Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Varná deska AEG HK634021XB, problém s plotýnkami
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2012, 22:46    Předmět: Varná deska AEG HK634021XB, problém s plotýnkami Citovat

Zdravím, do nové kuchyně jsme pořídili varnou desku AEG tip HK 634021 XB.

Je to naše první varná deska a nějak se mi nelíbí dvě věci.

Ta deska má nastavení teplot od 1 do 9 a u čísel od 2 do 6 u toho muže být ještě tečka asi takto 6 a 6. to samé až do čísla 2

nevím co to znamená protože v manuálu je to sice zobrazené ale není tam o tom ani slovo.

Další uplně podivná věc je ta, že ty plotýnky se vypínají a zapínají, jakoby tam byla tepelná pojistka která je vypíná a po chvilce když se to schladí se zase zapnou, dělá to na všech nastavených stupních i na nejvyšší. S tou deskou nejde vařit protože než se přivede hrnec o objemu 4,5L k varu je to snad 45 minut a to jsem si od toho sliboval víc než od klasických kamen kde byla plotýnka litinová.

Může mi někdo poradit? Mám desku reklamovat? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2012, 23:28    Předmět: Citovat

Mám Moru doma už několik let, už nikdy více.
Spínání plotýnek je normální, i když jsem o tom nikdy nějak moc nepřemýšlel, tak předpokládám že je regulace řešena spínáním v nule, nějaký snímací prvek určuje teplotu a podle ní se spirála spíná s větší nebo menší prodlevou. Ohřev je opravdu dost pomalý, výhodou je zase dlouhodobé udržení zbytkové teploty. Pokud s tím člověk umí počítat, dokáže dovařit oběd zaráz.
Ty tečky netuším, ale tipnul bych to na nějaké mezistupně (jemnější regulace?).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2012, 23:33    Předmět: Citovat

Michal22 mj. napsal(a):
Spínání plotýnek je normální... ...ohřev je opravdu dost pomalý, výhodou je zase dlouhodobé udržení zbytkové teploty. Pokud s tím člověk umí počítat, dokáže dovařit oběd zaráz.

Souhlasím. Toto jsou zápory i klady varných desek. Mám Siemens a chová se to podobně.

Tečky netuším. U mne tečka u číslice stupně nastavení znamená to, která plotýnka je momentálně zvolena k ovládaní. Jejich regulace je totiž společná pro všechny čtyři a dotekem se volí která z nich.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2012, 23:54    Předmět: Citovat

Děkuji za rychlý reakce, abych dodal názor k Moře, měli sme od nich klasický sporák s litinovými plotýnkami, ty plotny zrezli po 2,5 letech používání, trouba se skřivila v místě kde je zakončení, je tam takový lem a normálně se to teplem ohlo, teď jak jsme ten sporák vyndali na světlo jsem si všimnul že po stranách je popraskaný lak (bílá) zadní víko taky upadlo a drželo to na plastovým kolíčcích, vevnitř je ta trouba uplně rezavá a to jsme o to pečovali.

Babička má Moru ještě takovou starou okolo roku 2000 nahoře má sklokeramickou desku a ty plotýnky ji hřejí pořád, nevypínají se, takže to vypadá že to je výrobce od výrobce a nebo hold pokročila technologie.

Teď k současné desce, ty tečky vypadají na ty mezi stupně, ale to vypínání a zapínání mě doslova štve. Přitom je to nesmysl, a jakýpak akumulování tepla, hrnec má tlusté dno a je pravda že to teplo vtom udrží ale ta skleněná deska ho nemá kde držet. Jestli je to normální jev tak to jste mě moc nepotěšili. A vůbec si nedovedu představit nějaký smažení na pánvi, to jsem zvědav. Doslova mám chuť tu desku vyndat a vrátit, ale nemůžu protože mám díru v pracovní desce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 0:00    Předmět: Citovat

JirkaCZ napsal(a):
Doslova mám chuť tu desku vyndat a vrátit, ale nemůžu protože mám díru v pracovní desce.

Pokud ti to nevyhovuje, vůbec to nechtělo do toho jít. Varné desky se takhle chovají asi všechny stejně (nevím). Ale zvykneš si a to zbytkové teplo je dobrá věc.

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…


Naposledy upravil Killroy dne pá prosinec 14 2012, 0:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5126
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 0:03    Předmět: Citovat

No asi to někteří občas nevydrží a vyhodí to, jednu jsem našel u vrat na SD, tak jsem ji vzal na průzkum a ona byla plně funkční. Doma to taky nechci, tak šla na Aukro... Je fakt, že dva litry vody v hrnci začaly vařit snad až za půl hodiny.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 0:17    Předmět: Citovat

no u táty v práci v SD jsou těď desky 4, jedna je dokonce kombinovaná že 2 plotýnky indukce a dvě plotýnky slokeramika je to nějaká AEG.

Jinak ty řekneš že jsem neměl do toho jít ale nikde není ani slovo otom že se to chová takhle divoce, manuál o tom mlčí, internet taky, stránky výrobce, všude ticho po pěšině...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 0:57    Předmět: Citovat

workhard napsal(a):
...Je fakt, že dva litry vody v hrnci začaly vařit snad až za půl hodiny.
Jak já, tak všichni známí, co máme el. varnou desku, používáme na uvaření vody rychlovarnou konvici. Je to rychlejší a má to vyšší účinnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 9:12    Předmět: Citovat

S rychlovarnou konvicí souhlas.
Tím chceš tvrdit, že ti s litinovou plotýnkou mají vodu uvařenou dřív než my???

Mluvíme o sklokeramické desce nebo o indukční?

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 9:47    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Tím chceš tvrdit, že ti s litinovou plotýnkou mají vodu uvařenou dřív než my?
Napsal jsem snad něco v tom smyslu?
Anžto vlastnosti litinových el. plotýnek jsou desetiletí notoricky známé, nepovažoval jsem za nutné je vůbec zmiňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 10:26    Předmět: Citovat

JirkaCZ napsal(a):
Jinak ty řekneš že jsem neměl do toho jít ale nikde není ani slovo otom že se to chová takhle divoce..

Tohle je u varných desek běžné chování. A kdyby ses poptal se lidí co sklokeramickou desku používají na nějaké zkušenosti, anebo se zeptal tady, tak to víš. A to nedebatujeme o tom, že bílá od AEG-Electrolux je dneska dost, víš kde..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2012, 14:09    Předmět: Citovat

Vlákno rozděleno, související příspěvky viz citace.

JirkaCZ napsal(a):
to Killroy: myslel jsem že AEG je kvalitní značka jako Bosch nebo třeba Siemens... proto jsem ji koupil.

On tu bude problém asi někde jinde, dnes ráno mě napadl takový nápad. Vzal jsem vodováhu a přiložil jsem ji na všechny hrnce zespodu na dno a výsledek? 90% hrnců můžu vyhodit, konkrétně ten velký 4,5 L je od Tescomy má tlusté sendvičové dno, máme ho cca rok a půl a je tam mezera půl centimetru, takže ten hrnec se dotýká jen po stranách, to se pak nedivím že než sem uvařil vývar strávil jsem stím půl dne...

Pánvičky Tefal, máme dvě, jedna je jako kolíbka na té plotýnce, už je taky v popelnici, dneska nevydrží vůbec nic ikdyž to je "značkové"

obyčejný hrnec z Billy značky ála CASA je za zlomek ceny Tescomy a dno je perfektně rovné.



rnbw napsal(a):
Tescoma je predrazeny smejd. Napriklad som videl zapalovac na bateriu (AA), ktora bolo takmer nemozne vymenit - "original" cinska bateria bola asi o milimeter mensia ako standard a normalna tam nevosla...



Habesan napsal(a):
Prohýbání pánviček taky pozoruji a došel jsem k závěru, že je způsobeno nestejným rozměrem plotýnky a dna pánvičky.

Indukčnímu ohřevu by půlcentimetrová mezera měla bejt putna.

To, že byla německá firma založena v 19. století, jí ještě nebrání vyrábět v 21. století šmejdy...


Killroy napsal(a):
JirkaCZ napsal(a):
myslel jsem že AEG je kvalitní značka jako Bosch nebo třeba Siemens...

Ono je to totiž tak, že obchodní název AEG dneska patří skupině Electrolux. S původní německou AEG to má málo společného, spíš tedy profitujou na původním dobrém jménu.



JirkaCZ napsal(a):
to jste m potěšili Very Happy troubu, odsavač a myčku jsem vzal electrolux....

ale prozatím je to v užívání týden, myčka jede už po 10 a zatím je to ok, trouba peče, odsávač saje... chyby ukáže až čas Smile

Akorád musím koupit nové hrnce protože by to byla otrava, kupodivu ty větší hrnce jsou náchylnější na to prohnutí dna.

Co byste doporučili za značku hrnců aby mě to nezrujnovalo?


ZdenekHQ napsal(a):
Na sklokeramiku by správně měly mít černý dno, nikoliv lesklý.

Co se týká pánví, s jednou si v kuchyni nevystačíš. Na čínu to chce nějakou s nepřilnavým povrchem a hlubší, na dobrej steak litinovou.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 10:04    Předmět: Citovat

My máme varnou desku nejakou nemeckou schott ceran, tenkrat myslim ze jsme ji koupili v globusu za abnormalne nizkou cenu, ve vyprodeji.Troubu mame mora, taky z vyprodeje! U te sklokeramiky se to stejnetak chova jak pise v prvnim postu, myslim ze je to normalni, nas sporak indesit se sklokeramikou delal totez. Taky mame jedno ovladani na vsechny ctyri plotny. Myslim, ze cisla maji odstupnovane teploty a je tam bimetal rizeny elektrikou, po zvoleni urciteho cisla a dosazeni te spravne teploty bimetal vypne a teprve az teplota klesne pod urcity stupen zase sepne. Dela to u vsech cisel i u nejvyssi.. Kdyz jsme na chatu vybiraly zapustnou dvouplotnu normalne dve litinovy polotny na zapusteni, ne keramiku, vybiraly jsme s knoflikama ktere cvakaji a ne co jdou plynule otacet!Je totiz znamo ze ty co jdou plynule otacet maji teplotu hlidanou termostatem, takze plotna drzi zeplotu tak, ze zapina a vypina ale furt jede na plny vykon!!! U toho s prepinacem se prepinaji mezi sebou topna teliska, samotna plotna ma nekolik vyvodu. Na chatu jsme volili tuto abychom nepretezovali elektroinstalaci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 11:33    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
...Myslim, ze cisla maji odstupnovane teploty a je tam bimetal rizeny elektrikou, po zvoleni urciteho cisla a dosazeni te spravne teploty bimetal vypne a teprve az teplota klesne pod urcity stupen zase sepne...
U sklokeramik je nejobvyklejší princip bimetalového přerušovače jako u blinkrů v autě. Nastavením knoflíku se mění jen střída.
Sklokeramika totiž musí topit naplno, protože teplo se přes to sklo přenáší hlavně sáláním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 22:57    Předmět: Citovat

to jste mě docela zajímavě informovali, já myslel že to bude fungovat tak, že podle nastaveného stupně se bude hřát tzn, na nejnižší stupně že bude jen tak lehce žhnout a na nejvyšší se rozpálí naplno ale jako bude hřát pořád, ne takhle vypínavě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund