Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 - prosím o pomoc

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miras269



Založen: Mar 05, 2009
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 20:30    Předmět: frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 - prosím o pomoc Citovat

Zdavíčko,
prosím o radu.Kamarád má v dílně frekvenční měnič TELEMECANIQUE ALTIVAR 31 [ ATV31HU15N4 v 1.1 IE01 ] potřeboval ho naprogramovat na soustruh a jelikož se v programování moc nevyznám tak jsem se v tom musel trochu pohrabat,ale nakonec jsem přišel alespoň na továrenský reset. Smile zjistil jsem na netu že řada měničů ALTIVAR lze napojit a nastavovat pomocí PC.Fyzicky jsem ověřil že má i zásuvku RJ-45 ale nikde na netu jsem nenašel manuál k tomuto měniči.Zajímalo by mě, na co jsou další neobsazené piny na měniči a jak měnič mohu připojit na PC a kde se dá sehnat k němu software.On by ten návod i software měl být dodáván s měničem, ale zařízení je z druhé ruky, takže už k tomu nebylo nic....
Myslil jsem, jestli by náhodou někdo z Vás ten manuál neměl, nebo nevěděl, kde ho najít.Předem díky Smile Miras
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 21:01    Předmět: Citovat

google asi 20vteřin
http://download.schneider-electric.com/files?L=cs&p_Brand=Schneider&p_Country=Czech%20Republic&p_LocaleCountry=CZ&p=704&p_DocumentList_Page=/sites/oreo/cz/document-list.page?p_Conf=i&p=704&c=41&p_Conf=i&p_docId=2443345&p_Reference=S454-VIII_Altivar%2031-frekvencni%20menic&p_EnDocType=User%20guide&p_File_Id=2443352&p_File_Name=S454-VIII_Altivar-31-frekvencni-menic.pdf&p_Archive_Name=S454-VIII_Altivar-31-frekvencni-menic.zip

pardon za odkaz, nejde vložit do URL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sefi



Založen: Apr 15, 2008
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: po srpen 13 2012, 21:24    Předmět: Citovat

niektoré meniče majú odnímateľný displej a cez ten sa dalo nastavovať parametre, niekedy ten displej bol jeden na viac meničov v stroji a keď sa stroj rozobral zostal iba na jednom...zapojenie vstupov a výstupov musíš najsť niekde na nete..je tam toho plno..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miras269



Založen: Mar 05, 2009
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: út srpen 14 2012, 22:06    Předmět: Citovat

Honza_dy:

dekuji moc Smile tak jen vážně neumím hledat... :/ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miras269



Založen: Mar 05, 2009
Příspěvky: 169

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2012, 19:27    Předmět: Citovat

a ještě dotaz jestli můžu.... ten měnič lze připojit na kompa přes RJ-45 a v manuálu jsem o tom nic nenašel.Jen pouze přes sériový port... a ten jsem na měniči nenašel.Kde zjistím jaký kabel použít, jak to zapojit, jestli stačí jen z měniče do síťovky, nebo jestli musí být něco v cestě a jak to donutím komunikovat s PC a jaký software mám použít.Předem díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza_dy



Založen: Aug 20, 2004
Příspěvky: 2172
Bydliště: Brno-venkov

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2012, 20:57    Předmět: Citovat

Myslím, že RJ-45 je primárně určen pro připojení vzdálené ovládací jednotky (displeje) pro komunikaci s PC bude zřejmě nutné dokoupit speciální modul.
edit:
něco jsem našel v katalogu viz. obrázek. Převodníku RS485 na RS232 se nevyhneš.



altivar.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  altivar.PNG
 Velikost:  76.05 kB
 Staženo:  215 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda
Zablokován


Založen: Jan 01, 2012
Příspěvky: 925

PříspěvekZaslal: čt srpen 16 2012, 21:20    Předmět: Citovat

Podle manuálu to vypadá na autonomní zařízení s možným připojením vzdáleného terminálu, kterým je krabička se čtyřmístným 7seg. displejem, několika tlačítky a konektorem pro spojení s měničem, a s počítačem to zjevně nemá nic společného. /strana 7/.
Na poslední straně manuálu /79/ je kontakt na firmu: www.schneider-electric.cz
Tel.: 382 766 333 – e-mail: info@cz.schneider-electric.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_Ka



Založen: Jun 17, 2009
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po srpen 20 2012, 21:30    Předmět: Citovat

Pokud se v FM nevyznáš tak jsi docela odvážný chtít se hrabat v sw přes PC.Vícenémě většina takovýchto FM je připravena pro nadřazené řízení vyšším systémem regulace kdy probíhá integrace do regulačního sw a tudíž je potom měnič integrován jako další logický blok v sw a poté není nutné FM řídit přes IO vstupy ,napětím,proudem a pod..Poté lze z FM získat další údaje do regulační smyčky,které nejsou dostupné po obyčejných IO vstupech a výstupech.Proto lze FM připojit např. k RS 485 a jejich modifikací výrobců regulace,nebo popř. k modernějším jako bacnet,modbus a pod.Proto je tam tam zásuvka RJ45.


FM_ATV31.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  FM_ATV31.JPG
 Velikost:  181.47 kB
 Staženo:  304 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund