Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DSC PC585
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simil



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 185
Bydliště: NR

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 19:47    Předmět: Citovat

Dorobenie toho simulátora tel.linky nie je potrebné,pretože po vypnutí tej led č7 v sekcii 015 to určite vypneš.A vôbec,najprv si zisti,aké to má poruchy.Klávesnica pípne každých 10 sek.pri akejkoľvek poruche,pokiaľ ju nepozrieš tým príkazom *2.Čo sa týka poruchy,tak v odarmovanom stave ak stlačíš príkaz *2,tak sa Ti zobrazí/ zobrazia/ rozsvietením určitých diod poruchy.Napr.1 je slabá,vadná batéria.Zoznam porúch je na str.9.Pokiaľ Ťa to nepustilo do programovania,tak tá ústredňa má niekym zmenený Instal kód.Ak nie je montážne zamknutá,tak by sa mohla dať zresetovať na továrenské hodnoty/ Instal kód by sa nastavil na 5555/.Ak chceš skúsiť reset na továrenske hodnoty postupuj nasledovne.
1,Odpoj aku a AC
2,Odpoj všetky dráty zo svorky Z1 a PGM1
3,Kusom drátu prepoj Z1 aPGM1
4,Zapni AC-po asi 10 sek by mala ostať svietiť Led 1.
5,Vypni AC,odstráň prepoj,zapoj všetko ako bolo.
6,Zapni AC, a odskušaj vstúpiť do programovania cez Instal kód,ak bude fungovať kód 5555,ústredňa sa nastavila na továrenske hodnoty,a budeš ju musieť opetovne napriogramovať.Ak tam nebude kód 5555,tak je Instaltersky zamknutá,a vtedy Ti ostanú len dve možnosti.Zistiť od firmy,ktorá to montovala,kód,poprípade ich poprosiť o odomknutie.
Alebo to poslať firme ktorá ich distribuje na odomknutie za poplatok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6075
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 20:35    Předmět: Citovat

Simil napsal(a):
...vtedy Ti ostanú len dve možnosti.Zistiť od firmy,ktorá to montovala,kód,poprípade ich poprosiť o odomknutie.
Alebo to poslať firme ktorá ich distribuje na odomknutie za poplatok.

Pak ještě je třetí možnost - obrnit se trpělivostí a najít ten kód metodou pokus-omyl. V průměru za 5 hodin bys to při troše šikovnosti a systematickém postupu měl mít - záleží na tom, jak drahý je tvůj čas Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simil



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 185
Bydliště: NR

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 20:47    Předmět: Citovat

Tak to je potom aj ďaľšia metóda,vyletovať EEPROM,v tej su nahraté kódy,prečítať programátorom,a skúsiť ten kód nájsť,ideálne je ak máš poruke aj obsah EEPROM s tovarenskými údajmi,potom Ti stačí nahrať EEPROM známymi údajmi a opeť naletovať.Už som to pár krát robil,ale s iným typom ústredne,nie DSC 585 Celé sa to dá zvládnuť za asi 20-30 minút.Ale za predpokladu,že má na to vybavenie a chuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lojzek



Založen: Apr 02, 2012
Příspěvky: 189
Bydliště: Zašová

PříspěvekZaslal: út září 11 2012, 19:01    Předmět: Citovat

čau, oo díky za info, vyresetovat ústřednu a znova nastavit není problém.
Jsem ,, Mladej ''( času mám celkem dost až na posledních asi 14 dní), chodím do práce asi 3 roky a zatím jsem se moc toho nenaučil protože těch informací je tolik že nestíhám!! (jsem vyučen elektrikář - slaboproud ) a v práci děláme snad vše! = od domovních instalací, revizí tak i hrmosvody, televize, PC sítě a i zabezpečovačky. Tuhle zabezpečovačku mi dal Šéf že si to mám doma skusit udělat a nastavit ( je to snad těžší jak nastavovat v PC jablotron nebo paradox Very Happy )
No vidíte, s tou *2 mě to tu nenapadlo, já jsem trouba. Stojím si pořád zato že to je tou telefonní linkou! Smile
Takže *2 a poruchy se objevily 3, LED1, LED3, LED4

- Kontrolka [1] - nízké napětí baterií - K hlášení této
poruchy dojde, když napětí baterií klesne pod 11,5V a
k odstranění dojde, když se zvýší nad 12,5 V

- Kontrolka [3] - porucha PC 5400 - Tato porucha se
vyskytne, pokud dojde k závadě na tiskárně (OFF-line)
nebo k poruše modulu PC5400.
- Kontrolka [4] - tamper systému - Signalizace
způsobená narušením zóny Tamper na kterémkoli
modulu.

TAkže nízký stav baterky je jasný, baterka jak jsem již řekl je v řiti.
co znamená porucha PC500?
Dále Tamper, Mám/měl jsem to zapojeno hned podle obrázku 1 ( sekce 2.8 )
Zapojeno podle jednoduchého zakončovacího rezistoru.
Ted mě možná napadno jestli to mám vůbec přeplé mezi jednoduchým a dvojitým zakonřovacím R. - AHA?! Jak to zjistit? *8 5555 a [013] ?
Zapojeno následovně - přívod ze svorky Z na tamper čidla, z tamperu odvod na alarm,z alarmu do rezistoru 5K6 a z rezistoru do COM
Magnety jsou jasné, ze svorky Z seriově dva Magnety a odvod od posledního magnetu na rezistor 5K6 a dále do COM
Myslím že to asi vyresetuju a skusím to nastavit znova od nuly.( ovšem podle Vás - jestli to půjde )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simil



Založen: Oct 16, 2008
Příspěvky: 185
Bydliště: NR

PříspěvekZaslal: út září 11 2012, 19:31    Předmět: Citovat

Ak sa po stlačení *2 rozsvietili led 1,3,4,znamenajú tieto poruchy.
LED 1=zlý,vadný AKU,
Led3=Troble s tel.linkou/vyriešiš to vypnutím led 7 v sekcii 015 ako som písal v príspevku vyššie/
LED4=Failure to Comunicate=chyba v komunikácii / alarm bol pravdepodobne cez linku napojený na PCO a nemôže sa bez tel.linky dovolať./
Tie poruchy,ktoré si uviedol Ty by platili iba v prípade ak by si po príkaze *2 stlačil následne 1,a zobrazili sa ti poruchy pod č.1
Ako som písal vyššie,ak sa Ti to podarí resetnúť /ak to nebude zamkute proti resetu/ tak si to naprogramuješ podľa seba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund