Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LCD CHANGHONG LF24T699 chassis JUG7.820.578-1 (opraveno!!)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: ne září 09 2012, 17:29    Předmět: Citovat

Optám se vás dál pánové na samotný LCD panel. Zjistil jsem, že obě výbojky ve spodní části jsou z pravého konce cca na 8cm délky zčernalé. Po vytažení výbojek sem zjistil, že horní výbojky svítí rovnoměrně, ale na spodních je tato závada. Spodní z tohoto tmavého místa syčí. Je mi jasné, že ty spodní výbojky jsou včudu.... o tom žádná.
Ale co mě zaujalo. Polarizační fólie jsou od spodu více zažloutlé, než na horní části. U jiných LCD panelů jsou folie čistě bílé. Je to normální a nebo to tak u těchto typů levných TV dělají schválně? V rámci běhu TV se to projevuje jako lehký nádech do žluta. Bílá není čistě bílá.
p.s. jak se hrabu na netu, nejsem si jist zda ty fólie o kterých píši jsou polarizační. Je to prostě ta sada fólií mezi LCD panelem a plastovou průsvitnou deskou sloužící na rozvádnění světla v ploše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 14:26    Předmět: Citovat

Abych dokončil ságu CHANGHONG. Opraveno hlasím. Smile Sice by se to jako kšeft vůbec nevyplatilo, protože sem na tom strávil hodně moc času, ale dal sem bednu dokupy.
Co sem zjistil? Tak byly špatné trubice. Problém je byl sehnat. Jsou tam 4ks tenoučké a standartně se neprodávají. Ale sehnat šly, i když o chlup kratší. 800,-
Vadný invertor. Nechodil ani na jiných trubicích. S opravou sem si nedokázal poradit a ještě jsem poškodil tišťák. Ale koupil sem nový invetor universální na 4 trubice za 200,-. Řízení chodí.
Na obrázcích vidíte, jak sem zapracoval nový invertor do TV. Použil sem původní kabely. Musel sem uříznout invertorovou část původního zdroje, aby se nový vešel.
Největší problém byly zničené polarizační filtry - zahnědlé. Nešly vyčistit. Vykuchal sem tedy na SD, 42" LCD LG a vytahal z toho polarizační filtry (volné fólie), ostřihl a zadělal do panelu.
TV chodí, akorát nemám ovladač. Ten stojí 437,-.
A to je vše.....



IMG_20121226_234858.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20121226_234858.jpg
 Velikost:  221.01 kB
 Staženo:  241 krát


IMG_20121226_234850.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20121226_234850.jpg
 Velikost:  240.17 kB
 Staženo:  193 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 16:50    Předmět: Citovat

Jak byste hodnotili celkovou koncepci tohoto TV třeba ve srovnání s Panasonicem?? Bavil jsem se o značce Changhong v obchodě s prodavačem... Sklopil zrak a řekl akorát: "Pane, buďme rádi, že vyrábějí akorát televizory... To stačí."
Jinak jakousi historii mají. Confused Rolling Eyes http://en.wikipedia.org/wiki/Changhong
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 17:57    Předmět: Citovat

Já bych klidně tvrdil, źe ten prodavač moc kecá a ještě za pár let bude svůj názor rád měnit. Tady asi nejde o těch pár desítek TV, co tam oni prodají za rok, ale o daleko větší mnoźství ve výrobě.
Mě je jasné, že z hlediska opravitelnosti to zatím proleze "kontrolou", takže bych se k tomu zatím negativné nevyjadřoval. Chtélo by to ale zpočítat stejnou opravu u těch lepších výrobců, co by stála bez práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27 2012, 18:05    Předmět: Citovat

Je to velice jednoduchý TV. Vše na jedné desce, mimo zdroje. Zdroj jede trvale, jen invertor se spíná signálem. Kvalita bude nic moc. Na druhou stranu lze obojí vyzkoušet zvlášť, což je skvělé pro opravu. Nelze v tom očekávat zázraky. Vše je nacpáno ve vícefunkčních integrovaných obvodech. Na můj vkus se hlavní procesor i přes chladič ohřívá. LCD panel používá do monitorů i TV více výrobců i značkových. Kvalita obrazu i přes HD rozlišení dle papírů vcelku dobrá. Odpovídá v současné době nejlevnějším LCD TV z eshopů. Mám pocit, že Changhong montuje do svých TV vše možné, s prvotním důrazem na cenu. Problém bude se sháněním schémat, případně dílů.
LCD panel má nestandartní osvit. Trubice u tohoto typu jsou k nesehnání. Bohužel je použit spodní osvit, což komplikuje výměnu trubic. Ale kdo by měnil trubice u tohoto TV vzhledem k ceně nové TV...? Max. cvok, jako já.
Kdybych si měl kupovat nové TV do obýváku, nešel bych do tohoto modelu. Do pokojíku, případně do ložnice či dětem, proč ne.

Složitější opravu bych já nezvládl. Podobně jako sofistikovanější TV. Kdyby byl zdroj případně invertor ovládán a diagnostikován pomocí datové sběrnice, byl bych včudu. Ale třeba to běhat bude. Značkové TV budou mít dražší díly, větší počet trubic, drahé IO a tam by byla oprava o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krtecany



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 14:19    Předmět: Citovat

Zdravim přátele, chtěl bych poděkovat za inspiraci. Taky mám známé ve sběrném dvoře a měli tam monitor Samsung Syncmaster 152v na kterým nešlo podsvícení podle příznaku špatný invertor. Tak jsem si chtěl zkus jestli by to šlo opravit. Koupil jsem univerzální invertor ZX 430 který přišel i s poštovným na 250kč (semafor-for.cz). Jsem naprostý laik tak provedení není zrovna na urovni, ale monitor funguje jak má Smile


03.jpg
 Komentář:
Při zapojení a posledním testu

Stáhnout
 Soubor:  03.jpg
 Velikost:  254.87 kB
 Staženo:  171 krát


02.jpg
 Komentář:
Po dříznutí starého invertoru

Stáhnout
 Soubor:  02.jpg
 Velikost:  249.04 kB
 Staženo:  133 krát


01.jpg
 Komentář:
Zapojení při testu

Stáhnout
 Soubor:  01.jpg
 Velikost:  262.94 kB
 Staženo:  118 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 14:34    Předmět: Citovat

a maká to. Smile jojo Přemýšlel sem jak diagnostikovat vadu originálního invertoru bez trubic? Jasně změřit polovodiče, jde vyměnit elektrolity,...ale co dál? Jde třeba nějakým způsobem spustit invertor bez trubic tak aby se obešla kontrola proudu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krtecany



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 14:58    Předmět: Citovat

radovanhlavacek napsal(a):
a maká to. Smile jojo Přemýšlel sem jak diagnostikovat vadu originálního invertoru bez trubic? Jasně změřit polovodiče, jde vyměnit elektrolity,...ale co dál? Jde třeba nějakým způsobem spustit invertor bez trubic tak aby se obešla kontrola proudu?


Já to měl právě zjednudešený tím, že mám jeden funkční display na testování. Připojím k invertoru a hned vidim Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 14:59    Předmět: Citovat

Invertor nesmie bezat bez zataze, lebo by sa mohla prerazit izolacia VN trafa. Preto su tam vsetky tie ochrany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: čt únor 21 2013, 15:16    Předmět: Citovat

rozumím tomu, čili jediná možná cesta je náhradní trubice. Vím že existuje testér invertoru, ale je drahý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 8:30    Předmět: Citovat

Šlo by nahradit ty trubice rezistorem ???

Samozřejmě by musel být dimenzován na příslušné napětí, pokud možno s malou indukčností, a na příslušnou výkonovou ztrátu.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 8:55    Předmět: Citovat

Mozno ano, ale najlepsie je si odlozit na testovanie nejaky rozbity panel s funkcnymi trubicami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radovanhlavacek



Založen: May 08, 2007
Příspěvky: 418

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 9:01    Předmět: Citovat

no to já nevím právě....nevím jaký má průběh proudu v závislosti na napětí trubice a do jaké míry by změnu to invertor dal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
krtecany



Založen: Feb 21, 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 12:22    Předmět: Citovat

Je až neuvěřitelý, že tomu vubec nerozumím, ale strašně mě to baví Very Happy to bude asi tím že to funguje. Dneska jsem rozběhl s výše uvedeným invertorem monitor ECG 1903LCD. Svítí parádně Smile


04.jpg
 Komentář:
První test po uplném rozebrání a připojení na ZX430

Stáhnout
 Soubor:  04.jpg
 Velikost:  234.61 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá únor 22 2013, 12:32    Předmět: Citovat

To ti alespoň dává šanci, že tomu časem porozumíš.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund