Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

DIGI TV, ti se zase vyznamenali
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2015, 18:33    Předmět: Citovat

Nový vlastník Digi TV CZ (Digi TV CZ je nyní vlastněna společností Lama Energy) začíná "úřadovat":

Česká Digi TV testuje nové programy,
TV Smíchov již funguje na kartách Digi TV CZ Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: so květen 16 2015, 14:20    Předmět: Citovat

Hlavně po rumunském vzoru "úřaduje" kvalitou, ta je přímo úchvatná. Asi by to nový vlastník měl přejmenovat na TV Šachovnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st květen 20 2015, 7:58    Předmět: Citovat

Dnes nový web Digi TV:     http://web.cz.digi.tv/

DIGI TV rozšiřuje svou programovou nabídku Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 13:31    Předmět: Citovat

Dobrý den přeji,
Mám asi smůlu, že jsem se kdysi upsal DIGI TV. Když srovnávám nabídku v základním balíčku, tedy v tom nejlevnějším za 260 měsíčně, co deklarují na svých stránkách, velice se divím. Dost programů já nemám, něco mě zrušili nedávno, -třeba Nova cinema a je zajímavé, že manželka má třeba Viasat Nature a já ne (máme každý svůj přijímač, přičemž její je nutno zapnout, abych já mohl fungovat a volit si svoje programy). Vadí mi taky, že občas u některých kanálů nejde zvuk, nebo vysílají v angličtině. Viasat History už taky neběží v češtině. Jsou to hovada a dělají si co chtějí. Kdyby někdo naznačil co dělat a jak to řešit, byl bych velice rád. Kdysi jsem byl přihlášen v diskusním fóru, co to řešilo, nějak to ale už nemůžu najít, tak hledám radu tady. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIDLO



Založen: May 01, 2012
Příspěvky: 263

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 14:57    Předmět: Citovat

Byť mám na tuhle povedenou pafirmu svůj názor tak se mi nezdá že by vyloženě vše zde uvedené byla jejich vina. Určitě nezrušili Novu Cinemu, možná že ji stačí pouze doladit, taktéž je nemožné aby někdo měl Viasat Nature a druhý ne, stejný případ, u Viasatu History zase bude možná stačit zkontrolovat audio zvuk, pravděpodobně je pouze přehozený na angličtinu takže není problém jej přehodit zpět na češtinu, i to ovlivňování přijímačů je nějaké divné. To fórum se jmenovalo tuším digiinfo nebo tak nějak, ani netuším zda-li ještě existuje. Zde je přehledná tabulka našich programů i s veškerými údaji, stačí si z něj pouze vybrat ty požadované: http://www.parabola.cz/cz-sk/
A v neposlední řadě a to je asi rada nejdůležitější je ta že dnes není třeba vůbec smutnit poněvadž jakýkoli operátor se dá v případě nespokojenosti poslat kdykoli k šípku a vybrat si jiného. To přece neznamená že když jsem trefil vedle, tak ho musím mít až do smrti.

Zde je: http://digiinfo.cz/forum/viewtopic.php?f=5&t=4476
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 15:20    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, ale píšeš ovlivňování přijímačů, asi myslíš to, že jsem napsal, že bez přijímače mojí ženy nejde můj. Je to tak. Máme jednu parabolu, konvertor se dvěma vývody, ke každému přijímači vede zvlášť koaxiál. Když já zapnu přijímač svůj, tak mě příjem funguje jen když ho má zaplý ona. Takže když já se chci koukat a ona ne, tak musím jít zapnout její přijímač. Opačně to není nutné, ona může přijímat bez toho, aby byl zapnut i můj. Oba přijímače jsou propojeny šedivým kabelem s koncovkami jako přípojky k internetu.Jak tam dostat zpět tu Novu Cinema, která jednoho krásného dne zmizela bohužel nevím a ani nevím jak tam dostat Viasat Nature. Začnu studovat manuál, ale nedělám si iluze. Ten seznam programů, co jsi mi poslal je velice zajímavý, nám oběma tam bohužel část z nich chybí. Dost z nich nepotřebuji, protože dětské ani sportovní programy nemusíme, ale něco by se hodilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 15:58    Předmět: Citovat

.
stasek napsal(a):
Dobrý den přeji,
Mám asi smůlu, že jsem se kdysi upsal DIGI TV. Když srovnávám nabídku v základním balíčku, tedy v tom nejlevnějším za 260 měsíčně, co deklarují na svých stránkách, velice se divím. Dost programů já nemám, něco mě zrušili nedávno, -třeba Nova cinema a je zajímavé, že manželka má třeba Viasat Nature a já ne (máme každý svůj přijímač, přičemž její je nutno zapnout, abych já mohl fungovat a volit si svoje programy). Vadí mi taky, že občas u některých kanálů nejde zvuk, nebo vysílají v angličtině. Viasat History už taky neběží v češtině. Jsou to hovada a dělají si co chtějí. Kdyby někdo naznačil co dělat a jak to řešit, byl bych velice rád. Kdysi jsem byl přihlášen v diskusním fóru, co to řešilo, nějak to ale už nemůžu najít, tak hledám radu tady. Díky

V tomto vlákně jsi horko-těžko (po 10 stranách vlákna) svůj komplet DigiTV uvedl do pojízdného stavu - nwm, proč se teď nedotazuješ zase v něm?
Psal jsem ti tehdy, že Digi TV bude mít velmi brzy nového vlastníka - v dubnu se už tak stalo.
Asi to tady až tak moc nesleduješ, protože když se tak stalo, ihned jsem tu dával odkaz na jejich nové web. stránky. A rovnou v tomto vlákně!
Z nich je patrno, že zase až tak moc těch balíčků programů nenabízejí.

Ale k tvým problémům.
Už tehdy jsem ti psal, že přestože platformu DigiTV užíváš řadu let, tak pořád o ní (a hlavně jejich zařízení) nic nevíš - a ono to platí pořád Shocked Cry
Přestože se aktualizace (změny, rozšíření, ...) jejich programové nabídky děje vesměs automaticky (nic není třeba extra dělat - nové programy se naladí samy), takže pokud některý postrádáš, není nic jednoduššího, než si provést celé naladění znovu - přes Menu.
MENU - Inštalácia - Vyhľadávanie a "Spustiť vyhľadávanie všetkých sietí" Exclamation
Takto se ti samy naladí všechny dostupné programy, které platforma DigiTV poskytuje a pravděpodobně i s patřičnou zvukovou stopou (tj. ČJ). Toto má být zjednodušení pro uživatele (tvého typu!) - má to však i své nevýhody: Nemůžes si uspořádat pořadí programů podle svého, ale musíš je mít seřazeny, tak jak je seřadil poskytovatel Cry (Resp. seřadit si je můžeš /avšak č. progr. zůstává původní, což taky není moc košer/, ale při prvím vypnutí a znovuzapnutí se ty programy znovu seřadí dle poskytovatele (číselné značení programů je znovu vzestupné!).

Pokud by přece u některých programů čeština naladěna nebyla, tak naladit správnou audiostopu bys snad (za ty roky) mohl umět Evil or Very Mad
Tl. OPT - Stopa (1 - 5: kříž. ovl. vpravo/vlevo si vyhledáš "Česky/Slovensky") a máš naladěno - a ne nadávat na někoho, když ten "černý Petr" je u tebe Shocked Cry
Anebo myslíš, že kdyby sis zvolil nějakou jinou platformu, že by tyhlety věci dělal někdo za tebe?

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 16:08    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Díky za odpověď, ale píšeš ovlivňování přijímačů, asi myslíš to, že jsem napsal, že bez přijímače mojí ženy nejde můj. Je to tak. Máme jednu parabolu, konvertor se dvěma vývody, ke každému přijímači vede zvlášť koaxiál. Když já zapnu přijímač svůj, tak mě příjem funguje jen když ho má zaplý ona. Takže když já se chci koukat a ona ne, tak musím jít zapnout její přijímač. Opačně to není nutné, ona může přijímat bez toho, aby byl zapnut i můj. Oba přijímače jsou propojeny šedivým kabelem s koncovkami jako přípojky k internetu. ...
.
Tomuto propojení se říká: Master - client (a zřejmě to tak musí být).
Jen jsem ti už jednou psal, "že ses přiženil" (a musíš poslouchat manželku) - co ti tehdá bránilo aby sis to nechat zapojit naopak, aby TY jsi byl "Master" a manželka ten "Client" (a poslouchala ona tebe) Question Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 16:29    Předmět: Citovat

Honzo, díky za vysvětlení, ale hledal jsem něco k DIGI, takže jsem uvedl příspěvek v tomto vlákně. Není za tím žádný jiný úmysl. Že jsem si díky tobě a Bidlovi, případně dalších nakonec umravnil svoje zařízení jsem rád. Že o tom dohromady nic nevím je taky pravda. Nenávidím študování manuálů, který jsou psány způsobem, že by se v tom ani akademik nevyznal. Tak jsem to vždycky došteloval a poskládal tak, abych měl programy podle čísel a ne podle toho, jak mě provozovatel určí. Teď už to nejde, Jestli se mi podaří to, co radíš, budu rád. Bohužel jak jsi mě posledně radil, bohužel i teď, já to mám jinak. Nemám to ve slovenštině a i úkony jsou značeny jinak. Teď jsem se dopídil různými tlačítky až k automatickímu vyhledávání a tak je spuštěný. Uvidím, co se z toho vyvrbí.
Abych se svojí ženou vyšel, tak nemá smysl se s ní hádat, vždycky mě uřve. Prdím na ni, chci mít klid. V životě jsem ji neuhodil ani jinou ženskou a nemíním na tom nic měnit.
Tak se mi podařilo tam naladit vše, co tam chybělo, ještě musím zkusit tu češtinu u Viasat history. Děkuji ti moc, vážím si tvojí pomoci a zároveň se omlouvám za svoji neschopnost.
Edit: tak bohužel po stlačení tlačítka OPT+ se objeví pod sebou: favoritní, uzamknout,informace. Vpravo je pod sebou zase favoritní 1A, favoritní 2...až favoritní 5 a všechny jsou odfajfkovaný. Různým zkoušením se nic nezměnilo. Takže je to menu asi jiný jak u tebe. Ještě to budu různě kombinovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 18:17    Předmět: Citovat

A čo ti bráni prehodiť medzi sebou prijímače, aby ty si mal master a žena slave?
_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 18:37    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
...
Pokud by přece u některých programů čeština naladěna nebyla, tak naladit správnou audiostopu bys snad (za ty roky) mohl umět Evil or Very Mad
Tl. OPT - Stopa (1 - 5: kříž. ovl. vpravo/vlevo si vyhledáš "Česky/Slovensky") a máš naladěno - a ne nadávat na někoho, když ten "černý Petr" je u tebe Shocked Cry

No, tak se ti zatím alespoň podařilo naladit tam všechny ty programy.
Já ti popisuju ty názvy v MENU po slovensky právě proto, že ten múj Digi-klumpr češtinu v menu nemá (v sw má jen tu slovenčinu!).
No a už jsem psal, že máme ty receivery odlišné, tak proto ani přesně nesedí to, jak ti to vypisuju - tak jak to mám já.

Ale nic to nemění na tom, že na VDO musíš mít taky nějaké tl., kterým si otevřeš menu AUDIO - tam vybereš patřičnou stopu (CZ, či SK - protože všechny programy nemají jak CZ, tak i SK audiostopu), příp. zapaměťuješ a "jedeme dál" Rolling Eyes
Na to musíš přece přijít i bez nějaké příručky "Kopaničář ve městě" - přece když vlezeš do MENU, tak tě to navádí už samo.
A proto se divím, že jsi na tyto "maličkosti" už dávno nepřišel sám, když to máš doma cca 7let. Je vidět, že patříš pouze ke konzumentům. Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne pá červen 12 2015, 18:41, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 18:40    Předmět: Citovat

Musím se s tím popasovat. Dám vědět, jak jsem dopadl.

Menu:
Preference:
Vybrat jazyk:
Jazyk zvuku:
Česky:
potvrzeno OK:
bohužel furt anglicky

Asi dělám něco špatně.

Tak to konečně mám, funguje to až po odklepnutí slovenštiny. Kupodivu je to čeština. Tak sláva. Díky Honzo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá červen 12 2015, 19:48    Předmět: Citovat

No, to zas bude radosti na Starém bělidle Tleskáme

Tak ať Ti to chodí - ale seznamovat by ses s tím postupně měl stejně, ať tu pořád nejsi "za lamu" Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po červen 15 2015, 8:30    Předmět: Citovat

Nato tu máme jinou "lamu" - tedy Lama Energy Group.


Česká Digi TV zůstane u svého názvu, chce konkurovat Skylinku
Až nato, že zatím zůstává jen u slibů. Ty přidané programy (hlavně ten odvar z Novy) to moc nevytrhly.
Ale přidat třeba Sport 2 HD (aby se daly sledovat i závody F1 a nejen jejich tréningy a kvalifikace - ty jsou na Sportu 1) - ten nepřidají. A namísto nefunkčního Slovak Sportu je tam tedy ten Smíchov (ale co ten má co dělat se sportem?). Anebo, proč je v HD pouze DigiSport1, když ho mají k dispozici i na dvojce (přebírají) v HD, ale vysílají pouze v SD Cry
Je to o tom, že už rumuni "narvali" co nejvíce programů do několika transpondérů, aby to moc nestálo a zisky byly co nejvyšší.
A do konkurování Skylinku mají ještě hodně daleko - hlavně co se nabídky programů (a nejen v HD) týká, ale hlavně té technické kvality vysílání Exclamation

Doufám, že i tady (a nejen na Parabole, AB foru, ...) tu kritiku Lama Energy Group čte a vezme si ponaučení, když už chce tak vehementně vylepšovat své služby.
Pokud velmi rychle něco neudělají a zůstanou jen u těch slibů, tak mohou jen očekávat rychlý odchod zákazníků (vč. mně) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8787
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt červenec 02 2015, 20:18    Předmět: Citovat

DigiTV chystá stamilionové investice, chce technologické zázemí v Česku Wink
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund