Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RLC mostík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 12:27    Předmět: Citovat

Ajo vlastně.. no to ty piva, já už to po sobě nečet. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 18:31    Předmět: Citovat

Za tuhle slohovou práci bys dostal u státní maturity jedničku s hvězdičkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 20:59    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):

Jinak celkem spokojenost, protože za ty peníze v podstatě jiná varianta neexistuje.

Hmm, díky za recenzi. Stejně si ho asi pořídím. Dá se nějak měřit i s nezkalibrovanými kabely? Šest AA baterií je dobrý, asi si tam udělám zdířku na 9V adaptér a přijdu o záruku. Řiť Řiť
Jo a netušíte, proč je ten zastaralý RLC měřič MIC 4070D tak drahý??
EDIT: 12V ne. Mad


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červen 24 2012, 23:28, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 21:13    Předmět: Citovat

Vogone, nevíš prosím, jestli není vyvedený střed těch šesti článků, tj. jestli DT-9935 nevyžaduje symetrické napájení +4,5V_____0V______-4,5V ?
EDIT: Opraveno.


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červen 24 2012, 23:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 21:53    Předmět: Citovat

6x1,5 je asi devět. takže vyvedený střed na šesti voltech to nemá určitě.
Ale ani na těch čtyřech a půl. Smile
Jestli ten čip snese 12V nevím, v datasheetu se nezmiňují ale externí napájení 9V bez ztráty záruky, půjde udělat jednoduchým nástavcem o velikosti dvou AA buřtíků zasunutým do pouzdra baterií.
Odběr to má na 100kHz 37mA.

Nekompenzovaným přívodem se dá měřit v pohodě; ony ty "fousy" nemají zas tak strašný hodnoty. 4W přívod asi 0,335Ohm, kapacitu 15pF. Bohužel ten odpor je už mimo kompenzační toleranci.
Cenu toho MICu jsem taky nepobral. Vím zhruba za kolik to nakupuje Micronix a netuším proč to prodávají za ten děsnej ranec; nebo teda spíš tuším ale tomu taky nerozumím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červen 24 2012, 23:23    Předmět: Citovat

Umf... Neumím počítat... Díky. Jinak odběr 37mA při 9V není zlý. Zdá se mi, že jsem ten RLC měřič MIC 4070D viděl už v reklamě v nějakém Amáru z roku cca 1991.
Ten DT-9935 bude nakonec hezký dárek k narozkám. Agree
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červen 25 2012, 0:44    Předmět: Citovat

Tak všechno nej. Beer Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červen 25 2012, 9:02    Předmět: Citovat

Dobrá slohovka Vogone Very Happy Mám taky čínskej RLC můstek a částečně se popis shoduje, hlavně ty tlačítka, na který se musí fakt tlačit a display, čitelný jen v rozmezí pár °. Jinak ale třeba 4W šňůry jsou naprosto v pohodě. Kalibrace samozřejmě projde. Taky je napájenej 9 V baterkou, která je tam už fakt dlouho, ale měří tím, jen občas. Asi jsem měl štěstí na kus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červen 25 2012, 18:23    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Mám taky čínskej RLC můstek (...)

Jaký je to přesně model?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po červen 25 2012, 20:30    Předmět: Citovat

TH2821B, když to zadáš do googlu, tak to lehce najdeš. Je z eBaye.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po červen 25 2012, 20:38    Předmět: Citovat

Na Ebayi může stát cca 4100 kč. To už bude lepší stroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psychosalam
Zablokován


Založen: Apr 03, 2012
Příspěvky: 156
Bydliště: v domě na Dobytčím trhu v Praze

PříspěvekZaslal: út červen 26 2012, 9:21    Předmět: Citovat

na ebay nesoudím podle ceny, tam klidně koupíš věc za dvojnásobek toho co stojí v normálním obchodě. Příkladů (linků) můžu dodat tucty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janpol



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt červen 28 2012, 22:16    Předmět: Citovat

Nekompenzovaným přívodem se dá měřit v pohodě; ony ty "fousy" nemají zas tak strašný hodnoty. 4W přívod asi 0,335Ohm, kapacitu 15pF. Bohužel ten odpor je už mimo kompenzační toleranci.
Cenu toho MICu jsem taky nepobral. Vím zhruba za kolik to nakupuje Micronix a netuším proč to prodávají za ten děsnej ranec; nebo teda spíš tuším ale tomu taky nerozumím.[/quote]

jenda
samozřejmě jsem připojil fousy a hned jsem šel ne měřit ale zkoušet funkčnost -průchodnost kalibrace.
Na rozpojené vývody - pass, na zkratované - fail.
No opakoval jsem to několikrát, výsledek stále stejný.
Pak jsem zkrat ošetřil zasunutím dvakrát přehnutého pásku do kontaktů na přívody, pásek byl z rychlovazače a ejhle , zkratované vstupní svorky prošly úspěšně, taky pass. Ale zkrat krokodýlkama ai dotekem ani náhodně.

To jsem teda nečetl o povolené toleranci (hodnotách) pro automatickou korekci pro kalibraci - to díky zde za upozornění. Zatím jsem přesnost jsem netejral ale pro mne byl impulz pro tuto volbu skutečnost, že umožňuje volit měřicí kmitočet, čímž se adekvátně zvětšuje citlivost - nezaměňovat s přesností. Stejně jde téměř vždy spíš o relativní měření ale v každém případě je to pozitivní posun v relativní dostupnosti citlivého měřáku. Přesnost není obsahem mého příspěvku a je to kapitola, která by chtěla nejdříve samostaný úvod pro případné zájemce.
Jen bych upozornil na skutečnost, že normální měřicí kitočet je 1kHz, pro vf součástky 1Mhz a pro elyty aj typicky 100-120Hz. A doplňkově lze říci, kolkanásobně zvýšíte měřicí kmitočet, tolika násobně stoupne citlivost (při měření L,C) a nedivte se, že když takhle projedete nějaký kondík, že se naměřené hodnoty budou měnit, případně součástka přejde na daném kmitočtu z kondíku na indukčnost.
V každém případě je ale použitá metodika v tonto přístroji s relevantnější vypovídací schopností, protože měříte na předem zvolených kmitočtech, případně na kmitočtech, při kterých měří výrobce součástek . Správné kmitočty uvádí výrobce podrobných datasheetech - to ale musíte mít, nebo se k nim dopracovat. Takže doporučuji s tou přesností opatrně. Něco jiného je vybírat shodné součástky v zadaném tolerančním poli, to je už jiný kafe a přece jen schůdnější.
Ono měření na měřácích, které používají rezonanční obvod a vyhodnocují impedanci součástky z rezonančního kmitočtu výpořčtem, tak už sami cítíte, že měří každou součástku při jiném kmitočtu. Tak a teď si přestavte např kondík, přívody dlouhé každý 50 mm a měříte ho na 1 kHz a v rezonančním měřiči nějde kolem 1 MHz, co asi ty přívody udělají?????
A pak srovnávejte naměřené hodnoty...............
Na to případně někdy jindy. s pozdravem
často nevíme, co vlastně měříme, jen si myslíme, že to víme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2012, 2:01    Předmět: Citovat

Jenom krátce. Už jsem dostal ten CEM DT-9935 k malému životnímu jubileu, takže jsem ho nemohl vyzkoušet v obchodě. Cívky měří výborně. Je celkem dobrý, ale měří při 100 Hz kondenzátory jen do 2mF (!!), i když výrobce uvádí rozsah do 20 mF. Kalibrace "SHORT" pomocí kabelu do zdířek nefunguje! Ještě tedy zkusím kalibraci se zasunutou kancelářskou sponkou do těch úzkých dírek. Tlačítko "APO" neboli Auto Power Off skoro nefunguje. Je nutný ho zmáčknout asi dvacetkrát, než se zobrazí symbol "APO".
Má prosím někdo podobné zkušenosti?
A ty obludné krokosvorky připomínají startovací kabely. Laughing Laughing http://www.conrad.cz/startovaci-kabely-2-x-3-m-prumer-16-mm2.k852484
Byly ihned nahrazeny tímto. http://www.gme.cz/krokosvorky-nasuvne/krokosvorka-banan-cervena-p812-023/
(No nazdar! Zásoby se tenčí! Cry Cry )
EDIT: Do těch úzkých otvorů s plíšky uvnitř se dost blbě strkají vývody součástek. Nemá napájení z externího adaptéru 230V.


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červenec 15 2012, 15:43, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st červenec 11 2012, 2:03    Předmět: Citovat

Pro Daviduse
Buď rád, že máš Appu. Tohle je normální vybavení. https://plus.google.com/photos/104378593109746079667/albums/5601643946056628337/5601646107640957282
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund