Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Espresso Krups XP 7220, sám se přepíná na režim horká voda
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kratas



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 14:55    Předmět: Espresso Krups XP 7220, sám se přepíná na režim horká voda Citovat

Zdravím všechny - hledám radu!!!
Krups začal hlásit chybu 6 a tak jsem vyměnil okroužek na válci a bylo vše v pořádku asi tak měsíc.
Teď kávovar po zapnutí normálně najede, provede test a tváří se, že je připraven udělat mi presso ale... po chvíli se sám přepne na režim horká voda, pak se tento režim sám zastaví, pak znovu a znovu a znovu a... a tak pořád s určitými pauzami dokola. Když v mezidobí zmáčknu tvorby kávy, tak kávovar normálně kávu semele a kávu připraví, jen je jí někdy malé množství! Když pak kávovar nevypnu, sám se zase po chvíli přepne na horkou vodu a zase se sám zastaví a pořád dokola! Sad někdy z trysky začne horká voda i vytékat než se Krups zase usmyslí si tento režim sám stopnout!
Prosím, poraďte někdo kde hledat závadu a jak jí odstranit jinak než "odnešením do servisu"
Díky všem za relevantní rady!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 17:14    Předmět: Citovat

Nějak moc nechápu, o co jde - přesněji co je režim "horká voda". Jestli je to proplach, autotest, pokus o zavodnění systému (hláška ve stylu "vložte nádobku pod trysku a zmáčkněte OK"), nebo opravdu cyklus horké vody...

Dál - chyba 6 znamená únik vody v režimu tlakování, tj že se ti zavírá spařovací komora pomocí hydrulického válce, co je za ní. Při výrobě kávy se do ní předtím namele káva, při proplachu zůstává prázdná. Hydraulický válec má určený nějaký maximální objem vody, co se do něho může vejít - jestli se ten objem překročí (teče voda z válce, prosakuje v rozdělovači, přetlačuje zpětný ventil a tak) a průtokoměr to zjistí, tak vyhodí chybu 6. Teď je otázka, co jsi s tím provedl - jestli jsi vyměnil nějaký o-kroužek na hydraulickém válci, tak by to teoreticky mohlo pomoct, ale ve válci jsou o-kroužky 4 - dva ve víku (vnitřní a vnější) a dva v pístu (dtto) a je otázky, jestli byl problém jenov tom jednom o-kroužku.

Ještě - těchto válců jsou 2 hlavní typy (starší a novější) - dá se to poznat podle celého typového čísla (např XP7220PE/50B) a také podle umístění a počtu mikrospínačů na hydraulickém válci. Nahoře můžou být až 3 mikrospínače, dole může být jeden (ten u dorazu toho plastu nad odpadem nepočítám). jeden mikrospínač zjišťuje pohyb pístu - je buď nahoře a a píst jej sepne při dojezdu nahoru a drží ho (starší verze), a nebo je dole a píst po něm brkne při dojetí nahoru táhlem a pak je zase rozeplý (novější). Takže zezačátku by bylo dobré odstrojit presso (zhodit z něho všechyn plasty, aby se dalo pístem pohybovat ručně) a zkusit, jestli se přitom tento mikrospínač spíná - měřit odpor(ideálně pípákem) a stlačovat píst nahoru a dolů a zjistit, jestli je vše OK Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kratas



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 11:06    Předmět: Citovat

Vyměnil jsem jen jeden o kroužek a to ten v horním víku ten menší co je u hřídele pístu!
V tom ale snad problém nebude. Po výměně o kroužku jsem presso sledoval a udělal několik káv aniž by se kdekoli na válci nebo jinde objevila byť jen kapka vody Smile) až potom jsem vrátil dekly na místo a pak přístroj ještě cca měsíc (jedno kafe denně) šlapal jako hodinky!!!

Můj současný problém je v tom, že se kávovar sám přepíná do stavu jako bych zmáčkl tlačítko pro přípravu horké vody (to úplně vpravo vedle tl. na přípravu páry) a po chvíli buď horká voda začne z trysky vytékat nebo se jakoby samo zase "zmačkne" zastavení a na dispay se oběví značka stop s textem že proces byl zastaven! Sad

Zkusím večer udělat video aby bylo jasné o čem hovořím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33918
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 11:16    Předmět: Citovat

A nema to tlacidlo zvod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 16:07    Předmět: Citovat

Fakt to vypadá na svod na mikrospínači - ty jsou všechny připojené na jeden (asi) analogový vstupní port PIC18F452 na desce displeje - nevím ale na kterém je portu (tipuju RA0), protože ho nemám na schématu označený (stejně jako označení mikrospínačů) - výřez schémata přikládám.


XP7220.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  XP7220.gif
 Velikost:  1.83 kB
 Staženo:  188 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kratas



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so září 08 2012, 11:23    Předmět: Citovat

Tak při snaze to natočit se to celé dopos*lo Sad
Po vypojení ze zásuvky a opětovném zapojení už přístroj neudělá nic než že zobrazí na display tyto hlášky (viz přiložené foto) a nejde s ním udělat nic jiného než ze zásuvky zase vytáhnout!!! Sad
Přístroj nereaguje na stisk jakéhokoli tlačítka (vyjma jednoho stisku OK) a ani nezačne blikat či svítit dioda na zapínacím tlačítku!
Zkoušel jsem ho nechat 24h odpojený ze zásuvky, ale i po této době je po zapojení situace stále stejná Sad
Co s tím???
Nepomohl by nějaký reset???

Díky předem za radu jak si zase udělat dobrý presso!!! Smile



Krups_hlaska3.jpg
 Komentář:
A nakonec to skončí touto hláškou

Stáhnout
 Soubor:  Krups_hlaska3.jpg
 Velikost:  91.78 kB
 Staženo:  153 krát


Krups_hlaska2.jpg
 Komentář:
Po stisku OK se objeví tato hláška

Stáhnout
 Soubor:  Krups_hlaska2.jpg
 Velikost:  83.65 kB
 Staženo:  139 krát


Krups_hlaska1.jpg
 Komentář:
První hláška co se zobrazí hned po zapojení do zásuvky (230V)

Stáhnout
 Soubor:  Krups_hlaska1.jpg
 Velikost:  77.11 kB
 Staženo:  144 krát


Krups_stitek.jpg
 Komentář:
Štítek přístroje aby bylo vidět co je ten Krups zač! :-(

Stáhnout
 Soubor:  Krups_stitek.jpg
 Velikost:  65.91 kB
 Staženo:  141 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt září 13 2012, 6:03    Předmět: Citovat

Tak toto vidím poprvé - a to jsem těchto kávovarů opravoval už pár stovek - ani servismanuál se o ničem takovém nezmiňuje Confused .

Počkat.... Twisted Evil

Teď jsem si vzal jeden kávovar z regálu (typově dokonce stejný) a podařilo se mi tuto "závadu" vyvolat - aspoň to první menu, dál jsem do toho raději nehrabal. Dá se to vyvolat zmáčknutím tlačítka "pára" + strčit presso do zásuvky (po vytáhnutí ze zásuvky se dá normálně spustit) - takže bych hledal chybu pořád někde v těch mikrospínačích (svody nebo zamáčklé tlačítko) Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 16:33    Předmět: Citovat

Zdravím vás kolegovia, mám tento model kávovaru na opravu a nabehne do začiatočneho privítania a nábehu systemu alebo čo to má a vypíše chybu 09 ale nemám potuchy čo to vlastne znamená je k tomu len užívatelský manual v 4 jazykoch ale výpis chýb tam nie je, nemáte niekto prosím vysvetlivky ohladne chýb na tomto kavovare pripadne service manual, vopred Ďakujem. Rolling Eyes

PS: Tak už som približne zistil o čo ide v inom vlákne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 18:19    Předmět: Citovat

Chyba 09 - chyba NTC termistoru na topném tělese (změřená teplota je moc malá nebo moc vysoká) - chyba bude nejspíš přímu u NTC termistoru - má zkrat, je rozpojený, případně odpadlý od tělesa, popřípadě přes něho teče/teklo kafe unikající ze spařovací komory (a dělá v tom bordel). Ten termistor by měl mít při pokojové teplotě tak 95-110kohm .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2012, 18:27    Předmět: Citovat

Dobrý večer všem.
Podobnou nesmyslnou chybu mi zapřičinil vadný odpor v sestavě mikrospínačů. Každý program má zvolenu svou hodnotu odporu při stlačení tlačítka. Změřte jejich skutečné hodnoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 9:25    Předmět: Citovat

Abych nezakládal nové vlákno, obrátím se na odborníka (Ohryzek), mám tady typ KRUPS XP2070, po nahřátí a výběru jenoho nebo dvou šálků, dá trochu vody-páry a zastaví, podsvit displaye začne modře blikat. Poradíš?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 15:19    Předmět: Citovat

K té XP2070 - jestli načerpá trochu vody, zastaví se a nahlásí "všeobecný alarm", což je 2x pípnutí a rozblikání se podsvícení dispeje a vypínače, tak je problém s průtokem vody.

To presso má totiž mezi ventilem nádoby na vodu a čerpadlem průtokoměr, který rád odchází - funguje na principu snímání otáček vrtulky s magnetama hallovou sondou a ty magnety na vrtulce "jaksi" nejsou nerezové, tak vyreznou a i když se bude vrtulka točit, tak elektronika si ničeho nevšimne - prostě klasické kurvítko Rolling Eyes . Průtokoměr se dá proměřit i v zapojení - deska elektroniky je (myslím) zespodu a výstup z průtokoměru by se měl dát proměřit i logickou sondou - napájení je 5V.

Kde sehnat náhradní momentálně nevím, protože mám dojem, že se díly pro tyto starší kávovary už pomalu přestávají dodávat - zpětné ventily a elektroniky už nejsou, průtokoměry z hlavy nevím (musel bych se podívat do dokumentace - nejdřív zítra), při projítí tuzemských internetových obchodů s ND jsem nic nenašel. Teoreticky by se ale mohl ten průtokoměr dát opravit, ale je to trochu složitější - jednoduše vyrazit staré magnety a dát (zalisovat, nalepit) tam nové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt říjen 18 2012, 18:15    Předmět: Citovat

Dík za info, tedy vážnější problém. Zatím se do toho pouštět nebudu protože zákoš je přesvědčený, že je to jen blost a že by to chtělo jen vyčistit. Uvídíme co na bude říkat.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tornado6



Založen: Mar 09, 2007
Příspěvky: 1406
Bydliště: Piešťany okolie

PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2012, 10:08    Předmět: Citovat

Mám ešte otázku na kolegu Ohryzek36, prosím ťa o pomoc ohladne toho NTC termistoru ak môžeš napíš čo je to za typ ja viem že to je smd 100Kohm, ale nemám šajnu čím to nahradit, vopred dakujem za pomoc. Wink

PS: ten čo je v tom kavovare má cca 75Kohm ale nemení sa mu teplotou odpor takže bude vadný a neviem čím ho nahradiť, našiel som od Farnelu aj v Avelmaku vela typov termistorov NTC 100Kohm ale neviem ktorý by bol vhodný. Rolling Eyes



SDC15967.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  SDC15967.jpg
 Velikost:  102.49 kB
 Staženo:  185 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 25 2012, 16:08    Předmět: Citovat

Tak to ti fakt z hlavy neřeknu Confused - já ty termistory doluju z vraků - objednat se dá jenom sestava topné těleso + tlakový válec a ty tlakové válce odchází docela často (tečou) a těsnění do nich se nedají sehnat, tak se to musí měnit celé, tj tělesa se dají použít - ale skoro nic se na nich nekazí.

Takže zatím doporučuju zkusit ten termistor minimálně zkustit "opravit" - je dost možné, že při tak špinavé podložce už neměříš termistor, ale jen ty svody okolo (v kávě může být prakticky cokoliv, co trochu vede), případně zkus projít kontakty mezi fastonama a termistorem - v keramice může být prasklina.

Jestli je ale termistor fakt v háji, tak mi budeš muset dát trochu času - zkusím najít nějaký funkční a změřím jeho teplotní závislost - ale hned to nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund