Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Robot UKS E23, prosba o radu od všech znalců
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 13:21    Předmět: Citovat

Aschnchronní jednof. motory se všeobecně špatně řídí. opravdu jedině zpetná vazba. Motor je ze sběrných surovin, zpetná vazba - na druhém konci hřídele je tachodynamo. modul na řízení jsem použil velmi jednoduchý - 8 pinový ardo A1000. čip je tam TDA1085C - pár jiných odporů a součástek a triak. k tomu časové relé, který kvůli rozběhu přepne vinutí a přepínač s odporovým děličem. když to utahlo plnou pračku, pro ne robot? Tento obvod s tda opravdu spolehlivě udrží spolehlivě konstantní otáčky při zátěži, a i při zátěži se rozběhne. Používám ještě doma i starou pračku se šnekem, romo r56 s topením kterou jsem ale taky celou vytunil, hlavně ždímačku. zavěsil jsem tento asynchronnák na gumové siletbloky na vanu ždímačky, jako je v novějších romo - otáčky od 10% do plna tedy 2800/min pomocí potenciometru a stejného obvodu s tda, ele naopak s měkkým rozběhem pomocí jiného kondíku, také z novější,současné romo. ze žímačky i pračky je odvod vody pomocí čerpadel(zase jsem vzal čerpadélka z jiných autom.praček),a k topení jsem přidal navíc termostat. jsem asi blázen co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2012, 12:13    Předmět: Citovat

Laughing Néé, tohle je bastlírna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2012, 11:12    Předmět: Citovat

Ten, robot na aukru, zu 1. šel tedy opravdu dost nahoru. Chtěl jsem taky drazit,bohužel jsem byl v práci, mám v tel aukro, prostě mi nešlo přihodit. Docela mi to mrzí, rád bych ten robot někdy vlastnil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2012, 1:20    Předmět: Citovat

Já jsem to zkoušel, ale vzhledem ke kompletnosti bylo jasné, že tam má položeno 5000,- a to bych za ty 3 strojky a zmrzlinový strojek, co mi chybí, nedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2012, 16:50    Předmět: Citovat

Víš kam kromě aukra jeste koukat? Myslím ohledně té zetky. Pokud by jsi měl zájem, mám doma 2 motory z uks 26 rychlobezne a 2 pomalobezne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2012, 23:49    Předmět: Citovat

bazos.cz a sbazar. Na i-bazaru a annonci jsem dlouho nic neviděl. A vlastně i na hyperinzerci jsem něco ulovil. f000 si založil vlastní stránku, je snad první v google. Jenže málokdo to nazve srozumitelně, zařadí to do rubriky a teď jsem psal stížnost na bazoš, že i když tam je inzerát na robot uks, nevyleze z vyhledávání.
A na aukru mají evidentně někteří RSS čtečku, protože když jsem něco hledal v ukončených, byly tam aukce za Kup teď, které jsem vůbec nezaznamenal, protože to někdo koupil hned.
Díky za nabídku, jak jsem psal v úvodu, beden jsem přivezl postupně asi 5, takže motorů dostatek.

Laughing Jen nevím, jak se rozhoduješ, co budeš dělat v kterém přístroji. A ještě mít zbrojovku Laughing
To je podobné, jako jeden uživatel neměl místo na UKS 26, ale 3 UKS 20 s příslušenstvím se mu vejdou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 0:42    Předmět: Citovat

Kejki asi mě budeš mít za hlupáka ale nevím co ta rss čtečka? No co s čím budu dělat? Jsem kuchař, číšník, ted tedy už 10 let jen na place, tak vařím doma. Vždycky jsem měl rád mašinky v kuchyni. Takže dlouho jsem používal a něco ještě používám z ety a po babi nástavce uks 27. ted jsem udělal ještě ten uks 26. shrnutí: šlehání - nejlépe zu1 - dva kotlíky - šlehací metly. šlehací metlu uks 26 nemá.Hnetání - zu1+uks26. Strouhání i mletí i pasírování - zu1 + uks26. nevím ale tyhle mašinky s podélně uloženým šnekem melou lépe a hlavně vše. u nástavců uks27 i ety - šnek je svisle se mašinky zahlcovaly. mletí kafe - určitě mlecí kameny, tříštivý mlýnek pálí a ohřívá kávu. mák - nejlépe uks 27 a zu1. na uks26 musím po rozebrání zase pak štelovat jemnost, ale vyřeším to asi položkou. škrabka na brambory je lepší na uks 27 - má jemnější a ostřejší písek než uks26. zmrzlina - jednoznačně uks26. naopak když krouhám zelí, tak na ete, má největší vkládací otvor, takže se vejde i čtvrtka hlávky zelí. prostě požívám to, s čím se mi dělá lépe. co vůbec nepoužívám je odstředivý odštavnovač uks26, neuvěřitelně to vibruje a mám pochyby, že zachvíli by šly ložiska z eta Miry do věčných lovišt. Mám velkou kuchyň, takže s uložením nemám problém, ale kdyby přibyla i zetka, nejaké nástavce z uks 27 a ety půjdou na půdu. Moc děkuju za typ na hledání, horší je to s časem a sledováním netu, snad budu mít někdy štěstí. Sorry za chyby v textu, když píšu,moc nekontroluji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 19:22    Předmět: Citovat

RSS čtečka je pod tím počmáraným čtverečkem v adresním řádku. Dám vyhledat - kliknu na ten čtvereček a následně se mě můj prohlížeč zeptá, co s tím chci dělat. Umí to i IE.

Mlýnek na mák nerozebírám pokaždé, máti to taky nedělala a přežili jsme. Nevím jaký mlýnek má UKS 27, ale ten modernější na černobílé převodovce byl jako noční můra, příliš se ohříval až nakonec nemlel. Mlýnek na mák u Zetky bohužel nemám, takže neporovnám. A šípky jsem pasíroval na Moulinex Ovatio 3, takže flexibilní vývod a pasírku na Zetce jsem ještě ani nezkusil. A největší díru na krouhání zelí má http://www.ebay.de/itm/Braun-Universal-Kuchenmaschine-Multipractic-UK-430-electronic-TYP-4262-/300833399953?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_K%C3%BCchenmaschinen_Mixer_PM&hash=item460b116491 to je můj jediný robot, který ušlehá mléko do tuhé pěny.
Hnětení má na starosti pekárna.
Copak se můžu některého přístroje vzdát? Laughing

UKS 26 má šlehací metlu, to je ten převod se skleněnou mísou, která je hoodně vzácná, tu už nemám origo ani jednu. Ale dá se použít ta z ručního šlehače, jen se obroučka musí opatřit kufrovou sponou. Ovšem funkčně to trhne ruční šlehač v rychlosti a UKS 23 v jemnosti (a bez šplíchání)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16 2012, 23:11    Předmět: Citovat

Ja som si dal cínovať ale len galvanicky
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/3_833.jpg
stalo ma to 10€ cca 250Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2012, 0:21    Předmět: Citovat

mtrencin napsal(a):
Ja som si dal cínovať ale len galvanicky
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/3_833.jpg
stalo ma to 10€ cca 250Kč


Děkuji za fotku ,vypadá to nádherně, udělám to také. A co Konce šneků, když to používáš, nejsou odřené když se to točí v mlýnku? Mažeš ty pouzdra nečím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2012, 1:27    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
RSS čtečka je pod tím počmáraným čtverečkem v adresním řádku. Dám vyhledat - kliknu na ten čtvereček a následně se mě můj prohlížeč zeptá, co s tím chci dělat. Umí to i IE.

Mlýnek na mák nerozebírám pokaždé, máti to taky nedělala a přežili jsme. Nevím jaký mlýnek má UKS 27, ale ten modernější na černobílé převodovce byl jako noční můra, příliš se ohříval až nakonec nemlel. Mlýnek na mák u Zetky bohužel nemám, takže neporovnám. A šípky jsem pasíroval na Moulinex Ovatio 3, takže flexibilní vývod a pasírku na Zetce jsem ještě ani nezkusil. A největší díru na krouhání zelí má http://www.ebay.de/itm/Braun-Universal-Kuchenmaschine-Multipractic-UK-430-electronic-TYP-4262-/300833399953?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_K%C3%BCchenmaschinen_Mixer_PM&hash=item460b116491 to je můj jediný robot, který ušlehá mléko do tuhé pěny.
Hnětení má na starosti pekárna.
Copak se můžu některého přístroje vzdát? Laughing

UKS 26 má šlehací metlu, to je ten převod se skleněnou mísou, která je hoodně vzácná, tu už nemám origo ani jednu. Ale dá se použít ta z ručního šlehače, jen se obroučka musí opatřit kufrovou sponou. Ovšem funkčně to trhne ruční šlehač v rychlosti a UKS 23 v jemnosti (a bez šplíchání)


Nééé, určitě se nemůžeš vzdát svých mašinek. Jsme na tom asi podobně. JInak mašinku na mák uks 27 někdy nafotím, fakt mele dobře, babi s ním namlela hodně moc kil, a hlavně bílého a červeného máku - je dost mastný a všeobecně se špatně mele - maže se, uks 27 to zvládal perfektně. Takže na něm melu ted já. Tu šlehací metlu jsem myslel k velkému kotlíku v uks 26 - tam je jen hák a lopatka, co se týká šlehače se skleněnou mísou šlehá dobře. kdyby jsi měl zájem o skleněnou mísu u uks 26 tak o jedné vím - tak mi napiš . Díky ti za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2012, 22:09    Předmět: Citovat

Mažem to potravinárskou vazelínov ale len jemne osku a koniec čo sa dáva do strojka po použití to utriem papierom/niekedy aj toaletným je makký a dobre sa to čistí a normálne to umyjem v Jari.
P.S.
Poslal som Ti súkromnú spravu ohľadne maku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2012, 22:15    Předmět: Citovat

Bola to táto
http://www.pili.cz/detail.aspx?typ=18&katc=941184
A stačí len tenká vrstvička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtrencin



Založen: Mar 29, 2012
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: út prosinec 18 2012, 0:27    Předmět: Citovat

A ešte k tomu cínovaniu myslel som si že tam majú technologiu aj s kompletou očistou / oni to však len odmastili a zbytky ribízu v sitkach zostali/ po skúšobnom cínovaní som zistil že si to musím dokonale vyčistiť sám niečo som dostal von z umelohmotným ostrým kartáčikom a potom som cez známeho využil jeho prístup k ultrazvukovej pračke a výsledok už je na foto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenkyns



Založen: Dec 11, 2012
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st prosinec 19 2012, 0:40    Předmět: Citovat

Děkuju moc za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund