "Připojení k místní síti". Zobrazí se další dialog, tam vyber tlačítko "Podrobnosti". No a v dalším zobrazeném dialogu už jsou potřebné údaje. U položky "IPv4 adresa" je vypsána IP adresa počítače, v položce "Výchozí brána IPv4" je velmi pravděpodobně napsaná IP adresa routeru pro vnitřní síť (tu můžeš zkusit zadat do browseru, mělo by se objevit administrační rozhraní routeru).

Máš-li připojen doma jenom jeden počítač, tak přidej jedničku k IP adrese počítače a tu nastav do shieldu (např. podle příkladu v příloze by to bylo 192.168.1.78)



centrum_sit_pripojeni.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  centrum_sit_pripojeni.png
 Velikost:  66.89 kB
 Staženo:  209 krát


prip_k_siti.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  prip_k_siti.png
 Velikost:  20.81 kB
 Staženo:  188 krát


detail_site.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  detail_site.png
 Velikost:  17.13 kB
 Staženo:  191 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panet



Založen: Jan 16, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 1:47    Předmět: Citovat

Honza_dy napsal(a):
Pánové, trošku jste mi nasadili brouka do hlavy, tak jsem se rozhodl to zkusit.
...
Třeba se to bude někomu hodit.


Teď zrovna řeším to samé. Arduino mám (je to první co s tím zkouším) a chtěl jsem se zeptat, na co je ve schématu ten optočlen?

Já hodlám jenom použít dělič, analogově změřit arduinem a podle výsledku sepne rélé v modulu KY-019 (https://tkkrlab.nl/wiki/Arduino_KY-019_5V_relay_module).

Vím, že je to už starší, ale jako inspirace mi to hodně pomohlo.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: ne listopad 27 2016, 9:15    Předmět: Citovat

Optočlen tam byl kvůli oddělení arduina od obvodu baterie. Být tam nemusí, stačí vhodně spočítat bázový odpor tranzistoru ovládajícího relé. Pokud máš hotový spínací modul tak nic neřeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund