Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Panasonic P50G30E - anténní vstup
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so říjen 06 2012, 22:19    Předmět: Panasonic P50G30E - anténní vstup Citovat

Potýkám se s anténní duchařinou.

Televize je připojena cca 4 m kabelem do společné antény, příjem DVB-T multiplexů konvertovaných na kanály 21, 23, 25.

Problém je v tom, že přitlačením na ant. konektor do TV se mění kvalita zejména toho nejslabšího multiplexu. Změny mezi 40 a 100%. Doprovodný jev je, že kvalita závisí na jasu, když se jas stáhne tak kvalita stoupne. Tedy to chytá rušení od spínaného zdroje, ale zdroj problému je v ant. přívodu. Už jsem vyměnil konektory na obou koncích kabelu, kabel sám za typ s dvojitým stíněním, koncovou krabici STA, zkusil galvanický oddělovač ant. vstupu, i odzemnění na straně napájení 230V, ale problém přetrvává.

Jelikož to reaguje na přitlačení ant. konektoru do TV (na "dálku" dřevěnou tyčkou, abych rukou neovlivňoval pole) tak si to neumím vysvětlit jinak, než problémem v tomto konektoru. Za život jsem udělal už dost anténnich kabelů, abych nějak zprasil přívod, tak začínám mít podezření na ant. vstup v televizi. Už jsem ho čistil, napružil apod. ale bez úspěchu.

Proto bych se rád poptal jak moc se musí tento TV rozebírat, abych se dostal na opačnou stranu jeho ant. zdířky a zda nakonec nenarazím na zaletovanou krabičku vf dílu.
Díky.

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: so říjen 06 2012, 22:36    Předmět: Citovat

http://www.tradebit.com/filedetail.php/168957681-panasonic-tx-p50gt30-p50gt30e-service-manual-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7816
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 1:36    Předmět: Citovat

jarda- proč odkazuješ na nějakou Payment page, kde není vůbec naznačeno, zda to bude pro Bezny přínosné?
Mě jsi taky někdy dřív poslal link na nějakou stránku, která vůbec nepomohla, ale byla světová- někdo to za to platí?
Bezny- podle symptomů by to opravdu mohl být problém v tuneru. Problém klidně typu "Studeňák na vstupním konektoru".
Neznám tento typ TV, ale zkus ten tuner nafotit, třeba přijdeme na to, jak jej rozebrat a odstranit vadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 10:54    Předmět: Citovat

Ta telka neni zas tak stara, takze jako jediny spravny zpusob bych videl reklamaci u prodejce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 11:34    Předmět: Citovat

Co jsem rozebíral TV, tak jsem nikdy nenarazil na studeňák ve vstupním dílu. A bývají kryty nasunuté. A že nejsou všechny servisní manuály na netě gratis, tak s tím doopravdy nic nemám. Very Happy


TV vstup.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TV vstup.jpg
 Velikost:  292.4 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7816
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 12:02    Předmět: Citovat

jarda- co jsem televize opravoval, tak jsem studeňáky na RF konektoru několikrát potkal. Možná se ti to zdá divný, ale je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3762
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 12:07    Předmět: Citovat

Plný súhlas s Michal22 a čo som sa naopravoval urvaných RF konektorov.
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 12:13    Předmět: Citovat

Asi jsem neměl štěstí na svalnaté zákazníky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 16:08    Předmět: Citovat

jarda napsal(a):
Asi jsem neměl štěstí na svalnaté zákazníky Very Happy

Svaly na takovouhle techniku moc nepoužívám, ale může být, že ten první konektor, který jsem používal měl vyosený kolík a to dostalo jeho protějšek v TV za mez pevnosti. Každopádně se teď středový kolík ant. vstupu v TV mírně vaklá, což je rozporu s mými představami o spolehlivém spoji. Buď je např. povolený v nýtování, nebo urvaný v plošňáku. Leda by to na druhé straně pokračovalo kouskem loaxu, pak by vakl nemusel být chybou.
Moje otázka ale spíš směřuje na někoho kdo už tuhle televizi rozebíral (nebo podobnou - P42G30, P46G30) a ví co mě čeká.
Asi budu umět TV oddeklovat a vyndat signálový modul s tunerem, ale nevím na co narazím potom. Prostě abych na konci rozebírání nenarazil na nedobytný trezor, který se dá leda vyměnit celý.
Rozborka podobného TV (o dvě generace staršího je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=Y-o2RHLtHK4
Ke konci je vidět i ten modul.
A ještě jedna blbá otázka:
někdo tvrdí, že plazmy se nemají dávat naplacato, xichtem dolů, jiní zas říkají, že opraváři to běžně dělají. Jak tedy?

_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 16:12    Předmět: Citovat

V modulu VF by se muselo hnout vše. A je to moc nový TV, a naležato no problem. Rozeber, když je to po záruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5157
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 20:14    Předmět: Citovat

Naprosto běžná a navíc dost častá závada. Někdo ji možná neviděl.. A to bylo ještě v době kdy se pájelo cínem a ne hlínou jako dneska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
talent



Založen: Dec 09, 2010
Příspěvky: 345
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 08 2012, 23:30    Předmět: Citovat

Zdravím.
Ako je to teda s polohou plaziem pri opravách.
Zo začiatku sa musela telka držať kolmo - bolo to uvedené na obaloch a teraz na foto a filmoch sa dáva na stôl na panel.
Záleží na generácíí,lebo je to len povera že tam niečo vytečie.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 15:45    Předmět: Citovat

V niektorom vlákne sa to rozoberalo. Má to niečo s mech. pevnosťou toho panela. Pri hrubom zachádzaní sa môžu potrhať komôrky, či čo. Dokonca by sa to vraj ani nemalo dostať príliš vysoko nad úroveň mora (hustota vzduchu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 16:18    Předmět: Citovat

Cholera to jsou zas bláboly...
Jednoduše aby se předešlo poškození JAKÝHOKOLIV plochýho panelu způsobený pnutím od nerovnoměrný zátěže, musí se při opravě položit na rovnou podložku. Třeba na stůl. A aby se rovnoměrně rozložilo zatížení je dobrý ho podložit třeba starou dekou nebo velkým starým froté ručníkem/osuškou. Něco jinýho pak je PŘEPRAVA, kdy většina výrobců téhle techniky důrazně doporučuje panely přenášet/převážet ve vertikální poloze, protože na tuhle pozici je naprojektovaná výztuž a vůbec celý systém ukotvení zobrazovače v rámu. Hrozí mu tak mnohem meněí nebezpečí poškození PROLOMENÍM nebo obecně deformací od sil směřujících kolmo k rovině zobrazovače. Je to ale spíš malování čerta na zeď a "americký" způsob sebeobrany proti vychcaným zákazníkům, kteří jsou schopní žalovat provozovatle kluziště za to, že je neupozornil na chlad, kluzkost a tvrdost ledu. Já osobně jsem si před rokem vezl domů LCD Panasonic Vieru 106cm úhlopříčka (42") zhruba 60km z Hradce Králové a nemaje v autě dostatek místa, celou televizi v originální škatuli jsem umístil do kufru kombíku NAHORU NA ZAVAZADLA NAPLACATO. A taky transport v naprosté pohodě přežila. Je to o tom, jak se k tomu kdo chová. Když s takovou plochou budu mlátit jako ku.rva s děckem, neochrání ji ani 10 vrstev bublinkový fólie proložený na střídačku 1cm molitanem...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bezny



Založen: Jun 08, 2005
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út říjen 09 2012, 22:18    Předmět: Citovat

Po invazi do nitra přístroje.
Narazil jsem na to čeho jsem se bál. Tj. konektor shora rovnou do tuneru, abych se dostal na místo kde je středový kolík zaletován do PS, bych musel tuner vyletovat. Horní kryt lze sundat, konektor jím jen prochází a je připevněn na stínící přepážku pod krytem, ale to nepomůže. Vyletování tuneru obnáší jisté riziko, tak jsem od toho upustil hlavně proto, že TV má ještě 1,5 roku záruku. Po složení přístroje samozřejmě závada zmizela, ale nepochybuju, že se po čase objeví znovu, až to trochu pooxiduje. Pak povolám úžasný Panasonic mobile ser více.
Foto shora přikládám.
TV přežila demontáž naplacato na dece, poznatek pro příště je, že když se 4 šrouby držící podstavec nahradí postupně (jeden po druhém) stejnými, ale bez podložky půjde odmontovat zadní kryt ve stoje na podstavci.



Bottom.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bottom.jpg
 Velikost:  111.93 kB
 Staženo:  83 krát


Top.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Top.jpg
 Velikost:  92.51 kB
 Staženo:  79 krát


_________________
Pravděpodobně kecám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund