Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

STB s modulátorem Zyrcon připojený k C416- nejde dobře obraz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 15:51    Předmět: Citovat

fero7- dostali jsme s edo stavu, kdy jeden mluví o koze, druhý o voze.
Já popletl to, že jsem si blbě pamatoval, že u C416 je tlačítko VCR funkční jen pro předvolbu 8. Správně je, že je funkční pro všechny předvolby.
Eleman napsal to, že u pozdějšívch TV byl spínač součástí předvoleb, což je pravda, viz ten ovýřez ode mne. A je funkční jen u předvolby 8. A na to jsi mu napsal, že to domotal ještě víc:
citace:
Eleman napsal(a):
Teprve u pozdějších TV bylo samostatné tlačítko zrušeno a nahrazeno mikrospínačem vybavovaným předvolbou 8 (tedy na "osmičce" se automaticky přepnula časová konstanta).
Ale si to domotal este viac.

A nakonec jsi tam začal přidávat něco o TV s DO, o kterých ale od začátku nebyla řeč.
Tak co Eleman vlastně domotal?
A ještě mi prozraď, jak mám předvolbu s utrženým jezdcem naladit na 25. kanál- proto jsem psal, že ji nemůžu použít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 15:58    Předmět: Citovat

Michal22: kdybys nepospíchal s příspěvkem, dočetl by ses, že je jedno, na které předvolbě naladíš modulátor settopboxu - je totiž jedno, jestli má televize krátkou či dlouhou časovou konstantu řádkové synchronizace.
Ta měla význam jen u videa*), které z principu nemohlo zaručit pravidelný rozestup řádkových impulsů po 64us v celé době trvání půlsnímku.

*) stejně za chvíli už málokdo bude vědět, co to byl VCR a co to byly systémy VHS, Beta V2000 či jiné, a ještě méně je už dnes těch, kdo mají nějakou povědomost o přepínání časové konstanty a proč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 18:28    Předmět: Citovat

Hill- díky.
Jen mě napadá, že i ten modulátor v STB nemusí být moc přesný, ne (přece jen ta cena...)?
Hlavně se budu chtít dopídit, čím bylo způsobeno to, že když jsem naladil trochu rozumně obraz a potom jsem zapnul AFC, tak se to vždycky rozbilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 18:39    Předmět: Citovat

To může být třeba i tím, že modulátor nemá na výstupu pásmovou propust a vysílá obě postranní pásma, aniž by nosná obrazu "seděla" na nějaké Nyquistově hraně. S takovým spektrem signálu zřejmě obvod AFC nepočítá a zblbne.
Pokud jde o přesnost časování TV signálu, tak o tu se v settopboxu stará dekodér mpeg2 řízený jedním či více krystaly. Přesnost je tedy srovnatelná s dřívějším pozemním vysíláním v analogu.

Už jsi zkusil jiný zdroj signálu s vlastním nebo i vnějším modulátorem? Třeba pustit CVBS signál přes video a využít jeho modulátor?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 18:48    Předmět: Citovat

Napadá mě, že bych mohl zkusit pustit signál ze STB přes Scart do videa a z něj přes RF do televize. Jiné možnosti asi nemám (všechny STB v okolí jsou bez modulátoru, výstup kompozitního videa nemám ani na NB, ani na PC Sad ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 18:53    Předmět: Citovat

To by šlo. Na zkoušku a možná i na vždy.
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 20:12    Předmět: Citovat

Michal22 napsal(a):
fero7- dostali jsme s edo stavu, kdy jeden mluví o koze, druhý o voze.
Ty si to nepochopil. Dal si schemu z C419 bez DO.
Ty pises o C416 a vlozis schemu z C419. Tato tvoja TV (ako aj ine bez DO, Oravan2, ...) ma prepinac za mechanickym tlacidlom c.8. Tvoja C416 s DO ma tlacidlo na VCR. Tato skupina TV s DO mala prepinacie tlacidlo samostatne a fungovalo na vstkych predvolbach. C416 NEMOHLA mat pomocny kontakt za nechanickou predvolbou, predoze tutu cast nemala ani nemohla mat. Jedno vylucuje druhe.
V tychto typovych radach najprv boli verzie bez DO, az potom s DO! Nie naopak ako pise Eleman.
Michal22: Pisem o tomto: " Pokud se ale nepletu, tak to fungovalo jen pro 8 předvolbu. Ta je zrovna na této TV vadná (asi utržený jezdec potenciometru ladění.!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3496
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 20:22    Předmět: Citovat

Nic o DO jsem nepsal!
Končím v této neplodné diskuzi.
Téma vlákna bylo původně jiné a tudy cesta nevede.
Promiň Michale22.

_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 16 2012, 21:40    Předmět: Citovat

fero7- už jsem se asi naladil na tvoji frekvenci Smile
Ano, samozřejmě tato TV nemůže mít mechanický spínač na osmé předvolbě, když spínání zajišťuje MAS562. Tady jsme se nepochopili. Tu osmou (ne symfonii) jsem měl nějak zafixovanou, opravdu jde vidět, že kulhám, dlouho jsem se v nějaké Colorce nehrabal.
Nic, zkusím o víkendu pokus s videem, uvidí se, zda Hillův předpoklad bude ten správný, potom udělám i nějaké fotky.

Zatím díky moc všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2012, 5:10    Předmět: Citovat

Zapomeňte na časovou konstantu, jejímu přepínání (a významu toho všeho) se můžeme věnovat v jiném vláknu.
Tady jde o to, jak dostat ze settopbpoxu s modulátorem (interním nebo externím) signál do TVP, který nemá AV vstup, ale s vysílaným signálem si neví rady.

Podobný problém dělaly některé tržnicové hry, nedodržená amplituda nebo tvar synchronizačních impulsů, reklamace nemožná (já včééra néé tu!...).
Dělal to vždy modulátor, takže vždy stačilo prohnat signál z videovýstupu přes jiné zařízení s modulátorem, nejčastěji videorekordér, a chodilo to.
Sice řešení "přes ucho", přesto alespoň nějaké řešení. Opravy těchto modulátorů jsou už léta spíše sázkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1257
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2012, 20:05    Předmět: Citovat

Odporučam tieš skontrolovať uroven signalu z anteny či nejde priliš silna uroven signalu z anteny do modulatora hlavne ak su v rozvode zosilovače a použita antena polske sito. a samozrejme naladenie modulatora aby nebolo na mieste kde vysiela nejaka televizia aj ked netvrdim že to ma suvys s tvojim problemom .Zircom som cez taku staru telku neskušal avšak diwai mi išiel bez problemou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2012, 21:41    Předmět: Citovat

jopo166- úroveň signálu asi nebude ten největší problém, antény jsou na střeše už možná 30 let, původně jsem ani nečekal, že to pojede Smile Ale asi to tam v pohodě leze nějakou širokopásmovější anténou, Kojál není zas tak daleko a výkon má velký. Blízký kanál by snad taky neměl hrozit, 26. kanál už z Pálavy nejede(?), nic jiného by kolem 25.kanálu nemělo být.
O víkendu vezu video pod paži, zajedu tam a zkusím, pak se podělím.
Zatím díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jopo166



Založen: Nov 30, 2008
Příspěvky: 1257
Bydliště: Michalovce

PříspěvekZaslal: pá červenec 20 2012, 22:45    Předmět: Citovat

Ak niesu v rozvode zosilovače tak to silnym signalom nebude. Ved rad si tu dostal dosť poskušaj a daj vedieť sam som zvedavy ako to poriešiš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 21 2012, 19:10    Předmět: Citovat

Odloženo na příští týden, strýc je nemocný a na chalupu nepojede.
Sám jsem zvědavý, jak dopadne pokus s videem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kingjanbb



Založen: Dec 08, 2010
Příspěvky: 64
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 13:34    Předmět: Citovat

Tak som to vyskúšal s tým ZIRCONOM tak, ako doporučoval HILL: Zo scartu STB ZIRCON som priviedol signál (audio+video) na staručký VCR PHILIPS a z jeho modulátora - výstupu, potom na klasický anténny konektor TESLA COLOR 416. Ide to perfektne, všetko kvalitné, aj obraz aj zvuk, bez šumu, či orezávania zvuku. Je úplne jedno na ktorej predvoľbe C 416-ky to naladíš, ten modulátor PHILIPSU to púšťa von niekde okolo 36. kanála UHF. Na tej C416-ke som nedávno vymenil obrazovku (mal som ju odloženú úplne novú v originálnej krabici z Rožnova, na chalupe ešte z čias starého dobrého Československa, už si ani nepamätám prečo) a ten obraz po dôkladnom nastavení vyráža dych, je ostrý, kontrastný, to bola škoda sem voziť tie Čínske a iné Ázijské šmejdy - TESLA mohla kľudne pokračovať, a je jedno či na Slovensku alebo v Čechách, to sa nemalo stať. Ale čo už...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund