Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké trubky jsme byli
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 21:51    Předmět: Citovat

citace:
I tato smetana může mít mléčný tuk zčásti nebo zcela nahrazený palmovým či kokosovým olejem, mléčná složka může být nahrazena sójovým mlékem.

Brrrr, co má taková kokoso-palmovo-sojová břečka společného se smetanou? To se tak smí nazývat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 21:57    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Když už nám to odbočilo ke smetaně a jogurtům.......
U nás dále: smetana do kávy 10%, jen vyjímečně víc, smetana ke šlehání 30% nebo 33% podle výrobce (tedy je v obsahu tuku srovnatelná se zahraniční).
Hustší smetana jen u soukromníka, v obchodních řetězcích ji nehledejte.

Musím to dementovat. Wink V Albertu je celkem běžně ke koupi smetana ke šlehání která má 40%. A při šlehání a pak následné konzumaci je to opravdu znát. Ale je pravda, že jsem jí v jiném hypersuper neviděl.

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:07    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Cust napsal(a):
Florian. Je tam psáno:
smetanový jogurt
složeni: smetana (10 % tuku), ...

No nevím nevím. Na jejich webu to je "Florian smetanový", "Smetanové pokušení", ale formulaci "smetanový jogurt" jsem tam nenašel. Zato jsem tam našel 8% tuku, tak asi proto.
Mám tam napsáno Smetanové pokušení. Formulace smetanový jogurt je napsána na kelímku těsně nad složením. Pak je pod složením napsáno minimálně 8 % tuku. Ve složení u smetany tak, jak jsem uvedl výše...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6079
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:13    Předmět: Citovat

Jo, to zředění z 10 na 8% bude dělat ovocná či jiná psíchuťová složka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:23    Předmět: Citovat

Nejsem nějaký moc požírač jogurtů, ale nejvíc mi chutnaly (když pominu to, že ještě pamatuju jogurty před rokem 89) ty domácí. Měli jsme na to nějakou líheň od Brava, 7 skleniček s víčkem, smíchalo se mlíko, sušený mlíko a ještě cosi. Jedl jsem je samotné, cukr nebo marmeláda (nebo džem či jam) mi to zkazili. Ale kde tento přístroj skončil, nevím, hlavně nevím zda by z dnešního mléka šel vyrobit ten stejný jogurt, co jsem znal.
Ovšem nejhorší překvapení bylo, když ta moje lepší polovička koupila nějaký ten Miléér (či jak se to v té reklamě zove), kde je oddělený "jogurt" a "ovoce". Spadla mi brada a nadával jsem jak špaček- oni sladí už i tu bílou složku, u které jsem očekával, že to bude JOGURT.
Fuj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:40    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
Spadla mi brada a nadával jsem jak špaček- oni sladí už i tu bílou složku, u které jsem očekával, že to bude JOGURT.
Fuj


zkus si sehnat tento jogurt

nevím jestli ho někde v Brně seženeš, ale vřele doporučuji všem, je to lahoda . . .

"S přehledem zvítězil ve čtyřech kategoriích – vzhled, konzistence, vůně, chuť - Bílý jogurt z Valašska. V dalších kategoriích zabodoval i Choceňský smetanový jogurt a Hollandia jogurt selský bílý."
je to odtud


Naposledy upravil ok1hga dne út srpen 07 2012, 23:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7829
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:55    Předmět: Citovat

ok1hga- dík za tip, ale ty stránky mi připadají trochu podivné- u výrobku Tesco Natural Yogurt je jako prodejce uveden Albert, u Tesco smetanový jogurt je prodejce Billa...
Jinak kupuji Valašský a občas na zlepšení chuti Choceňský (máme jej i tady Smile) . Ale ty doma dělané byly fakt mňam, navíc konzistence typu "Kocour přeběhne, tlapky si nenamočí" Very Happy
Musím příležitostně vyzpovídat máti, jestli ještě doma nemá ten jogurtovar a jak se to vlastně dělalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6079
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: út srpen 07 2012, 22:58    Předmět: Citovat

Nic není jak bývalo...
U toho madeťáckého v testech (2009) uvádějí 3,5/3,6% a na webu je dnes 2,5%. Asi jsem je přechválil, už tak rok jsem to nekupoval...
Ale ta Hollandia je zdá se stálice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 2:12    Předmět: Citovat

Michal22: Není potřeba jogurtovar, stačí dát sklinky s převařeným mlíkem do nějaké rozumné teploty a do rozumnýho prostředí. Jogurtovary jsou nápadem kapitalistů, jak z lidí vykrást peníze za nic.

http://koloweb.wz.cz/jogurt.html

Jinak, trochu mimo jogurty, docela jsem si oblíbil značku Euroshopper. Když koupím pomazánkový máslo, není v tom nic nepatřičnýho, je to český výrobek, za málo peněz, a má fantastickou chuť, asi jako za totáča (a nedělá se mně z toho po požití těžko vod žaludku, jako u jiných, drahých výrobků, např. Ranko a pod.). Když uvařím rizoto z rýže Euroshopper, tak to není slepený a má bezva chuť. Knedlík obsahuje jen mouku, kvasnice a trochu housek, a po zahřátí v mikrovlnce chutná báječně. Těstoviny jsou jen z mouky (pokud dobře vzpomínám) a mají nevýhodu jen v tom, že se musí nastopadesátkrát propláchnout, aby se to nelepilo (taliána by to asi hodně nasrálo). Jenže to asi bude tím, že tam néni ta chemia. Beru taky Kari koření, protože na rozdíl od skoro všech ostatních (mně známých) na trhu neobsahuje glutaman sodné, není to nastavený množstvím soli, a přitom je úplně nejlevnější. Navíc, netradičně (na zdejší zvyky) je v tom i trocha Fenyklu, no, zpočátku jsem tomu nedůvěřoval, ale teď to naopak hodně oceňuju a už nechcu jiný (předražený) Kari (ale mimochodem, papriku zase radši beru Mikado z Lídlu, zdá se kvalitnější a má taky zajímavější aroma). Taky kupuju sem tam plátkové Eidam Euroshopper, má fajn chuť, je vegetariánské, naposled jsem to dal do květákové polívky místo drahýho ementálu, no, nerozteklo se to (to by někomu mohlo vadit, mně na polívku rozhodně ne-e, naopak). Chuťově byla jiná, rozhodně dobrá. Jednou jsem vzal paprikový chipsy ES, tam už jsem ale nebyl moc spokojené- bylo to dělaný z mizerných, neloupaných brambor.

Příklad:

http://cajovnaprozeny.blog.cz/0903/v-pomazankovem-masle-euroshopper

Pak taky mám rád tohle:

http://www.chemievjidle.cz/tatarska-omacka/tatarska-zakysana-mlekarna-kunin

Je to chuťově lepší a zdravější než kdejaká tatarka a nemám z toho těžko v pivním mozolu. Navíc, jako neškatulkovatelný vegetarián se výrobkům z vajec vyhýbám, zvlášť z polosyrových a tekutých...

A ještě mám docela rád (snad tím někoho nenaexkrementuju):

http://www.chemievjidle.cz/majoneza/sojaneza-kalma-kalma-ks

...ale bacha, tohle už je chemický svinstvo, jako ostatně všechno ve specializovaných kapitalistických obchodech se "zdravou výživou" (proto tam zásadně nechodím, hodlám se totiž stravovat zdravě).

Tož, tak.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12076
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 5:15    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):
Jinak, trochu mimo jogurty, docela jsem si oblíbil značku Euroshopper. Když koupím pomazánkový máslo, není v tom nic nepatřičnýho, je to český výrobek, za málo peněz, a má fantastickou chuť, asi jako za totáča (a nedělá se mně z toho po požití těžko vod žaludku, jako u jiných, drahých výrobků, např. Ranko a pod.)


pozor, "RANKO" není výrobce !
podívej se sem

schválně si přečti jaké mají dodavatele !!!

a přečti si popis výrobku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 12:18    Předmět: Citovat

No, z Choceňskýho pomazánkovýho másla mně taky bývá těžko, ale radši jsem to sem nepsal...Wink
_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6079
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 13:51    Předmět: Citovat

Bodejť by ne, když másla je v tom tak čtvrtina Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 16:40    Předmět: Citovat

Pointa je hlavně v tom, že i v tom kapitalismu se výjimečně dají pořídit kvalitní věci za přijatelnou (nebo jakou vlastně) cenu. To jsou ty výjimky, co slouží k potvrzení pravidla, který říká, že kolem sebe máme všude jen předražený šmejdy. A co víc dá se to pořídit, za takovou cenu, za jakou se běžně prodávají právě ty náhražky, napodobeniny, šmejdy... A zase za to nemůžou zákazníci, ne- e, zase za to může ten, kdo to zadal do výroby. A ten, kdo to je ochotnej vyrábět...

Teď zase jeden špatné příklad:

http://www.maglite.com/product.asp?psc=2AACELL

Masivní reklama, že je super, že je z letecké slitiny, s reflektorkem navrženým počítačem (k čemu nechávat počítač spočítat parabolu?), obrovská cena, blablabla... V té době stála 850 až 1000Kč. Byl jsem jedním z těch, kdo se napálil. Realita: Plastový reflektorek (poblíž žárovky se samozřejmě časem "opálí"), plastový sklíčko. Mizerně vyřešený kontakty, takže svítí vždycky podle nálady, jednou líp, jednou hůř, zkrátka přechodový odpory. Strašně nekvalitní (a neskutečně drahý) speciální minižárovky, co vydrží jen 5 až 10 hodin nepřetržitýho svícení (zkoušel jsem origo, pak značku Energizer, pak neznačkový- všechny hrůza a děs). Takže prakticky nulová spolehlivost. Hrozná vůle v závitu hlavy s reflektorkem (takže ta parabola, nebo co to je, je tam úplně na exkrement). Obzvlášť špatně vyřešený zapínání/vypínání, v kapse se samovolně zapne a pak čék najednou zjistí, že má buď odpálenou žárovku, nebo prázdný akumulátorky. Těsnění (má být tzv. skorovodotěsná) samozřejmě netěsní a ani těsnit nemůže, vzhledem k mnoha konstrukčním nedostatkům.

Ještě že jsem ten šmejd před lety ztratil v autobuse...

Před nějakou dobou jsem používal "filozoficky" podobnou, neznačkovou, stála asi 60Kč (pokud dobře vzpomínám), byla na úplně normální žárovky (takže možnost výběru kvalitní a laciné) a snad dokonce byla aj vo trochu lepčí...

Taky jsem měl Ansmann Future na 2AA, taky hodně mizerná, ale aspoň mně tam nehořely žárovky (byla na obyčejný). LED v té době ještě nefrčely, ale co naplat, stejně se u těch kapitalistických baterek ty LED nemají pořádně jak chladit.

Sad Kontrakt Já nic, já muzikant

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6079
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 22:02    Předmět: Citovat

jura80 napsal(a):

Teď zase jeden špatné příklad:

http://www.maglite.com/product.asp?psc=2AACELL
...Ještě že jsem ten šmejd před lety ztratil v autobuse...

Nevím, od koho jsi ten šmejd koupil, ale já ji mám origoš asi 15 let a je naprosto perfektní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6331
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st srpen 08 2012, 22:09    Předmět: Citovat

Kolega to dostal od nějaké firmy jako pozornost k vánocům, narozeninám či co.
Je taktéž perfektní - neustále v práci používaná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Další
Strana 13 z 16

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund