Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní váha
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 15:53    Předmět: Citovat

Říkal někdo že kůže a vlhkost nemá vliv? Měření velkou plochou a přes tělo se snaží měřit tuk v těle s co možná minimalizací vlivu kůže. Samozřejmě to vlhkost kůže ovlivní, ale snaží se vliv zmenšit. Je to metoda velmi přibližná, ale lepší není. Proto se koriguje statistickými tabulkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1202
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 15:54    Předmět: Citovat

Pokud by na každém chodidle byly dvě elektrody, tak si přece váha sama může změřit odpor kůže na jednotlivých chodidlech a ten odečte od odporu změřeného mezi chodidly. To bylo jen teoreticky, váhu o které se tu bavíte jsem ani neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 16:23    Předmět: Citovat

Některé lepší váhy jsou 4-elektrodové, aby kůži korigovaly. Ale běžné mívají jen 2 elektrody. ... některé mají 4 elektrody na nohy a 4 na ruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 17:16    Předmět: Citovat

Zdarec, často ve městě narazíte na kočičky s čímsi, co vypadá jako volant formule 1 s displejem uprostřed. A pronásledují vás z otázkou, jestli nechcete změřit podkožní tuk. Když souhlasíte, tak do toho přístroje naklepou váš věk, výšku a nechají vám to podržet v rukách. Pak vám něco řeknou o zdravotní přednášce a tak .. A ejhle ono je to Herbalife presentace. I já si myslím, že to měří elektrický odpor jednak mezi elektrodama na každé straně a mezi sebou. Pak se to mezi sebou porovná a vyhodí to nějaký numero. Podle mě je to ale k hovnu - kdoví, jestli to používají doktoři. Ublížit to nemůže, tak to nezakazují..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 17:41    Předmět: Citovat

Používá to Petr Havlíček při měření pomocí Bodystat, tak asi to něco řekne. S Cajthamlovou z toho vždy vyvodí rozsáhlé diagnózy. http://www.petrhavlicek.cz/net/index.php?option=com_content&view=article&id=70:bodystat&catid=41:diagnostika&Itemid=132
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 21:04    Předmět: Citovat

Aha.. Tak jsem si zagooglil a pan Petr Havlíček je Ing, z čehož vyplývá, že zdravotnictví nedělal. Mě osobně by zajímalo, co na tuto metodu řekne nejaký doktor..
Jinak jeho práci zhazovat nehodlám, neboť spousta lidí potřebuje, aby někdo sesbíral to, co se už delší dobu ví, a vhodně to dotyčnému vmetl do obličeje, aby ze sebou začal něco dělat.. A tyhle "udělátka" jsou na to ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 21:09    Předmět: Citovat

Ale Cajthamlová je doktorka a ta to také uznává ... i když ... "Vystudovala Fakultu Všeobecného lékařství – obor všeobecný terapeutický a poté se věnovala praxi v Státním ústavu národního zdraví a Cizineckému oddělení Nemocnice Na Homolce."

Ale asi to tak bude, že to je všechno jen nafouklá bublina pro lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9744
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 21:21    Předmět: Citovat

No mě jde právě jen o metodu měření podkožního tuku. Myslím si, že jen pomocí elektrického odporu je to blbost. Co to ukáže nějakýmu zedníkovy, co dělá celý život svoji práci a má stvrdlé ruce od cementu, či vápna..
nebo někomu jinému se potí ruce.. ?

Tady jsem něco našel o měření podkožního tuku i jinou metodou.
A jinak: máti má rotoped a ty řídítka maj taky ty elektrody a dokáže to tím zjistit tep srdce. Docela to i sedí. Akorát že místo té brzdy vzádu by měl být raději alternátor, ať se ta promarněná energie nějak využije Very Happy

http://www.ktv.zcu.cz/pages/kinantro/parch4.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 21:59    Předmět: Citovat

Mám vyhlídnutou tuhle váhu. Na měření tuku atd. rezignuji. Co na ní říkáte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:01    Předmět: Citovat

Osobně na ní říkám, že zbytečně vyhozený dva litry. Že bych potřeboval vědět na 50g přesně, kolik vážim to fakt ne Laughing
Jinak ale Soehnle bejvaly a snad ještě jsou dobrý váhy (jednu kuchyňskou mám taky)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:05    Předmět: Citovat

To je přece věc vkusu. Pokud se vám líbí, pak je to rozhodující.

Takže následující text je irelevantní: Na můj vkus je zbytečně drahá, vzhledem k tomu, že stejnou práci odvede i levnější model. Připadá mi zbytečně vysoká a ty nožky takové zranitelné. Taky se bude hůř čistit, má moc záhybů a skrz desku je vidět na špatně přístupná místa. Máme váhu v koupelně na zemi a binec se na ni docela chytá. Pak je výhoda hladký a jednoduchý tvar.

Máme několikrát levnější váhu, mnohem přízemnějšího designu -obyčejnou tmavou skleněnou desku. Ale co mi na ní dost vadí je spotřeba. Nějak moc často na můj vkus signalizuje slabé baterky. Napájí se 2 kusy CR2032. Dobíjím je, což jim prodlouží život, ale samozřejmě už nevydrží tolik, co nové.
Vlastně nevím, jak často se kdo na ní váží ale mám pocit, že za dva tři měsíce jsou nové baterky vybité.

Tak snad tento drahý značkový model napájený jedním článkem bude mít lepší výdrž.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:06    Předmět: Citovat

S digitálními váhami nemám žádné zkušenosti. Kdybych si kupoval novou, tak bych požadoval, aby nebyla skleněná!!! Ale taková se shání nesnadno. Ve většině elektroprodejen jsem viděl pouze skleněné modely. Proč?? Jsou studené a křehké.
Namátkou jsem našel ocelovou http://osobni-vahy.heureka.cz/soehnle-63539/
a plastovou http://osobni-vahy.heureka.cz/soehnle-64120/ Tyhle modely stojí za uvážení. Taky by bylo fajn, kdyby se daly provozovat na tužkové články a ne na knoflíkové. Vždyť se vůbec nejedná o nějak miniaturní spotřebiče...
(Mimochodem od května 2012 máme kuchyňskou váhu SOEHNLE 67079 Optica. Je výborná. Jede na tužkové články. http://kuchynske-vahy.heureka.cz/soehnle-67079/recenze/)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:26    Předmět: Citovat

Měli jsme váhu Sencor, s měřením tuku, docela levný typ (kolem 500,-). Výrobce udával přesnost 0,1 kg (zobrazovala desetiny), jenže - po čase jsme zjistili, že jednak ten údaj se lišil od jiných vah možná i o půl kila a hlavně - údaj byl nestabilní, při opakovaném vážení hodnota lítala i o několik desetin kg. Na podkladu (koberec, lino) to nezáviselo. Byl to plast. Někdy jsou levné věci šmejdy, záleží na štěstí jak se natrefí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:38    Předmět: Citovat

Nepleť si přesnost a rozlišení Wink
I když jsem to trochu vejš taky napsal blbě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Panda38



Založen: Nov 21, 2012
Příspěvky: 713
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2012, 23:42    Předmět: Citovat

Asi těžko někdo bude prodávat váhu s rozlišením 0,1 kg a přesností 0,5 kg. To by byla tak atrapa pro děti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund