Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bang&Olufsen Beovision MX6000, něco se pálí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 2:02    Předmět: Citovat

Tie dva trimry musia byť. Ak nie sú na trafu, tak niekde v okolí alebo na doštičke nastoknutej na hrdle obrazovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 12:33    Předmět: Citovat

Tak, tak.
Oba (tedy jako hybridní dvojice) jsou na modulu obražofky PCB3 (podobně jako v maďarském VIDEOTONu) - pod označením R20 - sch. 2-7 (DIAGRAM C) Shocked

riprex napsal(a):
Takže přišla odpověď, nečekaně ho už nejsou schopni sehnat. ...

btw. ještě taková poznámka, to trafo nemá trimry pro nastavení "FOCUS" a "SCREEN", předpokládám tedy, že toto se nastavuje přes servisní menu. Nemělo by tedy po výměně trafa zůstat vše při starém, tedy úprava nastavení by neměla být nutná? Možná to ale špatně chápu...

"nečekaně" Question Ale jak jsem psal výše - "takovýto prodejci" nemají skladem ani kus (z celého sáhodlouhého seznamu) - takže jsem ani jinou odpověď nečekal Shocked Laughing
Tvůj předpoklad správný není.
Přestože se (u některých tvp) nastavuje Ug2 za pomoci ServisMenu, tak zase ale "kroucením potenciometru". Toto ale asi tento případ nebude.

Máš příliš málo znalostí (a zkušeností) z TV techniky - aby ses sám pouštěl do této opravy Shocked Cry
Proto jsem hned na začátku psal:
kokun napsal(a):
Ale toto není Marína, ani Lotos Shocked


EDIT:
Ale asi největším problémem bude to skutečné sehnání trafa - příp. donastavení potenciometrů (páč vlastní nastavení není na tom trafu) bys snad (za něčí pomoci) zvládnul Rolling Eyes
Zkus taky poptat AME, zda ho nebudou ještě schopni zajistit (třeba přes ASWO) - Nevím
Zkoušej příp. i v zahraničí (páč DIEMEN už dávno s výrobou skončil a pochybuju, že je ještě drží na skladě).
Pokud ho seženeš, tak to opravíš za 1.000,- a nikoliv za 8.000,-CZK Shocked Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 14:59    Předmět: Citovat

Po těch trimrech jsem se díval, ale opravdu nejsem schopen je najít, takže nevím kde jsou, každopádně na PCB 3 která by měla být na hrdle obrazovky nejsou (nebo jsou a já jsem slepej, ale ta destička je tak malá...).
Že to trafo nečekaně nemají jsem napsal protože jsem opravdu nečekal že by ho měli, spíš jsem možná i trochu bláhově věřil, že by ho mohli sehnat, bohužel neumí. Zkusím i to AME, ale nedělám si iluze že by byli schopní to sehnat, na stránkách ho nemají, ale za zeptání nic nedám. Zahraničí věřím především, tam v tom jednom odkazu ho mají za cca 60 EUR. Cena to není lidová a pošta by to navýšila, ale možná, možná bych do toho šel. Ale byl by to zcela jistě risk, protože není vůbec jisté jak dlouho by ta TV vydržela, nevím ani jak na tom je obrazovka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 15:39    Předmět: Citovat

Já tu telku fyzicky neviděl, ale v manuálu (na PCB 3) vidím obdélník, který by odpovídal těm trimrům (kvalita skenu je mizerná!).
Na sch. 2-7 (DIAGRAM C VIDEO OUTPUT & SOUND OUTPUT) jsou zakresleny - musí tedy být na té desce obrazovky Exclamation

AME bych zkusil rozhodně dříve, než "nějakou Dolní Lutyni" Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: čt září 06 2012, 17:01    Předmět: Citovat

Trimry jsem našel, šel jsem po drátech co jdou z trafa, jsou v takové zaplastované krabičce na stěně kousek od trafa. V AME poradili pár dalších traf, že by mohly být alternativou, ale srovnával jsem je a jsou rozdílné. Je mi jasné, že pokud už se to nevyrábí a jak Orega, tak Diemen už zkrachovaly, tak mi nezbyde než najít třeba na ebayi. Psal jsem jednomu člověku, kterej ho tam prodával před časem a neprodal, jestli ho ještě nemá, takže jsem zvědavej co mi odpoví. Jinak v AME mi tvrdili, že to chassis musí být od někoho jiného převzaté (Thomson, Grundig...), ale co já hledám, tak se používalo jen v této TV a jejich uhlopříčkových mutací (tušim MX 4000 a 7000). MX 7000 byla nedávno na aukru za neuvěřitelných 7000 CZK Shocked .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá září 07 2012, 9:29    Předmět: Citovat

V krajnom prípade je ešte jedna možnosť (zas ma Kokúň sprdne). Šlo by nájsť schému TV s takou istou obrazovkou a prebastliť celý RKS podľa nej. Samozrejme sa musíš zmestiť do napätí (pred stabilizátormi) atď. Ak dáš obrazovke, čo potrebuje, mebude mať problém. Ak sa pomýliš, tak vieš čo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá září 07 2012, 11:00    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
V krajnom prípade je ešte jedna možnosť (zas ma Kokúň sprdne). Šlo by nájsť schému TV s takou istou obrazovkou a prebastliť celý RKS podľa nej. Samozrejme sa musíš zmestiť do napätí (pred stabilizátormi) atď. Ak dáš obrazovke, čo potrebuje, mebude mať problém. Ak sa pomýliš, tak vieš čo.

To radíš tomu pravému - copak on má "tvoje zkušenosti s překopávkami"?

Hlavně aby obrazovka "aby měla, co potřebuje" - vertikál, videozesilovače, žhav. obrazovky, ... ať si napájí třeba z baterek Shocked Cry
To už spíše může hledat trafo s podobnými parametry a nabastlit ho (třeba přes "štafle") místo původního. A když to "náhradní" bude mít na sobě i ty trimry, tak ty orig. může demontovat.
No může - ale bez zkušeností asi těžko ... Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 19:54    Předmět: Citovat

No okopírovať podľa druhej schémy a dostaviť zdroj by snáď mohol zvládnuť. Ak nie, nech sa toho nechytá. Samozrejme, ak je tvoj link použiteľná náhrada, tak to je lepšia možnosť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 10 2012, 21:07    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
No okopírovať podľa druhej schémy a dostaviť zdroj by snáď mohol zvládnuť. Ak nie, nech sa toho nechytá. Samozrejme, ak je tvoj link použiteľná náhrada, tak to je lepšia možnosť.

Ne - "moj link" je ekvivalentní náhrada (samosebou, že je použitelná) - vůbec nejsi v obraze (na odpověď jsi měl 3 dny!) a co se psalo dříve, už nevíš Cry :

kokun napsal(a):
...
Jeho ekvivalentem je DIEMEN HR6469 - tady je to navíc potvrzeno.
Sehnat tohle, bude asi ještě větší oříšek, než tu Oregu Cry
...

Použitelnou náhradu si bude muset vyhledat sám, anebo mu ji najdi ty Shocked Sad

EDIT:
Ale ještě pořád tu má možnost k pátrání po tom trafu BEKO = 47310041 - ekvivalentní náhrada Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: pá září 21 2012, 16:15    Předmět: Citovat

Tak jsem kontaktoval DIEMEN resp. to co z něj zbylo a trafo by bylo, za bratru lidových 100 éček + pošta. Potom mi ještě odpověděl jeden člověk z ebaye, ten má jak DIEMENa tak Oregu. První jmenované je za 60 éček a druhé za 50, s poštovným by to za Oregu vyšlo tak na 66 eur. Co myslíte? Vyplatí se to vzhledem k ceně TV nebo ne? Nedávno někdo tuhle stejnou, funkční vydražil na aukru za asi 5000 CZK, ale připadá mě to přestřelený, nedal bych to za ní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 10:38    Předmět: Citovat

A to rozhodnutí - koupit, či nekoupit - chceš po nás? Shocked

Samozřejmě, že nákup za 66÷100Eur je na pováženou.
Ale ten DIEMEN (z E-bay) by za to stál.
A už jsi aspoň pátral o možnosti nákupu toho "turka" (třeba i ze zahraničí)?:

kokun napsal(a):
Ale ještě pořád tu má možnost k pátrání po tom trafu BEKO = 47310041 - ekvivalentní náhrada Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 16:27    Předmět: Citovat

No rozhodnutí po tobě ani nikoho z fóra samozřejmě chtít nemůžu, to si musím rozhodnout sám, ale vzhledem k tomu, že už za sebou máš určitě už hodně velkou řadu opravených TV, tak mě tvůj názor zajímá a dám na něj. Kdybys mi třeba napsal, že je to naprostá kravina, tak bych se na to vykašlal a nechal to bejt, takhle do toho asi půjdu, ale ještě to musím promyslet, těch 66 éček není zase tolik, aby mě to zabilo, kdybych je třeba vyhodil zbytečně, ale na druhou stranu peněz není nikdy dost...

Na to trafo Beko jsem se ptal i v AME, když jsem tam byl a bylo mi řečeno, že tohle trafo není k dostání a že jeho ekvivalentní náhradou je HR6469, které rovněž není k mání. Na "netu" toho o tomhle trafu je ještě méně než o těch předchozích dvou a ani na eBayi není a nebylo, takže u toho jsem s ním skončil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so září 22 2012, 19:45    Předmět: Citovat

Tak samozřejmě i když zkušenosti mám, tak nemohu říci, že zrovna se zn. B & O.
Toto není zrovna značka, která by byla mezi lidmi rozšířená, jako třeba OTF, či OVP.
Na druhou stranu sám vidíš, že patřila mezi (kvalitativně) nejvyšší kategorii (podobně jako třeba zn. LOEVE).
Už z toho, jaká byla její (nejen) nákupní cena - a jak se i dnes "drží" cena bazarová - tak si ji lidi cení právě pro tu kvalitu (což je v dnešní době čínských, či tureckých "jako-telek", nevídanost).
Takže (i z těchto důvodů) bych i já "do toho šel". I když jsem třeba přestřelil nákupní cenu VN-trafa (psal jsem 1.000,-peněz, což je ale cena "běžného" trafa, nikoliv "exota") a je vidět, že v tuzemsku ho asi tak honem neseženeš (proto jsem i na začátku psal: "To i já bych z něj asi měl "bobky".") - právě kvůli dostupnosti toho trafa! Wink

Pokud máš ještě obavu o kvalitu obrazovky, věz, že se její kvalita (tj. hlavně "emisní schopnost") dá zjistit i na nefunkční telce. Chce to pouze známého servisáka, který vlastní "regenerátor obrazovek" a během 5 min. (po změření emise) víš, na čem seš Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kouzelnik



Založen: Jul 03, 2008
Příspěvky: 100
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: ne září 23 2012, 8:07    Předmět: Citovat

Zdravím.
Kdybys ještě potřeboval to trafo HR6469, tak se zeptej u
htto://www.nedis.cz
Mají ho na seznamu za 235,- Kč (VN TRAFO 47310041 - HR *Doprodej*)
Není tam datum aktualizace, ale za dotaz nic nedáš.
H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: ne září 23 2012, 20:16    Předmět: Citovat

Kokun: Je mi jasné že s Bang & Olufsen zkušenosti mít nebudeš, v celé republice je jich jako šafránu, taky to tehdá stálo nejednu výplatu a pokud by si tehdy takovouhle TV chtěla pořídit rodina s průměrnými příjmy, musela by pak žít rok o chlebu a vodě. Holt za kvalitu a exkluzivitu se platí.
Těch čínských šrotů je tu bohužel nadbytek, jak CRT, tak LCD. Teď tu mám třeba i mikrosystém Orava DAV-110, který má v sobě 7" LCD a DVB-T a ač to na první pohled vypadá pěkně, zpracování je mizerné a parametry taky. Podezříval jsem Colorku 439, že skáče obraz nahoru a dolů, ale je to tou Oravou (používám jí jako STB), navíc si přes SCART moc nerozuměj a občas, když je scéna s vyšším jasem, tak se Colorka rozsynchronizuje, písmenka v menu jsou neostrá a taky skáčou no a jako bonus, to LCD co je tam vestavěné vypadá jako kdyby ho někdo postavil z lega a mnohdy se lze pouze domnívat, co se právě ve vysílání odehrává. Tenhle display bych se ostýchal použít pro digitální hodiny natož pro TV...zlatej ruskej Šilelis. Naštěstí ale můžu říct, že není všechno tak špatné a že naši novou TV Panasonic Viera s IPS panelem udělali Japonci pořádně a ten obraz i zvuk je prostě úžasnej...
Známýho servisáka TV bohužel nemám, to bych tady netahal rozumy z tebe Very Happy .
Kouzelnik: Napsal jsem jim, ale ten katalog je z roku 2006, takže si nedělám iluze, že by to trafo ještě měli, ale šance je to asi větší než v případě toho co jsem našel předtím já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund