Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SONY KV29X5, chassis FE-1, 2xblik, poté čtyřikrát
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 6:37    Předmět: SONY KV29X5, chassis FE-1, 2xblik, poté čtyřikrát Citovat

Zdravím přispívající . Blíží se Vánoce a tak se ze sklepů stěhují záložní TV . Známý mi donesl výše zmíněný kousek . Blikala si dvakrát . Šasi FE-1 . Zjištěn vadný Q533 2SD2539 . Jelikož už do podobných součástek nemíním investovat , tak jsem prohrabal šuplík no a vybral jsem 2SC4916 . Parametry nemlich ty samé . Zapnul jsem , tento stroj přes žárovku nejde , a TV naběhla . Měl jsem pocit z OSD , že obraz horizontálně rychle kmitá a TV znovu vypadla . Pro změnu se rozblikala čtyřikrát . Při kontrole elytů kolem vertikálu jsem našel C508 bez kapacity . Po výměně celý večer TV šlapala , chladič trandu KŘS neměl více než 40°C . Při zastrčeném scartu na prázdném "kanále" je OSD trochu střapaté . Při zasynchronizovaném obraze ne , jest to normál ? Má cenu se zabývat červenými předobrysy u bílé se starou obrazárnou ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
biker77



Založen: Feb 20, 2011
Příspěvky: 216
Bydliště: Rakovník

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 7:47    Předmět: Citovat

Střapaté OSD bez signálu je normální. U obrazovky bych prohodil přímo na patici mezi sebou R a třeba B ohledně zjištění zda není chyba v RGB zesilovači anebo jednoduše lehce přidat Ug2.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 16:38    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
... Zjištěn vadný Q533 2SD2539 . ...

A příčinu neřešíš?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 17:52    Předmět: Citovat

Předpokládám , že to vzal ssebou ten snímek . A jelikož trand nehřeje a vytáhl jsem kýbl prachu , tak další nehledám . A kdyby to bylo trafo , no tak co ? Ty si myslíš , že by ho dnes někdo platil ? Už druhý den telka jede se studeným trandem , vskutku za pivo více řešit nebudu . Very Happy A Bohužel tam mám podobné krámy ještě dva a to souseda asi dost s...u , protože to už bude rok , co mi ji dal na opravu . Kam bych se honil , servisák mu řekl , že to bude moc drahé . Nyní pro sebe na barák dodělávám svářečku a to je důležitější . Stále si říkej , dělá to pro legraci .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 18:09    Předmět: Citovat

Žádný snímek, ani prach a asi ani trafo.
Přestože nehřeje, zřejmě můžeš chystat další trand.
A jestliže to sousedovi po páru dnech odejde, roznese tě na kopytech ...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 18:42    Předmět: Citovat

Zdravím a moc děkuji za toto téma. Mám na stole ve své amater. dílně tentýž přístroj (MOŽNÁ) již opravený - měl ronvěž proražený Q533 - 2SD2539. Tento jsem nahradil S2055N. TV byl strašně zaneřáděn, což mohla být příčina poruchy, ale nemusela. Nyní bych chtěl TV zapnout do sítě přes žárovku (100W) a pokračovat v kontrole. Ve vašem příspěvku však uvádíte, že tento přístroj přes žárovku nejde. Mohl byste prosím uvést proč nejde takto zapnout sítě.
Jak mám postupovat při zkoušce funkčnosti toho TV a omezit možnost poškození nového tranzistoru. Děkuji za váš názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út listopad 06 2012, 21:58    Předmět: Citovat

Prostě jsem to zkusil , nwm proč ne ty , ale došlo k cyklování a tak jsem to šoupl natvrdo . Prostě něco riskni . Pro kokuna , chce šetřit , tak šetří , sám jsem ho směroval na servis , ale Tobě to prostě nedojde . Nemám dost času na své věci , natož na cizí . Celý dnešní den šla , byla několikrát zapnuta a OK . Zítra jede do pryč , bedna velká ... Mne osobně by spíš zajímal ten Philips , popis podobného chování jsem zde ještě nenašel .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: út listopad 20 2012, 21:58    Předmět: Citovat

Volám SOS. Přístroj jsem podle doporučení zapnul. Bohužel porucha pokračuje přesně, tak jak je uvedeno v úvodu tohoto vlákna pro Sony KV-29X5. Po zapnutí dálkovým ovladačem přístroj jako by chtěl naskočit, asi na 2 vteřiny zašumí zvuk v reproduktorech, ale obrazovka vůbec nic. Následně zapracují automatické ochrany zdroje a je klid. Po dalších několika vteřinách začne blikat sig. dioda - 4x blikne což značí poruchu č. 4. - No vertical sync. V úvodu tohot vlákna je napsáno, že závada byla ve ztrátě kapacity C508 - 1mF. Tak jsem tento elyt přeměřil, ale v mém případě měl 0,9mF což si myslím že je v toleranci, tak zůstal v zapojení.
Prosím někoho, kdo má zkušenosti s tímto přístrojem, kde začít s hledáním závady. Kontrola obvodů napětím není možná, neboť ochrana zdroje pracuje spolehlivě.
Původně proražený tranzistor Q 533 typ 2SD2539 byl nahražen typem S2055N a je stále v pořádku. Myslíte, že tato výměna nebyla dobrou volbou a vertikál z tohoto důvodu není funkční.
Prosím o nějaký impulz, kde začít něco kontrolovat a měřit.
Jinak budu muset synovi sdělit, že to opravit neumím a ať si koupí nový TV. Děkuji předem za reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: ne listopad 25 2012, 23:24    Předmět: Citovat

Nikdo radou nereagoval, tak jsem se do hledání závady pustil podle dokumentace. Nefukčnost vertikálu byla způsobena asi špatným nasazením konektu pro vychylovací cívky. Ale ouha. Po zapnutí TV dálkovým ovladačem, byl TV asi 15 vteřin možná částečně funkční, na obrazovce se objevily písmena menu a dost. Tranzistor Q533 (S2055N) se ohřál a následně totáně odešel. Po vyjmutí Q533 jsem pro další zkoušky dal mezi C a E 40W žárovku. Všechny obvody, které lze kontrolovat stejnosměrným napětím (135V; 9V; 5V) se zdají být v pořádku a průchozí. Pochopitelně napětí získávaná z VN trafa kontrolvána být nemohou. Zde jsem provedl jen kontrolu obvodů, které se se jeví rovněž v pořádku. Chci koupit nový S2055N a tento ochránit proti nadproudu 40W žárovkou zapojenou do kolektoru a +B - 135V DC. Mám podezření na vadné VN trafo. Může z vás někdo poradit jak se pozná vadné VN trafo nebo co může způsobit takové přetížení KSŘ. TV Sony KV-29X5 šasi TU101 je osazeno VN trafem NX-1681, které již není k sehnání. Prý je možné toto trafo nahradit typem HR8520.
Další dotaz - může přetížení VN trafa způsobit IC501 - STV9379 pro řízení vertikálu, který je napájen z VN trafa? Děkuji předem za odpověď. Stačí naznačit směr hledání závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po listopad 26 2012, 1:29    Předmět: Citovat

Trafo lze spolehlivě změřit přístrojem pro to určeným od HR Diemen. Ale ten asi nemáš Cry . Ale pokud je zdroj OK a ostatní obvody taky, tak může být vadné. Otázka je, jak je na tom po tom tvém experimentu vertikál. Ta žárovka se zapojuje jinam! Místo KSŘ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: út listopad 27 2012, 22:29    Předmět: Citovat

Díky za názor. Zaměřím se na VN trafo, pak bude možné kontrolovat vertikál - STV9379. Bohužel VN trafo typ HR8520 není totožné s typem původním NX-1681, které je osazeno ve spojové desce. Vinutí sice souhlasí, ale pouze dva vývody odpovídají plošným spojům na základní desce. Dalších 10 vývodů trafa je jinak rozmístěných a bylo by nutné upravovat plošné spoje. Je toto řešení možné a vůbec proveditelné?
Jak se tento problém, při náhradě VN trafa daří řešit zkušeným odborníkům? Děkuji za vaše názory a zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2012, 21:26    Předmět: Citovat

Po pečlivějším prohlédnutí plošného spoje základní desky a s porovnáním dokumentace od nového VN trafa jsem zjistil, půjde osadit do desky po vyjmutí stávajícího trafa. Číslování vývodů sice až tak nesouhlasí, ale funkce vinutí jsou shodná. Neznám ale zatím rozměrový výkres trafa. Doufám, že rozměry budou obdobné s původním typem. Stávající typ je NX-1681 a nový typ který hodlám objednat je HR8520. Pořád ale nevím jak bezpečně zjistit, že VN trafo je skutečně vadné a přetěžuje celý obvod KSŘ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2012, 17:19    Předmět: Citovat

Znovu se vracím k tomu pro mne nešťasnému SONY KV-29X5. V hledání závady jsem přes velké úsilí nijak nepokročil. Jako penzista mám ale dostatek času na moji zábavu. Chtěl bych provést zkoušku pod napětím se zapojeným KSŘ (S2055N) a pokud možno nezničit koncový stupeň. Mám však dotaz - kam je vhodnější zapojit ochranou 40W/230V žárovku:
1.) mezi +B 135V a svorku 3 na přívodu do trafa VN
2.) mezi svorku 1 VN trafa (výstup na vychylovačky) a na kolektor tranzistoru KSŘ (S2055N)
Ve druhém případě může být žárovka napájena podstatně vyšším napětím.
Pokud bude někdo z vás tak hodný, stačí napsat varianta č. 1 nebo č.2.
Děkuji a byl bych vděčen i za jiné podněty vedoucí k vytouženému cíli nebo konci televizoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2012, 17:57    Předmět: Citovat

Arrow varianta č. 1 (např. namísto R572).
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vmucha



Založen: Sep 17, 2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Tvarožná

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07 2012, 9:47    Předmět: Citovat

Díky za radu. O víkendu to provedu a dám zprávu. Doufám, že se podaří odhalit závadu timto poloprovozem. Při měření bez zapojeného KSŘ- S2055N (nahrazeno žárovkou) tedy stejnosměrným proudem je +135V tam, kde má podle schema být. Podezření mám na VN trafo.
Ještě jednou děkuji za reakci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund