Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ne svépomocné instalace fve
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 9:48    Předmět: Citovat

To je jen věc konvencí v názvech, i když budou věcně správně a proto třeba kostrbaté, stejně tě eurokomouš vydusí a podojí.
Tak si představ místo "obnovitelné" třeba "nevyčerpatelné" nebo "v horizontu soudobé civilizace nevyčerpatelné". Dříví se obnovuje z neobnovitelné solární energie, ale ropa a uhlí, považované za vyčerpatelné, se za dalších dvacet milionů let znovu obnoví, kdo mi dokáže, že ne. Navíc dříví i ostatní tzv. obnovitelné energie vzápětí po snaze o prosazení narazí na limity výkonové hustoty. Je nás moc, chceme moc, a plochy a investic je málo.
Tady nejde o energetickou politiku a už vůbec o nějaký udržitelný rozvoj a další zelené poluce aktivistů, ale o to, jestli úředníci vydrží v úřadu do penze a kdo si nakrade na vilu za pět let a kdo za patnáct.
Prosím nezapomínat, že letos v EK odvolali politiku biopaliv jako slepě naplánovanou cestu. Za to by se patřilo jim strhnout vaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 10:44    Předmět: Citovat

Já bych to viděl tak - výklad zákonů je věc soudů. Když v zákoně chybí definice vybraných zařízení, je to důvod k pochybnosti a pochybnost hraje vždy ve prospěch "obžalovaného". Kolik lidí se ale bude soudit, že ?

Ona je to svým způsobem pěkná fligna, kdy jsou všichni chránění a přitom při trošce psychologie výnosná zlodějina.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 11:14    Předmět: Citovat

Ta vybraná zařízení tam jsou vyjmenovaná:

citace:
... kotlů a kamen na biomasu, solárních fotovoltaických a solárních tepelných systémů, mělkých geotermálních systémů a tepelných čerpadel (dále jen „vybraná zařízení vyrábějících energii z obnovitelných zdrojů“)

Kdyby byl ten paskvil aspoň česky. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 12:17    Předmět: Citovat

Jen pár slov k tomuto tématu- dokud neuvidím černé na bílém, že je podobný zákon i v jiné členské zemi EU (pokud možno na západ od nás), budu to pořád svádět na naši vrchnost.
A jen malé zamyšlení- kdo si nejvíc mne ruce při čtení příspěvků proti EU? Přece ti, kdo po vzoru tatíčka V.K. na EU plivou. A můj názor je takový, že to dělají jen proto, aby docílili vystoupení ČR z EU, případně ji rozbili celou. Důvodem budiž překvapivý fakt- peníze jsou vždy až v první řadě. Až jim do toho nikdo z venčí nebude kafrat, to se bude krást...
Úplně vidím naše zákonodárce jak se činí při písničce z Balady pro banditu "Pojďme chlapci, pojďme krást"....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 12:27    Předmět: Citovat

Takže když chci, aby EU padla, tak proto, abych mohla krást? Shocked Mě rodiče nenaučili krást a navíc se mám díky dotacím z EU po finanční stránce jako prase v žitě, takže ta tvoje teorie krapet pokulhává. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 12:55    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):

A jen malé zamyšlení- kdo si nejvíc mne ruce při čtení příspěvků proti EU? Přece ti, kdo po vzoru tatíčka V.K. na EU plivou.

Ty tomu říkáš zamyšlení, ale pokud je slovo zamyšlení od slova myslet, já tam nevidím racionální jádro myšlenky, spíš na emocích založený postulát víry. Kdo si mne ruce, není z kritik zřejmé a není to ani podstatné. Dávám přednost faktům a logickým závěrům. Fakta o vývoji hospodaření v EU, o nákladech na aparát EU, o financích v EU existují.
Vyvozovat z faktu, že za kritikou EU je snaha krást, je parádní myšlenkové salto. Direktivy EU, omezující svobody jednotlivce, dovolující korupci a okrádání jednotlivce daněmi, umožňujou okrádání suverénního občana buď přímo (Vondra - Promopro - akce ozvučení předsednictví), nebo nepřímo (byrokracie EU, směrnice, škrcení volného podnikání a obchodu legislativou).
Pan Promopro a hejtman Rath, arcidojiči peněz z EU, si přejou evropský nadstát s jeho bažinou v zákonech a hospodaření. V průzračné legislativě dvaceti zákonů jako za mocnářství by na ně bylo ihned vidět. Ráno by ukradli peníze z městské kasy a večer by se už houpali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 13:11    Předmět: Citovat

Andrea- nevím zda chceš aby EU padla, hlavně bych nerozumněl tomu, proč bys o to stála, když se teď máš jak prase v žitě?
Crifodo- hele, když chceš zakrýt vlastní chyby, jakou metodu nejčastěji použiješ? Přece poukázání na chyby druhých. Takže v naší malé zemičce se už nějaký pátek EU pranýřuje, mocenské sféře to vyhovuje, obyvatelstvo se v samém zápalu boje proti EU nemá čas pořádně rozhlédnout kolem. Masmédia to vesele podporují, asi proto že to jejich majitelům taky vyhovuje.
Ty tvoje direktivy- nezapomeň že zatím musí být většina z nich posvěcena i národním parlamentem. A vyjímky se dají vydobít, jen se musí chtít. Jenže u nás se z důvodu optimalizace zisků nechce.

Ano, EU dotovala i třeba Ratha, ale když se zjistilo (stejně jako v kauze ROP) že ty peníze nejdou tam, kam by měly, ráda penězotoky zatnula.

A ještě jeden dotaz na tělo- jsi přesvědčený o tom, že kdybychom nebyli v EU, že by tvoje dva poslední odstavce neplatili? Jestli si to myslíš, tak jsi u mě snílek, který tu asi začal žít až po vstupu ČR do EU.
Hele, abychom si rozumněli- já nic nevidím černobíle, EU těch kopanců vytvořila už dost. Ale naši mocipáni jich stvořili mnohonásobně víc, teď si připadají utiskováni tím, že se je v jejich počínání snaží někdo krotit. Proto přes nás, lůzu, směřují tok dějin tam, kde se jim to bude hodit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 13:22    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Andrea- nevím zda chceš aby EU padla, hlavně bych nerozumněl tomu, proč bys o to stála, když se teď máš jak prase v žitě?

To mě nepřekvapuje, když za vším vidíš jen peníze. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rimi



Založen: Jun 26, 2011
Příspěvky: 288
Bydliště: Pribor

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 13:35    Předmět: Citovat

My do EU poslem penize, ktere se vrati zpet na projekty, jejiz prinosnost a navratnost je sporadicka

cerpani dotace je nezridka podmineno provedenim certifikatovanym dodavatelem
nejmene polovina projektu byva hrazena z vlastnich zdroju.

Opravdu potrebujem barevne brozury se seznamem pecovatelskych domu (s hrdou reklamou spolufinancovano EU), kdyz samotny duchod na pobyt tam nestaci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 13:36    Předmět: Citovat

Možná jsem napřed nepochopil, jak to myslíš. Teď už vím. Ano, za vším vidím peníze, protože nepatřím k těm, kteří se za nimi bezhlavě honí a neumí udělat pro druhé něco zadarmo.
Jen mám dojem (který se dost utvrzuje), že u nás je určitá forma dozoru nutná, jinak by se tu vše rozdrbalo totálně.
Ty máš názor jiný, samozřejmě jej akceptuji, od toho je debata.
Určitě by existovala nějaká lepší forma než stávající unie, ale zatím tu není, tak jsem rád alespoň za EU.


A neboj, i mě rodiče nikdy neučili krást Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 13:45    Předmět: Citovat

rimi- ty projekty navrhují zase naši lidé (pozor, nebrat jako že se k nim hrdě hlásím, jen bohužel pocházíme ze stejného státu).
Pokud v nich někdo vědomě zkresluje fakta, tak se výsledek může zdát v pořádku a EU na tyhle projekty peníze uvolní. Ale ta stejná EU umí taky ty peníze stopnout, když zjistí, že se využívají neefektivně, případně jsou dokonce cílem trestného činu.
Pokud bychom chtěli, aby nedocházelo k financování špatných věcí, tak bychom u všeho museli mít nějaké EUpolicajty, co by ty manipulátory odhalili a nedovolili jim peníze odčerpat mimo. Tohle chceš?
Nebylo by lepší dosáhnout toho, že se u nás vůbec nebude dát takové podvody dělat? Určitě ano, ale cesta k tomuto stavu nevede přes zrušení EU, ale přes zrušení těhle "našinců".
Ano, brožury s domovy důchodců "k nezaplacení" jsou výsměchem pro naše potřebné, ale zase- může za to EU? Jak potom pochopím, že takové Holandsko, které je taky v EU, taky má důchodce, dává důchodcům takové důchody, aby se do těchto domovů nastěhovat mohli a finančně to utáhli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rimi



Založen: Jun 26, 2011
Příspěvky: 288
Bydliště: Pribor

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 14:17    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
rimi- ty projekty navrhují zase naši lidé

Navrhuji, ano. Schvaluji a vypisuji je ale jinde.
http://www.reformy.cz/zpravy/s-eu-na-zebrotu-asi-i-voda-bude-luxus/

Mrknete na kterekoli video pana Farage primo z EU parlamentu:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLA8E86FFAEB4B48EA&feature=plcp
mozna potom tu EU uvidite v lepsim svetle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 14:32    Předmět: Citovat

"solární tepelné systémy" - takže už si v létě nemůžu dát na chatě na sluníčko barel s vodou, abych měl večer teplou na osprchování???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 14:42    Předmět: Citovat

A co třeba takovej solární ohřev vody v bazénech ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2012, 15:04    Předmět: Citovat

Bazén zakrejt! Jinak pokuta 100000. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund