Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bazén- problém s tryskou
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 02 2012, 22:47    Předmět: Bazén- problém s tryskou Citovat

Měl bych na vás prosbu- určitě se najde někdo, kdo tu rozumí bazénům. Byl jsem se dnes vyráchat u máti v bazénu, do loňska se o něj staral taťka, který už bohužel není není mezi námi Sad. Letos jsem se snažil já o údržbu (obsluha vícecestného ventilu- vypouštění, zpětný průplach, filtrace), všechno se jevilo OK, ale dnes jsem zjistil, že trysky spolu s vodou tlačí i vzduch. Nakouknul jsem do skimmeru, hladina byla níž než je dobré. Dopustil jsem vodu do cca půlky výšky skimmeru, tryska B hned zareagovala, tlačila jen vodu. Tryska A pořád s vodou "chrchlala" i vzduch. Jsem si říkal, že je to tím, že dřív byla nižší hladina, že se to vyrovná. Ale bylo to pořád stejné i po hodině. Myslím že pro vodárnu to není nejlepší (čerpadlo je umístěno ve sklepě- níž než dno bazénu, mělo by se odvzdušnit samo), mám trochu strach, aby se něco nepodělalo. Umí to někdo vysvětlit? Napadla mě myšlenka, že si tryska A přisává vzduch, že někde došlo k narušení těsnosti potrubí. Dá se to nějak zjistit?
Díky za podněty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 02 2012, 22:48    Předmět: Citovat

Sakra, zapomněl jsem ten obrázek:
Omlouvám se.



Bazen.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Bazen.JPG
 Velikost:  32.03 kB
 Staženo:  80 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dikobraz



Založen: Oct 17, 2004
Příspěvky: 911
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 02 2012, 23:17    Předmět: Citovat

Podle obrázku jsou obě trysky vyvedeny z jedné trubky, potom je nepochopitelné, že jedna tryska má čistou vodu a druhá zavzdušněnou. Jediná možná závada je netěsnost v tom označeném kousku.


t_bazen_závada.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t_bazen_závada.jpg
 Velikost:  8.93 kB
 Staženo:  77 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: po červenec 02 2012, 23:28    Předmět: Citovat

V kazdom pripade najprv odvzdusni nadobu s pieskovou filtraciou aj cerpadlo filtracie. Potom skontroluj ci sa cerpadlo aj filtracia znova zavdusni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 5:12    Předmět: Citovat

Zapřemýšlej , pokud ti do skimmeru poteče méně vody , než je hltnost filtrační soupravy , tak bude přisávat i vzduch . A za druhé , více vzduchu půjde hadicí s menším výstupním odporem a tou , která bude i jen o trochu výše v rozdělení . Stejně jako u všeho jsi měl fotodokumentovat celé cesty .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 7:55    Předmět: Citovat

Dikobraz- i mě právě napadlo že by tam mohla být nějaká netěsnost. Včera jak jsem dopustil vodu, tak jsem si zaznamenal výšku hladiny a budu sledovat jestli nastane nějaký větší úbytek.
BOBOBO- průtok skimmerem (po doplnění vody) byl zcela plynulý, bez vzniku nějakých kapes nebo jiných znaků nedostatečného průtoku. Proto mě to chování překvapilo.
Dokumentace od bazénu bohužel není, já u montáže armatur ani nebyl, zajišťoval jsem pouze jámu a vybetonování.
Napadlo mě vždy jednu trysku zacpat a sledovat, co bude dělat druhá. Jen si nejsem jistý, zda je to vůči čerpadlu košer.
Ještě zkusím to odvzdušnění, co radil Fero.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5670
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 8:09    Předmět: Citovat

Na výstupní trysce žádná netěsnost nezpůsobí přisávání vzduchu, ten nemůže jít proti tlaku. Vzduch to může přisávat jedině skimrem, netěsností v sacím potrubí, netěsností směšovacího ventilu.
Máš odpadní hadici na konci uzavřenou? Pokud ne, tak to přisává vzduch.
Jakmile odstraníš přisávání vzduchu, odvzdušní se to samo za chvíli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 8:17    Předmět: Citovat

Cerpadlo nejaky cas uzatvorenie jednej trysky urcite vydrzi.
Ak je na vystupe vzduch, tak sa niekde musi nasavat. Ak nie cez skimer, tak to moze byt najskor cez cerpadlo (veko filtra na cerpadle?). Ak nie, tak sa zameraj na casti pred vstupom do cerpadla. Mas tam aj dnovu vypust? Nemas ju prepojenu so skimrom?
Skus to, ak nepomoze, daj podrobnejsi popis a obrazky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 9:22    Předmět: Citovat

Výpust na dně není. Možnost je ta vypouštěcí hadice, buď ji zaslepím nebo ji dám do kýble s vodou. Ještě bych opravdu mohl překontrolovat to víko na filtru čerpadla, je tam nějaký těsnící kroužek, tak jestli se neskřípl a není tam mezera. Až dojedu z práce, tak se na to půjdu mrknout, kdyžtak přidám foto.
Zatím díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 11:07    Předmět: Citovat

Řešil jsem podobnou "záhadu" a dělalo to samotný vychozený čerpadlo, přisávalo vzduch kolem osy motoru. Ono to vypadá docela divně, všechno je pod vodou a přitom z výpusti jdou bubliny.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 03 2012, 21:15    Předmět: Citovat

Tak se zdá, je že vše OK, tímto chci poděkovat Ferovi, nikdy mě nenapadlo se na nádobu filtrace pořádně podívat- ejhle, on je za manometrem odvzdušňovák Smile
Nic jiného než odvzdušnění filtrace jsem neudělal a tryska, která "chrchlala" i vzduch, nyní krásně tlačí jen vodu.
Pánové, díky moc všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: st červenec 04 2012, 8:21    Předmět: Citovat

Je to zopár dní, čo sme napustili bazén domácou kryštáľovo priezračnou vodou a metrákom mestskej - na druhý deň sa pridal rychlorozpustný chlor ( kyanurát sodný ) a v ten moment voda kalná zelená Shocked

Odvtedy denodenne pridávam vločkovač ( siran hlinitý ) a každé ráno somodomo bazénovým vysávačam vysávam zo dna to čo sa cez noc usadilo ( a že toho je Shocked ) - to znamená následne vybrať filter a očistiť od silného nánosu žabačincov a voda v bazéne už je konečne znovu ako tak priezračná.

Sused má podobný problém ten však bazén už dva krát vypustil.

Question Čím to, že voda okamžite zozelenala ihneď po pridaní chloru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st červenec 04 2012, 8:43    Předmět: Citovat

Je to priam alchymia.
Najprv si mal zmerat vlastnosti vody (hlavne PH, ale aj chlor, dolezita je aj Alkanita), potom ich podla potreby upravit.
Teraz musis najpr nadavkovat chlor sok, vycistit a az potom vlockovac.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: st červenec 04 2012, 8:48    Předmět: Citovat

Chlor šok som už niekoľko krát pridal, spolu s tabletou pomaly rozpustnej kyseliny kyanurovej v plaváku.

Nemám však presnejšie meranie PH než univerzalne lakmusové papieriky a to nestačí - ukáže len, že voda je neutralna.
Dal som následne jednu dávku PH+ ( uhličitan sodny ) snáď to stačilo, ukážu nasledujúce dni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: st červenec 04 2012, 8:57    Předmět: Citovat

Preco PH+ ak je voda neutralna?
Minimum co potrebujes, su testovacie pasiky 4v1 - daju sa bezne kupit v drogerii.
http://www.denbraven.sk/cranit-bazenova-chemia/3023-cranit-tester-pre-bazeny-4-v-1-41-sk368.html?lang=sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund