Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký laciný GSM alarm na chatu? Filosofická úvaha.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4994
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 0:00    Předmět: Jaký laciný GSM alarm na chatu? Filosofická úvaha. Citovat

Zdravím odborníky přes alarmy.
Uvažuji o instalaci nějakého levného(kolem 4000Kč) alarmu na chatku, abych zjistil, jestli mi tam někdo třeba delší dobu hlavně přes zimu nebydlí a případně abych včas opravil díry v oknech a ve dveřích po vloupání. Neřešme prosím jiné, účinnější varianty jako dobrmany, samostříl, nášlapné miny, drakonické tresty pro zloděje, přistěhovaleckou politiku, apod.

V cenové kategorii asi kolem 4500Kč (za obvyklou sadu s jedním IR čidlem, sirénou, dveřním kontaktem a klíčenkami) mívá ústřední jednotka(centrála) LCD displej a klávesnici. Podle doporučení se má umístit u dveří(?). Což je divné. Pokud zloděj vleze dovnitř (a mám nastavené příchodové zpoždění) a třískne do ústředny u dveří, tak se alarm neodešle. Je to tak? Třeba Jablotron má u dveří jen klávesnici a ústředna je schovaná někde v bytě.

Další otázka: Jak je to s funkčností těchto zařízení v teplotách pod nulou? Výrobci sice uvádějí např. rozsah od mínus deseti nahoru, ale potom v návodu je pokyn, že zařízení je určeno pro vnitřní provoz a nemá pracovat při "příliš nízkých teplotách". Ani při "příliš vysokých" ale to mě teď před zimou netrápí.

Na rozdíl od sebevychvalujících prospektů jsem četl nějaké zkušenosti uživatelů a ti nebyli tak bezvýhradně spokojeni. Přece jen si uvědomuji, že to je Čína a nějakými menšími nedostatky se smířím.
Máte někdo konkrétní(dobré, špatné) zkušenosti s nějakým typem. Někdy mi připadají dva nebo tři různě označené alarmy(podle prodejce) konstrukčně úplně stejné (výlisek, rozmístění ledek, tlačítek).

Třeba tady je něco: http://www.valtech.cz/?cz_gsm-alarm-bezdratovy,24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 6:22    Předmět: Citovat

Zdravím,

já mám na chatě už dva roky tenhle kousek http://alarmy.lesovna.eu/102-gsm-bezdratovy-zabezpecovaci-system-alarm-b0072bg.html ke kterému jsem dokoupil drátové pohybové čidlo (hlavní místnost) a tři drátová magnetická čidla (dveře, okno, dveře šopa) a venkovní sirénu. Ty bezdrátové v sadě jsem vůbec nepoužil. Nestálo to dohromady ani ty čtyři tisícovky. Alarm funguje naprosto bez problémů, bez falešných poplachů, záložní baterie v něm vydrží cca 8 hodin. Ovládat, odposlouchávat prostor, telefonovat atd s ním lze přes mobil, spousta funkcí programování atd. A ty klíčenky jsou taky dobré, kód na klávesnici vyťukávám jen vyjímečně, většinou odkóduju klíčenkou (na klíčích od chaty). Sirény jsem zapojil obě - venkovní je ve štítě střechy a vnitřní je v šopě. S odstupem času musím říct, že jsem spokojen a nelituju.

_________________
Líp už bylo.


Naposledy upravil dalik dne út říjen 09 2012, 6:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 6:32    Předmět: Citovat

Nieco na studovanie:
http://www.evolve.cz/sk/d-bezdrotovy-android-iphone-gsm-alarm-evolve-sonix.html ( s GSM),
alebo http://aukro.cz/show_item.php?item=2688466138&utm_source=heureka&utm_medium=nove .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3488

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 7:10    Předmět: Citovat

Třeba tě inspiruji.
Tak já používám GSM alarm výroby samodomo, ve třech provedeních.
Upravené čidlo (čidla PIR) za 200.-Kč, mobil samsung E1081 (nový) za 300.-Kč a do něho SIM kartu O2 ZERO za 200.-Kč a nějaká bižuterie kolem (která dělá zpožděnou aktivaci PIR, možnost zpožděného vypnutí PIR atd, napájení mobilu a PIR atd.).
U hlídacího mobilu využívám jednotlačítkovou volbu (tlačítko se spíná přes optron). Protože O2 ZERO má jen podmínku jednou ročně placeně zavolat (dejme tomu 5.-Kč), což se odečítá z vložených 200.-Kč, nemusím se teoreticky 40 roků o nic starat. Takže pokud mi hlídací mobil zavolá, vím, že došlo k narušení, ale pokud hovor nezvednu, nic neplatím. Samozřejmě ho ale zvednout můžu a můžu poslouchat, jak si zloději povídají, co by se dalo ukrást a zničit.

Též je možné místo mobilu použít tento GSM modul a upravit
http://www.dealextreme.com/p/magnetic-quadband-gsm-independent-security-alarm-alertor-58502?item=22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4994
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 9:07    Předmět: Citovat

Díky za konkrétní tip a ohlasy. Vypadá to celkem nadějně.
V nějaké diskusi jsem třeba četl, že např. odposlech prostoru naprosto nefunguje a zaniká v rušení(EDIT: rušení způsobené GSM signálem). Opravdu to máte odzkoušené?


Naposledy upravil PavelFF dne út říjen 09 2012, 9:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dalik



Založen: May 09, 2006
Příspěvky: 305
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 9:45    Předmět: Citovat

No, vzhledem k tomu, že tam kde mám chatu já je ticho, tak když si zavolám na alarm a poslouchám, tak slyším i hovor venku před chatou (slyším hovor, ale nerozumím), pokud někdo mluví v chatě tak celkem i rozumím. Případně lze připojit k alarmu i externí reprák a na zloděje zařvat Smile (malý reprák je i v alarmu - lze s ním telefonovat - případně použít "panic" tlačítko - vytočí číslo uložené na pozici 1 apod). Těch nastavení je tam spousta. Zatím jsem nezalitoval koupě Smile
_________________
Líp už bylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 14:15    Předmět: Citovat

Ja používam k spokojnosti bezdratový GSM alarm Evolve Sonix, mam k tomu PIR čidlá aj bezdrat magnetické kontakty, trieštiče skla, beží mi to cez založák a spolupracuje to s kamorový systemom (DVR), zatial spokojnosť, hlavne ten komfort možnosti ovladania alarmu aj z domu cez mobil. ( aktivacia centrály/deaktivacia falošného poplachu atd)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4994
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 14 2012, 20:26    Předmět: Citovat

Tak jsem si vybral toto:http://alarmy.lesovna.eu/73-gsm-bezdratovy-zabezpecovaci-system-alarm-b3526g-ceska-verze.html
a ještě tři čidla jsem dokoupil. Chtěl jsem, aby to hlásilo výpadek napájení a daly se pojmenovat vlastní zóny. Vzhledem k tomu, že je ústředna na skrytém a špatně dostupném místě jsem nechtěl typ co má displej a klávesnici. Byly by zbytečné.

Uvidím, jestli to přežije zimu v drsných podmínkách bez vytápění. Zatím to funguje pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 19:40    Předmět: Citovat

ešte moje skúsenosti,

to PIR čidlo ktoré máš na obrázku s alarmom mám aj ja s mojím EVOLVE, je vhodné ich po každom príchode na chalupu a podobne vypnúť lebo inak to stále sníma pohyb a vysiela signál k ústredni, je to napájané 9V batériou a veľmi dlho to nevydrží 2-3 víkendy a kľudne sa stane že síce ešte stale indikuje na červeno zaznamenaný pohyb ale nevyšle signál do ústredne, takisto ten dverný "rele" spínač je to krmené cez mikro 12V batériu a pri umiestení na dvere s ktorými sa neustále otvára (dielňa, dreváreň miestnosť pre náradie a podobne) sa dosť skoro tá 12V batéria vybije. takže najlepšie je ju vyberať alebo si pribastliť do čidla mikro vypínačik. ja som si dal svoj EVOLVE alarm aj kamerový systém na záložnú UPSku takže aj po výpadku prúdu je stále alarm aj kamery v činnosti (20-30 minút) je to výhodné hlavne pri násilnom otvorení rozvodnej skrine na dome a vypnutí prúdu v domnení že zlodej tým vyradí prípadnú zabezpečovaciu techniku. samozrejme ak to ide cez UPSku tak to žiadny výpadok prúdu nehlási iba ak sa uplne vybije UPSka tak pošle SMS "Power charger off" keď prúd naskočí príde SMS "power charger on"

takže tak myslím že na tú základnu ochranu objektov a majetku sú tieto GSM centralky takou optimálnou volbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4994
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 0:16    Předmět: Citovat

Dobrá připomínka.

Ona ta čidla jsou docela univerzální a stejná pro všemožné typy alarmů v této cenové kategorii. Liší se jen ústředna(vzhledově) a hlavně její dovednosti. Každá má něco navíc proti druhé ale zase neumí jinou věc, co další umějí. Je to vidět z této tabulky: http://www.alarmy.lesovna.eu/download/srovnavaci_tabulka.pdfVybrat si správný typ podle vlastních požadavků je docela makačka.

Taky jsem přemýšlel, jak dlouho baterka v PIR čidle vydrží, když pořád svítí. Je tam možnost volby reakce na další pohyb po 5s, 50s a 5 minutách. Mám teď nastaveno 5s a asi zkusím nastavit 50s možná i 5minut. Stejně zloděj čidlo po vstupu do místnosti okamžitě urve
Přídavné vypínače jsou dobrá věc ale obávám se lidské chyby -že je obsluha zapomene zapnout při odchodu.

Dveřní kontakty naštěstí tolik práce nemají. Po příchodu na chatu necháme všechny dveře otevřené.

Snímač rozbití skla mi přišel s dobastlenou destičkou vysílače, která se taktak dá nacpat pod kryt ale původně tam nebyla. Taky je jako jediný napájený z adaptéru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1767

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 9:59    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):

Taky jsem přemýšlel, jak dlouho baterka v PIR čidle vydrží, když pořád svítí. Je tam možnost volby reakce na další pohyb po 5s, 50s a 5 minutách. Mám teď nastaveno 5s a asi zkusím nastavit 50s možná i 5minut.


Davat na PIRko reakci po 5 vterinach je blbost. Staci, kdyz vysilac vysle zpravu pri prvnim pohybu a pak se zablokuje na nejaky cas. Treba Jablotron to ma u starych systemu JA-60 nastaveno na 2 minuty...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4994
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 10:29    Předmět: Citovat

No jo, no. Učím se. Jablotron mám doma, ten to má nastavené pevně a nenechává to na uživateli. Přepnu to.
Těch 5 vteřin je dobré na testování a seřizování polohy, kam čidlo vidí a kam ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samy405



Založen: May 30, 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út červen 11 2013, 12:21    Předmět: Citovat

Zdravím Vás...

Pokud budete chtít alarm na který je spoleh tak jedině drátový a PIR čidla určené pro EZS !!! levné pir čidla např ze světla vyvyolávají falešné poplachy.

bezdrát se dá velice dobře zarušit a není problém pro zloděje (většinou mají velice dobré znalosti techniky) vybrat celý domek aniž by bezdrátový alarm cokoliv poznal ... jakým způsobem nebudu zde uvádět (jistě chápete)
pokud chcete mít klid tak zainvestovat do pořádné techniky a máte po starostech ... např. pojištovna pokud máte "super" alarm tak nedostávate slevu na pojištění připadně loupeže můžou krátit plnění ...

tak je na Vás co zvolíte ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1333
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2016, 14:51    Předmět: Citovat

Zdravím,má někdo zkušenosti s tímto alarmem?Dík za poznatky
GSM Alarm - SX Platinum



SX-Platinum.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SX-Platinum.jpg
 Velikost:  135.25 kB
 Staženo:  485 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samy405



Založen: May 30, 2013
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st říjen 05 2016, 16:05    Předmět: Citovat

Dobrý den,

je to jeden z těch "levných" alermů ...

Fungovat určitě bude, je otázkou spolehlivosti ...
Určitě bych doporučil použít drátové čidla.
Dále nastává otázka co se stane časem s akumulátor v "ústředně" ... Myslím si, že půjde obtížně vyměnit a to je bolest všech levných setů ...

Osobní zkušenost nemám s tímto typem, ale je to jako chtít jezdit rally v nějakém sériovém autě co uvidíte na parkovišti (určitě se někam dostanete, ale výsledek ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund