Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY KV29X5, chassis FE-1, 2xblik, poté čtyřikrát
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2012, 22:09    Předmět: Citovat

Máš tam dost nesrovnalostí a obávám se, že vyhodíš prachy za VN-tr. zbytečně:

1. Nenapsal jsi model telky celý (u toho "koktavého" mně to nepřekvapuje - ten ho většinou nenapíše vůbec a pokud, tak až z donucení Shocked Cry ). Tys ho asi jen opapouškoval.
Pokud je to tedy model KV-29X5K - to "K"-čko totiž označuje destinaci (zemi, oblast), kde bude telka provozována a taky další č. šasi:
citace:
KV-29X5K RM-883 OIRT SCC-Q03A-A

KV-29X5K = to by měl být celý název modelu telky,
RM-883 - typ dálkáče (pro řešení závady nepodstatné - je pro všechny verze stejný),
OIRT - ta destinace,
SCC-Q03A-A - další č. šasi!

vmucha napsal(a):
TV Sony KV-29X5 šasi TU101 je osazeno ...

2. Z tohoto je jasné, že to "šasi TU101" je totální kok*tina - je to poziční číslo tuneru - viz tady a na schéma.
Správné označení šasi je FE1, tak jak je uvedeno v zadání vlákna (nenajdeš ho však nikde v telce natištěné !!!). Zato bys tam mohl najít natištěné "další č. šasi: SCC-Q03A-A" (pro jednotlivé destinace je odlišné!). Z té ruské fotky ho nevyčtu (malé rozlišení), anebo taky může být natištěno z opačné strany - Nevím

vmucha napsal(a):
... je osazeno VN trafem NX-1681, které již není k sehnání. Prý je možné toto trafo nahradit typem HR8520.

3. V sm je toto trafo charakterizováno takto:
citace:
T511 * 1-453-265-11 FBT ASSY, NX-1681/U2B4

Píšeš: "Prý je možné toto trafo nahradit typem HR8520."
Tady to sice píšou taky, ale já o tom vůbec nejsem přesvědčený (ostatně píšeš, že zapojení ti nesedí!).
TS NOVA zase uvádí HR 8638 - "taxi" vyber Surprised
Spíše bych věřil tomuto HR 8372 - porovnej to se skutečností!
A stejně bych s nakupováním (jakéhokoliv) nespěchal - nejprve nechat prověřit (testerem) to stávající - vůbec nejsem přesvědčený, že bude vadné (asi tam bude jiná "krpa") Rolling Eyes

P.S.
Info jsem čerpal a citoval z tohoto servismanuálu.
Přestože je pouze jeden (pro všechny destinace), tak jsem ty rozdíly (které se týkají tvé telky) uvedl.

P.S.S.
vmucha napsal(a):
... Mám podezření na vadné VN trafo. Může z vás někdo poradit jak se pozná vadné VN trafo nebo ...

... Pořád ale nevím jak bezpečně zjistit, že VN trafo je skutečně vadné a přetěžuje celý obvod KSŘ.

Ne na všechny závady, ale na mezizávitový zkrat se dá VN-tr. ověřit za pomoci jakéhokoliv (třeba i Č/B), zato funkčního tvp.
Ostatně 100%ně neodhalí všechny možné (i nemožné) závady ani tester Shocked Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 13:15    Předmět: Citovat

Bohužel ti , vmucho , trhlý valašský barevný karatel (dále budu používat TVBK) , moc nepomohl . Jelikož jsi penzista , tak by jsi mohl k poči na déle zasednout a postupně si pročíst více temat . Já to dělám nyní tak , že si dám něco (součástku , šasí , jiný prvek ) vyhledat , vytisknu a postupně pročítám . Třeba příklad motal jsem se nyní v šasí 11AK19 . Odkazů je tam plácnu 35 ( mimo pro TVBK nepodstatné ) , ale jen asi u pěti je popsáno reálné napravení . Zrovnatak je pro mne jedno v které TV se šasí nachází a ještě zvláště není-li žádné schema úplně platné (mimo pro TVBK ) , ale typ závady . No a někde jsem se takhle dočetl , že to tvoje trafo vymontuješ a navineš např. 2 závity lankem a tím samým lankem uděláš dva závity na tom funkčním trafu a zapneš . Tím vlastně přenášíš energii mezi trafy . Zdravé trafo prý funkci funkčního neovlivní . Pozor na tom zkoušeném trafu naskočí napětí !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yesper26



Založen: May 19, 2012
Příspěvky: 1051
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 13:17    Předmět: Citovat

Tak tuto telku som kedysi riesil, dala zabrat. Odporucam dat do RKS original trandy, s neorigos som mal zlu korekciu, treba poriadne skontrolovat aj SMD trandy zo spodu na DPS- mne to tusim blikalo 8x, chyba v gama ray take nieco-vadne 2smd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 13:19    Předmět: Citovat

Vidíš , já tam napral co bylo po ruce a jede to .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yesper26



Založen: May 19, 2012
Příspěvky: 1051
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 08 2012, 16:29    Předmět: Citovat

Hmmm, ja ked som tam dal nie original trandy, tak som malu zlu korekciu, s origos vse ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2012, 11:41    Předmět: Citovat

Děkuji za všechny podnětné reakce k mému problému se SONY-29X5.
Chtěl bych na ně postupně reagovat.
Toto vlákno jsem nazakládal, jen jsem se k němu připojil, neboť synův TV trpěl stejnou poruchou.
Panu Honzovi Kokůńovi děkuji za jeho reakci, která rozpoutala tuto diskusi. V jeho příspěvku jsou uvvedeny veškeré podklady k danému typu. Stačí jen otevřít označené soubory.Jsem rád, že mě utvrdil v názoru neukvapovat se s nákupem VN trafa. Píše, že bude někde jiná "krpa" To bylo dobře a potřeboval bych hlavně poradit jak tu "krpu" najít. V napětích to nebude, zůstávají asi kmitočty a jejích průběhy.

Pro pana BOBOBO - vaše vlákno založené k tomuto typu mě zlákalo k tomu, že jsem pustil do opravy tohoto TV. Porucha byla KSŘ - Q533 byl proražený a C508 má 0,9mF (má být 1mF) Po zapnutí s novým KSŘ byl asi po 20 vteřinách Q533 v čudu. Tady začíná můj nový příběh. Zkoušení vadného VN trafa přes druhý TV je asi možné, ale vyžaduje demontáž trafa. Řešení má asi logiku - závit na krátko zátíží dobré trafo.

Pro pana Yesper26. To víte, že bych použil orginální typu tranzistoru. Původní typ 2SD2539 v celém Brně neseženete. Myslíte, že tranzistor S2055N na místě KSŘ je naprosto nevhodný. Jinak s vámi souhlasím, že TV je hodně komplikovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2012, 12:06    Předmět: Citovat

Ty tranzistory se dají použít i BU 2520DX nebo BU 508D - vyzkoušeno. Zaměř se hlavně na buzení toho tranzistoru, bývají tam studené spoje. Pořádně prohlídnout a propájet!! Ale přístup jako k penězům. Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2012, 22:26    Předmět: Citovat

vmucha napsal(a):
... Píše, že bude někde jiná "krpa" To bylo dobře a potřeboval bych hlavně poradit jak tu "krpu" najít. V napětích to nebude, zůstávají asi kmitočty a jejích průběhy.
...
Původní typ 2SD2539 v celém Brně neseženete. ...

Taky bych se přikláněl k těm studentům ...

Většina z nás nakupuje v AME: 2SD2539 - skladem 13ks Shocked Rolling Eyes
2SD2539 - All Transistors Data Sheet. Parameters and Characteristics. Transistor Database. Cross Reference Search
2SD2539 a jeho ekvivalenty

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2012, 9:48    Předmět: Citovat

Vmucho , zde si , stejně postižení , tykáme . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2012, 19:35    Předmět: Citovat

Tak fajn - při tykání se rychleji komunikuje. Dnes jsem trochu pokračoval v hledání závady. Osadil jsem nový Q533 - KSŘ - S2055N. Na radu Kokůna jsem dal místo odporu R572 žárovku 75W. Nevím jestli to nebude mít vliv na chování tranzistoru Q571. (jeho funkci jsem nezkoumal) Odpor žárovky za studena je 45 Ohmů.
Jinak jsem zjistil přechodový odpor na sekundáru budícího trafa pro Q533. Při pohybu trafa kolísala hodnota odporu na bázi Q533. (1 až 40 Ohmů)
Tranzistor Q533 zatím drží.
Dotaz: jaký má být kmitočet koncového stupně řádkového rozkladu Q533.
Chtěl bych místo žárovky 75W dát žárovku 150W a tím víc zatížit koncový stupeň. Můžu si to dovolit?
Díky a Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2012, 20:07    Předmět: Citovat

Na ty studeňáky jsem upozorňoval Wink . Kmitočet je 15 625 Hz. Manuál máš? Tam jsou i průběhy. To trafo bude nakonec OK.Píšeš, že tranzistor drží. Tak to zapni bez žárovky, mělo by to frčet. Hlavně ještě pořádně prohlídni ty studenty ať jich tam není ještě víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 18:08    Předmět: Citovat

Zdravím všechny. Zatím jsem neměl tu odvahu a vyřadit žárovku 75W, která je zapojena místo odporu R572. Při zapnutí televizoru žárovka jen blikne a dále nesvítí i když napětí v obvodu zůstáva 135V. Mám dojem, že odpor žárovky - asi 45 Ohmů ovlivňuje funkci tranzistoru Q571, který je asi jedna s dalších ochran. Při zapojení žárovky místo KSŘ žárovka svítí trvale, což značí že zdrojová část je v pořádku. Nebylo vhodnější zapojení žárovky místo tlumivky L571? Trazistor KSŘ - Q533 nekmitá a ani jeho buzení. Prosim o váš názor. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 19:44    Předmět: Citovat

vmucha napsal(a):
... Při zapnutí televizoru žárovka jen blikne a dále nesvítí i když napětí v obvodu zůstáva 135V. ... Trazistor KSŘ - Q533 nekmitá a ani jeho buzení.

I pro mně je tento tvp příliš komplikovaný a nikdy jsem ho nespravoval.
Ale toto, co píšeš, má logiku.
Tak jako u většiny tvp, tak i u tohoto vyšle signálový procesor (tady: IC301-CXA2060AS) - několik bud. impulzů HD (HDrive) ze svého pinu 19 a pokud nedostane nazpět "odezvu", tj. imp. HP (HProtect) na pin 18, tak zastaví "dodávku" bud. impulzů HD.
Zpětnovazební imp. HP se vytváří na kond. děliči C543+C548 a C553 ze zpětnoběhových impulzů (na K Q533) a přivádí se na ten pin 18.
Tzn., že těch několik bud. impulzů tam máš (to je to bliknutí žárovky), ale zřejmě nepřijde "odezva" na pin 19 a pokus o rozběh ŘKS skončil (Trazistor KSŘ - Q533 nekmitá a ani jeho buzení.).
Proč je tomu tak? Buďto je (díky žárovce) ten zdroj +B natolik měkký, že ŘKS vypadne z činnosti, anebo tam skutečně chybí ta "odezva". Pak prověřit ten kond. dělič C543+C548 a C553 a vše co je "po cestě" toho imp. HP (hlavně asi zenerku D573-MTZJ4,7B).

Asi by to dovedl lépe popsat a také odvodit f-ci trandu Q571 (a taky Q574) Jarda masar.
Taky to "přesunutí" žárovky namísto L571 - Nevím

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 20:45    Předmět: Citovat

No podle mně s tou žárovkou budeš bádat ještě po konci světa Laughing . Vyndej ji a normálně to zapni. Pokud se to nerozjede tak tě to bude stát pouze jeden tranzistor a pak můžeš laborovat. S žárovkou to asi nepojede. Ale je fakt, že jsem to s ní nikdy nezkoušel a ani nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2012, 23:26    Předmět: Citovat

Alebo ešte skús silnejšiu žiarovku, napr. 200W. Potom to budeš musieť risknúť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund