Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Varovani pred Citibank
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17811
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2012, 23:56    Předmět: Varovani pred Citibank Citovat

Dnes jsem se opet utvrdil, v jakym xindlu to zijeme. Zacatkem rijna jsem menil mobilniho operatora a novej mi vnutil kreditku od Citibank, ze pry budu mit podle vyse castky, co protece kreditkou slevu 10-20% na hovorny. A taky ze si z toho bude operator inkasovat hovorny. Tak jsem podlehl, ze to zkusim. Podepsaly se smlouvy a ze vypisy za hovorny a z banky budou posilany do myho emailu.
1,5 mesice se nic nedelo, zadnej vypis od nikoho neprisel. V patek mi prisla textovka, ze inkaso za hovorny neslo uskutecnit, ze mam zaplatit jinak. Tak jsem zjistoval u operatora co se deje a zjistil jsem, ze mi posilaji vypis na zkomolenou adresu, ktera ovsem byla ve smlouve dobre. Takze kvuli tomu jsem nevedel, co mam platit. Dnes mi prisla na textovka, ze mam po splatnosti v Citibank. Volam tam, a ze jsem inkasem operatora presvihl limit kreditky. Bylo to 3 dny par stovek, ale banka me vysolila "smluvni pokutu", ktera byla trojnasobek!!! toho, o co jsem presvihl. Tak jsem se taky zeptal, proc mi neposilaji i oni vypisy a jak je to s tou pokutou. Pripadal jsem si ze mluvim z hluchejma, zadny my argumenty nechteli slyset, jen do zblbnuti tvrdili, ze mi vypis poslali atd. Nasledne jsem zjistil, ze pulku zprav z Citibank detekuje Volny jako Spavm. Na tohle ja nejsem zvedavej a tak jsem sedl, napsal reklamaci, na radu myho kamose pravnika, kterej uz jednou podobnou vec s Citibank resil, jsem napsal okamzitou vypoved na jejich sluzby, přilozil jejich prestrihnutou kreditku a poslal jim to doporucene. Jsem zvedavej na pokracovani....
Celej zivot si clovek dava bacha a stejne s nim nekdo nakonec vyjebe. Mozna ze nekdo namitne, ze jsem se mel driv starat, proc nechodi vypisy. Nojo, k reseni je spousta jinejch veci... S bankou, kde mam uz 22 let ucet jsem nikdy nemusel takovyhle problemy resit...
Takze si dejte bacha...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31903
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 0:08    Předmět: Citovat

První a ZÁSADNÍ chybou bylo nechat se ukecat k podpisu smlouvy - tu Citykartu vnucuje Kyslík, mně neváhali s vnucovací nabídkou dokonce volat do ciziny na roaming, zm.rdi jedni...

Když jsem celý info včetně vlastních poznatků z dalších zdrojů "protáhnul kalkulačkou", vyšlo mi že bych za převod částky ze svýho normálního účtu na tu jejich "Citykreditku" vycáloval zhruba dvojnásobek toho, co mi slibovali ušetřit za hovorný placený tou kartou.

Anebo bych musel se vším bankováním přejít do City, což by mne stálo neúrekom času a blíže neurčitelnou sumu oběživa, vynaloženou na nejrůznější poplatky za výpovědi dosud platných bankovních vztahů - neurčitelnou proto, že jsem odmítl ztrácet čas i pouhým zjišťováním kolik by mne to stálo...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 0:14    Předmět: Citovat

To mi připomíná, jak tu moji odchytli v Tescu, že jestli má Tesco kartu- ona že ano, má, tak ji zlákali na jakousi soutěž, že něco vyhraje, jen že s nimi musí vyplnit dotazník. Nakonec jí věnovali jakousi kartu, že je to něco jako TESCO-SUPER-HYPER-VIP-KARTA. No nic, neměla sebou brýle a je občas trochu naivní, tak to podepsala. Doma mi to dala přečíst a mě naskákaly pupínky- ejhle, ona to byla žádost o spotřebitelský úvěr, ta karta k tomu byla kreditka.
Nakonec jsem to taky řešil přes známého právníka, který nám pomohl se z toho vyvléknout, ale bylo to o fous (skoro skončila lhůta, která byla vypsána nečitelnou velikostí písma na konci smlouvy).

Jirko, nejhorší na tom všem je to, že když jsi měl v tu chvíli menší problém s platbami, už jsou schopní tě šupnout na nějaký ten Black List neplatičů, může se stát, že budeš nutně potřebovat nějaký úvěr (u mě to připadá v úvahu jen pro bydlení nebo pro zdraví), najednou budeš v ři.i, nebudou ti jej chtít dát, i když budeš mít třeba nadprůměrný příjem.

Čili, přidávám se k tobě- dávejte si prosím všichni strašného majzla na to, co podepisujete!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7904
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 0:38    Předmět: Citovat

Ano, nevěřte lidem, především těm, kteří se zabývají finančními či obchodními službami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 7:24    Předmět: Citovat

Ty jsi podepsal smlouvu o kreditce.
Tva mailova schranka ma blbe nastaveny antispam.
Ty jsi podepsal prikaz k inkasu.
Ty nemas dost penez na uctu na bezne hovorne.
Ale za vsechno muze "xindl ve kterem zijeme".

Kdybych ja mel vzit kazdou kreditku co mi kdo nabizel, mel bych jich uz poradnou hromadu. Ja nevim kdo cekas ze za tebe bude kontrolovat vsechny kraviny co podepises? Stat, rodice, opatrovnik... nebo jaky xsindl?
Podle me ma byt kazdy sam odpovedny za to co cela.

Nevim jak kyslici, ale tmobil kdyz neposle fakturu (cti zapomenu zaplatit) posila jeste nekolik sms, papirovou upominku apod. Vzdycky je servu, ze neprisla faktura a at se opovazi me odpojit. Pak mi neuctuji poplatek za upominku a jednou mi dokonce poslali jako omluvu dobropis na 122Kc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 10:25    Předmět: Citovat

termit256
ano máš naprosto pravdu

ale

proč musíme žít ve světě kde na každém kroku si musíš dát pozor,aby tě někdo neojebal a nezatáhl do uliček paragrafů.
Zdá se ti to normální?
Jak chrání společnost svýho občana? Občana,který poctivě pracuje od rána do večera.Ty ještě máš chut furt něco kontrolovat a počítat,když přijdeš utahaný z práce?Já teda ne.Já chci trošinku normálně žít.
A jak jsou chránění ti jednodušší,ale svéprávní?Odrbou je o všechno.
Lidi si musejí dávat pozor a zloději ne?V čem to,v jakém marasmu to žijeme?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 11:00    Předmět: Citovat

Njn, v tomhle te chapu, ale jak chces konkretne tomuto zabranit?
Zakazat kreditky? Zkazat posilani mailem?
Je zase spousta lidi kterym to takto vyhovuje, jsou srozumeni s podminkami sluzeb a vyzaduji aby banka plnila to co po ni chteji ale na druhou stranu jsou si vedomi i svych povinnosti a pripadnych sankci vyplyvajicich z jejich poruseni.
Tady je jedina rada nevyuzivat sluzby jejichz fungovani 100% nerozumim, pripadne poradit se s nekym komu duveruji a kdo tomu rozumi.
To se tyka i nejakeho podepisovani cehokoliv na parkovisti pred obchodnakem. Tohle povazuji za hole silenstvi.

Nebo predvadecky, duchodci cumi na bednu od rana do vecera, kazdou chvili tam vidi ufnukanou babku co dala za kastroly 30k a jak ji podvedli, ale oni vypnou bednu a na tu predvadecku stejne lezou a smlouvy jim stejne podepisou.
Tady jine reseni nez se naucit zodpovednosti za vlastni jednani proste neni.
Jedine pak zbavit duchodce svepravnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 11:01    Předmět: Citovat

Milan121 napsal(a):
proč musíme žít ve světě kde na každém kroku si musíš dát pozor,aby tě někdo neojebal a nezatáhl do uliček paragrafů.
Zdá se ti to normální?
Proč? Protože demokracie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 14:48    Předmět: Citovat

Nedávno jsem dostal od nějakých šejdířů výhodnou nabídku na odkup pamětních mincí "zušlechtěných vysokým počtem karátů" Upset Taková blbost! A že prý do 10 dnů mám reagovat, jinak tuto supervýhodnou nabídku dají jiné "osobě vylosované z obyvatelstva". No už samo o sobě toto říká vše, ale vrchol byl na konci - velmi malým písmem odkaz na všeobecné obchodní podmínky, které lze nalézt Exclamation na vnitřní straně obálky Exclamation Když jsem obálku rozřezal, byly zde asi 0,75mm vysokým písmem v šedé barvě na bledě modrém podkladu jejich všeobecné obchodní podmínky s mnoha současnými švindly a podrazy - odpovědí se přijímá nabídka ..., zavazuje se nadále ..., smluvní pokuty, a tak dále. Měl jsem sto chutí na tr. oznámení pro pokus o tr.č. podvodu. Ale to bychom museli být v civilizované zemi, aby to k něčemu bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 16:36    Předmět: Citovat

Musím potvrtdit, že CITIBANK se nechová jako seriozní banka, ale banda podvodníků!
Mě přestali posílat výpisy s podklady k platbě.
Než jsme se domluvili, bylo po době splatnosti a chtěli penále.
Nějaké chyby na jejich straně je nazajímají, měl jsem si to ohlídat já.
A co je nejhorší, že nejsou schopni mi poskytnoput kompletní výpis transakcí na mém účtu.
Reklamace zaslaná jako doporučený dopis se mi vrátila s označením, že adresát nepřijímá doporučené zásilky!

Bude "loučení" a ještě bych jim rád udělal takovou "reklamu", aby si i ostatní na ně dali pozor!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 16:41    Předmět: Citovat

citace:
Proč? Protože demokracie.


Demokracie je způsob vlády a s tím jací moulové v ní žijí nemá absolutně nic společného.

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 17:03    Předmět: Citovat

Pokud skutecne nejsou schopni poslat vypis plateb, coz se mi zda opravdu podivne, obrat se na bankovni dohled. V kazdem pripade pryc od nich. I to neprebirani posty je zvlastni praktika. Pokud to ovsem neni pravda, mohou te popotahovat za poskozeni "dobreho jmena" apod. Pozor na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 19:32    Předmět: Citovat

S praktikou "adresát nepřijímá doporučené zásilky", jsem se setkal někdy před sedmi lety, u jednoho sróčka, které nám dlužilo prachy za práci a materiál (něco kolem 50kKč), který jsme dodali a práci odvedli na základě smlouvy o dílo a objednatel si dílo řádně a bez připomínek převzal do užívání. Došlo to tak daleko, že jsme to dali k soudu a i soudu se ty dopisy vracely, s tím, že adresát nepřijímá doporučené zásilky. Táhlo se to snad dva roky a pak už společnost neexistovala a majitel byl kdoví kde, my prachy dodnes nemáme a soudní výlohy nám taky nikdo nezaplatil. Tohle není totiž možné v žádné jiné civilizované zemi v rámci EU, jen u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 19:46    Předmět: Citovat

lumco a to máte za to ,že jste "moulové". Kdyby jste se řádně starali a dívali co podepisujete,tak nikdy k něčemu takovému nemůže dojít.....
No nemám pravdu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2012, 19:49    Předmět: Citovat

jasin napsal(a):
s tím jací moulové v ní žijí nemá absolutně nic společného.

Právě v reálných podmínkách systémově vede k takovým poměrům, že moulové je hodně mírný a nedostatečný výraz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.98 sekund