Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RLC mostík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 22:16    Předmět: Citovat

Provedl jsem kalibraci DT-9935, ale měří stále skoro stejně. Hele, sice obsahuje kvalitní IO od firmy Cyrustek, ale např. DPS může klidně být nevhodně navržená, nebo kdovíco.
Kdo na to má, ať si klidně koupí nějaký lepší LCR měřič od Agilentu, APPY, nebo podobný. http://www.tme.eu/cz/details/u1733c/mustky-rlc/agilent-technologies/#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 22:42    Předmět: Citovat

Hydrawerk pokud budeš chtít vezmu APPA do školy a mužem to porovnat, vím že měří dobře páč sme na srazu několik LCR metrů srovnávali, v podstatě se shoduje s Agilentem a několika dalšíma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne únor 16 2014, 23:58    Předmět: Citovat

Je sranda, že ty naše LCR metry jsou založené na stejných IO od Cyrusteku. Asi se fakt liší jenom provedením plošňáku a celkovou technologickou kázní. U mě taky nějak výrobce zapomněl udělat čtyřvodičovou metodu, i když to IO umožňuje. Třeba jsou v mém DT-9935 nějaké IO druhé jakosti??
Nepochybuju o tom, že tvoje APPA je lepší. Agilent je zase něco jiného, ten asi žádný IO od Cyrusteku nepoužívá, místo toho má DPS posetý mnoha IO.
http://www.youtube.com/watch?v=Mp0n-Gu0aKk

A tady máme další LCR metr založený na IO od Cyrusteku.
http://www.youtube.com/watch?v=ji-UT7HJm0Q
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht650



Založen: Nov 28, 2009
Příspěvky: 54
Bydliště: okres Praha - západ

PříspěvekZaslal: po únor 17 2014, 12:29    Předmět: Citovat

Ahoj,
děkuji všem za snahu, hlavně Hydrawerkovi.
U toho z AME je opravdu zbytečný barevný dotykový display, my potřebujeme měřit, né mít barevný display.
Agilent U1733C je dost drahý, asi 10.000,-.
Vidím, že někomu měří poměrně dobře, měl štěstí na kus.
Na přesné měření elektrolytů mám PEAK ESR 70.
Pán v reklamacích by mi ho stejně vyměnil za ještě více nepovedený kus.
Výkřik kvality je na 8. stránce tohoto tématu, asi uprostřed od mat152.
Ruprecht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pmeiner



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: po únor 17 2014, 12:54    Předmět: Citovat

Mno ten DE 5000 ani nevypadá špatně i z popisu je jasný že má 4drát měření a za cirka 2500,-Kč.Hm asi popřemejšlim na rozdíl z problémy CEM DT-9935.
http://www.ebay.com/itm/DE-5000-High-Accuracy-Handheld-LCR-Meter-TL-21-TL-22-TL-23-/121273577970?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c3c77f1f2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5161
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po únor 17 2014, 13:33    Předmět: Citovat

Tady je porovnání s Agilentem U1733C, dost zajímavé. Za ty peníze to vypadá fakt dobře. Jen ten jeho měřák byl dodaný v kufříku s nějakým příslušenstvím. Je otázka, jestli mezi těmi v kufru a v papíru nebude nějaký rozdíl.
http://www.ittsb.eu/de-5000.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pmeiner



Založen: Sep 26, 2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Františkovy Lázně

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 1:31    Předmět: Citovat

Tak sem přečetl ten odkaz nademnou a mužu konstatovat porovnání z tak drahým a přesným LCR metrem jako je Agilent U1733C je velmi pozitivní!!!
Ještě kufr se myslim vyrábí IET Labs a v Taiwanu mají jen kartony DER EE.
A stránky výrobců:
IET Labs USA
http://www.ietlabs.com/de5000-lcr-meter.html
DER EE Taiwan
http://www.deree.com.tw/de-5000.htm
Snad mezi nima nejsou moc velký rozdíly Laughing


Naposledy upravil pmeiner dne út únor 18 2014, 11:39, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 1:45    Předmět: Citovat

Už tam je správně napsaný rozsah 200MOhm. To se cení.
http://www.gme.cz/multifunkcni-rlc-metr-cem-dt-9935-yellow-blue-p722-483
http://www.gme.cz/multifunkcni-rlc-metr-cem-dt-9935-p722-436
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 9:04    Předmět: Citovat

Hydrawerk já nic neříkal o lepší horší, já říkal že mužem porovnat hodnoty měření abys věděl jak na tom ten CEM je pro případnou reklamaci. Je možné že ty elyty mají takové hodnoty, i když je to miň pravděpodobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 16:00    Předmět: Citovat

Hydrawerk: mám CEM taky a měří mi, řekl bych stejně jako tobě. Mám k porovnání jen Fluke 187 a od cca 10nF do 100uF se pohybuju v tolerancích. 500uF a větší a už se dostávám na rozdíl 10-20% oproti Fluke směrem do mínusu. Pro zkoušku jsem vzal 6 stejných Nippon LXY 1000uF, každý změřil a pak je zapojil paralelně a výsledek: CEM méně o 84uF a Fluke je vlastně sečetl(ale ten má 1 digit méně) Odpory měří přesně.

Měl jsem ho na reklamaci v GM a po zážitku už si tam nic nekoupím. Na před ženská za pultem, že tomu nic není když "měří". Nechal jsem si zavolat někoho s kým sepíšu protokol a přišel další, který mě odrovnal tím, že se to přece nedá srovnávat s jiným měřákem, že každý měří jinak... No reklamace sepsána, 2x jsem v průběhu volal a nic. Po měsíci jsem tam došel, že to prý není a že vrátí peníze. Pak najednou problém, ženská přišla s papírem, že tomu nic není - na protokolu napsáno, že každý kond má výrobní tolerance a ať se podívám na wikipedii Shocked . Toho servisáka jsem dohnal až přes telefon další týden, dle něj je ten měřák na 2 věci, pro měření je prej i těch 100Hz moc a dělá to tak každej a oni neví co s tím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 19:35    Předmět: Citovat

V čem může být problém?? Že by ty IO byly opajcované? Jinak dnes už DT-9935 stojí 2 180,00 Kč. http://www.gme.cz/multifunkcni-rlc-metr-cem-dt-9935-p722-436
Jsem rád, že mě roku 2012 stál pouhých 1570 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 21:54    Předmět: Citovat

To je zajímavá úvaha, kdyby k nim alespoň něco bylo. V datasheetu je prd, měřící frekvence ji přesná, napájení na to nemá vliv. Poznačil jsem si ty 2 trimry a ať kroutím kam chci tak kapacita se mění jen jednotkách uF. Navíc po další kalibraci je to +- tam kde to bylo.

Taky jsem za něj dával 1570,-, bral jsem ho taky hlavně kvůli měř. cívek. Jsem si ale jistý, že nový měřil dobře (nebo líp). Před vánoci jsem si tu dělal pořádek a když jsem při evidenci kondů víceméně všechny velké hodil na hromadu s kapacitou nižší než štítkovou tak jsem pojal podezření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 22:48    Předmět: Citovat

@ ace_ventura bacha na to, Fluke 187 měří myslím integrační metodou, není to můstek. Při integrační metodě dochází při měření kondenzátorů s větším ztrátovým činitelem ke značné chybě která je způsobena tím že má elyt svod (prodlužuje čas integrace - nabíjení) a hlavně měří na jiném kmitočtu, což můžou být jednotky Hz. Můstek měří ten elyt na 100Hz - proto ten rozdíl.

@ Hydrawerk už několik lidí v tomto tématu psalo že stejný integráč znamená stejný měřák v jiné škatuli s jinou cenovkou. Bohužel tomu tak není. Velký vliv má, jak si správně psal, návrh plošného spoje a zároveň kvalita okolních součástek. V tom obvodu od cyrrusteku není nic jiného než self balancing bridge kterému se přepínají. Vedle toho IO by někde měly být rezistory 100ohm, 1k, 10k, 100k nebo tak, vždycky po desítkách, ty rezistory se přepojují do zpětné vazby tak aby se co nejvíce blížily hodnotě impedance měřené součástky (prostě aby výstup self balancing bridge nebyl přebuzenej nebo aby tam nebylo nějaké extra malé napětí) z tohohle se určí impedance a pak se pomocí dalších multiplexorů přepínaných taktem odvozeným od kmitočtu syntézy pro měření rozseká signál na úseky s tím že všechny liché úseky se zinvertují, následně proběhne integrace a z výsledné hodnoty se určí fáze. Znáš fázi, znáš impedanci, víš součstku.
No a problém je že v levných přístrojích jsou ty rezistory ve zpětné vazbě můstku dost aušus takže mění svoje hodnoty jak se jím zlíbí nebo jak jim to umožní kolem naplácané tavidlo. Pak je celý můstek dost zmatený.
BTW MPKS zítra není?


Edit, do přílohy jsem přidal měřící průběhy různých měřících přístrojů. Je pěkně vidět jaké jsou rozdíly kmitočtů a který měřící přístroj využívá jakou metodu.
Naštěstí jak Fluke tak Agilent má aspoň dvojitou integrační, takže se z části eliminují špatné parametry elytu. Měřící přístroje od Uni-T měří bohužel jen jednoduchou integrační, takže tam bude shnilý elyt ukazovat nejspíš ještě větší kapacitu.



TEK00000.PNG
 Komentář:
Dvojitý integrační měřící průběh Fluke 78-V

Stáhnout
 Soubor:  TEK00000.PNG
 Velikost:  4.89 kB
 Staženo:  182 krát


TEK00001.PNG
 Komentář:
Dvojtý ntegrační měřící průběh Agilent UI231A

Stáhnout
 Soubor:  TEK00001.PNG
 Velikost:  7.26 kB
 Staženo:  167 krát


TEK00003.PNG
 Komentář:
Měřící průběh APPA703 sinus 100Hz

Stáhnout
 Soubor:  TEK00003.PNG
 Velikost:  4.08 kB
 Staženo:  155 krát


UT70B.jpg
 Komentář:
Jednoduchý integrační měřící průběh Uni-T UT70B

Stáhnout
 Soubor:  UT70B.jpg
 Velikost:  19.57 kB
 Staženo:  154 krát


P1130107.JPG
 Komentář:
Rozdíl měření způsobený jinou metodou a jinými měřícími kmitočty

Stáhnout
 Soubor:  P1130107.JPG
 Velikost:  55.42 kB
 Staženo:  213 krát



Naposledy upravil Davidus dne út únor 18 2014, 23:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 280
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: út únor 18 2014, 23:34    Předmět: Citovat

Díky za vysvětlení, pátral jsem po netu jak Fluke měří a nevypátral. I v tom GME jsem čekal že vytáhne jinej a porovnáme. Vycházím z informací v tabulce přesnosti obou měřáků a zde se nějak nepotkávají...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st únor 19 2014, 11:11    Předmět: Citovat

Na co tam máš tu SD kartu? Na zakrytí snímače osvětlení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
Strana 9 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund