Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní váha
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:47    Předmět: Citovat

Jo, o špínu se taky bojím, bude to stát v ložnici na koberci a tak bude dost prachu. O design mi ani tak nejde, ale tenhle model je jako jeden z mála jednobodový a tak by měla mít zaručenou reprodukovatelnost údaje. Obvyklé 4 bodové provádějí korekce kvůli nerovnoměrnému zatížení sensorů a tím se dopuštějí chyby když si nestoupáte pořád přesně stejně. Celkově mi je jedno, jestli bude vážit 90 nebo 91 kg, ale musí vážit pořád stejně. Jde přece o to sledovat hlavně trendy své váhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:49    Předmět: Citovat

My máme takové osobní váhy dvě, a pochopitelně ukazuje každá trochu jinak. Manželka používá jen tu, co ukazuje míň, a o té druhé hovoří, že váží špatně. Tím je u nás otázka přesnosti vyřešena. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:55    Předmět: Citovat

Panda38 napsal(a):
Asi těžko někdo bude prodávat váhu s rozlišením 0,1 kg a přesností 0,5 kg...

Tak tím bych si tak jistej nebyl a u tý přesnosti bych klidně i smazal tu desetinnou čárku a furt bude mít přesnost do 5ti %. Což u šikmookejch výrobků je OK...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 0:20    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
.. tenhle model je jako jeden z mála jednobodový a tak by měla mít zaručenou reprodukovatelnost údaje. ...
Je to reálné? Mně to provedení připadá velmi zranitelné po mechanické stránce. Když se stoupne plnou vahou do rohu, tak dojde k silnému ohybovému páčení na středový píst nebo co tam je. Že by tam byly nějaké přesně vystružené součásti se mi nezdá(nesmí to mít velké tření, jinak by to ubíralo váhu). A pak, pokud člověk stoupne hodně nerovnoměrně (na okraj), opravdu se síla přenese jen svisle na čidlo? Nebude se rozkládat i do strany? Nevím, jestli je jednobodové měření (v reálném mechanickém světě vah kolem 2000Kč) výhra.

Teď jsem zkusil naši(čtyřbodovou) váhu a skutečně, pokud si stoupnu hodně nakřivo, ukazuje klidně o kilo jinak. Od toho tam jsou ty pásky pro "měření" tuku, aby člověk stál pokaždé zhruba stejně. Když se snažím pokaždé stát vzorně a stejně, tak je rozdíl do 0,1kg. Což je asi 0,12% z měřeného údaje.

Sledovat trendy hmotnosti je chvályhodné, ale rozdíl hmotnosti (0,1-0,2)kg udělá klidně momentální stav naplnění těla tekutinami a produkty vyměšování a trávení. Takže považuji investici do příliš drahé váhy za neopodstatněnou.

A kromě toho mi stačí nabrat mezi prsty kůži na břiše a hned vidím, že se to nelepší (metoda měření kožní řasy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1202
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 7:39    Předmět: Citovat

Já jsem se "uskromnil" a koupil digitální váhu v Lidlu se čtyřmi tenzometry v rozích. Nosnost 180kg, rozlišení 0,1kg cena 250kč. Nabídka v Lidlu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 15:04    Předmět: Citovat

Já jsem si zase koupil v Lidlu roku 2009 mp3 discman za sto osmdesát Kč, a byl celkem nespolehlivý. Váhu bych tam nekupoval, a skleněnou už vůbec ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 795
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 15:47    Předmět: Citovat

Jen pro doplnění:
Měření tuku se jmenuje měření bioimpedance, jak říká název je to měření impedance těla střídavým proudem, ideálně navíc na různých frekvencích v řádu jednotek až desítek kHz, ve čtyřelektrodovém provedení celkem přesné pro účely medicínské, nemůžete po tom chtít přesnost stolního multimetru, tady je 5% v pohodě.
Princip je: tuk nevodí, tekutina a svaly dobře, membrány buněk jsou "kondenzátory", dle frekvence a různých empirických vzorců se dojde k váze tuku v těle, ostatní se dopočítá z váhy a výšky.

Pro ty, co lační po podrobnostech:
http://espen.info/documents/BIA1.pdf
http://espen.info/documents/BIA2.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 18:58    Předmět: Citovat

Netušil jsem, že naše váha je tak strašně chytrá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 20:46    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
...ale tenhle model je jako jeden z mála jednobodový a tak by měla mít zaručenou reprodukovatelnost údaje...
Nevěřím, že je jednobodová. Ten prostřední sloupek je tam z designérských důvodů, aby to co nejmíň vypadalo jako poctivá váha. Tenzometry budou nakonec nejspíš u těch 4 nohou.

Já mám doma plechovou (Made in UK), která si na nic nehraje, a ať si na ni stoupnu jak chci, ukazuje furt to samé (rozlišení 0,2 kg). Používám ji hlavně na vážení zavazadel do letadla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 22:51    Předmět: Citovat

Jaký je to prosím model?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 30 2012, 23:18    Předmět: Citovat

Už ji mám přes 7 let, takže už se nedělá, a typ na ní není napsaný, jenom Salter Electronic...
Ale bude to předchůdce tohohle:
http://www.salterhousewares.com/salter_uk/catalogue/personal-scales/electronic-scales/streamline-electronic-scale.html
Koupeno v nějakém Datartu či Electroworldu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2012, 0:52    Předmět: Citovat

Díky. Vypadá rozumně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2012, 1:45    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
...ale tenhle model je jako jeden z mála jednobodový a tak by měla mít zaručenou reprodukovatelnost údaje...
Nevěřím, že je jednobodová. Ten prostřední sloupek je tam z designérských důvodů, aby to co nejmíň vypadalo jako poctivá váha. Tenzometry budou nakonec nejspíš u těch 4 nohou.
Kdo nevěří, ať tam běží Very Happy Už je doma, je skutečně jednobodová, žádné 4 tensometry u nohou, nohy jsou jen kovové profily s gumovými nožkami. Tensometry tam nikde nejsou, musí se skutečně zatížit sklo. Tlak na samotný podstavec nic nevyvolá. Sklo je dimenzováno na 300 kg, maximální provozní hmotnost je však 150 kg. Stoupat se může kam chce a jak chce, pořád to ukazuje stejně (na 50 g). Uvidíme jak v provozu, budou se na tom vážit 3 ženské. Smile Na obrázku to nevynikne, ale je to pěkný design. A je to solidně uděláno, hmotnost samotné váhy odhaduji tak 8kg, chromovaná ocel a sklo, žádný plast kromě displaye. Určitě solidnější, než plastovo-plechové konstrukce za pár stovek, které se pod vahou kroutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6026
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2012, 9:09    Předmět: Citovat

No jenom aby byly spokojené s tím, co bude ukazovat Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2012, 21:42    Předmět: Citovat

Keby nie, tak som videl inzerat na nejake chudnutie s velkym nadpisom "UPRAVA VAHY" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund