Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bang&Olufsen Beovision MX6000, něco se pálí
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 14:51    Předmět: Bang&Olufsen Beovision MX6000, něco se pálí Citovat

Zdravím, potřeboval bych pomoct s opravou této docela zajímavé TV. TV funguje, jde zapnout a naběhne, akorát obraz je z prava zdeformovaný (prohnutý), ale co je horší, že se pálí pravděpodobně VN trafo - začne to od něj strašlivě smrdět, takže jsem to vypl abych ho nezničil. Tahle TV už byla jednou opravována a tehdy bylo právě VN trafo měněné (jde poznat, že je to tam pájené). Nenapadá vás někoho co by mohlo způsobit pálení toho trafa? Předpokládám že se pálí právě ono, protože od něj to smrdí a opálené, nebo očazené nikde nic není, ani kolem něj. Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 15:34    Předmět: Citovat

Ale toto není Marína, ani Lotos Shocked
Myslíš, že na tuto "budeš mít"?
Podle toho, co popisuješ, bude zase vadné právě to VN-splitko (záviťák!?) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 15:44    Předmět: Citovat

No právě proto, že jsem dal dohromady Marínu i Lotos, tak se chci vrhnout do tohohle Very Happy . Každopádně pokud bude třeba vyměnit celé trafo, tak to vidím jako problém. Napadlo mě, že v něm ta vada nejspíš bude, ale potřeboval jsem to tak něják ujasnit. Ono tohle trafo asi jen tak neseženu, přecijen je to hodně exotická TV, ale právě proto ji chci zachránit. Jak těžké by bylo nahradit tohle trafo trafem z jiné TV respektive bylo by to vůbec reálné? Spíš asi tuším že ne... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:07    Předmět: Citovat

A tím, že jsi dal dohromady Marínu i Lotosa, si hned troufáš na "tohoto exota"?
To i já bych z něj asi měl "bobky".
Nehledě k tomu, že v doku (kterou jsem k tomuto tvp objevil) úplně chybí seznam ND.
Píšeš:
riprex napsal(a):
... Tahle TV už byla jednou opravována a tehdy bylo právě VN trafo měněné (jde poznat, že je to tam pájené). ...

tzn., že trafo tam už nebude originální. Zjistit, co tam bylo v originále (a co tam skutečně patří), ale nebude určitě "žádná holá (_!_)" Shocked Cry
A dostupnost originálu, či aspoň kloudného ekvivalentu, taky nebude (v dnešní době) "v každé trafice" Shocked Cry

Opiš (ofoť!) aspoň štítek toho trafa - ať vidíme, s čím to "běhalo" doposud Rolling Eyes

riprex napsal(a):
... Každopádně pokud bude třeba vyměnit celé trafo, tak to vidím jako problém. ...

Že bys ho vyměnil třeba jenom půl? ... každopádně toto vidím jako problém (ale u tebe) Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne po září 03 2012, 16:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:12    Předmět: Citovat

Je tam Trafo Orega 40308-17 . Měl by to být originál, TV byla opravována v prodejně na Pařížské ulici v Praze ve značkovém servise, zkusím ještě prohrabat dokumentaci. Jinak tohle trafo údajně mají tady: http://www.dalkovy-ovladac.cz/trafa.htm . Nevím, jestli si to představuju tak jednoduše, ale jak je ta výměna toho trafa složitá, tedy krom přepájení? U Colorky jsem zvyklej, že prostě stačilo vyměnit kus za kus, ale přiznám se, že v tomto znalej opravdu nejsem.

Jo a to nebylo myšleno tak, jako bych si myslel že třeba vyměním jen půlku trafa nebo snad třeba jen primární vinutí... to že nemám zkušenosti s opravami TV přeci ještě neznamená, že jsem úplně blbej ne? Very Happy


Naposledy upravil riprex dne po září 03 2012, 16:25, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:25    Předmět: Citovat

riprex napsal(a):
Je tam Trafo Orega 40308-17 . Měl by to být originál, TV byla opravována v prodejně na Pařížské ulici v Praze ve značkovém servise, zkusím ještě prohrabat dokumentaci. ...

Tohleto bych jako "úplnou jistotu" nebral (spíše to už byla ekviv. náhrada).

A výměna trafa, není jako výměna odporu (rezistoru).
Samozřejmě, problém to není (pro znalého) - pro tebe to ale úplně jednoduchá věc nebude.

A koupit to trafo, dle tvého odkazu - tak nejprve to zkus (budou mít kulový - i s přehazovačkou) Shocked Laughing Laughing Laughing
Papír (či HDD) snese všechno - skladem nebudou mít asi ani jedno Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:29    Předmět: Citovat

OK, napíšu jim, jestli a za kolik. Oprava v autorizáku tehdy údajně přišla na nějákých 10 000, ale to bylo v roce 2000 a to tehdy byla pouhopouhá osmina ceny té TV. Kolik by za to chtěli dnes nechci domýšlet, ale určitě by se to nevyplatilo, když ta TV je už prakticky bezcenná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:33    Předmět: Citovat

riprex napsal(a):
... U Colorky jsem zvyklej, že prostě stačilo vyměnit kus za kus, ale přiznám se, že v tomto znalej opravdu nejsem.

Jo a to nebylo myšleno tak, jako bych si myslel že třeba vyměním jen půlku trafa nebo snad třeba jen primární vinutí... to že nemám zkušenosti s opravami TV přeci ještě neznamená, že jsem úplně blbej ne? Very Happy

A jak jsi měnil trafa u Colorky? On je v tom nějaký rozdíl, měnit ho u Colorky, Filipesa, Grundiga, či B&O Question
Blbce z tebe nemíním dělat - děláš jej ze sebe sám. Tím, jak se vyjadřuješ. Tys přeci psal o "výměně celého trafa" Surprised Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 16:38    Předmět: Citovat

U Colorky jsem to trafo jen odpojil a i vyměnil, jestli se to tak může nebo nemůže, má nebo nemá, to netuším. Vím jen, že to pak fungovalo, takže jsem dál nepátral a tady bych to udělal asi stejně, odpájel bych staré, připájel bych nové, zapojil a zkusil zapnout a ono by se uvidělo... něco určitě, buďto na obrazovce a nebo za ní. Uznávám, že jsem to asi formuloval chybně, neměl jsem psát celé trafo, ale jen trafo, moje blbost. A to že si na ní troufám? No zkrátka dostal jsem jí s tím, ať si jí buďto opravím a nebo vyhodím, tak se snažím o to první, pokud se nezadaří, nastane druhá varianta, ale bylo by mi jí líto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 17:14    Předmět: Citovat

No, tak Colorkou jsi asi myslel C110, C416, apod.. U té ale nebylo trafo split - tj., tam jsi skutečně jen měnil kus za kus a nic na něm nemusel nastavovat. Ale těch bylo minimum.
Colorky ale byly třeba i C469, C473 a "stovka" dalších, které už ale splitko mají !!!!!
U většiny split traf, se totiž nastavuje SCREEN (Ug2 pro obražofku) a FOCUS (ostření paprsku).
Takže asi tak - zase je to o "přesném vyjadřování" - ono totiž colorka je každá barevná telka (color = barva) Shocked Rolling Eyes

riprex napsal(a):
U Colorky jsem to trafo jen odpojil a i vyměnil, jestli se to tak může nebo nemůže, má nebo nemá, to netuším. Vím jen, že to pak fungovalo, takže jsem dál nepátral a tady bych to udělal asi stejně, odpájel ...

A kolik jsi jich u C110, či řady C416 vyměňoval?
Já opravuju telky od r. 1969 a u těchto jsem nemusel měnit snad ani jedno Surprised

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 17:25    Předmět: Citovat

Upřesňuji, byla to skutečně Tesla Color řady C416, čekal jsem, že to tak něják vyplyne z našich předchozích konverzací. Jinak ano, máš pravdu, že ostření a Ug2 se musí nastavovat, to mi taky nedošlo, vpravdě jsem se tou telkou ještě až tak moc nezabýval a nemám ani pořádné schéma, ale mohlo mě to dojít, protože tak to má řešené většina "modernějších" TV (kupříkladu Morava CTV2110 nebo Daewoo 21A5T - telky se kterýma jsem taky přišel do styku). Ještě si to vklidu ještě jednou projdu, ono totiž když se na to teď dívám, tak na trafu žádné prvky pro nastavení nejsou, obvykle tam ale bývají právě ty "SCREEN" a "FOCUS". Jinak nenapadlo by mě si pod pojmem "Colorka" představit něco jiného než nějákou Teslu Color, ale ano, zase máš pravdu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 18:01    Předmět: Citovat

Hi hi, to bych se divil, že by v Dolní Lutyni věděli jak to trafo vůbec vypadá. Mám dojem, že ho tam ten ještě neviděl ani na obrázku. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 18:36    Předmět: Citovat

Uh, vždyť je to pouhá CRT TV. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po září 03 2012, 20:50    Předmět: Citovat

Dle tohoto dánského fora tam zřejmě to trafo OREGA 40308-17 patří.
Jeho ekvivalentem je DIEMEN HR6469 - tady je to navíc potvrzeno.
Sehnat tohle, bude asi ještě větší oříšek, než tu Oregu Cry

Dále ještě: http://www.donberg.ie/catalogue/line_output_transformers/hr_diemen_line_output_transformers_hr5-hr6/hr_6469.html
citace:
Line Output Transformer / Flyback: HR6469 (HR 6469) - 40308-17 LINE OUTPUT TRANSFORMER (LOPT)/ FLYBACK BEKO = 47310041...

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
riprex



Založen: Oct 22, 2010
Příspěvky: 206

PříspěvekZaslal: st září 05 2012, 22:32    Předmět: Citovat

Takže přišla odpověď, nečekaně ho už nejsou schopni sehnat. Na ebayi taky momentálně nic, takže mě nezbývá, než to sledovat. Napsal jsem i Bang&Olufsen a bylo mi odpovězeno, že opravu jsou schopni zajistit a předpokládaný odhad je cca 8000 CZK, takže to se opravdu nevyplatí. Budu to ještě sledovat a doufám, že to trafo někde seženu, protože té TV by byla docela škoda, navíc když jsem koukal, za kolik se prodávaj, tak zase tak úplně bezcenná není. Možná to půjde objednat přímo od DIEMENu.

btw. ještě taková poznámka, to trafo nemá trimry pro nastavení "FOCUS" a "SCREEN", předpokládám tedy, že toto se nastavuje přes servisní menu. Nemělo by tedy po výměně trafa zůstat vše při starém, tedy úprava nastavení by neměla být nutná? Možná to ale špatně chápu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund