Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RLC mostík
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2012, 8:18    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):

Jak teda provádíš kalibraci??


Smile Dalo by se s úspěchem pochybovat o kvalitách kulatého ocelového drátu připojeného k rovinnému kontaktu, jako zkratovacího terminálu, takže kalibraci SHORT provádím kouskem vystřiženého měděného a pocínovaného plechu o rozměrech blade terminals zastrčeného tamtéž.
Pak projde v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vogon



Založen: May 14, 2009
Příspěvky: 1618
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 13 2012, 8:23    Předmět: Citovat

Aha, to jsem nevěděl. Pak asi chápu ten ranec co to stojí.

Měření krapatých nožiček vypájené eketroniky je kousek zpět v tomto vlákně. Je tam i nějakej obrázek nebo co.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2012, 0:22    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
Hydrawerk napsal(a):

Jak teda provádíš kalibraci??

měděného a pocínovaného plechu o rozměrech blade terminals (...)

Já jsem zkoušel jen nepocínovaný měděný plechový pásek a kalibrace se nepovedla. Uvídíme, co mi řeknou po reklamaci. No a jak známo v CZ návodu:
citace:
―SHORT ready znamená, že vstupní svorky jsou spojeny na krátko, například jednoduchým vodičem. Vstupní svorka "+" a "-" je propojena vodičem.

V anglickém znění jsou trochu podrobnější a doporučují tu kancelářskou svorku.
citace:
SHORT ready means put a shorting bar or a short piece of
conductive metal (i.e. paper clip) across the "+" and "-"
input sockets or terminals.

No a termín naskladnění se posunul z 29. týdne na týden 30. Asi výroba vázne... http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/multifunkcni-rlc-metr-cem-dt-9935-p722-436/#dokumentace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so červenec 14 2012, 23:30    Předmět: Citovat

Co jsi tím chtěl říci? To chce nápad Upset
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 1:56    Předmět: Citovat

Našel jsem jeden snad celkem přijatelný lcr metr Voltcraft LCR 4080 za nelidovou cenu cca 4000 Kč. Nevypadá zle. Měří ale pouze při kmitočtech 120 Hz a 1kHz. Má možnost externího napájení. Vzhledem k použítí RS-232 se dost možná jedná o celkem starší přístroj. http://www.ges.cz/cz/digitalni-rcl-meric-lcr-4080-GES07313227.html?listType=1
http://www.conrad.cz/merici-pristroj-lcr-4080.k121064
Má s ním někdo zkušenosti? Jinak je známo, že firma Voltcraft je pouhým překupníkem zboží od různých čínských výrobců. Sad
A jen tak pro zasmání divná mašina za 29 780,- Kč (???) http://www.conrad.cz/lcr-rucni-merici-pristroj-mt-4080-a.k121307?icc=cross-sell&icn=lastviewed
Pro srovnání za : 8,290CZK http://cz.farnell.com/agilent-technologies/u1733c/lcr-meter-handheld-100khz/dp/1903368


Naposledy upravil Hydrawerk dne ne červenec 15 2012, 15:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 6:36    Předmět: Citovat

@ Hydrawerk ten co si poslal první je taky mustek, celkem jednoduchý a funkční, dobré je, že už nepoužívá jeden čip Smile a je i odolnější proti vnějším napětím jako jsou nabitý kond.
samozřejmě s parametry je na tom trochu hůř
+ je postavený z běžně sehnatelných součástek, takže oprava nebude nějak velký problem, pokud neodstřelíš hlavní mikroprocesor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 15:18    Předmět: Citovat

Nemáš tušení, jaké napětí na vstupu vydrží ten Agilent U1733C?? V návodu na straně 95 jsem našel pouze
citace:
INPUT PROTECTION
Reset-able over-current protection. Confused

U CEMu DT-9935 píšou 30V. No a u toho Voltcraftu LCR 4080 se také moc v návodu nezmiňují, ale je tam tavná pojistka 100 mA.
citace:
Výměna pojistek
Jakmile vypadne zabudovaná citlivá pojistka (5 × 20 mm), je další měření vyloučeno. Namísto naměřené hodnoty
se zobrazí „FUSE“ a zazní cca 2 sekundy dlouhý akustický signál. Je nutná výměna pojistky.
A návod je trochu zmatečný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 16:50    Předmět: Citovat

@ oproti U1733B bylo v U1733C přidáno několik dalších ochran, je tam PTC a nějaký polyswitche

Voltcraft LCR 4080 má uvnitř antiparalelní diody a tavnou pojistku

CEM DT-9935 v podstatě žádný ochrany nemá, připojíš víc jak 30V a konec

nejlepší ochrany z těchto 3 má Agilent, ale kolik toho vydrží opravdu nevím, každopádně je taky opravitelnej, záleží na úrovni poškození Smile

ochrany u LCR metrů jsou problematické, každá ochrana přidává parazitní parametry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2376
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 17:17    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Našel jsem jeden snad celkem přijatelný lcr metr Voltcraft LCR 4080 za nelidovou cenu cca 4000 Kč. Nevypadá zle. Měří ale pouze při kmitočtech 120 Hz a 1kHz. Má možnost externího napájení. Vzhledem k použítí RS-232 se dost možná jedná o celkem starší přístroj.


Ten Voltcraft mám, ale nemám toho moc na srovnání - kupoval jsem ho jako jediný lepší LCRmetr, co mám a ani v okolí to nemám s čím srovnávat, když nepočítám klasické multimetry s měřením kondenzátor do max. 20uF (bez měření cívek).

Mám ho už tak okolo dvou let a nepoužívám moc často (tak 1x za 1-2týdny), a zatím jsem musel jenom měnit 1x baterii a 1xřešit pojistku (to hlášení "Fuse") - zkoušel jsem měřit v obvodu a asi zůstalo ještě něco nabitého - hlášení se sice ozvalo, ale po restartu jelo vše v pořádku a pojistka zůstala OK, takže to má asi nějaký odpojovací systém (je tam minimálně PTC termistor). Měří napětím 1,33V (špička-špička), takže může se při měření v obvodu trochu zblbnout.

Osazený je jak součástkama od NXP (hlavně logika - HEF4052B, HEF4053B, HEF4518B, HEF4070B), tak i od Texas Instruments (nějaké TLV2262A + procesor MSP430F437 + ADC TLC7135C) + pár součástek od JRC (TL062) a nějaké neidentifovatelné (neznám všechny loga) - osazení mi hodně připomínalo starší (cca 15-20 let) německé měřící přístroje pro autodiagnostiku (akorát že v nich měl procesor ještě navíc desku plnou hradle, pamětí a podobné obslužné bižuterie Smile +se nekonaly SMD součástky).

Kalibrace probíhá jednoduše (kabely rozpojit, pak do zkratu a už se může měřit), funguje jak při použití kabelů (mají tak cca 15cm), tak i klasických zdířek (teď jsem ji provedl manikůrovýma nůžkama), při použití kabelů hodnota tak o 1% ujede (teď byl rozdíl mezi 40,8uF a 40,4uF), což v praxi moc nevadí (myslím nějaké opravy, ne výzkumák).

S připojení do PC zkušenosti nemám (nepotřebuju to), instalační CD mám někde schované a kabel (opticky oddělený, cca 1,5m) i s adaptérem (12v/300mA, kabel má o něco delší) také. Dál to má zelené podsvícení (žádné modré hnusy se nekonají) a je vyrobený v Taiwanu Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne červenec 15 2012, 23:49    Předmět: Citovat

Takže ten Voltcraft LCR 4080 je takový slušný přístroj starší koncepce. Tady najdeme jeho dvojčata:
http://www.tme.eu/cz/details/chy41/mustky-rlc/#
http://www.tme.eu/cz/details/ex380193/mustky-rlc/extech/380193/#
A tento EXTECH LCR200 také vypadá dobře. I cena je přiměřená, ne však podezřele nízká, tj. 4565 Kč snad s DPH (???). Je dost podobný tomu mému CEM DT-9935, ale mohl by být za ty prachy aspoň plně funkční... Má možnost externího napájení a jede do 100 kHz. Parametry jsou téměř shodné. Návod
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2012, 0:55    Předmět: Citovat

Reklamace CEMu DT-9935 v GME trvala méně než týden. Dali mi nový přístroj, který již funguje, jak má. Měří kapacitu do 20 mF, resp. zkoušel jsem zatím jen kondenzátor 10 mF. Zatím jsem přístroj zkoušel jen krátce. Snad akorát že výrobce i prodejce uvádí ve specifikaci, že to bude měřit odpor do 2000 Mohm, ale měří to ve skutečnosti jen do 200 Mohm. Na to už kašlu. Můj UT70A měří do 2000 Mohm, a to mi stačí.
Kalibraci DT-9935 lze provést pomocí kancelářské sponky, pomocí krátkých kablíků vypůjčených z multimetru UT70A nebo pomocí pouze jednoho originálního dlouhého kabelu. Měření originálními předlouhými kabely není zcela vhodné.
Některé možná již dříve zmíněné nevýhody:
-Nelze vypnout to piezo, které pípne po každém stisknutí libovolného tlačítka.
-Nemá komunikaci s PC, ale komu chybí?
-Nelze manualně volit rozsahy měření. Lze měnit pouze kmitočet.
-Podobně jako u APPY mi není jasný význam toho baragrafu cejchovaného v procentech...
-Nelze napájet z externího zdroje, což APPA nebo Agilent umí.



CEM DT-9935 foto02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CEM DT-9935 foto02.jpg
 Velikost:  193.43 kB
 Staženo:  149 krát



Naposledy upravil Hydrawerk dne čt srpen 30 2012, 23:17, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2012, 0:57    Předmět: Citovat

Lepší je použít neoriginální krátké kablíky. ESR je vhodné měřit v jiném režimu na 100 kHz.


CEM DT-9935 foto03.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CEM DT-9935 foto03.jpg
 Velikost:  224.35 kB
 Staženo:  203 krát


CEM DT-9935 foto01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CEM DT-9935 foto01.jpg
 Velikost:  262.21 kB
 Staženo:  196 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út červenec 17 2012, 1:15    Předmět: Citovat

Takže si ho klidně kupte, za 1570 Kč je to výborný přístroj. Proč z webu http://www.gme.cz/digitalni-multimetry-s-funkci-rlc/multifunkcni-rlc-metr-cem-dt-9935-p722-436/ zmizela informace o naskladnění, je mi záhadou.
A zde jsem umístil videa úspěšné kalibrace.
http://youtu.be/vgZ7EBTxt-I
http://youtu.be/16UPoy0INag
Kalibrace smd sondy se nepovedla. http://youtu.be/Lh8W0FtqCpQ
EDIT: Kalibrace pomocí kancelářské sponky se povedla také.
http://youtu.be/ZsQAp2yzd3s
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st červenec 18 2012, 20:04    Předmět: Citovat

Asi jsem tomu CEM DT-9935 udělal pěknou reklamu. Proč by ne? V GME je vykoupeno a termín naskladnění není znám. Bylo to 29. týden, 30. týden a teď už tam není nic. Asi CEM nezvládá uspokojit poptávku. Tenhle stroj jde na celé zeměkouli na dračku. Ani u Poláků není.
citace:
Dostępność ............. Oczekiwanie na dostawę
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt červenec 19 2012, 0:25    Předmět: Citovat

Vogon napsal(a):
(...)
Odběr to má na 100kHz 37mA. (...)

Také jsem proměřil odběr DT-9935 s novými AA články. Ve vypnutém stavu je proud neměřitelný, můj ampérmetr (multimetr) UT70A ukázal 0,00 mikroampér. Při zapnutí to žere asi 20mA. Při rozsvícení podsvícení displeje stoupne odběr na asi 26 mA. V jistém okamžiku kalibrace vzroste proud až na 37 mA. Jestli souvisí odběr se zvoleným kmitočtem měření (100Hz/120Hz/1kHz/10kHz/100kHz), si už nepamatuji. Cry Celkově se zdá, že ty AA články vydrží snad dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Další
Strana 5 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund