Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AZK201, úprava výstupního transformátoru
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2012, 21:13    Předmět: Citovat

Já hrával u Mono 50 taky s převodním trafem 220V/24V, pak jsem si koupil toto http://www.zbozi.cz/?q=ELA+T-75 Zahovno stálo obojí, a ted hraju na Music 130. Oddělený vstup převodním trafíčkem 1:1 z TV.. Lidi to Vám má zvuk.. Tak hezky jsem neslyšel žádný zesilovač hrát, ani tranzistorovej, ani polovodičovej, ani hybridovej, ani čínskej, ani nečínskej prostě žádnej!! Doteď jsem se v tom jen vrtal, teď už jenom užívám poslechu!!!! Lidi, mě to vůbec nešumí, vůbec nebručí, fakt nic.. Úplně obdivuhodné, že elektrolyty po těch letech musí být v super kondici..

Podívejte zde http://www.youtube.com/watch?v=lf1lRZt5Oc4 tam někdo měnil elyty a doufal, že mu to zmírní brum, přičemž na 90% je pravděpodobné, že mu vzniká zemní smyčkou..

Jinak se obávám, že to převodní trafo omnitronic nemá dobrou impedanci, prostě to čongové odflákli, protože mě v těch elektronkách přeskakují výboje.. Když zesilovač ,,budím" do zátěže,přesně dle SN, tento problém se nevyskytujíc.. Ten zesilovač asi skončí v dílně, kde na něj budu hrát na menší výkon, tak aby to neblejskalo Very Happy...

Asi si možná časem koupím Marshalla, teď když mám Music 130, tak mi poraďte, co si mam pořídit dále,myslím tím, co je o třídu výše než-li Music 130, až budu mít zase nějáké ty bankovky, a nebudu vědet co mam s jima dělat.. Žádné návrhy za 50 litrů atp.. Tím myslím do 2 litrů max... Takže třebas se mi líbil marshall Super Bass JCM atp.. nevím no.. Líbilo by se mi 2x50W nebo 2x100W, ale nevím, jestli ty marshally nejsou jen hlavy (mono).. I když jsem četl že má 2x100W, zdálo se mi na těch 100W málo elektronek (pouze 4ks)..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt srpen 09 2012, 21:28    Předmět: Citovat

D 2 litrů Marshall SuperBass ? nevypadla ti nějaká nula ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 5:46    Předmět: Citovat

To Celeron:
V tom případě stačí kontaktovat TBP Blatná: ( http://www.blatna.cz/tbp/ ) a tam je navíjí za ještě příznivější cenu. Bral jsem od nich tři tyhle trafa a vyřizoval to se mnou pan Panec. Tady je ještě jeden odkaz na TBP Blatná, je tu rozepsaný sortiment: http://cz.kompass.com/live/cs/CZ001713/tbp-transformatory-spol-s-r-o.html

zdenoeddie - ty trafa z AUJ 620 ale ty bočnice nemají, tak navíjení bude asi pracnější. Bylo by dobré tu kostru s bočnicema někde sehnat a nebo si jí vyrobit např. z pertinaxu.
zdenoeddie - používáš na napájení také síťová trafa z AUJ 620?

Teď záleží kolik to bude účtovat sanoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 8:45    Předmět: Citovat

Sendyx napsal(a):
D 2 litrů Marshall SuperBass ? nevypadla ti nějaká nula ??


Jednou tak skončil na aukru. Ale nevím, nemam přehled, potřeboval ybch vysvětlit pár pojmů.. Na YT bylo jednou video, kde to ukazoval jak to hraje, a tam říkal v tom videu, že to jako je kopie.. Tak nevím, co si mam pod tím představit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12069
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 12:53    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
že to jako je kopie.. Tak nevím, co si mam pod tím představit


představ si zmaštěnou 130tku . . . v doma dělané kastli . . .
a s lupenkovou pilkou vyřízlým nápisem z plechu "MARSHALL"
takovým krámům se obvykle říká "kopie maršála", aby se ten krám lépe prodal . . .

tohle to rozhodně nebude . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 15:22    Předmět: Citovat

Aha, takže to je něco jako když inženýři z číny vyrobí nějákou věc, která se na 99% podobá nějáké věci, která je ,,značková" a drahá. Chápu to dobře?..

To na tom aukru jsem tenkrát nepochopil.. Mělo to staré pojistkové pouzdro (jaké mají teslácké věci ze 60, 70let), pak zástrčku jako měl například osciloskop BM370.. Když jsem zadal přesný typ do googlu, bylo vše ,,modernizované" pojistkové pouzdro, jako se používá dnes na půlotočku, zástrčka jako se používá do počítače, jiné zdířky na vstupy a na repráky..

Tady je to video

http://www.youtube.com/watch?v=wrBdpDEzjEA

Kdysi na tom aukru bylo něco podobného jako toto: http://aukro.cz/prodam-kytarovy-zesilovac-100-w-kopie-marshall-i2509901445.html ale nejdou mě furt do hlavy ty československá pojistková pouzdra a ta vidlice na napájení a taky teslácké kondíky, každopádně to může být zajmavý stroj..I když je to jen asi replika..

Nebo taky toto http://aukro.cz/legendarni-lampovy-zesilovac-marshall-plexi-i2459151277.html

Ale vypada tajmavě vše..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 15:57    Předmět: Citovat

Tož představ si kopii nějakého Marshalla (často JSM800, JTM100, a tak) dělaného v tuzemsku pro potřebu muzikantů tak v letech cca 1970-1990 podle nějakých dostupných schémat a z dostupných součástek - zpracování může být jak amatérské, tak i prakticky profi (na tu dobu).

Také to může být něco dělané v součastnosti (tak maximálně 10 let zpátky), pro stejný účel, často z finančních důvodů, případně také z důvodu si něco postavit nebo něco dokázat (nebo udělat jenom zvláštní vzhled zesilovače), popřípadě také pokus experimentálně najít nějaký jiný zvuk na něčem, v čem se může člověk bezstarosti hrabat a nebát se toho, že zničí zesilovač za desítky tisíc Very Happy .

V těch odkazech na aukro jsou asi oba případy - snad se dá poznat, co je co Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá srpen 10 2012, 16:01    Předmět: Citovat

Ten první se mě líbí více, ale víc jak dva litry ybch za to tedy nedal.. Kdysi to zkončilo na 1500Kč nebo tak něják
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so srpen 11 2012, 19:22    Předmět: Citovat

Taky můžeš koupit nějaký takový stroj Laughing .

http://ema.sweb.cz/images/Lampac1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so srpen 11 2012, 23:43    Předmět: Citovat

To je dobry, to mohlo pekne tlouct a kourit. Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 5:55    Předmět: Citovat

Co se týká tohohle: http://aukro.cz/prodam-kytarovy-zesilovac-100-w-kopie-marshall-i2509901445.html tak za tu cenu by se stěží sehnal výstupák a síťový transformátor. Kde je pak cena šáska, součástek, elektronek a práce?? O tom druhém: http://aukro.cz/legendarni-lampovy-zesilovac-marshall-plexi-i2459151277.html ani nemluvě. A proč by nemohla hrát nějaká kopie stejně dobře jako orig. když se použijou kvalitní součástky a dobře se odbrumí a poladí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zdenoeddie



Založen: Oct 31, 2007
Příspěvky: 2491
Bydliště: uz len Presov :)

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 7:22    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
zdenoeddie - ty trafa z AUJ 620 ale ty bočnice nemají, tak navíjení bude asi pracnější. Bylo by dobré tu kostru s bočnicema někde sehnat a nebo si jí vyrobit např. z pertinaxu.
zdenoeddie - používáš na napájení také síťová trafa z AUJ 620?

Priznam sa, ze nepamatam, ale asi mas pravdu. Ale ako niekto pisal, malo by to ulahcit impregnaciu zase.... i ked pocul som nazory, ze VT sa neimpregnuju, kvoli zhorseniu niektorych vlastnosti...
Na napajanie pouzivam trafa z AUJ, jeden cas som s nimi tahal jeden prototyp ampu so 6s33s, ale potom som zohnal sietaky z M130, predsa len zbijat 400V na nejakych 200V pre 6s33s pri ich odbere nie je ziadna sranda. Ale inak na PL509 budu super (az raz bude cas a sa k tomu dokopem).

Kaca napsal(a):
A proč by nemohla hrát nějaká kopie stejně dobře jako orig. když se použijou kvalitní součástky a dobře se odbrumí a poladí?

Hrat to moze dobre samozrejme, ale zvuk nerobia len suciastky. Srdcom je stale VT. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 10:27    Předmět: Citovat

Ano. Souhlasím a děkuji za odpověď! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12340
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 10:43    Předmět: Citovat

Výstupák v leckterém šrotu, prodávaném na Aukro nebo v inzerci jako "kopie Marshall", nemá větší cenu než jako směsový elektroodpad. Málokterý kus je dělaný opravdu slušně a ze slušných dílů, tipuju že tak max 3-5% těchto zesilovačů za něco stojí. Bezpečnost, spolehlivost, to bývá u těchto amatérských konstrukcí velmi pofiderní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne srpen 12 2012, 16:39    Předmět: Citovat

No.. Myslím, že ta cena opravdu zdaleka neodpovídá ceně výstupních traf ani vstupních. Když jsem celou Music 130 (kde jsou pořádné a kvalitní trafa) sehnal na aukru za 1590Kč. Nebo tak něják......

Jediné, co jsem v celé Music 130 dělal, že jsem vyměnil patice koncových elektronek (Ano, dal jsem tam pozlacené, protože tou dobou jiné nebyly), pak nějáké dojeby, jako že někdo odštípl tu KT505, pak tam někdo dal nový kondík na nějáké té desce a přepolarizoval ho, tak jsem ho jen otočil, nakonec jsem přestříkal horní kryt, protože byl oloupaný, ale chce to udělat profi, jako že aby to nebylo hrbatý vykytovat nebo jak se tomu říká.. koncové elektronky byly ve 100% stavu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund