Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Topeni v trucovne
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 7:02    Předmět: Citovat

Jo , pokud zvážíš počet protopených hodin a pořizovací náklady , tak může být toto řešení ekonomicky celkově nejvýhodnější . PS Topím Kaborkami i proto , neb mám odpadní dříví zdarma .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 7:13    Předmět: Citovat

Mě by akorát zajímalo, jak tyhle: http://aukro.cz/akumulacni-kamna-hrdina-i2595286163.html kamna stěhovali do 5. patra po schodech...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 7:39    Předmět: Citovat

Všecky akumulačky jdou více nebo méně snadno rozebrat na plášť a vnitřní konstrukci se šamotovou "vyzdívkou" = poskládanými teploakumulačními tvarovkami. Výsledná váha oddělených částí nepřesahuje nosnost zdatného stěhováka - v nejhorším případě dvojice stěhováků...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 7:58    Předmět: Citovat

Nenapsal jsi jednu podstatnou věc a to jestli chceš místnost temperovat třeba na 15° a při příchodu si přitopit nebo zatopit jen při příchodu. Druhá varianta je reálná jen v případě, že ti v mezidobí neklesne teplota zhruba pod 15-17°, jinak se ti po zatopení všechno orosí a za chvíli budeš mít všechno olezlé rzí.
Nezmiňuješ se, jak máš zateplený strop. Stropem uniká nejvíce tepla.
Pokud tedy budeš topit jen po tu dobu, co tam budeš, tak jednoznačně nějaké horkovzdušné topení nebo infrazářič, jak už tady bylo zmiňováno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Atrey



Založen: Jan 19, 2012
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 7:59    Předmět: Citovat

Nejlevnejsi reseni jsou maly plynova kaminka.

Mam v obytne dodavce udelany z maleho varice, co jsem nasel na smetaku.
Samozrejme plamen je na cidlo od Mory, proti pripadnemu zhasnuti plamene.
Je to kostka protazena 27 medenymi trubickami, ktere primo ohriva plamen.
Pocitacovy vetracek do nich zene vzduch, tj jeden okruh. Druhy, spaliny jdou pres obraceny sifon do kominku, kominek ma cca 40 stupnu.

Je to bezpecne a za par korun. Provoz na PB - hodne dlouho a vykon?
Spal jsem v dodavce pri -15 a bylo teplo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 11:58    Předmět: Citovat

Strop ma tepelnou izolaci tl. 16 cm.
Strop je sikmy - vyska od cca 2,2 do 3,2 m
Topil bych tam jen pri pobytu.
Zkousel jsem kostku s ventilatorem (3,3 kW), ale nic moc.
Zkousel jsem i olejovy radiator, ten dopadl jeste hur.
U stropu mam 2 topny infra ctverce, sedim sice primo pod nima, ale kape mi pri tom z nosu.
Kdyz uz je takovy leden, unor a mraz se dobyva vsude, poklesne teplota v mistnosti pod nulu, nejmin jsem tam mel asi -5, s tim, ze jsem tam obcas neco zapnul.

Zkusil jsem ted narychlo prelouskat nejake "prehledne" ceniky dodavatelu energii, kdyz tak me opravte, jestli je nekde chyba:

Cena za jednotku
- plyn pri mem malem odberu (pouzivam jen na pritapeni v prechodnem obdobi) cena za m3 cca 21 Kc
- elektrika sazba d25d vyssi tarif cca 5,4 Kc/kWh

Naklady ve srovnani s tema vafkama s vykonem 4,6 kW
-plyn 0,6(m3/hod)x21(Kc)=12,6 Kc/hod
-elektrika 4,6(kW)x5,4(Kc)=24,8 Kc/hod

Naklady za obdobi 5 mesicu/2hod den (pokud to bude topit naplno)
-plyn 30x5x2x12,6=3780 Kc
-elektrika 30x5x2x24,8=7440 Kc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 12:32    Předmět: Citovat

Ten komín načerno by šel ? Pokud to má být na desetiletí . Pokud máš plynový kotel , nebo i elektriku jako hlavní zdroj tepla , potom ti musí zbývat kupa materiálu na spálení v RD .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 18:53    Předmět: Citovat

Teda počítáš to dost zajímavě, a kde sis vycucl těch 4,6 kW ? Udej taky kolik ta místnost má krychlových metrů.
Pokud chceš porovnávat, tak začni s údajem o účinnosti. Promrzlou místnost za pět minut nevytopíš, tu musíš temperovat hodinku dvě předtím než tam vlezeš jinak ti tam zápasí topení s vymrzlou podlahou a stěnama. U elektřiny si můžeš zapnout topení na dálku nebo časovým spínačem a tím také vypnout.
A ten plyn přepočitej do spotřeby v kW.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atrey



Založen: Jan 19, 2012
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 19:09    Předmět: Citovat

Webasto ma casovac i dalku.
Chodim do vyhrateho.
Papa jen benal a v podstate jakoukoliv organiku a 12V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 19:24    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Teda počítáš to dost zajímavě, a kde sis vycucl těch 4,6 kW ? Udej taky kolik ta místnost má krychlových metrů.
Pokud chceš porovnávat, tak začni s údajem o účinnosti. Promrzlou místnost za pět minut nevytopíš, tu musíš temperovat hodinku dvě předtím než tam vlezeš jinak ti tam zápasí topení s vymrzlou podlahou a stěnama. U elektřiny si můžeš zapnout topení na dálku nebo časovým spínačem a tím také vypnout.
A ten plyn přepočitej do spotřeby v kW.

Vzdyt jsem to uvedl hned na samotnem zacatku!
Mam moznost sehnat vafky 4,6 kW se spotrebou plynu 0,6m3/hod - to jsem nevycucl, maji to na stitku.
Na dalkove ovladani mam manzelku.
Ucinost neuvadim, tak dalece tomu nerozumim, kdyz tak mi porad, jestli je na tom lepe plyn nebo elektricke teleso.
Vymeru jsem uvedl, 4x4m, strop je sikmo, jestli to k necemu bude, tak objem mistnosti spocitam. Staci mi to nahrubo, jestli tech asi 4 kW muze stacit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5135
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 19:25    Předmět: Citovat

Petry. Dřevo mám z práce zadara jako odpad a teplo za půl hodiny Cool
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 22:31    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
Topil bych tam jen pri pobytu.

V tom případě pod 10 kW nechoď. něco na tenhle způsob http://www.super-naradi.cz/zahradni-gril/eshop/16-1-VYBAVENI-DILEN/150-2-Topidla-do-dilny-a-garaze/5/1402-MASTER-Naftove-topidlo-Master-B-35-CED-10-kW jinak ti vždycky bude mrznout nos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 6:52    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
Mam moznost sehnat vafky 4,6 kW se spotrebou plynu 0,6m3/hod - to jsem nevycucl, maji to na stitku..

Vafky jsou elektrický spotřebič nebo máš jen dojem, že plynový spotřebič má stejnou účinnost jako elektrický ? Podle toho se taky použije přiměřeně větší či menší elektrický spotřebič. Už jsem ti poradil, takže pokud použiješ jen el.topení, které to pálí jen nahoru nebo jiné, co se pomocí ventilátoru snaží to teplo rozfoukat po celém prostoru, tak to je sakra velký rozdíl a řekl bych, že i 4x větší.

A co chceš poradit na tom, jestli je lepší plyn nebo elektřina na topení, když neudáš:
a) účinnost těch zařízení spolu se spotřebou
b) nedáš informaci o kubíkách na vytopení - topení se vypočítává pouze z objemu prostoru, co se má vytopit.

Ano, může v pohodlí stačit i 2 kW, ale musíš umět číst.

Jo a blbé Petry taky v pohodlí vyhoví, ale musíš mít komín a mám dojem, že výkon je takový, že u toho v budoucnu nemusí být dělaná revize a další ptákoviny na pevná paliva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 7:16    Předmět: Citovat

To Kejki:

To uz je peknej kanon Smile
Ten by to uz urcite vytopil.
Mrknu na spotrebu, to bude asi horsi.

Jeste mam moznost, ale o te moc neuvazuju, napojit trucovnu na stavajici radiatory. Ale ma to hacek - spis 2.
Vykon kotle na tuha paliva uz je tak tak + to dlouhe vedeni (dilna je v zahrade).
Hlavni problem - mam nejvetsi obavy z mrazu - trubky by sly pres byvalou zdenou stodolu, kde je takrka venkovni teplota. Mirelon na trubkach by to asi nezvladal izolovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2095

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 7:45    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Vafky jsou elektrický spotřebič nebo máš jen dojem, že plynový spotřebič má stejnou účinnost jako elektrický ? Podle toho se taky použije přiměřeně větší či menší elektrický spotřebič. Už jsem ti poradil, takže pokud použiješ jen el.topení, které to pálí jen nahoru nebo jiné, co se pomocí ventilátoru snaží to teplo rozfoukat po celém prostoru, tak to je sakra velký rozdíl a řekl bych, že i 4x větší.

A co chceš poradit na tom, jestli je lepší plyn nebo elektřina na topení, když neudáš:
a) účinnost těch zařízení spolu se spotřebou
b) nedáš informaci o kubíkách na vytopení - topení se vypočítává pouze z objemu prostoru, co se má vytopit.

Ano, může v pohodlí stačit i 2 kW, ale musíš umět číst.



Moc te reakci nerozumim...
To, ze spotrebice maji ruznou ucinost je jasne, ale nevim kde mam zjistit ucinost pro stare PLYNOVE Vafky to fakt nevim, vzdyt jsem to napsal.
Marne jsem pro ne shanel aspon navod, takze NO DATA.
Kubiky, kdyz nejsme soustruznici, jak jsem uz uvedl z cisel pred tim se daji dat priblizne lehce dohromady cca 4mx4mxcca2,5m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund