Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O2 ADSL - Podvod??
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bastlir40



Založen: Aug 27, 2010
Příspěvky: 463
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: po červenec 30 2012, 21:35    Předmět: O2 ADSL - Podvod?? Citovat

Dobrý večer. V sobotu jsem nahlásil poruchu internetu s tím, že se často přeruší připojení internetu a na modemu Huawei rychle bliká kontrolka ADSL a kontrolka Internet nesvítí. Po vytočení jakéhokoliv čísla na pevné lince, mi do minuty znova internet na nějaký čas šel. Operátor mi řekl že se tak stává proto,že voláním zatížím linku.Dnes ráno mi z O2 zavolali,že je porucha na kabelu a že stejný problém má 70 účastníků. Od soboty vím,že v okolí nikdo stejný problém nemá a bylo to pouze na mé lince. Dříve mi to běželo na 5Mb/256kb , nedocházelo k rozpadům připojení ani zpomalování rychlosti. dnes mi začali tvrdit,že jsem daleko od ústředny (3km) a není možné nastavit rychlost víc jak 2Mb/128kb .Nikdo ze sousedů nemá nižší rychlost než 4Mb. Můžete mi prosím poradit, co je na jejich tvrzení pravdy nebo je to jen jejich lenost řádně něco opravit a tak mi raději srazili rychlost aby se nemuseli namáhat? Předem mockrát děkuji za rady a pomoc.
_________________
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 1:55    Předmět: Citovat

Zdárec,
mohu popsat svoji situaci.... cca před 3 roky jsem u providera Volný postupným navyšováním zdarma dosáhl na 8Mb ADSL linku. Docházelo k nepravidelným výpadkům spojení - cca 1x denně! Asi po 6-ti měsících mi volali, že zjistili časté výpadky, že to řeší - výsledek opět dají vědět. Asi po dvou dnech mi opět brnkli a sdělili mi, že na lince, kterou mám k ústředně 2200 m dlouhou, naměřili výrazné nepravidelné rušení na několika pásmech. Aby byli v souladu se smlouvou, kde se zaručovali bezvýpadkovým - stálým připojením, ořízly mi tato zarušená pásma a tím snížili i rychlost připojení. Současně v té době došlo u Volného ke změně - zrušlili divizi "Internet Volný pro fyz. osoby" a předali nás ve většině případů k O2 (k majiteli/provozovateli linek - telef. vedení). S nimi jsem to hned probíral taky, protože mi automaticky na uvítanou hodili zdarma ADSL tarif 16Mb/1Mb, který na těchto rychlostech nefungoval ... Dostal jsem se až k telef. technikovi, který vše po přeměření jen potvrdil - délka trasy, zastaralá linka a ústředna a taktéž nevhodně volená trasa, kudy linka vede - to jsou ty největší problémový záležitosti ... dodnes platím 16Mb (asi 470,-), ale mám bezporuchových "jen" 6Mb - díky za ně! Toť asi tak vše, co jsem chtěl k tomuto tématu... Sad

_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xxxe



Založen: Sep 12, 2005
Příspěvky: 2340
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 5:57    Předmět: Citovat

Jestli můžeš tak si dej raději nějakou wifi,dnes už to přez ní skoro všude funguje ok a ne jako když jela na 2 GHz.Asi platíš kolem 500,- a skoro za nic.Já mít net jako ty tak asi vyskočím z kůže. Very Happy
Já platím 500,- a mám v tom veřejnou IP,woip telefon (volání na pevnou 1 kč,-,na mobil 4,50,-).A co je na tom nejlepší je to že to je taky od O2 protože koupila firmu od který tu wifi původně mám.Když jsem chtěl přez pevnou tak je rychlost jen 10Mb/1Mb a přez wifi mám 10Mb/5Mb a stabilně.
http://www.speedtest.net/result/2092532939.png


Vyzkoušej jim zavolat že když to nefunguje tak u nich končíš,většinou se teprve až pak někdo začne snažit s tím něco udělat k lepšímu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 6:32    Předmět: Citovat

Ono u Mirka je problém taky v tom, že bydlí doslova v (_!_) světa málem v díře, kde i lišky chodí po setmění zásadně po dvou, aby se nebály. Dřív tam byli vděční za každou pevnou linku, kterou jim tam ČS.Spoje - Telekom - Kyslík natáhly a zprovoznily - a teď když by chtěli, aby i to spojení mělo trochu světový nebo aspoň evropský parametry, zjišťuje se, že na ty dráty od dob Gustápa Husáka vlastně nikdo ani nešáhnul a jen se na ně věšela čím dál tím modernější ústřednová technika - zatímco lidi platili a platili jak mourovatí, provozovatel sítě ji nechal beznadějně zastarat... Tím je daný i to, že ADSL běžně inzerovaný s rychlostí "AŽ 8MBit/s" funguje s touto rychlostí nejvýš kilák a půl od ústředny a všecko co je dál má rychlost omezenou fatálním útlumem spojovacích párů, který prostě nejsou na vf přenos absolutně dimenzovaný - kapacita a indukčnost takovýho kabelu je natolik šílená, že je vůbec kolikrát div, že se na vzdálenost 4-5km vůbec nějakej 1MBit internet procpe... Ale koncový uživatel platí 8MBit, protože má ve smlouvě "garantováno" připojení rychlostí "AŽ" oněch lesklých a vysněných 8Mega...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 6:49    Předmět: Citovat

Hlavním problémem českých lidí je, že klidně nechají kohokoli aby si s nimi slušně řečeno vytíral podlahu. Budou si jedině maximálně stěžovat v hospodě, ale skutečně neudělají nic. Jednoduše řečeno jsou připosraní cokoli udělat

Takže ti můžu z vlastní zkušenosti doporučit - stěžuj si, reklamuj službu, zaplať jen polovinu měsíční faktury... Pokud nebudou reagovat, tak jim volej každý den nebo klidně i 2x denně a zabere to.

Ale to není jen s internetem, to je i s mobilníma operátorama. Většina lidí místo toho aby si s operátorem vyjednali lepší cenu budou brečet a naříkat jak je draze a kolik platěj za telefon. Já být podnikatelem a vědět jaké nátury jsou češi, tak toho taky náležitě využiji...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MirrA1



Založen: Aug 30, 2006
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 6:54    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ono u Mirka je problém taky v tom, že bydlí doslova v (_!_) světa málem v díře, kde i lišky chodí po setmění zásadně po dvou, aby se nebály. Dřív tam byli vděční za každou pevnou linku, kterou jim tam ČS.Spoje - Telekom - Kyslík natáhly a zprovoznily - a teď když by chtěli, aby i to spojení mělo trochu světový nebo aspoň evropský parametry, zjišťuje se, že na ty dráty od dob Gustápa Husáka vlastně nikdo ani nešáhnul a jen se na ně věšela čím dál tím modernější ústřednová technika - zatímco lidi platili a platili jak mourovatí, provozovatel sítě ji nechal beznadějně zastarat... Tím je daný i to, že ADSL běžně inzerovaný s rychlostí "AŽ 8MBit/s" funguje s touto rychlostí nejvýš kilák a půl od ústředny a všecko co je dál má rychlost omezenou fatálním útlumem spojovacích párů, který prostě nejsou na vf přenos absolutně dimenzovaný - kapacita a indukčnost takovýho kabelu je natolik šílená, že je vůbec kolikrát div, že se na vzdálenost 4-5km vůbec nějakej 1MBit internet procpe... Ale koncový uživatel platí 8MBit, protože má ve smlouvě "garantováno" připojení rychlostí "AŽ" oněch lesklých a vysněných 8Mega...


Tak přeci když koncový uživatel vidí, že mu těch 8 Mbit nepůjde, tak není problémem nechat si nastavit nižší rychlost za nižší cenu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1723
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 11:45    Předmět: Citovat

Zdárec,
to MirrA1: No a co když je právě ten tarif, co již člověk má, nejnižší v nabídce?? Nic nenaděláš. Naprostý souhlas s EKKAR-em. Každý by měl zvážit své možnosti v místě, kde chce mít net. ADSL, VDSL, WiFi ... pokud má delší zastaralou linku (a tím i s větším útlumem signálu a event. jeho zarušením) a to vč. ústředny, ani to VDSL mu moc nepomůže. A aby zainvestoval -nahrubo řečeno- 10-15tis. za zařízení, instalaci, materiál a zřízení služby WiFi od providera a tím z 8Mb "povýšil" na 10Mb ...?? Jedině, že má hodně špatné připojení ADSL, super signál pro Wifi od providera a nějakou tu kačku na zřízení služby WiFi. Jinak pokud nedojde k výměně linky za novou a k připojení na novou ústřednu, nemá cenu to asi moc řešit, neboť variant moc není. Zkoušel jsem to na technika O2 - že bych klidně vzal vyšší tarif (hodil by se mi - jedem na můj účet s bráchou, máme pomocí WiFi repeaterů pokryt 4-bytový rodinný dům, část zahrady s pergolou ...), klidně 32Mb nebo kolik to tam mají, říkal, že pokud nedojde k výměně linky, přepojení na novou dig. ústřednu, tak nám to nemůže nabídnout. Kdybych měl alespoň poblíž dostupný UPC net - už dávno bych tyto problémy neřešil. Confused

_________________
-- Gepard --


Naposledy upravil gepard dne út červenec 31 2012, 14:56, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 11:55    Předmět: Citovat

Staci, ze niekde do tej starej linky natecie voda, pripadne sa uvolni spoj a hned je problem. A telefon moze pritom stale fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastlir40



Založen: Aug 27, 2010
Příspěvky: 463
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 13:21    Předmět: Citovat

Tak teď se pánové zasmějete..... , zavolal mi technik od O2 a řekl, že to půjde maximálně na 2,5Mb. Pokud s tím souhlasím, že mě přepne na středisko, kde se mohu domluvit s operátorem o kompenzaci ceny a budu tak do konce smlouvy platit nižší částku nebo že je ještě druhá možnost a to odstoupení od smlouvy a sepsání nové s levnějším internetem a nižší rychlostí. Tak jsem slušně poděkoval za nabídku a nechal se přepojit. V tom se mi začal zvedat kufr z jednání operátorky. Prý mám závazek na rok a to se nedá zrušit, v případě odstoupení od smlouvy a sepsání nové, nebo úplné zrušení linky musím zaplatit 3000 kč pokutu. Řekl jsem že smlouvu nedodrželi oni a tak by měli být rádi že u nich zůstávám alespoň za nižší částku a poloviční rychlost. Stále si mlela tvrzení že bude pokuta a k tomu se mě ještě zeptala,jestli chci internet k notebooku. No to už mi šla pára i z uší Very Happy ,vyhrožuje pokutou a ještě nabízí další internet když nejsou schopni ani upravit smlouvu na ten stávající. Škoda že mám WIFI 14km od baráku ale příjem špatný. Jinak už sem si ji dávno pořídil. Cry
_________________
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 13:29    Předmět: Citovat

Naprostá normálka. Volej tam přes bezplatnou linku 800 123 456 do omrzení a votravuj je fest. Jakmile začnou mlet o jiný nabídce, srozumitelně oznam že se nechceš bavit o ničem jiným než o snížení ceny za nedodržení veřejně daného příslibu na rychlost připojení. V opačným případě zavěs a volej znovu - klidně i v noci, sedí jich tam hejno 24/7. Všecky hovory se nahrávají, takže když budeš vytrvalej, nakonec zavolají sami - a nebude to nějaká mrňavá myš, ale minimálně vedoucí té kvokárny, na kterou se proklapeš z automatu...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 13:32    Předmět: Citovat

Povedz im, že na nich pošleš ČOI, pretože ťa nútia platiť za službu, ktorú nie sú schopní reálne poskytnúť.
Ja som si takto podobne vyhádal nižšiu cenu paušálu od mobilného operátora kvôli častým výpadkom signálu mobilnej siete...

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 14:25    Předmět: Citovat

Obecně to funguje tak, že dokud platíš a nekecáš, tak se nic nezmění.
Nejlepší metodou je občasné zavolání a následující rozhovor na téma "Sehnal jsem jinou (lepší, levnější, rychlejší) nabídku a chci u vás ukončit smlouvu".
Většinou se začnou kroutit a dost často z nich vypadne mnohem zajímavější nabídka (u mob. operátorů odzkoušeno mnohokrát, u wifi providera zatím jednou).
Jinak jsem nedávno se známým probíral připojení k netu, on má taky ADSL od kyslíků, taky si stěžoval na rychlost (kolísavá), dojel technik, něčím měřil, po určité době se mu ukázala náhodou rychlost, kterou by to mělo jet furt. Kamarádovi to ukázal a řekl mu, že je to v pořádku, že se té rychlosti "Dá dosáhnout".
Tím to ukončil a odjel Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31919
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 14:40    Předmět: Citovat

helios napsal(a):
Povedz im, že na nich pošleš ČOI, pretože ťa nútia platiť za službu, ktorú nie sú schopní reálne poskytnúť.
...
Nereálný, telekomunikační služby a jejich kvalitu + platby v ČR kontroluje nikoliv ČOI, ale ČTÚ, kterej se vyznačuje velice zpomaleným jednáním vždy když se jedná o snížení profitu poskytovatele...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1778

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 17:13    Předmět: Citovat

bastlir40 napsal(a):
V tom se mi začal zvedat kufr z jednání operátorky. Prý mám závazek na rok a to se nedá zrušit, v případě odstoupení od smlouvy a sepsání nové, nebo úplné zrušení linky musím zaplatit 3000 kč pokutu. Řekl jsem že smlouvu nedodrželi oni a tak by měli být rádi že u nich zůstávám alespoň za nižší částku a poloviční rychlost. Stále si mlela tvrzení že bude pokuta a k tomu se mě ještě zeptala,jestli chci internet k notebooku. No to už mi šla pára i z uší


Na tohle pomaha jedine. Magicka veta: "dejte mi k telefonu OKAMZITE vaseho nadrizenyho". Sice tak chytis k telefonu jen dalsiho mukla ze spodni casti potravniho retezce, ale vetsinou ma dotycny alespon o 20% vyssi IQ i kompetence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastlir40



Založen: Aug 27, 2010
Příspěvky: 463
Bydliště: Příbram

PříspěvekZaslal: út červenec 31 2012, 19:25    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ono u Mirka je problém taky v tom, že bydlí doslova v (_!_) světa málem v díře, kde i lišky chodí po setmění zásadně po dvou, aby se nebály.


To uznávám že je pravda ale telefonní vedení je tu pod zemí dělané nové v roce 2002. Když se mě snažili ukecat na O2-TV, aktivně přijeli měřit dostupnou max. rychlost a v pohodě to jelo i na 6Mb. Tak že si myslím,že to bude i pomsta za to,že jsem televizi odmítl. Nakonec jsem se přes kamaráda dostal na kontakt z vyšších míst společnosti O2 a dozvěděl sem se,že debata o nějaké pokutě nepřipadá v úvahu, v případě že to je nedodržení smlouvy ze strany poskytovatele. Zítra prý mi zavolají a budou to řešit tak,abych byl zase spokojený s jejich službami. Uvidíme jak to dopadne. Pak určitě napíšu jak byli ochotní. Smile Zatím moc děkuji za všechny rady a pomoc.

_________________
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund