Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrady ruských tranzistorů
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 15:51    Předmět: Náhrady ruských tranzistorů Citovat

Zdravím..

Ze školního skladu jsem si minulý školní rok přitáhl Ishim 003 http://rw6ase.narod.ru/000/rprl_p1/ischim003.html.. Je to nějáký ruský přijímač (reciver), pravděpodobně určen jakože pro amatéry.. Nevím, co to umí a co ne.. Problém je že nefunguje zvuk (koncový stupeň).. Kdysi jsem pokusě připájel k potáku vlastní stupeň a šumělo to (chytalo) a tak jsem dneska vypájel tu koncovou desku. A zjistil že je tam spálenejch pět tranzistorů a zhruba stejný počet odporů..

Jde o tranzistory:

2x KT801A
1182
0284
0483

Nevím, jak se ty čtyřčíslí rozluštují, ale vím, že pod každým číslem se něják skrývá označení ve stylu KTxxx...

Prostě potřebuji vědět náhrady, a u každého tranzistoru uvést, čím jej nahradit, jak náhradu Tesláckou tak dnešní, protože něco dám dohromady ze šuplíku něco koupím...

Jinak netušíte, proč se to mohlo takto odporoučet.. Že by někdo připojil špatný (nebo žádný) reproduktor, nebo omylem zkratoval výstup. zdířky? Nebo do nich připojil, co já vím anténu nebo napětí..

Můžou tam být vadný nějáký kondíky? Abych nevyměnil trandy a odpory a neudělalo to hned znovu.. Mám nějáký kondíky preventivně vyměnit za nové??

Další průser je, že mam z netu celou dokumentaci, ale ty desky se mírně rozchází, třeba jiné rozmístění trochu jiné pouzdra součástek atp..



zes.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zes.JPG
 Velikost:  147.58 kB
 Staženo:  281 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:03    Předmět: Citovat

Uvedená čísla jsou spíš data výroby, ne typy, rusové takové harakiri ve značení nedělali. Odhadem by mohlo být osazení čs. tranzistory V9, 10 KF508, V7 KC507, V8 KC307, V6 KC 509. Spíš by to chtělo fotku desky kvůli pouzdrům.
R13 by měl mít část dráhy pevný odpor, jak ho protočíš na doraz k napájecímu napětí, šmytec. Oživovat by to chtělo ze zdroje s proudovým omezením.
Přijímač je krása, ladicí kvartál, karusel, poctivá analogová práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:08    Předmět: Citovat

KT801A-
Power, General Purpose, KT801A, Silicon, NPN, 5W, 80V, 2V, 2A, 150°C, 10MHz, 15/50, CSI, TO5

Ostatné tranzistory by bolo dobré pofotiť púzdra

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:11    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):

Přijímač je krása, ladicí kvartál, karusel, poctivá analogová práce.

Tak nedomrvit!

V manuálu jsou typy vypsané. Kat. listy na internetu jsou (kupodivu). Podle toho lze náhrady vybrat, jinak se dají tyhle trandy občas i koupit (třeba na aukru).
Tak hledej šmudlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31993
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:14    Předmět: Citovat

mirosne napsal(a):
KT801A-
Power, General Purpose, KT801A, Silicon, NPN, 5W, 80V, 2V, 2A, 150°C, 10MHz, 15/50, CSI, TO5

Ostatné tranzistory by bolo dobré pofotiť púzdra
KU611/612 jak vyšitej....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bardot13



Založen: Jul 01, 2007
Příspěvky: 153

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:27    Předmět: Citovat

KT801A=BD519=BD527=2SD1079=2SD1281
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekrd



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 642
Bydliště: Moravský Krumlov

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:28    Předmět: Citovat

Až na to pouzdro, ty ruský mají to jejich oblíbené - nekompatibilní se zbytkem světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 16:52    Předmět: Citovat

Crifodo: Moc hezký ten přijímač není. Já jsem totiž zapomněl upřesnit pojem školní sklad. Měl tím být myšlen školní skald nebo spíše hala vysloužilejch a sveženejch spotřebičů z nejbližších škol fungujících na elektrický proud. Pro představu, byla to jedna velká skládka (hromda), vše naházené na sobě typuju vidle.. A ten přijímač jak tam byl seklej (zašprajclej) tak se zarazila dovnitř ta ,,osička" karuselu která promáčkla stupnici, tu jsem vyklepal, sedřený lak od kolečka převodu jsem zatřel, je to sice vidět, ale mělo to být za účelem ochrany materiálu.. Pak nějáké stržené závity u té převodovky na karusel, takže to bude chtít vyřezat nový o čislo větší závit, vše zohýbané jsem vyklepal... Je to škoda, že takhle nakládají z vysloužilou technikou, přivezl jsem od tamtaď dva autáky harampádí.. Měřící přístroje, BM370, sledovač signálů, oscík, VF NF generátor, prostě vše co potřebuju.. Foto té haly mam, kdyby jsi to chtěl vidět, tak prosímtě přes SZ se ozvi..

Jinak dodám foto té desky.. atp.. Mam celou dokumentaci ale je to v DJVU (je na té stránce)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 17:00    Předmět: Citovat

Před pár lety tu na EB nějaký učitel fyziky, jestli si pamatuju, sháněl analogové měřáky pro výuku fyziky na ZŠ protože měli málo demonstračních sad...
Možná že dneska pomalu nejsou do učeben žáci a zítra proto nebudou ty učebny. Pak nebude kdo by sdělil ostatním jak se s tím měří a proč vůbec něco měřit.
To je spíš OT k jinému vláknu, kde se filozofuje nad tím, že se máme nejlíp jak jsme se kdy měli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 17:12    Předmět: Citovat

Tam odtamtat jsem si přivezl asi 10 analog. měřáků.. Když něco sháním a ve škole řeknou že to nemaj, jsem si jistej už vždy že to maj Very Happy akorád kecaj nebo o tom nevědi..

Mohu do těch koncí dát ty KU611 mam za to že je mám, ale neměly by to být spíše nějáký konc. NF tranzistory např KD, ale ty budou zbytečně výkonné a velké, bude to šlapat s těmi KU dobře v rámci možností dobře?

Našel jsem KT818 mam asi deset novejch ale neumím hledat v ruskejch trandech takže ani envím jestli sou NPN a vyhovující parametry.. Jinak jsou patrné změny.. Moje deska byla osazena originálně, žádné náhrady, žádné pájení.. Podívejte se na dokumentaci (přikládám).. Je vidět z malůvky že je osazena deska tranzistorama v jiných pouzdrech a trochu jiné rozmístění oproti mé v rozpisu součástek je uveden KT817...Já mam nové kusy KT818B mohu je tam dát, jsou NPN?



2012-07-24-018.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-018.jpg
 Velikost:  220.24 kB
 Staženo:  118 krát


2012-07-24-021.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-021.jpg
 Velikost:  229.79 kB
 Staženo:  110 krát


2012-07-24-019.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-019.jpg
 Velikost:  142.08 kB
 Staženo:  114 krát


mtb.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  mtb.JPG
 Velikost:  97.97 kB
 Staženo:  110 krát


Deska1.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Deska1.JPG
 Velikost:  128.96 kB
 Staženo:  124 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 17:47    Předmět: Citovat

Pouzdra spálených trandů jsou stejná jako ostatních méně výkonných tudíž oranžové pouzdro


deska2.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  deska2.JPG
 Velikost:  118.67 kB
 Staženo:  125 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 18:21    Předmět: Citovat

TEN KT818 je asi PNP Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3745
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 19:33    Předmět: Citovat

Ne asi ale určitě. KT817 a zde KT818 .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 20:59    Předmět: Citovat

Takže náhrada s KU611, asi už potřetí se usvědčuji že jsem to dobře připájel, něják si frut nevěřím, myslíte že to uchladí, neměl jsem silnější hliník, a oproti původnímu pelchu je o kousek delší...

čím nahradit ten V6 V7 V8 ??

V6, V7.... KT315B
V8, ...KT361B

Kdyby za to šly dát nějáké KC nebo KF??



2012-07-24-022.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-022.jpg
 Velikost:  259.28 kB
 Staženo:  112 krát


2012-07-24-023.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-023.jpg
 Velikost:  252.19 kB
 Staženo:  110 krát


2012-07-24-024.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2012-07-24-024.jpg
 Velikost:  269.35 kB
 Staženo:  129 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12078
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červenec 24 2012, 21:41    Předmět: Citovat

V9 a V10 budou nejlepší KD135, 137, 139
V7 KF507
V8 KF517

a V6 klidně KC507(508, 509)

ten konec je klasika kvazi-komplement . . .
a tím R13 se nastaví v bodě K1 asi polovička napájecího napětí . . . a souměrná limitace.


Naposledy upravil ok1hga dne út červenec 24 2012, 22:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund