Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jakou koupit sušičku?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Matka_Tereza



Založen: Apr 21, 2017
Příspěvky: 117
Bydliště: Egerland

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 6:14    Předmět: Jakou koupit sušičku? Citovat

Zdravím všechny.
Jelikož právě stojím před rozhodnutím jakou vybrat sušičku, rozhodl jsem se otevřít nové téma.
Prosím tedy o rady, připomínky, názory a věcné poznámky.
Zatím je v užším výběru BOSCH WTX87MW0CS za cca 20kKč.

Děkuji 🙂

_________________
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 8:57    Předmět: Citovat

Kupoval jsem před vánocema AEG T8DBK68WC. Nedokážu ale posoudit protože ji používá výhradně přítulkyně a je se suškou nad míru spokojená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
renda15



Založen: Nov 05, 2005
Příspěvky: 631
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 9:14    Předmět: Citovat

Osobně bych preferoval klasiku bez tepelného čerpadla. Sice má větší spotřebu, ale v podstatě se na tom nemá co rozbít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 9:31    Předmět: Citovat

Neporadím akú kúpiť, ale akú nekúp. Máme Gorenje D2A83IL, suší, ale je hlučnejšia ako miešačka na betón. Tak za mňa sleduj hlavne hlučnosť. Tepelné čerpadlo je vzhľadom na spotrebu a že sušička suší niekoľko krát za deň, samozrejmosťou. Možno som len rozmaznaný zo ZEN práčky, pri ktorej keď perie, môžu aj dojčatá spať. Plus je pripojenie na odpad vody, netreba vylievať nádržku. Má druhý filter pred výmenníkom, tak sa tak rýchlo nezabije chumáčmi z prádla. Ináč za mňa je tento spotrebič veľké plus v domácnosti. Akurát je potreba si kupovať oblečenie o jednu veľkosť väčšiu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 11:48    Předmět: Citovat

Je dobré si před nákupem ověřit, kam tu sušičku chcete dát. My jsme si jednu koupili a dali do kumbálu co tam dáváme věci které nepotřebujeme mít denně při ruce (elektrická zásuvka tam byla, vodu a odpad to nepotřebuje) a jen tak tak, že prošla dveřma, centimetr navíc už by byl problém.
_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 12:01    Předmět: Citovat

Asi bych se vyhnul sušičkám AEG s tepelným čerpadlem. U několika už jsem měl únik chladiva, dost v nich odcházejí zdroje elektroniky a pak často vypisují nějaké chybové hlášky, většinou nahodile. Bosch/Siemens na úniky tolik netrpí a přijdou mi spolehlivější. Také bych se vyhnul zn. Candy, kde jsou úniky ještě častější než u AEG a kvalita velice mizerná. Jak je na tom Beko, to vůbec netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 13:19    Předmět: Citovat

asi je to taky od toho jak se k tomu přístroji člověk chová. Já osobně naopak preferuji sušky od AEG s únikem chladiva jsem se zatím setkal jen jednou, většinou přestanou sušit, že se jim zanese kondenzátor, ale novější typy už mají o něco lépe vyřešené filtry. Ano elektronika má nějaké mouchy,ale v tom objemu to není tak zlé. Bosch má problém , že mu praskají bubny, ale prý už je to o něco lepší a mají propracovanější samočištění kondenzátoru. LG má obecně problémy s elektronikou. Whirlpool ne zrovna dobře suší, ale to je obecně problém sušek s čerpadlem pokud jsou v chladnější místnosti. Ale názor máme každý svůj a své zkušenosti. O mnoho autech se říká, že by si je člověk nekoupil a přesto jezdí okol nás a jsou lidé kteří si je chválí a tak je to se vším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 13:43    Předmět: Citovat

Já mám AEG s invertor motorem. To je hlavně pro SANDAL.
po 4 rocích se ozýval hluk jako přidřené ložisko. Na vině byl motor. Výměna zdarma v rámci prodloužené záruky. Prý v tom motoru nejsou na vině ložiska, ale asi částečně prasklý rotor.
Mám typ T8DBG47WC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlafig



Založen: May 28, 2019
Příspěvky: 210

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 14:11    Předmět: Citovat

Tak myslím, že únik chladiva nebo odchod zdroje elektroniky člověk svým chováním ke spotřebiči moc neovlivní. O roztrženém bubnu u sušiček Bosch jsem také slyšel, ale nikdy jsem to neviděl a nechápu ani, jak se to může stát. Čištění kondenzátoru u sušiček s tepelným čerpadlem je obecně porod. Bosch/Siemens mají sice samočistící kondenzátor zkondensovanou vodou ze šuplíku, ale moc to nefunguje. Pro vyčištění je třeba vyříznout kus plastu zepředu před kondenzátorem a pak namísto něj našroubovat servisní víčko, které originál stojí cca 900,- Kč nebo tam něco podobného nabastlit. To je dost velká nevýhoda, na kterou jsem při chválení Bosche tak trochu zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dremarcus



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 232
Bydliště: Okres F-M

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 16:52    Předmět: Citovat

Koupili sme domů Beko, má tepelko a hlučnost nízká. Mám ji v koupelně. 10let je na motor. Za mě spokojenost nejvyšší. Mám na opravu AEG bez tepelka a po cca 8 rocích žádná chyba. Až teď praskl řemen. Opravím a půjde dál. Večer dodám označení Beka

Beko DPY7405XHW3

_________________
Dremarcus


Naposledy upravil Dremarcus dne čt leden 07 2021, 8:01, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 17:10    Předmět: Citovat

Máme Bosche WTR85V00CS, je to na 7 kg a hrozně rád u ní spím, to hučení je uspávací. Blbý je, že jak dosusi, tak v intervalu cca 5minut prohodí prádlo a to mě už začne budit. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 19:50    Předmět: Citovat

Já kupoval AEG T8DBG68SC, manža je s ní absolutně spokojena, cena 18.000, 3.000 Kč byla vratka od AEG, 5 let záruka na komplet, 10 let na motor.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 21:21    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Já mám AEG s invertor motorem. To je hlavně pro SANDAL.
po 4 rocích se ozýval hluk jako přidřené ložisko. Na vině byl motor. Výměna zdarma v rámci prodloužené záruky. Prý v tom motoru nejsou na vině ložiska, ale asi částečně prasklý rotor.
Mám typ T8DBG47WC

Prodlouženou záruku jsem neplatil ale koukal jsem že motor stojí 1700,- To kdyžtak přežiju Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 21:33    Předmět: Citovat

Já jsem tu záruku taky neplatil. Bylo to na 10 let jen s podmínkou registrace. Nakonec i práci platilo AEG. Servisák (šikovnej borec) říkal, že motor stojí cca 2,5k. Prý ty měněné motory museli posílat zpět do AEG.I ten servis šel přes jejich centrálu. Ta pak poslal poždavek na nejbližší servisní středisko (pořád naštěstí u nás).
Výměna motoru cca 3/4 hodiny pohodovyho tempa. Jen musel sundat i zadní dek a vytáhnout vrtuli.

Nebýt tam prodloužená záruka, rozdělal bych si ji i já Smile Mám ji sice 4 roky, ale nasušeno zase tak moc neměla. Přes jaro/léto a slunečný podzim je prádlo většinou venku.. Naštěstí servisák dojel a prohodil mi to na bytě.

Když sem se ptal, co by si vybral za značku on, říkal že stejně by skončil u AEG..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2490
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 22:42    Předmět: Citovat

AEG mam susicku aj pracku, teraz bolo presne 2 roky, zatial pohoda, manzelka si chvali. Je to typ uz s tepelkom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund