Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Repase Li-Ion baterie do notebooku

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kulik
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá květen 12 2006, 21:32    Předmět: Repase Li-Ion baterie do notebooku Citovat

Vymenil jsem Li-Ion clanky v baterii notase. Na konektoru ale neni napeti, ackoliv na clancich je .
Vysvetluju si to jako:
A) Vestavena elektronika nepusti ("digitalni elektromer") napeti na vystup
B) odpalil jsem ji tim, ze jsem k ni pripojoval jednotlive clanky v nahodnem poradi a ne zem, nejvetsi kladne a pak teprve clanky mezi.

Pls, ma s tim nekdo zkusenost?
Návrat nahoru
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5227

PříspěvekZaslal: so květen 13 2006, 9:56    Předmět: Citovat

Většinou pojde ta elektronika už za těch starých článků. Bez elektroniky to nepojede. Navíc pokud se ti to podaří rozjet tak musíš spustit kalibraci. Třeba IBM kalibruje nabíjení při flasi BIOSU.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SEL



Založen: Mar 28, 2005
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne květen 14 2006, 12:04    Předmět: Citovat

Bývá tam tavná pojistka, nebo ji nahrazuje SMD odpor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kulik
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út květen 16 2006, 12:18    Předmět: Smart Li-Ion baterie Citovat

Tak jsem to lepe promeril a dosel k zaveru, ze elektronika zije. Napeti z baterii se dostane az na MOSFET, ktery je tesne pred konektorem. MOSFET je zavreny ridicim obvodem baterie. Zjistil jsem, ze je to ochrana pred prebitim nebo uplnym vybitim kazdeho z clanku, jejichz napeti (kazdeho) se musi pohybovat v mezich 3.6V az 4.2V. K uzavreni doslo pri nabijeni, kdy 3 ze 4 seriove spojenych clanku dosahly horni meze (4.3V - ackoliv podklady tvrdi 4.2V +-0.05%) a jeden mel pouze 3.8V (vadny). Dale jsem dohledal informace, podle kterych je treba iniciovat urcite hodnoty v seriove EEPROM osazene na baterii a provest inicializaci elektroniky.

Pls, nevite o nekom, kdo na to ma soft a provedl by reset (teba repasujici firma). Nalil jsem dost penez do koupe novych Li-Ion clanku a ted to visi na inicializaci elektroniky.

Jeste zkusim flashnout BIOS. Pokud to spusti inicializaci/kalibraci baterie, mozna bych mel po problemu.

Dik za namety.
Návrat nahoru
Jindra



Založen: Mar 25, 2004
Příspěvky: 262
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: út květen 16 2006, 18:58    Předmět: Citovat

To je problém inteligentných baterí, že po výměne článku si elektronika pamatuji vadu ap. Snad sehnat funkční baterku a obsah paměti nahrát do té tvé.

Jindra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mikro
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 26 2006, 19:10    Předmět: Ac-Aspire 1353LC Citovat

Kdyz to tu tak ctu, mam podobny problem, jenom me umrela elektronika. Kamarad dela repase to problem neni, ovem v tehle baterce je BQ8011 a datasheet nesezenu, psal sme i na Ti.com a dokonce me volali a rekli ze datasheet neposkytnou. Potreboval bych nekoho kdo ma tuhle baterii, a nejlepe rozlousknutou, potrebuju vypis eepromky. U te moji baterky je max.error na nule a protoze nemam mapu pameti v eepromc,e nemuzu si tuto hodnotu zmenit. soft od Ti ktery slozi pro komunikaci po SMBcku a nastavovani kapacity a napeti tohle bohuzel neumi Sad dik moc. kdyztak na email machyzden@volny.cz
dekuji moc...
Návrat nahoru
anonym






PříspěvekZaslal: ne září 17 2006, 21:43    Předmět: Citovat

Celkem zajimavy soft je na http://www.microsys.ro/
Návrat nahoru
nemitom
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po listopad 27 2006, 17:20    Předmět: Baterii Acer ferarri 3000 Citovat

Prosim pomozte mi jestli jste nekdo prisel na to jak baterii rozchodit mam acer ferarri 3000 a mam dve baterie jedna je "asi" mrtva nekdy se na bije a drzi jindy a se notas okamzite vypne.... a druhou ktera pamalu odchazi potrebuji poradit jak to vyresit nez mi odejde i ta druha.....
Návrat nahoru
nemitom
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2006, 10:34    Předmět: Re: Baterii Acer ferarri 3000 Citovat

nemitom napsal(a):
Prosim pomozte mi jestli jste nekdo prisel na to jak baterii rozchodit mam acer ferarri 3000 a mam dve baterie jedna je "asi" mrtva nekdy se na bije a drzi jindy a se notas okamzite vypne.... a druhou ktera pamalu odchazi potrebuji poradit jak to vyresit nez mi odejde i ta druha.....
Koukam tady je to forum apsolutne mrtvi Sad ale nevadi uz jsem si poradil jak jsem tak procital fora o bateriich a jejich obnove tak kazdej rikal jak je to slozity a jak se to spatne spravuje atd... neni to pravda je to apsolutne jednoduchy Laughing uz jsem delal slozitejsi veci a tohle je macek staci tomu trochu porozumet...... takze diky vsem, ale stejne jsem si musel pomoct sam...... kdyby nekdo chtel poradit tan piste na nemitom@seznam.cz nebudu si vymejslet jak je to slozity a bude se znazit pomoct, taky si mozna reknete ze se mi povedla spravit jedna baterka a uz tu machruju co?? Musim vas sklamat ty co brblaji uz jsem jich dal do kupi osm a dve do sveho notase ktery pred tim i s novou baterii vyrdzel 1h 20m a ted pri stejne praci 3h 10m trochu jsem s nabijecim proudem a vybitou hranici napeti a jsem plne spokojenej!!!!
Návrat nahoru
xmarty08



Založen: Jul 10, 2005
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 6:36    Předmět: Citovat

Ahoj, mohl by se tu někdo rozepsat, jak zprovoznit starší Li-ion baterii? Mě se chová velmi divně, když ji plně nabiju a nastartuju NTB, tak mi po naběhnutí systému jede CPU skoro na plno a systém se snaží načíst stav baterie, trvá to klidně půl hodiny, než řekne, že baterie je skoro vybitá a na stav 3% odhaduje výdrž tak 1,5hodiny. Ve skutečnosti vydrží tak 45minut. Je to Acer Aspire 3000
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt srpen 14 2008, 7:17    Předmět: Citovat

Jednou jsem menil u starsiho Aceru clanky, ktere byly Ni-Mh a zadna elektronika uvnitr baterie nebyla (krome tepelne a proudove pojistky). Urcite se nachazela na desce NB a po vymene to fungovalo. Nejspis to merilo jenom napeti. Ukazatel v systemu odhadoval dobu taky primerene.

Ve svem minulem NB jsem resil Li-Ion clanky http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12406 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund