Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupit Metex nebo UNI-T ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 23:23    Předmět: Citovat

Je to trochu OT, ale jak píše Hiawata- Metex 3800 (já mám už 20let jakýsi klon YDM300B) je nenahraditelný co se pípáku týče.
Tak mám taky dva multimetry, ale Metex M3860D vytáhnu opravdu jen občas, na většinu práce stačí ten levný klon nejlevnějšího Metexu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 8:36    Předmět: Citovat

Potas: V GME popisu mají chybu, UT71A má samozřejmě taky True RMS, AC a AC+DC. Mám ho na stole, takže vím, o čem mluvím.
Místo baterky 9V používám NiMH aku Recyko od GP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 14:11    Předmět: Citovat

Jak složitá je u UT71A výměna pojistek či 9V baterie?
Třeba u Agilentů jsou tužkové články. https://plus.google.com/photos/104378593109746079667/albums/5689781164909547521
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 18:10    Předmět: Citovat

Volný překlad ze zahraničních stránek

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/msg96964/#msg96964

Držte se dál od síťového napětí
Rozhodl jsem se napsat protože vlastním UT71D od řijna 2007. Když hledáte dostatečně dobře tak si brzo uvědomíte že UT71A/B/C/D mají stejný plošný spoj, ze kterých má E verze pouze trošku rozdílný návrh v horní části. Takže si myslím že jsou založeny na stejné platformě. Vzhledem k tomu že číňani rádi řežou rožky, není nepravděpodobné, že by navrhovali zcela nový plošný spoj aby přidali několik extra funkcí. Je několik verzí plošného spoje UT71A/B/C/D. Provedené změny jsou pouze za účelem posunu bočníku dál od terminálů. Na mojí první verzi je bočník nebezpečně blízko u terminálů. něco mezi 1-2mm. Nikdy nevíte jakou verzi dostanete dokud ji nerozeberete.

Ustřihněte si pásku a zakryjte poslední číslo.
Věřím že serie 71 je vlajková loď. Během 4 let vlastnictví jsem byl nákupem zklamán. Není to něco srovnatelného s desetiminutovou videorecenzí. Jsou to všechno problémy které nacházíte ze dne na den. používám 71D po boku s Fluke 187 a 189 a zároveň s několika 30 dolarovým levnými multimetry. Platíte tolik za přístroj od kterého očekáváte že se bude chovat jako top přístroje, bohužel ne. Poslední číslice je nepoužitelná. Nikdy není stabilní a měření není opakovatelné.

Neměřte pulsní stejnosměrné napětí pod 10KHz
Už jsem psal dříve jak obdelník nebo trojuhelník ovlivňuje stejnosměrné měření UT71D pod 10KHz. Měření bude stabilní pouze pro kmitočty 50Hz 100Hz 150Hz 200Hz 250Hz....10KHz. Cokoli mezi nebude fungovat. Například dostenete divnou stejnosměrnou hodnotu pro 8,32KHz, filtrování prostě nefunguje. Dělal jsem několik pokusů kontaktovat Uni-T techniky. Bylo mi řečeno že se snaží řešit problém. Naposledy mi řekli ať si koupím jiný. UT71 se na práci nehodí, tak používám Jaycar 30 dolarový multimetr který měří dobře společně s Fluke.

Kalibrujte často
Přístroj byl velmi přesný, když byl nový. 2 roky od koupi jsem se rozhodl zkontrolovat kalibraci. Mám 3 34401A vyrobené v 90tých letech, Keithleyho 200, Philipse 2535 takže jsem si docela jistý že moje sbírka napěťových referencí je hezky přesná. UT71D ujel víc než by bylo přijatelné, můžete argumentovat tím že je čas pro kalibraci 1 rok. Muj starší 30 dolarový multimetr ujel s hodnotou během pěti let méně než UT71D při srovnání stejných rozsahů. Po čtyřech letech vlastnění se to ještě zhoršilo. Dělal jsem měření během různých částí roku takže mohla teplota částečně ovlivnit výsledek, ale když 30 dolarový multimetr neujel, UT71 by neměl.

Kupujete na vlastní nebezpečí
Nezkoušel jsem ostatní funkce, moje práce se točí kolem DC /DC měničů. Měřím v rozsazích od uV do 50V. Používám DCV funkci většinou na snímací rezistory pro proudová měření.
Teď to začne být opravdu matoucí pro budoucí kupující. Musím říct že design krytu je velmi dobrý. Pěkně se drží a hmotnost je dobrá. Stojánek se vakle - známka Čínské nekvalitní výroby plastů. Mimo to mezera mezi dvěma částmi krytu sedí. Přepínač je stále pevný i po čtyřech letech ale musím říct že s ním pohybuji pouze jeden krok k funkci DCV. Vždycky jsem si přál aby zde byl nějaký on/off vypínač abych nemusel opotřebovávat otočný přepínač.
Nevím proč lidí po tomto přístroji tolik touží. Chtěl jsem levně a byl jsem naivní že jsem ho koupil. litoval jsem toho kvůli ujetí hodnot. Je možné že se něco změnilo za ty roky. Na to co umí je předražený. NEDOPORUČUJI JEHO KOUPI hlavně kvůli ceně.

Zdá se mi že serie UT61 je daleko lepší volba, čínská komunita provedla rozsáhlé testy a má velmi dobrou linearitu. už si nepamatuji jestli to byl model D nebo E.

Jeden den jsem byl zvědavý, a tak jsem odstranil kryt a objevil odporový dělič. Jsem rád že můžu říct že UT71D má některé 10ppm teplotně kompenzované rezistory dle datasheetu.
Chystám se je jednoho dne vytáhnout z PCB a otestovat jejich reální teplotní koeficient. Ozvu se až budu mít výsledky.

Poslední 2 obrázky jsou Fluke 187 "hybridní keramické"? odporové sítě. Nevím zda je vyrábí Caddock, viděl jsem je v dřívějších produktech jako 8050A s několika IC kolem.

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/?action=dlattach;attach=21932;image

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/?action=dlattach;attach=21934;image

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/?action=dlattach;attach=21936;image

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/?action=dlattach;attach=21938;image

http://www.eevblog.com/forum/reviews/user-experience-of-a-uni-trend-ut71d/?action=dlattach;attach=21940;image
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 21:06    Předmět: Citovat

Hydrawerk: 9V baterka je pod šroubkem, pojistky jsem ještě neměnil.

Jinak je mi jedno, co si tazatel koupí, jen jsem uvedl na pravou míru nepřesnost v popisu na stránkách GME. Já používám některé UNI-T proto, že mají CATIII 1000V a CAT IV 600V a hlavně v případě pádu z výšky či krádeže není jejich cena vysoká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28 2012, 23:21    Předmět: Citovat

feliz_navidad 95% těch přístrojů danou kategorii CATIII 1000V a CAT IV 600V ani zdaleka nesplňují Rolling Eyes
například CATIII by měla být HRC pojistka na 1kV, oni tam dají jen skleněnou na 250V a z venku napíší CATIII 1000V.
Stejně tak by takový přístroj měl přežít napětí dané kategorie na všech rozsazích.
Je krásně vidět jak lidem lžou.
ale pořád lepší aspoň nějaká pojistka než žádná, už jsem na několika přístrojích viděl hrdinně vytištěno CAT IV 600V a vevnitř nebyla jediná pojistka nebo ochrana. Tihle výrobci jsou schovaní někde daleko v rákostí a nemusí se obávat jakýchkoli postihů. Jedinej kdo na tom prodělá, je ten poctivý výrobce, který použije slušné ochrany, a přístroj je o 100korun dražší, a proto se neprodá.

OK beru, že člověka s multimetrem za 1000kč z GM asi nenapadne měřit v rozvodné skříni. Ale samotná absence ochran v případě chyby, které dělá každý, muže vést ke zničení přístroje a opakovaným investicím. Častá chyba.. člověk přepne na napěťový rozsah a jde měřit napětí například na anodovém zdroji elektronkového zesilovače, nebo na autobaterii. Přitom zapomene přehodit kabel z proudového do napěťového rozsahu a podobně.
Sám se můžu přiznat k tomu, že jsem v osciloskopu omylem multimetrem změřil urychlovací napětí cca 12kV nesmyslně vyvedené na jezdec potenciometru. Jediné co se stalo , že multimetr zapípal, varistor ochránil vstupy a nic se nestalo ani přístroji ani mě. Jedná se o ten zlý a podle místních špatný multimetr U1231A/U1232A, špatný proto že nemá napsaná tak krásná čísla v katalogu a některé funkce. Pořád si všichni stěžují že kvalita jde do kopru, ale když je někde něco kvalitního, tak si stejně vyberou druhý výrobek, který má napsaných více funkcí a hezčí čísla. Koho už zajímá že ty funkce které jsou tam navíc, ba dokonce ani ty základní nefungují tak dobře, nebo nefungují vůbec. Že ta líbivá hodnota přesnosti se čtyřma knedlíkama za desetinnou tečkou platí pouze týden od výroby. Že celý vnitřek je slepený z nějakého evidentně odpadu...

a teď mě můžete kamentovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 0:02    Předmět: Citovat

U1231A/U1232A nepovažuju za špatný... Někomu snad může chybět vícenásobný displej...
Ale nejspíš není dobrý nápad dát 4000 Kč za Unitrend.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petas



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 0:03    Předmět: Citovat

feliz_navidad:ze ma UT71A taky True RMS vím, v popisu to sice není jak jste spravně poznamenal, ale v Datasheet uz to napsano je. jinak výměna 9V baterie je jeden šroubek, a pojistky jsou pět šroubku a odklopit zadní kryt.žádnej problem.
Davidus, ten překlad je dost zajimavej,asi se budu jeste muset porozhlidnout jak to tak vypada. Podle toho co sem se tu docet, tak kdyz nekdo shani kvalitni a přesnej DDM tak aby se vratil aspon o 20 let zpatky a neco si koupil.začinam mit pocit že i měřící přístroje se začínají řadit do kategorie SPOTŘEBNÍ ELEKTRONIKA. Co 2 roky novej kus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 0:07    Předmět: Citovat

Petas napsal(a):
a pojistky jsou pět šroubku a odklopit zadní kryt.žádnej problem.

Je nutné i odmontovat plošňák? U UT70A jsou pojistky z obou jeho stran... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petas



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 0:24    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Petas napsal(a):
a pojistky jsou pět šroubku a odklopit zadní kryt.žádnej problem.

Je nutné i odmontovat plošňák? U UT70A jsou pojistky z obou jeho stran... Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Po odklopení krytu jsou přístupný 2 bez demontáže DPS.a nevim o tom že by jich tam mělo být víc



U71C.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  U71C.jpg
 Velikost:  16.11 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
feliz_navidad



Založen: Oct 15, 2009
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 0:36    Předmět: Citovat

Davidus: CATIII 1000V a CATIV 600V u UNI-T beru tak, že s nimi mohu relativně bezpečně měřit o jeden level míň. S těmi pojistkami je to tak říkáš - skleněnka 5x20mm/250V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 1:43    Předmět: Citovat

Huh, můj návod na UT70A se o výměně pojistek podrobněji raději nezmiňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 13:19    Předmět: Citovat

to je preto ze ak sa prepali poistka, cesty pod prepinacom su odparene a pristroj leti smer zberne suroviny, ne zeby som ta strasil...

Nejake fotky prevedenia su tu http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3940&highlight=ut70a

ako sa zda nejake vraistory tam su aj vreale aj podla schemy, poistky trubickove klasika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2012, 19:46    Předmět: Citovat

Uh, používám UT70A od prosince 2009 a pojistky jsem už párkrát vyměňoval... Přístroj furt slouží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út prosinec 31 2013, 20:40    Předmět: Citovat

Možná je to všeobecně známé, ale řekl bych, že výrobce Metex už víceméně neexistuje. Mají sice furt web http://www.metex.co.kr/ ale snad od roku 2004 na něho nikdo nešáhnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund