Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavé, moc podivné
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6529
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 0:01    Předmět: Zajímavé, moc podivné Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 8:04    Předmět: Citovat

Stát netratí nic, ale ještě na tom vydělává ušetřením peněz na řidičích. Ale měl by zavést povinné přezkušování řidičů (zdarma) každých 5 let a nejen nad 60 let, ale pro všechny. Pro ty z čerstvým řidičákem za 1 rok, za 2 roky a pak taky po 5 letech. Pro ty z povolání (nejlépe jen nad 3,5 tuny) každý rok a taky na náklady státu. Stát vůbec hodně ušetří na preventivních opatřeních a potom se tady děje to, co se prostě děje. Klidně ať si na všechny vjezdy na dálnice a výjezdy z dálnic dá kamery s automatama na měření rychlosti a rozesílá pokuty, ale pro všechny a to i pro cizince a vymáhá je dost razantně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 8:58    Předmět: Citovat

Stat zdarma nic nezavede. Pokud to nezaplati ti ktere bude zkouset, zaplati to vsichni prostrednictvim dani, tedy i ti kteri ridicak nemaji. Pokud to chces nekomu platit ty osobne je to jen tva volba, ale ja nevim proc bych mel nekomu na tohle prispivat.

Uvedom si, ze stat zadne jine penize nez ty ktere vybere od lidi, tedy i od tebe osobne nema.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2577

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 9:13    Předmět: Citovat

Zajímalo by mne, jak k té částce experti došli.
A k těm řidičákům - proč se musely hromadně měnit (kolik to asi stálo)? Nestačilo by, aby si je vyměnili jen ti co jezdí za hranice a ostatním co vyjedou dvakrát týdně do hyperqelby a na Dušičky se poveselit na hroby předků aby dál platily ty růžové (aspoň něco růžového by tu bylo)?
A když už se hromadně měnily, tak ta výměna mohla být spojena s nějakým školením, aby to mělo aspoň nějaký smysl.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 9:14    Předmět: Citovat

To jsou zase bláboly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 9:34    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Stat zdarma nic nezavede.

Ale jdi. Wink
Co takové volby ? Ty jsou samozřejmě zadara a nikdo tam nechodí. A že si pak stát vybere na lidech ? Koho to zajímá, lidi mají peněz jak sraček. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 9:35    Předmět: Citovat

Možná jsem divnej já, ale přijde mi, že když někdo něčí smrt přepočítává na peníze, je to lidská zrůda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 9:37    Předmět: Citovat

Ano, to je pravda. Náš stát je opravdu zrůdný, stačí to probírat od hlavy a jeden se začne i bát. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 10:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
...Co takové volby ? Ty jsou samozřejmě zadara...


Tak to se zase ku.va pleteš. Kdo myslíš, že ty volby financuje? A kde na to bere?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 10:52    Předmět: Citovat

To ze na tve vyplatni pasce nevidis kolonku "poplatek za volby" opravdu jeste neznamena ze jsou zadara. Naklady na volby do snemovny jsou +- miliarda. Pocet ekonomicky aktivnich obyvatel je 5000000. Pokud zanedbam vlivy aktivniho salda obchodni bilance apod. tak jsi za volby zaplatil dve stovky. Ve skutecnosti ovsem plati za volby vysoce prijmove skupiny vic, ti kteri plati nizke dane min.
Zde je namiste polozit si otazku, kdyz ja platim statu 15% ze svych prijmu ktere jsou ovsem 10x vyssi nez prijmy meho souseda, jestli nemam mit taky 10x vic hlasu ve volbach.

Je mi jasne ze za tuhle uvahu tu moc pochvaly nesklidim Smile, ale je patek a nemam momentalne nic lepsiho na praci nez vypisovat co me napadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 11:48    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Zde je namiste polozit si otazku, kdyz ja platim statu 15% ze svych prijmu ktere jsou ovsem 10x vyssi nez prijmy meho souseda, jestli nemam mit taky 10x vic hlasu ve volbach.
No, myšlenka je to zajímavá, ale podle mě nedobrá.

1) Ještě by to dávalo smysl, kdyby stát jen přerozděloval vybrané peníze. Když dám víc, měl bych víc rozhodovat. Jenže stát dělá i jiné věci - např. schvaluje zákony. A tam by měli mít slovo všichni stejné.

2) Je otázka, jak moc výše platu (a potažmo daní) vypovídá o skutečném příspěvku daného člověka. Dobrý příklad jsou naši poslanci a jiní vysocí vládní úředníci. Státu nedávají nic, jen přerozdělují. Ano, i taková práce je třeba, ale je jejich činnost opravdu tak namáhavá, aby ospravelnila ty vysoké platy? Není. Každý jiný ouřada dělá skoro totéž. Oni mají vyšší platy jen proto, že si o nich sami rozhodují. Je to spíš organizovaný zločin než ohodnocení lidské práce. Takže podle tohohle řídit váhu hlasu mi tedy nepřijde rozumné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19540
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 12:03    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
A k těm řidičákům - proč se musely hromadně měnit (kolik to asi stálo)? Nestačilo by, aby si je vyměnili jen ti co jezdí za hranice a ostatním co vyjedou dvakrát týdně do hyperqelby a na Dušičky se poveselit na hroby předků aby dál platily ty růžové (aspoň něco růžového by tu bylo)?
...

Pravda je, že po třetí povinné výměně mého řidičáku (první byla kvůli změně cifrplátu - po 20 stehách v obličeji jsem měl půl roku zákaz holení, chytli mě s bíbrem a esenbáky papír od doktora nezajímal, tak jsem si smeták nechal a vyměnil všechny papíry, druhá výměna kvůli změně státního znaku a přejmenování republiky a třetí údajně kvůli sjednocení s EU a neuznávání našich řidičáků v některých zemích - určitě pamatuješ, že se například do Itálie či Beneluxu musel vybavit mezinárodní řidičák, který se nikam do kapsy nevešel, protože měl formát A5), tedy po té třetí výměně řidičáku jsem tlumočil kolegovi z Bavor, když mu tady vykradli auto a koukal jsem: pořád jezdí na německý řidičák z roku 1966, na fotce vypadá jak čerstý maturant ze starých filmů, řidičák z šedozeleného kartónu... a ten řidičák platí pořád.
Jenže Bundesrepublik Deutschland se jmenuje pořád stejně a státní znak se od pětačtyřicátého také nezměnil.
Říkal, že o evropský řidičák nebude žádat, dokud mu tento budou kdekoli v Evropě uznávat. A zatím zjevně uznávají, protože má dceru v Anglii, syna v Norsku a jezdí za nimi.
Ale, jak povídám: změnil se název republiky, změnil se státní znak, za některé symboly na deskách či v podtisku se málem zavírá... neměnili jsme si je na vlastní žádost, ale na základě zákona nařizujícího ukončení platnosti dosavadních řidičáků. Přesto jsme část nákladů museli platit formou správního poplatku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2577

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 13:04    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
určitě pamatuješ, že se například do Itálie či Beneluxu musel vybavit mezinárodní řidičák,
Nepamatuji, já jsem spíš z těch co objíždějí hyperqelby a hroby předků - vyblbnul jsem se takhle: http://www.aecr.cz/sekretariat-stary/ODZPLST.HTM
Teď s sebou vozím bumážku A4, že jako kmet ještě udržím volant, aspoň tohle mohlo být zohledněné v tom novém řidičáku.
Je úsměvné (tedy jak pro koho), když ovčani musí obíhat ouřady a měnit doklady, když se chce nějaký radní zviditelnit a nechá přejmenovat ulici co oni od narození bydlí na havelskou.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 14:18    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...určitě pamatuješ, že se například do Itálie či Beneluxu musel vybavit mezinárodní řidičák...
Největší sranda je, že ten růžový rozkládací byl současně i mezinárodní. I ve Státech mi na něj před 15 lety půjčili auto, a to už byl jeden díl té skládačky upadlý.
Jenže pak se udivené pohledy orgánů vyskytovaly čím dál častěji, a než bych čekal až do stadia, kdy jim nebude stačit moje prohlášení "yes, it's my driving license", tak jsem vyměkkl a vyměnil ho za nový, bohužel už nemezinárodní Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petus



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 594
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá listopad 16 2012, 18:51    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Stát netratí nic, ale ještě na tom vydělává ušetřením peněz na řidičích. Ale měl by zavést povinné přezkušování řidičů (zdarma) každých 5 let a nejen nad 60 let, ale pro všechny. Pro ty z čerstvým řidičákem za 1 rok, za 2 roky a pak taky po 5 letech. Pro ty z povolání (nejlépe jen nad 3,5 tuny) každý rok a taky na náklady státu. Stát vůbec hodně ušetří na preventivních opatřeních a potom se tady děje to, co se prostě děje. Klidně ať si na všechny vjezdy na dálnice a výjezdy z dálnic dá kamery s automatama na měření rychlosti a rozesílá pokuty, ale pro všechny a to i pro cizince a vymáhá je dost razantně.


k čemu by to bylo? Naučí se teorii, pojede 5km s přezkušovatelem a zase si jezdí, tak jak obvykle...

_________________
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ Smile
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund