Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka Whirpool, řidici jednotka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 12:54    Předmět: Myčka Whirpool, řidici jednotka Citovat

Včera jsem zapl tuto myčku a hned po několika vteřinách vyhodila jističe v celém bytě.Nejdříve jsem netušil proč vypadly jističe tak jsem jej nahodil a pak hned po opětovném zapnutí myčky rána a jističe vypadly.Pak Dnes jsem ji rozebral a zjistil jsem v řídici jednotce vyhořelý spinací prvek ACS102.Netuší z vás zda jej jde něčím nahradit?Nebo popřípadě kde bych jej zakoupil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 20:36    Předmět: Citovat

Si to kúp: http://www.avelmak.sk/index.php?pg=srch&vyraz=ACS102
Ale aj tak je chyba niekde inde. Toto v skrate nemôže vyrážať poistky v dome.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33952
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 20:46    Předmět: Citovat

Otazka je, co sa tym spina. To bude v skrate.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 21:18    Předmět: Citovat

Ono právě ta myčka whirpool model ADG 4966 vyhodila jistič a poté až jsem ji zapl potřetí tak již jsem myčku zapl tak naběhla ale funguje nyní tím stylem,že spustím jakykoliv program tak sepne,začne vypouštět vypouštěcí čerpadlo zbytek vody v myčce a po pul minutě vypne čerpadlo a myčka by měla začít napouštět vodu.A to se nestane,čerpadlo se vypne par vteřin je ticho a začne pípat zvukovy signal dvakrat krátce mezera opět dvakrát pípne a bliká zelená kontrolka nad tlačitkem start.Rozebral jsem programátor a na výstupu spinaciho polovodičového prvku ACS 102 byla upálená nožička.Díváůl jsem se co spíná a je to výstup na programatoru pro spinaní napoštěcího ventilu přívodu vody.Nyní ten prvek jsem vyletoval ven takže se myčka chová stejně tak jej zkusím objednat.Problém ale vidím v tom zda se tím proudem co prošel tím ASC 102 jelikož byl roztržený na pul upalený jeden pin zda nedošlo k poškození řídícího švábu.Jinač ten elektromagnetický ventil jsem měřil multimetrem a nevykazuje zkrat má odpor nějakých 890ohmu.Má někdo z vás podobnou zkušenost zda má cenu pokoušet se o opravu č nikoliv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 21:56    Předmět: Citovat

Ohmetrom neodmeriaš to čo dokáže 230Vac. Odtavenú nohu, vyrazený istič nespôsobí pracovný prúd tečúci cievkou ventilu. Niekde v cievke šlusne oblúk medzi začiatkom a koncom vinutia alebo v káblovačke a konektoroch k tomu ventilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 22:06    Předmět: Citovat

Jasně rozumím,já ale uvažoval takto,jelikož myčka je stará 9let tak zda nemohlo dojít k unavě polovodičového prvku,a tím k vnitřnímu průrazu a zkratu a rozstřelení a upálení vývodu.Na tom programátoru je ve více částech osazen tento polovodičACS102 tak jsem jej vypájel z druhé strany kde ovládal elektromagnet pro otevření nádobky pro mycí tabletu.A napájel jsem jej na pozici kde byl ten odpálený spínací prvek.Po zapnutí myčky sice naběhl program začala vypouštět vodu ale hned po ukončení vypouštění čerpadlo vyplo a myčka měla začít napoštět vodu a nic bylo pul minuty ticho a poté začala blikat zelená ledka strart a pípat dvakrát dlouze pauza a opět.Tak jsem v rozpacích,jelikož kdyby byl přerušen onen napouštěcí ventil tak by měl programátor hlasit nějakou chybu pod F kodem ne?Nebo je to zmatené,že na pozici kde spina jednotka otevření kazety s mycí tabletou chybí onen prvek?Uvažoval jsem tak,že myčka nejprve nadobí oplachuje chvíli a až po určité době přijde impuls k otevření kazety a tím tableta vypadne do myčky a běží mycí program.Nebo uvažuju špatně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: so květen 26 2012, 22:16    Předmět: Citovat

Miesto ventilu pripoj 25W žiarovku. Ak sa rozsvieti keď sa má napúšťať je riadenie OK. Po určitom čase sa má kdesi indikovať určitá hladina vody...k tomu nedôjde a preto sa ukončí činnosť. Ventil bude v koncoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 13:38    Předmět: Citovat

Tak nakonec jsem dnes koupil nový programátor za 3400Kč a namontoval jej a myčka se normálně spustí a po chvíli se sama zastaví začne pípat zvuková signalizace a blikají všechny kontrolky.Poradí mi někdo co s tou myčku mám udělat?Manželka je z toho už na nervy tolik peněz v dílech a myčka je rozebraná a nejede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33952
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 14:05    Předmět: Citovat

Mal si to dat opravit a nie kupovat suciastky, pretoze sa ti zdaju byt vadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5217
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 15:50    Předmět: Citovat

Heh zeby riadiaca jednotka bez nahraneho programu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ralph



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 226

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 18:41    Předmět: Citovat

chci se zeptat muze byt vadny aqua stop ventil?Ta mycka pravě nechce napoustet vodu a po chvili začne pipat a blikat kontrolka.Měřil jsem konektor aqua stop ventilu a ukazuje hodnotu 3,5 Mega ohm je to normalni?Myslím ten ventil co je na přívodu vody,jelikož jsem myslel že je to normalni elektromagneticky ventil kde je civka a ta hodnota se mi zda vysoká.nebo je tam taky nějaká elektronika?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5217
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 19:06    Předmět: Citovat

A hadicou bez AS by to docasne vyskusat neslo?3,5M sa mi zda vela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: út květen 29 2012, 19:13    Předmět: Citovat

Na přívodu vody je klasický elektromagnetický ventil který nemá s aqua stopem nic společného.... Aqua stop je zařízení s plováčkem a mikrospínačem umístěno v nejnižším možném bodě spotřebiče a chrání jej před nežádoucími vlivy vody - při roztržené hadici... atd.. vytopením - aktivuje se alarm informující obsluhu o poruše. A k té Tvé myčce Ralphíku, Chtělo by to nějaké fotky.. co jsi měřil a zkoušel atd.. Jinak 3400 kč za programátor je docela dost.. měl jsi napřed zjistit funkčnost ostatních komponent myčky atd.. Moderní spotřebiče vyvinutější konstrukce před startem testují své periferie a na základě těchto dat řídící jednotka spustí příslušný program... třeba máš v háji čerpadlo na vypouštění a myčka v tom případě nezapne program a nespustí napouštění vody, nebo topení,nebo dokonce hlavní oběhové čerpadlo.. Anebo Ti taky podle příslušného produktového čísla začínajícího vždy číslící 85 a 34 nenahráli patřičný software k tomu,aby jsi ji rozjel,jak tady kolegáček Keemo psal Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund