Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Divné počty
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12525

PříspěvekZaslal: so prosinec 01 2012, 19:24    Předmět: Citovat

Jenže my neznáme motivace a záměry p. Henycha. Mohl to klidně udělat záměrně. Dobře napsaný zákon by takovému záměru mohl zabránit. Wink

p.s. ...a nejde jen o záměry p. Henycha. Napadnout takový zákon může prakticky kdokoliv a zmařit tak prestižní záležitost, jakou je volba prezidenta republiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02 2012, 13:55    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
Ale já bych to na zákon nesváděl. Jak vysvětlila bývalá úst. soudkyně Eliška Wagnerová, v právu platí to, že zákony není možno vykládat tak, aby se docházelo k absurdním závěrům, dokonce odporujícím přírodním zákonům. V dotyčném zákoně není nic psáno o sčítání ani o průměrování, je tam napsáno slovo ODPOVÍDÁ. Aplikace tohoto zákona byla svěřena někomu, o kom se předpokládalo že chápe smysl toho co dělá. Zrovna tak se předpokládalo že je gramotný a umí číst a má také alespoň základní právní vzdělání. V tom případě mu muselo být jasné, že je třeba výsledky ze vzorků extrapolovat na celý soubor a jiný výklad odporuje výše uvedenému principu. Pokud to nepochopil, je to jen jeho chyba a nemá na takovém postu co dělat. Jak to, že to pochopili jiní, ale zainteresované zodpovědné osoby ne? To je ta otázka. Další alarmující věc je, ze MV tento chybný postup avizovalo dopředu, ale nikdo nic nenamítal. Další otřesný příklad, jak je dnes šlendrián prorostlý až do nejvyšších pater.
Pod tohle se podepíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12525

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02 2012, 14:21    Předmět: Citovat

Já také zákon neobviňuji z chyby. Chyby se dopouští člověk. Jen by bylo dobré, aby zákonodárce formuloval zákon tak, aby k chybám nemohlo dojít. A to v tomto případě (a i v mnohých jiných - viz např. různé formulace jako "množství větší než malé") jistě formulovat šlo. Naopak předpokládat, že všichni soudci a právníci jsou dostatečně kvalifikovaní i k matematickým operacím, je poněkud idealistické. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6084
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02 2012, 15:09    Předmět: Citovat

piitr napsal(a):
mtajovsky napsal(a):
... mu muselo být jasné, že je třeba výsledky ze vzorků extrapolovat na celý soubor...
Pod tohle se podepíšu.

S termínem "extrapolovat" bych zacházel velmi opatrně.
I ta nejkonzervativnější extrapolace by např. u Bobo mohla vypadat takhle:
1. vzorek (změřeno): 7,66%
2. vzorek (změřeno): 11,49%
3. vzorek (extrapolace): 15,17%
4. vzorek: 18,69%
5. vzorek: 22,07%
6. vzorek: 25,31%
7. vzorek: 28,41%
Průměrná chybovost přes všech 7 vzorků: 18,40% což je velmi blízko oněch 19,153% vymozkovaných na vnitru a dávalo by to Bobo 45.852 započtených podpisů.

P.S. kdyby někomu vrtalo hlavou, jak jsem k takové (pomalejší než lineární) extrapolaci došel, tak jsem zvolil metodu: pravděpodobnost, že bude podpis uznán, je v n-tém vzorku 0.95847 x pravděpodobnost uznání ve vzorku n-1.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6084
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02 2012, 15:25    Předmět: Citovat

Někoho by mohlo napadnout - a co kdyby bylo pořadí vzorků opačné? To by se chybovost snižovala?
Ne - dopadlo by to úplně stejně. Ona totiž ta naměřená chybovost souvisí se skutečnou chybovostí jen velmi volně. Když se prověřovaly první vzorky, dohledávalo se pečlivě, na všechno bylo dost času a lidi byli svěží. Myslelo se, že chybovost bude mnohem menší a že se budou kontrolovat jen 1. vzorky.
Pak došlo i na druhé vzorky, tlačil čas, lidi už to s... (pardon, nebavilo) a tak se s tím nemazlili. Kromě toho základna pro detekci duplicit byla u druhého vzorku v pořadí 2x větší (o ten první vzorek).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2013, 22:52    Předmět: Citovat

Po shlédnutí pár prezidentských debat je mě skutečně líto, že nelze dát antihlas - a to skutečně Bobošíkové, protože co ta opakovaně předvedla, TO JE NEUVĚŘITELNÝ. Doufám, že skončí poslední, jinak budu mít pár dnů opravdu neklidný spaní.

Mimochodem, líbí se mě ty kategorický prohlášení "Ty chceš volit toho potetovanýho blbce?", aniž by ti lidi slyšeli a popřípadě i pochopili jedinou větu, co kdy prohlásil. "Jéžiš, on je profesor ?.....". Sami se tím řadí mezi blbce, žádný rozumný argument proti totiž nemají, jen papouškují, co kde slyšeli. A hloupí lidé bez vlastního názoru mě opravdu vadí, ti si opravdu zaslouží Bobo.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12525

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 9:38    Předmět: Citovat

Myslím, že žádný z těch devíti kandidátů není blbec a tedy ani paní Bobošíková. Díval jsem se na poslední (super-?)debatu, abych si ujasnil názor na každého kandidáta a pan Franz mě dost zklamal tím, jak se potýkal (spíše prohrával) s vlastní logikou a neudržel myšlenku. Paní Bobošíková vsadila všechno na nespokojenost voličů s ekonomickou situací svedenou na všechno možné a hlavně na EU, což ale nelze považovat za nepromyšlenou strategii, protože se tím dost zviditelňuje a to je při každé volbě žádoucí. Jejím nedostatkem je hlavně to, že nedokáže skrýt touhu po tomto "korýtku". Podobně na mne působil pan Sobotka, který se z celé té kampaně snaží tak nějak vykličkovat. Mezi osobnosti se řadí i paní Fischerová, která neměla s jasnými názory a logikou věcí problém. Opět jsem si musel konstatovat, že největšími osobnostmi voleb je pan Zeman a pan Fischer, přestože to nejsou moji kandidáti.
Jinak bych řekl, že si dokážu představit většinu kandidátů v roli prezidenta republiky, takže to s tím výběrem snad nebylo tak zlé. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 12 2013, 13:37    Předmět: Citovat

Mě p. Fischerová vyšla ve volební kalkulačce. V ní se ale moc nevyznám.

Prof. Franz se skutečně topí ve vlastních myšlenkách, má problém se vyjádřit atd. Jenže tito lidé se jednak velmi rychle učí (a často mají obrovskou propast mezi "umím" a "neumím", znám to na sobě, aniž bych se chtěl nějak srovnávat), jednak netrpí morální zkažeností a předsudky.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund