Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 13:34    Předmět: Windows 8 kdo uz ma nainstalovano, vyhody a nevyhody. Citovat

Zvazuji zda zakoupit Windows 8. Rad bych na zkousku system otestoval , jen se mi nedari najit nejaky ofic link s posledni verzi Windows8 pro 64b verze. No asi bude chybka u me. A tak se ptam , kdo uz tento system ma nainstalovany a pouziva ho. Prodejni verzi. Jen na nedotyk. displejich. Je najaka dulezita vyhoda, zmena ktera stoji za to prejit na novy os ? Nemyslim to ze zmizela nabidka start . To snad uz vi kady. Info o strevech os. Na kolik jine je prostredi win8 ve srovnani s win7. Rychlostm, stabilita a nejake dulezite odlisnosti a ...... dal uz nevim. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 14:06    Předmět: Citovat

Špatně hledáš...
http://iso.esd.microsoft.com/WCPDL/BD1B8A49393E30CC9C4E5C88457D73E964F1F3B18/Windows8-ConsumerPreview-32bit-English.iso
http://iso.esd.microsoft.com/WCPDL/BD1B8A49393E30CC9C4E5C88457D73E964F1F3B18/Windows8-ConsumerPreview-64bit-English.iso

Netlačí-li tě do tohoto SW kompatibilita (což určitě ne), tak nevidím jediný důvod proč na něj přecházet. Visty ani Sedmičky nepřinesly nic užitečného proti XP, takže se dá očekávat totéž. Confused

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 14:18    Předmět: Citovat

Zapomel jsem dodat ze jedu na sedmickach. U XP jsem nejaky mesic pockal az to bude odladene. Na sedmicky jsem presel podobnym zpusobem. A pred cca pulrokem jsem koupil notas se sedmickama a spadam do rezimu upgrade za cca 400kc. Rad zkousim neco noveho. Ale rad bych taky funkcni notas. Nic me do toho nenuti. Proto to chci zatim jen otestovat. Zakoupeni upgrade mam cas do 31 ledna pristiho roku. Takze nehori. Dik za link. Verze z linku jsou bohuzel englis. Novy os a v anglictine, to by byla pro me pohroma. Nekde jsem cetl ze ve starsich beta verzich se dala cestina doinstalovat. Nevim zda to plati i pro ty verze uvedene v linku.

Tak link na 64b verzi hlasi 404 error
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2665

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 18:20    Předmět: Citovat

Tak nevim, zdali nejak MS nepredbehl dobu s dotykovym ovladanim. Kolik procent zamestnancu ve firmach to pouzije? A kolik doma? Budou na tento OS ovladace na starsi HW (treba tisk. stara 3r.)? Uz ted nemuzeme na multifunkci HP3390 skenovat po siti pod W7 prof.64b - HP nema proste ovladace. Takze s nakupem samotneho OS na starsi HW bych byl opatrny. V nasi firme se 100 PC nevidim jediny duvod, proc nekam W8 instalovat.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 19:42    Předmět: Citovat

Mám za to, že Win 8 česky nebyl offiko vydaný zatím vůbec.. To co je na netu v češtině jsou OS které někdo pronesl ze zaměstnanců z MS anebo které využívají soubor češtiny z Windows 7, nic však z toho není officiálně zkušební verze.. Oficielní verze je jen EN..

Jinak co se týče podpory ovladačů, dosti pravděpodobně záleží na tom jak samotný výrobci HW budou dodělávat ovladače pro starší zařízení nebo jestli budou kompatiblilní..

Jsem furt u Win XP, ty mam ofiko.. Ale třeba je na mém cedulka PC WinVista capable, tak jsem ji kdysi dávno zkoušel spustit, samozřejmě, ani grafika neběžela, protože Intel nevidal pro svou již zastaralou itegrovanou kartu ovládač do visty který by uměl aero - to jsme u té podpory výrobce HW. PC je už dnes srágora, 3.2ghz procesor jednojádro.. Běží to dosti pomalu.. Řekl bych že Windows XP se všemi nainstalovanými aktualizacemi běží stejně blbě jak Vista.. A že jak už je těch auktalizací hodně, tak samotný XP se stává operačním systémem, který potřebuje čím dál tím větší hardwarové nároky, když se zamyslím, minimální požadavky první XP verze byly mam zato že procesor 300Mhz a 128ram, jestli si dobře vzpomínám. Chtěl bych vidět, jak rychle by běželo XP vč SP3 a všech update na takovýmto PC.. Když už ani s 1Ghz procesorem se nedá pořádně dělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 21:36    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Tak nevim, zdali nejak MS nepredbehl dobu s dotykovym ovladanim.
Ne, nepředběhli, protože doba, kdy se bude v kanclech PC ovládat dotykově nikdy nenastane, dyť je to přece pitomost, ne?

robo: M$ tak nějak ty previewy stahuje ze svého webu, zkus tohle:
http://www.uloz.to/xCP1PHw/windows-8-consumer-preview-64bit-english-key-rar a
http://www.uloz.to/xSXV4R8/windows-8-consumer-preview-64bit-cestina-rar

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 22:48    Předmět: Citovat

AmarokCZ napsal(a):
Ne, nepředběhli, protože doba, kdy se bude v kanclech PC ovládat dotykově nikdy nenastane, dyť je to přece pitomost, ne?
No klidně bych si dotykáčovou 40" placku s rozsišením 4000x3000 se schopností pracovat s perem dokázal místo kreslícího prkna představit. Třeba na mě bude AutoDesk myslet ))
U noťase bych to bral všema deseti, to šahátko místo myši je na rozšlápnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 23:04    Předmět: Citovat

Uz od dob Win NT4.0 mam vyzkouseno a potvrzeno, ze jak-tak stabilni je az verze se servis packem 2.0. Jelikoz mam rad funkcni system na kterym muzu delat a neresit zbytecne prusvihy, nezkousim kazdou volovinu a zustavam zatim pri Win XP SP3 a durazne to doporucuji i svymu okoli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 23:27    Předmět: Citovat

přesně... jedině možná koho láká nová grafika.
no nároky.
v kuchyni na stolního kompjutra sem nainstaloval W7 bez ovladačů. dal jsem jen na zvukovku protože nešl repráky.
jednojádro 1,6GHz 1,5GB RAM AMD procák jede v pohodě, v klidu 13%. internet to zvládá v pohodě, office taky, dokonce na tom bratr paří i hry. něaké tanky nebo co to má.
já na tom když tam byly visty propařil několik hodin na gta SA s multiplayerem a skype. a zvládal to. ještě ted se tomu divím, protože dědoj sem pořídil jednojádro 4GHz a ty XP home co na tom sou spolu s 512 RAM sou líné, stále šrotuje disk.

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2012, 23:30    Předmět: Citovat

Jenda_KL: osobně si nedovedu představit práci v SW Autodesk na dotykáči (jak třeba zadávat příkazy?). Nynější kombinace myš + klávesnice je ideální (alespoň mě tak vyhovuje).
U noťase si to nedovedu už vůbec představit, asi by rychle odcházeli panty (zaprasenej monitor radši nezmiňuji), to už rovnou zrušit klávesnici a udělat z toho tablet. Jinak to úchylácký šahátko tě nikdo nenutí používat, stačí si vybrat vhodný NTB... Wink
kevin_mitnick: to samé jsem říkal svému okolí taky, ale proti lidské blbosti nemá cenu bojovat, takže už to neříkám. Laughing

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15542
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 27 2012, 9:17    Předmět: Citovat

W7 jsou naprosto bezproblémové stejně jako XP. Ale znám lidi, co nadělají problém i se zapnutí počítače s čimkoliv a nakecají kolem toho půl hodiny než udělají tu jedinou věc, co stejně udělat musejí.
Nevím jak MS verzi W8 podělal, ale podle pravidla, že každou sudou verzi vymyslel jako přechodnou verzi na další už fukční systém, bych se do W8 zrovna zbytečně nehrnul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika



Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 199
Bydliště: Dačice

PříspěvekZaslal: so říjen 27 2012, 23:58    Předmět: Citovat

Windows 7 jsou výborný systém, kdo lpí na WinXP a má HW na Win7, se jen okrádá. Windows 8 nyní není dobré instalovat na stroje pro vážnou práci. Je třeba ale mít na paměti, že ukončení podpory pro WinXP se blíží. Tím nepopírám, že WXP na takové to "domácí žvýkání" nemohou nenáročným uživatelům stačit, a to i po ukončení podpory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: ne říjen 28 2012, 0:05    Předmět: Citovat

Nika napsal(a):
Windows 7 jsou výborný systém, kdo lpí na WinXP a má HW na Win7, se jen okrádá.
Tohle už jsem slyšel, ale když jsem se zeptal na důvod proč se okrádám, tak jsem nikdy nedostal věcné argumenty. Confused
_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Drakoush



Založen: Oct 18, 2012
Příspěvky: 116
Bydliště: Nitra, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne říjen 28 2012, 9:50    Předmět: Citovat

Pretože XP sa časom zasiera a spomaľuje, 7 beží rýchlejšie, sám sa defragmentuje disk, je jednoduchší na ovládanie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19566
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne říjen 28 2012, 9:56    Předmět: Citovat

milan222 napsal(a):
.... sem pořídil jednojádro 4GHz a ty XP home co na tom sou spolu s 512 RAM sou líné, stále šrotuje disk.

To se nediv: 4GHz procesoru jsou ti k ničemu, jestli ti sběrnice jede na 333MHz (je to jako s turbo dvoulitrem jezdit kolem stacionárního radaru na třicítce), prostě výkon počítače proti stejnému procesoru na 1,8GHz zvýší jen o slabých 10%, a to je ještě hodně optimistický předpoklad.
Vzhledem k bobtnání všeho s každou aktualizací je pro WXPh 512MB paměti málo, protože systém musí pořád swapovat. Dej tam tak 2GB a uvidíš ten rozdíl (škoda, že se mi do tohoto noťasu nedá vrazit víc, než 1GB pamětí, tato verze BIOSu víc nezvládá a jinou si netroufám tam flashovat, když to jinak chodí, přesto proti původním 512MB si HDD zdaleka tolik nenaběhá a rychlost počítače v čase je neporovnatelně vyšší, některé programy, například Office, Audacity nebo PhotoFiltre, zrychlily odhadem i více, než 5x).


Naposledy upravil Hill dne ne říjen 28 2012, 9:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund