Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG DP520 a LG RHT947H
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st září 26 2012, 19:56    Předmět: Citovat

Je nenormální, když nevím co je BR?
Video z časů videa VHS mělo tu vlastnost, že fungoval Showview a vydržel ještě chvíli u DVD. Pořad se sám nahrál ve tři ráno. Tehdejší ČT ještě bez reklam. Stanice přerušující filmy reklamou jsem vždycky ignoroval. Jak je to teď radši ani nechci vědět, s koncem analogu jsem tv odhlásil. Filmy, které by mě zajímaly, se povětšinou dají stáhnout z webu, bez reklam, zahraniční v originále plus titulky, ale stejně už mám pomalu překročenou kapacitu pro vnímání nových a nových story... ale u 30-níků ta potřeba pachtit se po nových a nových filmech ještě může platit, uznávám. Máte to těžší o to, že každý nový dokonalejší formát a systém žije poloviční dobu než ten minulý...
Rozlišení polarizací je teoreticky dobrý nápad, v praxi někdy drží uživatelé dálkáč jak prase kost, nikoliv ustavené jako když geometr zaměřuje teodolit (není míněno na variolu!) a tak by se možná někdy funkce dálkáčů vyměnily nebo by nešel ani jeden. Ale možná by se dal jednomu dálkáči předřadit tlumočník do UV a na přijímač zas druhý tlumočník zpátky do IR. Takový opruz jako daň za to, že už neumíme chodit od křesla k bedně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: st září 26 2012, 20:07    Předmět: Citovat

Showview umí i můj rekordér, ale je potíž v tom, že se nějak nedá splašit kód pro SV takže se to už asi moc nepoužívá. Papírové programy jsem přestala kupovat, takže už nevím.

BR = Blue-ray disky.

VHS video mám proto, že kazety se dají koupit za pakatel a je na nich dost dobrých filmů, co ani jinde asi ani nejsou.

Polarizační filtr by určitě mohl být řešení, ale jak říkám, DVD je už jinde a tam spokojeně slouží. A já si časem opatřím jiné, ale vezmu sebou do obchodu ovladač od rekordéru, abych to rovnou mohla zkusit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: st září 26 2012, 20:12    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Takový opruz jako daň za to, že už neumíme chodit od křesla k bedně.


To je sice hezké, ale na většině dnešních přístrojů bez dálkového ovladače ani nic nenastavíš. A například můj STB ani nezapneš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6510
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt září 27 2012, 19:18    Předmět: Citovat

TV v PC není zas tak špatná. Pokud usoudím, že se možná na něco podívám, mám spuštěné minimální okno a pokud zjistím, že chci, zvětším. Jediná chyba, že nemá dva tunery. Ovšem protože muži umí stíhat jen jednu věc, tv si vesele šeptá a net vede.. Super je ovšem set top box se dvěma tunery a s hardiskem. Umí nahrávat třeba dva programy, přitom se na další dívat, nebo nahrávat dva, sledovat jeden z hardu a ještě stahovat do PC, má PIP. Jmémo mne trochu odstrašovalo, ale recenze OK. Je to LEMON. A k tomu CRT TV, jedna z posledních. Ovšem toto soustrojí je přes léto úplně odstaveno, běžet začne až teď na podzim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt září 27 2012, 20:32    Předmět: Citovat

Trochu OT... Jedna hifivěž a možná i jiné přístroje Panasonicu má přepínání kódů DO, aby se zamezilo zmatkům s DO na různé přístroje Panasonic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: ne září 30 2012, 10:21    Předmět: Citovat

Používal jsem set top box se dvěma tunery ale nestíhal.Koupil jsem si nejrychlejší USB.Nahrávám na rekordér LG, co nepotřeuju odmažu.Někdy to dělá i třetinu celkové doby.Promítám na televizi,která má navíc záznam na USB.Set top box opráším a možná použiju na nahrávání radia.
K VHS jsem stratil důvěru /časté poruchy které neumím opravit/
V knížečce k LG na str 32 je naznačeno že pro CD by šlo přehrávat a nahrávat současně.To jen mimochodem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 17:53    Předmět: Citovat

Dneska mi došel balíček s DVD Thomson a funguje to super Smile

Bohužel prostě LG rekordér není ve vypnutém stavu průchozí pro signál přes scart. Musí být zapnutý a pak jej lze z tohoto řetězce vyřadit, ale musí být zapnutý. S novou TV to časem bude lepší, má více vstupů Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33945
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 18:53    Předmět: Citovat

Alebo pouzit SCART prepinac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 18:54    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
S novou TV to časem bude lepší

To je dost odvážná premisa, dokonce i v úzce technickém smyslu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3503
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 18:59    Předmět: Citovat

Nové TV mají čím dál menší počet SCARTů, zpravidla už jen jeden a někdy ještě jeden AV vstup CINCH. Preferovaným vstupem je HDMI.
Takže v tomto ohledu lépe už bylo.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 19:05    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Alebo pouzit SCART prepinac.


Tomu se právě chci vyhnout jak to jen půjde. Leda by byl automatický a přepínal se sám, jinak je to otrava.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zirafka



Založen: Aug 20, 2006
Příspěvky: 819

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 19:07    Předmět: Citovat

Eleman napsal(a):
Nové TV mají čím dál menší počet SCARTů, zpravidla už jen jeden a někdy ještě jeden AV vstup CINCH.


To je pravda, ale drtivá většina televizí ty dva analogové vstupy má.

Navíc k nové televizi bude rekordér připojený přes HDMI takže ta jedna Scart bude použitelná pro něco jiného Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 20:42    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
... Super je ovšem set top box se dvěma tunery a s hardiskem. Umí nahrávat třeba dva programy, přitom se na další dívat, nebo nahrávat dva, sledovat jeden z hardu a ještě stahovat do PC, má PIP. Jmémo mne trochu odstrašovalo, ale recenze OK. Je to LEMON. A k tomu CRT TV, jedna z posledních. Ovšem toto soustrojí je přes léto úplně odstaveno, běžet začne až teď na podzim..


Super to je, když to funguje jak má. Sad S podobným krámem jsem si dost užil... Zlaté PC s dobrou DVBT kartou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 05 2012, 23:14    Předmět: Citovat

S dovolením Varioly bych připojil taky dotaz. Kombinace TV Philips 32PFL7605H a DVD LG RHT497H. Propojení přes HDMI. Problém s formátem 4:3. Samotná TV nemá problém s žádným formátem, jeho detekcí a zobrazením při příjmu z antény. Ale DVD nějak neumí poslat ven starý formát 4:3, jen širokoúhlý 16:9, 4:3 to roztáhne ve vodorovném směru. Nebo to neumím nastavit, nastavování formátu na DVD nemá vliv. A to jak při přehrávání DVD, tak při příjmu starých pořadů z antény. Abych pak pro sledování zachoval správný poměr stran, musím si pomoct roztažením na TV ve svislém rozměru a to pak nahoře a dole část obrazu chybí. Přitom interně DVD 4:3 určitě zpracovává, protože pokud nahraju starý film a médium finalizuji, tak to lze na PC přehrát ve správném poměru 4:3. Jako by rekordér neuměl do HDMI poslat 4:3. Díky za nějakou radu, tenhle obor (DVD, rozhraní, formáty atd.) jsem léta pomíjel a moc o tom nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milan222



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 1460
Bydliště: trutnov

PříspěvekZaslal: ne říjen 07 2012, 17:08    Předmět: Citovat

Variola napsal(a):
rnbw napsal(a):
Alebo pouzit SCART prepinac.


Tomu se právě chci vyhnout jak to jen půjde. Leda by byl automatický a přepínal se sám, jinak je to otrava.

scarty jsou zprůchodněny po zakázání eko režimu u většiny zařízení. u některejch je to označeno jako "zobrazovat hodiny v STB modu"

_________________
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund