Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

demokracie vhodná pro povaleče
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 13:11    Předmět: Citovat

Habesan napsal(a):
Reagoval jsem na tvůj příspěvek, ... ve kterém bys vyloučil i zaměstnance.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 13:22    Předmět: Citovat

mám otázku co vlastně ten volič změní a jaká je záruka , že inteligentní volič zvolí tu partaj pod kterou republika vzkvétá. Zatím jsem zleva i zprava slyšel jen hesla která nezní špatně , ale to provedení je přímo zločinné. Pokud se vůbec uskutečňují. Musíte mít především kvalitní lidi na řízení a pak se dohadovat kdo je hodný je volit, jen se nemůžu ubránit myšlence , že pokud se bude vybírat z kvality pak je jedno jestli je volí kmán , nebo pán. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frantajetel11



Založen: Nov 13, 2008
Příspěvky: 1922
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 13:28    Předmět: Citovat

Já jsem zase někde čet... Kdyby volby mohly něco změnit, tak už je dávno zakázali... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frpr666



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1051

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 16:49    Předmět: Citovat

- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.

- Je třeba aby stát vytvářel nějaký program pro ty, kteří nemají to štěstí pracovat (500000 v ČR).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 16:51    Předmět: Citovat

O volbách to dnes skutečně (bohužel a opravdu) není. Staří političtí vlci se přímo těší na potravu ve formě nových, neznalých, nepoučených stran, který použijou jako štít. Pokud by se měli politici vyměnit za nové a svěží, tak naráz, nikoliv lít do oleje vodu v domnění, že jednou třeba voda vyplave. Confused

http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/jan-hnizdil-politicti-psychopati-nas-vedou-ke-zkaze-mozna-i-k-valce

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 16:55    Předmět: Citovat

frpr666 napsal(a):
- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.

To, že je někdo podnikatel, taktéž neznamená ve vztahu ke společnosti vůbec nic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 18:17    Předmět: Citovat

citace:
bez všeobecného volebního práva (a samozřejmě rovnosti hlasů) by nebyla za chvíli žádná svoboda. Stačí trocha představivosti, co by se dělo.

Svoboda je relativní pojem. Příslušník tzv. demokratické společnosti s vysokou mírou formální svobody může prožít daleko frustrovanější život v samých limitech než poddaný v nějaké feudální nebo kmenové společnosti. V nejdemokratičtějších společnostech, které mají plnou mordu kydů o svobodě, může být (a je) osobní svoboda upírána, vviz Opičákovy pravomoce poslední roky v souvislostech s Ohrožením Státu, právo věznění bez soudu, atd. Stačí trocha pozornosti sledovat, co se děje a jaký je vývoj v utahování šroubů v korpokraciích.
citace:

Když někdo v této souvislosti mudruje o "povlu", tak si vždycky řeknu - a co ty, kam sám sebe řadíš? Jsi póvl nebo elita? Pro svobodu a demokracii jsou nejhorší pohoromou

jestli je to na mě, tak moje odpověď je:
Existuje víc kategorií než elita a póvl, a tam někam se řadím. Řadím tam i většinu tady na EB. Většina se chová zatím lépe (naštěstí) než póvl a většina nemá a nikdy mít nebude (bohužel?) schopnosti elity. Ostatně jinak by to pak nebyla elita. Póvl s volbním právem je to, co nedávno popisoval rnbw, co se děje v Bratislavě a taky je to, co se děje na Duchcovsku a Šluknově. Póvl je taky to, když se kleptokracie infiltrovala do řízení veřejného sektoru a póvl je většina person v mechanismu EU, i když vystupuje a dává se platit jako elita.
začíná být otázkou, jestli k póvlu nezařadit všechny z nás, kdo přitakáváme póvlu nebo z něj dokonce skrytě těžíme. Brácha se dostane k lizu ve stranické funkci, proč ho nepodpořit, dcera bude mít flek za dobrý prachy jako terénní pracovnice s hnědočechama, moje firma by si mohla nahrabat na dotacích od Ratha z přerozdělování.
Chvilková iluze svobody v žití na dluh, ještě k tomu okrajovaná pravomocem státu, s tím se máme spokojit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6552
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 18:21    Předmět: Citovat

"Pokud by volby mohli cokoliv změnit, dávno by je zakázali" Cituji, ale nevím koho..

To už tu bylo. Nejméně jednou - naposledy o pár příspěvků výše.
Vzpomeňte si konečně, kdo to řekl první, nebo se začne mazat!!
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 18:33    Předmět: Citovat

Andrea napsal(a):
frpr666 napsal(a):
- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.

To, že je někdo podnikatel, taktéž neznamená ve vztahu ke společnosti vůbec nic.

Přesně tak... Myšlenka, že by jen OSVČ a pod. měli volební právo a zaměstnanci ne je dost ujetá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2467
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 20:41    Předmět: Citovat

Autorem defétistického citátu je patrně Emma Goldman.
W. Churchill: „V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli.“
Benjamin Franklin: „Demokracie, to jsou dva vlci
a jehně, již hlasují o tom, co bude k obědu. Svobodu zajistí jen dobře ozbrojené jehně, které se postaví proti výsledku hlasování.“
Thomas Jefferson, jeden z nejmoudřejších mezi zakladateli Států, se neobtěžoval vymýšlením podobenství a napsal přímo: „Nejsilnějším důvodem pro zachování práva lidí vlastnit a nosit zbraň je, jako poslední možnost, obrana proti tyranii vlády.“
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 21:24    Předmět: Citovat

Myšlení a existence lidstva je stejně jako zbytek živočichů této planety evidentně založeno na agresivitě a touze přežít na úkor druhého, jen "my lidé" to vnímáme jinak a přitom je to stejný. Je to vidět dnes a denně a pár "zdegenerovaných pacifistů" to zatím nezmění a zřejmě ani geneticky nepřežijí. Tím pádem demokracie či diktatura končí na téměř stejném bodě, a když se náhodou zhroutí, nahradí ji stejný či spíše více agresivní způsob "vládnutí lidu sami sobě".

Je tady pouze jedna cesta - na naší planetě je spousta míst, kam lidská noha raději neleze a znám jednoho poustevníka bez elektřiny a dalších energií, co bydlí v centru Brna.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 22:45    Předmět: Citovat

Nechci se nikoho dotknout, ale: podle dnešních HN platí 53% OSVČ měsíčně zdravotní pojištění cca 1600kč (což je zákonné minimum- nepamatuji si teď přesnou cifru). Ale pozor- i z tohoto minima jde nějakým způsobem (pro mne neznámým) vybruslit, takže dalších asi 35% OSVČ platí MÉNĚ než těch cca 1600kč.
Jako zaměstnanec jesm tyhle částky platil před 5 roky, to nepočítám odvody zaměstnavatele. Ještě se někdo diví, že má systém zdravotního pojištění problémy?
Takže- pokud se má volební systém změnit a okleštit, navrhuji aby se zavedla hranice podle odvodů do státu, podle jejich výše a vlastního plnění od jednotlivce by mu připadlo volební právo...
Zdá se to někomu nesmyslné? Mě se některé předchozí příspěvky taky zdály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 23:03    Předmět: Citovat

Hřímání příznivců pravice po projetých volbách je úsměvný.

Kdyby se radši zamysleli nad tím, proč je projeli.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19558
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 5:07    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
...podle dnešních HN platí 53% OSVČ měsíčně zdravotní pojištění cca 1600kč (což je zákonné minimum- nepamatuji si teď přesnou cifru). Ale pozor- i z tohoto minima jde nějakým způsobem (pro mne neznámým) vybruslit, takže dalších asi 35% OSVČ platí MÉNĚ než těch cca 1600kč...


Jednoduše: je spousta OSVČ, co podniká na vedlejšák, jinak jsou normálními zaměstnanci a pojištění za ně platí zaměstnavatel. Pokud si vydělají méně, než polovinu výdělku v závislém, platí jen zdravotní pojištění a vlastně doplácí jen ten rozdíl.
Čili zase to náš zákon jen znepřehlednil a statistik z HN zvoral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 5:32    Předmět: Citovat

Jsem rád , že se diskuse rozjela . Mnozí mi , jako i jindy , dávají do klábosnice i to , co jsem nenapsal . Ano člověk někdy nedomyslí , jak si "potrefení" vyzobnou něco proti . Nechtělo se mi vypisovat tech více kategorií - zaměstnanci jako Zaměstnanci , OSVČ , i úředníci , které moc nemusím , i umělci atd . Opravdu bych vyřadil jen ty , kteří bez dalšího prostě přijdou na poštu se složenkou vyzvednou a to je celé , co je se společností spojuje . Jen ty . Sem ovšem patří i ti nezaměstnaní i studenti . Jsou jen příjemci . Však ty dvoje volby co by nebyli přítomni tolik nezmění a to samé důchodci , kterých část v životě nepracovala , a tento segment momentálně geometricky narůstá , by zůstali mimo .
Inu ten kdo včera sledoval hydepark , tak začíná tušit . 60%ní výhra . No když jsem si dal ten testík preferovaných věcí u voleb z netu , tak jsem vyšel co komunista . Já , celoživotní antikomunista . Jenomže všichni ti co se přede mnou jakopravičáci kroutili dvacet let mne akorát nasrali a to co vyvádějí i nyní není to , pro co bych mohl zvednout ruku . Volil jsem přitom i za bolševika a chodil za plentu . Ale nyní jsem poprvé od komunistického velotoče nebyl .
Shodou okolností bylo minulý týden veřejné zasedání , tak jsem tam byl po roce zase poprvé . Byl jsem tam JEDINÝ ovčan . Asi půl hodiny jsem do představitelů tloukl vlastní představy o některých obecních směrech , než byla schůze starostou ukončena . Co by lidi chtěli .... Nakonec i tento fakt způsobil to , že mi bylo vmeteno - vždyť sem stejně nikdo nechodí .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund