Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Genius SP-HF1255A, jaký obvod koncového zesilovače?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2013, 20:44    Předmět: Citovat

Nemáte náhodou niekto zmeranú charku tých Genius-iek? Samotnú bedňu, bez vlastného zosilňovača. A ak by niekto mal aspoň odhad, ako asi vyzerá krivka týchto. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út leden 08 2013, 0:02    Předmět: Citovat

Ospravedlňujem sa, ešte som zabudol jedno upresnenie. Ja opravujem model SP-HF1800A. Do tohto vlákna ma priviedol IO STA540SA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2013, 10:30    Předmět: Citovat

Chcem vymeniť výškač. Aký výkon mám uvažovať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 11 2013, 14:56    Předmět: Citovat

Dovolený příkon výškáče není do značné míry podstatný. Podstatnější jsou jiné vlastnosti. Spíš se zajímej o to na jaké frekvenci a jak strmě je dělený. To ti napoví. Citlivost taktéž do značné míry pro tebe není až tak podstatná (dá se zatlumit) pokud nebude nižší než citlivost zbytku (což v tomto případě nejspíš nebude).

Co výměnou výškáčů vlastně sleduješ? Odpálil si je nebo tím chceš bedny nějak vylepšovat?

Chára není všechno a tudíž zrovna u těch Geniusů nemá cenu se s ní nějak moc zabývat protože tam je blbě všechno ostatní. Aby to bylo co k čemu muselo by se na to jít jinak.


LA4705 jsem nikdy nestavěl, pokud jsem se s ním setkal někde ve spotřebce tak si na jeho projev nepamatuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá leden 11 2013, 23:04    Předmět: Citovat

Výškač je premačknutý a jeho zvuk a rovnako i toho zdravého, mi pripadá agresívny a "ohraničený". Skúšal som iný výškač a bolo to o inom. Ale nevošiel na hĺbku, musel by som podložiť uchytenie. I to je možnosť. Pokusne som objednal tento, ešte som ho nevyskúšal. A dodatočne mi napadlo, či sa pri "osolení" neporučí. Takže chcem vylepšovať. Chcelo by to vymeniť i streďáky, ten zvuk je "plechový" či ako by som to označil. Basy budiž.
Myslíš, že tieto reprá sú zozadu zapúzdrené, alebo by som ich musel prikryť?
IO som objednal TDA7375. Rozhodol som sa do toho nerýpať. Tie bedne za to ani nestoja. Zbuchnem a hrá. V aute stačí, prečo nie tu.

Navrhni tuning. Ako pozerám na osadenie basáka, je osadený zvonka a otvor má tvar valca. To má vplyv na prúdenie vzduchu. Možno by nebolo od veci z toho valca vyfrézovať kužeľ. Akurát neviem, ako to uskutočniť.
Ďalšie, čo sa mi nezdá, je trafák i chladič rovno za basákom. Iste dochádza k tlmeniu. Možno predsa urobím externý zosík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2013, 0:42    Předmět: Citovat

Jak mám navrhnout tunning když vůbec nevím co v tom původním je, jak je to mechanicky řešené atd? Já jen vím že to první cos objednal není výškáč ale jen jakási "univerzální" legrace bez jakékoliv podobnosti s výškáčem. To druhé je ARZ3608 od TVM pod jiným označením (viz odkaz). Ano má uzavřený koš. Je to celkem prima reprák, vyráběla ho kdysi už i Tesla a docela se povedl, ale musí se s ním umět zacházet. Potřebuje k sobě nějaký malý svižný basáček (4" nebo 5,25", možno i hodně dobrý 6,5"), dosáhne na prakticky libovolný rozumný výškáč, ale vyžaduje k sobě také adekvátní výhybku. Bez té kvalitně hrát prostě nebude. Nechceš se na to třeba vykašlat a podívat se po nějakém odladěném projektu? Nemusí to být žádný hájend, ale aby to dávalo alespoň nějaký smysl.

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=81&catit=154&catg=4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2013, 17:11    Předmět: Citovat

S tým prťavýškačom som sa oblial. Nielenže je len na 2W a pôvodný je 5W, ale po pripojení cez ten istý bipolár hrá subj. veľmi podobne.
Ten Teslácky nápad som chcel použiť ako streďák. Takže ním si vlastne môžem výškač ušetriť. Plán sa mení v tom, že som našiel ARV161 a uvažujem spriahnuť ich s basákmi v tých Geniuskách (HF1800A). Len cez kond, výhybka by sa musela projektovať a to nezaplatím.
Dík za rady.

Takže problém, zabudol som, že basák je 8Ω.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po leden 21 2013, 0:31    Předmět: Citovat

Zabil som dva dni laborovaním nad tuningom tých bedien (HF1800A). Repro ARV161 sa neosvedčilo. Oplatí sa ako streďák toto, alebo zase vedľa? Čo tam mám dať, nech to trochu zneje?

Moderátori, prosím o oddelenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thales



Založen: Nov 26, 2006
Příspěvky: 1163
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 21 2013, 19:57    Předmět: Citovat

Ale vždyť na to jsem ti už odpovídal přece. Psal jsem ti že je to to ARZtko pod jiným označením. Takže si znova přečti co jsem psal výše.

Dále nevím jak si přišel na to že si výškáč můžeš ušetřit. ARZ3608 je čistokrevný střeďák i když chodí dost vysoko.

Pro jistotu znovu opakuju že výhybka je alfa a omega - bez té to nikdy pořádně hrát nebude. Nechceš si postavit nějaký už odladěný projekt? Tam to stačí okopírovat, nemusíš provádět vlastní laborace na které (teďto nemyslím nijak zle ani urážlivě) nemáš prostě základní vědomosti. Přeci jen alespoň základně odladěné dvoupásmo bude hrát lépe než zmršené třípásmo přestože třípásmo má z principu větší potenciál. ARV161 už máš tak si k nim sežeň ARN567 nebo ARN5604 a už si můžeš takovou zcela základní (lowendovou) soustavu postavit. Na to výhybka je. Existují sice lepší soustavy ale to už by sis musel připlatit. Toto zvládneš za pár.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 6:47    Předmět: Citovat

Dostal jsem se k těm reprobedýnkám. Mám je od někoho komu přestaly fungovat, že se podívám, jestli tam není něco jednoduchého co by se dalo rychle opravit.
Rozebral jsem to, zkusil zapojit, modrá kontrolka svítí ale z reproduktorů se ozývá čistokrevné ticho. Druhá bedýnka nějak funguje. Dál šťourat se v tom nechci.

Napadají mne možnosti:
- Popřát jim lehké spočinutí v nedalekém SD.
- Nabídnout za odvoz, jestli si je někdo chce opravit, použít na náhradní díly případně předělat na pasívní.
- Poptat se jestli by mi je někdo chtěl opravit (hádám, že ten brouk co je v nich odešel do křemíkového nebe) a kolik by to tak stálo. A mít je jako rezervní, kdyby mi odešly ty co teď mám u počítače a používám sporadicky.



2a.JPG
 Komentář:
 Velikost:  36.57 kB
 Zobrazeno:  41 krát

2a.JPG



1a.JPG
 Komentář:
 Velikost:  47.99 kB
 Zobrazeno:  58 krát

1a.JPG



_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 9:19    Předmět: Citovat

Kvalita z toho přímo čiší! Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
orhore



Založen: Nov 08, 2010
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 10:31    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):

Rozebral jsem to, zkusil zapojit, modrá kontrolka svítí ale z reproduktorů se ozývá čistokrevné ticho. Druhá bedýnka nějak funguje.

- Poptat se jestli by mi je někdo chtěl opravit (hádám, že ten brouk co je v nich odešel do křemíkového nebe).

Co znamená, že druhá bedýnka nějak funguje? Hraje? Pokud ano, tak obvod zesilovače pravděpodobně nebude zničený když je společný pro oba kanály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 10:36    Předmět: Citovat

orhore napsal(a):
...Co znamená, že druhá bedýnka nějak funguje? Hraje?...

Připojil jsem ji k jiné bedýnce se zesilovačem. Z toho usuzuji, že samotné repráky fungují a nejsou odpálené.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4015
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 15:17    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Kvalita z toho přímo čiší! Laughing

Na druhou stranu, tento analog opravís i za desítky let (pokud seženeš koncák). Zesilovač v D s pulsním zdrojem to už bude horší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund